Ster topic:

Kijk je naar goedkopere alternatieven voor je hond nu alle de prijzen zo uit de bocht vliegen?
Ster topic! Klik hier om te reageren


Ben je nieuw en wil je een account maken? Klik hier!
Een (zeer) beknopte handleiding voor nieuwe leden vind je hier: Klik!
Het hondenforum team stelt zich hier voor: Klik!


Laatste wijziging 23-03-2022
Wil je deze forummededeling niet meer zien? klik dan rechtsboven in dit vak

Senna heeft overgegeven, dringende vraag

Medische vragen en opmerkingen over de hond, zowel regulier als alternatief.
(Raadpleeg bij twijfelgevallen altijd uw dierenarts!)

Moderator: moderatorteam

Dazwa84

Senna heeft overgegeven, dringende vraag

Ongelezen bericht door Dazwa84 »

Senna heeft net overgegeven, een keurig hoopje met nog niet verteerde etensresten (brokken) er nog in. Ik wist niet waar het vandaan kwam, misschien was het verkeerd gevallen.
Maar net zag ik op de grond, vlak bij de plint van de kast een pilletje liggen (waarschijnlijk van mijn opa, die heeft hier vannacht gelogeerd). Het pilletje was onaangeraakt, Senna heeft hier dus niet aangezeten, maar nu denk ik dus dat er een mogelijkheid bestaat dat ze misschien een ander pilletje op heeft, (misschien lagen er 2 van die pillen op de grond?). Ik heb in haar braaksel gegeken maar zag geen resten van ene pil, zag alleen brokken (en stiekem gejat kattenvoer). Senna vertoont geen opmerkelijk gedrag. heb op Internet gezocht om welk medicijn het ging (dit ging makkelijk omdat er 2 afdrukken op de pil stonden) en het gaat om Zaldiar, een pijnstiller. De hoofdbestanddelen zijn tramadol en paracetamol.

Hier de bijsluiter:

http://www.grunenthal.nl/cw/nl_NL/pdf/b ... -12-19.pdf

Ik weet dus niet zeker OF senna uberhaupt wel een pil hiervan heeft gehad, maar zo ja, moe tik me zorgen maken? of is het niet erg zolang ze alles eruit gebraakt heeft...?
speurneus carola

Ongelezen bericht door speurneus carola »

van een pilletje worden ze niet zo gauw doodziek sommige da schrijven deze middelen wel eens voor en andere beweren dat je dat juist niet moet geven, dus beetje 50 50.

maar er heerst een spug en spuit virus dus als ze besmet is maak je borst dan maar nat, dan is ze niet de enige.
Gebruikersavatar
Caro.
Zeer actief
Berichten: 31794
Lid geworden op: 23 apr 2002 03:52
Mijn ras(sen): Spaanse Draak
Aantal honden: 1
Contacteer:

Ongelezen bericht door Caro. »

Ik zou het even aankijken. Haar niet alleen laten de komende uren en goed kijken of ze geen ander gedrag vertoont en niet te lang achter elkaar laten slapen (want dan merk je niks).
Dat is het enige wat je nu kan doen, maar ik denk sowieso dat het wel los zal lopen omdat ze gebraakt heeft (als ze al een pilletje op heeft). Veel zal ze er niet op hebben, anders had je het wel gezien in haar braaksel.

Maar goed, voor alle zekerheid dus even scherp in de gaten houden de komende uren.

Sterkte!!!
Afbeelding
A good dog never dies...

Ben je op zoek naar een gezellig en creatief PSP forum klik hier
Gebruikersavatar
Femia
Zeer actief
Berichten: 2987
Lid geworden op: 22 apr 2002 20:03
Locatie: Amsterdam
Contacteer:

Ongelezen bericht door Femia »

Is het niet meer na te gaan of opa één of meerdere pillen mist uit zijn pillendoos?
Je kan natuurlijk altijd even de DA bellen met de vraag of dat medicijn gevaarlijk is voor Senna.
Ook weet je niet of het hele doosje misschien omgevallen is geweest.
In ieder geval zou ik opa even bellen, zodat je meer te weten komt.
Wie weet was het alleen die ene pil en hoef je je verder niet bezorgd te maken.
Het lijkt mij dat een hond dat niet zo snel op eet want het is tenslotte niet lekker. Sterkte!
Afbeelding
binno
Zeer actief
Berichten: 1300
Lid geworden op: 12 aug 2004 11:59
Mijn ras(sen): labrador
maltezer
Aantal honden: 2
Locatie: Antwerpen
Contacteer:

Ongelezen bericht door binno »

Je kan NORIT (aktieve kool) tabletjes of capsules geven. Dat bindt de niet lichaamseigen stoffen aan zich, dus ook de eventueel ingeslikte medicatie, zodat het lichaam die niet, of toch veel minder kan opnemen en het gevaar op vergiftiging of overdosis veel kleiner wordt. Sterkte!
Afbeelding
Moos (labrador) Gian (maltezer)
Gebruikersavatar
*Linda*
Zeer actief
Berichten: 4062
Lid geworden op: 01 nov 2004 15:21
Locatie: Sintmaartensdijk

Ongelezen bericht door *Linda* »

Als het een hoopje keurig niet-verteerde brokken zijn is haar eten waarschijnlijk gewoon verkeerd gevallen. Mijn honden hebben dit ook heel soms en eten het dan gewoon nog een keer op :mrgreen: Dan blijft het wel binnen.
Dazwa84

Ongelezen bericht door Dazwa84 »

Sorry voor mijn late reactie, nogal druk hier. Heb opa gebeld en er miste gelukkig niet meer, ik denk dat het gewoon was dat haar maaltijd verkeerd was gevallen. Ze is in ieder geval helemaal de 'gewone' Senna, dus het is helemaal in orde!! Bedankt voor alle reacties!!
Gebruikersavatar
Caro.
Zeer actief
Berichten: 31794
Lid geworden op: 23 apr 2002 03:52
Mijn ras(sen): Spaanse Draak
Aantal honden: 1
Contacteer:

Ongelezen bericht door Caro. »

Gelukkig maar! :ok: :ok:
Afbeelding
A good dog never dies...

Ben je op zoek naar een gezellig en creatief PSP forum klik hier
jores
Zeer actief
Berichten: 11479
Lid geworden op: 08 apr 2004 18:34
Mijn ras(sen): engelse springer spaniel en engelse cocker spaniel
Aantal honden: 7
Locatie: Maastricht
Contacteer:

Ongelezen bericht door jores »

Sunnybunny schreef:Als het een hoopje keurig niet-verteerde brokken zijn is haar eten waarschijnlijk gewoon verkeerd gevallen. Mijn honden hebben dit ook heel soms en eten het dan gewoon nog een keer op :mrgreen: Dan blijft het wel binnen.

:wink: wat heb jij lekkere hondjes linda :smile: :smile:
groetjes Annemie

Afbeelding verwijderd door moderator ivm foutmelding

http://www.vdjorishoeve.nl
https://www.facebook.com/vdjorishoeve
Plaats reactie

Terug naar “Medisch”