Pagina 1 van 4

hoe zielig is alleen zijn - waar liggen de grenzen?

Geplaatst: 05 okt 2006 22:09
door boskabouter
De algemene mening is dat het niet OK is om een hond te hebben naast een 40-urige werkwerk.
Maar hoe zielig is dit nu eigenlijk als de hond tussen de middag goed uitgelaten wordt door de eigenaar zelf, zeker 2 uur per dag uitgelaten wordt in totaal - vaak in bos of op strand dus los, regelmatig met de uitlaatservice mee mag voor "de leuk", naast de 40 uur werk alle aandacht van de wereld krijgt en waar lekker mee gespeeld wordt, die overal mee naar toe mag, regelmatig voor de gezelligheid een soortgenootje te logeren krijgt, altijd op een leuke hondencursus zit, naast zijn bench het huis voor zichzelf heeft omdat hij goed alleen kan zijn, poezen als huisgenoten heeft etc? :denken:

Geplaatst: 05 okt 2006 22:13
door Eline*
1 hond alleen ruim 40 uur per week alleen vind ik niks. Twee honden alleen vind ik al een heel stuk beter. Een hond die alleen is mist altijd de veiligheid van een roedel en zielig vind ik een groot woord, maar erg jammer is het wel als je zo je dagen slijt. Van de 24 uur slapen je baasjes er zeg 8, zijn ze lange dagen weg, doen boodschappen en hebben een sociaal leven. Magertjes hoor, wat er overblijft..

Geplaatst: 05 okt 2006 22:14
door Wincho
nou zo te lezen heb je het goed in orde toch,
ik ben van mening als je fulltme werkt en alleen bent, je de rest van je tijd bij je hond moet zijn en dus je leven daarop aanpast
dus 's avonds niet weggaan, tenzij je hond meegaat en het weekend ook hetzelfde, en liefst tussen de middag uitlaten
het mooiste is en blijft natuurlijk dat er altijd iemand is, maar helaas kan dat niet altijd, jammergenoeg

Geplaatst: 05 okt 2006 22:26
door Marion.
Die van ons zijn, met z'n tweeën weliswaar, 30 uur per week alleen. Dat is absoluut de limit, en mijn hart bloedt nog steeds als ik ze 's ochtends alleen moet laten.
Maar dan hebben ze er al wel een uur losloop opzitten, gaan ze lekker slapen, en zijn ze helemaal door het dolle als ze 's middags met Pieter zelf de route mogen bepalen (wat dan een rondje van 3 tot 5 ofzo is).

Ik denk dat het goed gaat zo. De honden zijn tevreden. Met baasje gaat het iets minder, want ik merk dat ik pas om half 3 rust in mijn kont krijg. Omdat dan Pieter weer bij de honden is. Maar het went wel. Zowel voor mij, als voor de honden.

Geplaatst: 06 okt 2006 04:49
door thom
Bij mijn 1e hond, lang geleden, was ik werkeloos, dus veel tijd en aandacht voor de hond.
Daarna ging ik weer terug in verpleging werken, dus s'morgens een lange wandeling, daarna eten en ging ze lekker pitten. Als ik thuiskwam, was er eerst een 10 min. om te spelen, en dan een lange wandeling, waar ze weer lekker haar energie in kwijt kon.
Was zeker niet de ideale situatie, zal het ook nooit meer zo doen, maar op deze manier ging het wel goed.....Hond is trouwens bijna 18 jr geworden.

Geplaatst: 06 okt 2006 07:03
door Golden Stanley
Ik vind 1 hond zoveel uren alleen ook niets. Dat zie ik nu aan die van mij hoe ze aan elkaar gehecht zijn op zijn honds en ik werk maar 3 dagen, waarvan ze 2 dagen 'alleen' zitten en ik 1,5 uur tussen de middag heb om ze uit te laten en in de late middag gaan ze lekker zwemmen. De 3e dag is mijn man thuis. Zo lang je hond gezond blijft, is er niks aan de hand. Maar wat als hij echt hulpbehoevend wordt, hoe kleed je dat dan in?

Geplaatst: 06 okt 2006 07:22
door MoniqueDM
Golden Stanley schreef:Zo lang je hond gezond blijft, is er niks aan de hand. Maar wat als hij echt hulpbehoevend wordt, hoe kleed je dat dan in?
Dit ben ik helemaal met Sandra eens!
Een hond is en blijft een levend wezen en kan net zo goed iets gaan mankeren als een mens. En waar kies je dan voor.

Ik heb een hond met epilepsie (ze is pas 3,5 jaar!!!) en gelukkig werk ik niet. Ik noem epilepsie nog geen eens een ziekte, maar een aandoening, want honden met epilepsie zijn alleen ziek op dagen van toevallen.
Maar het vervelende van epilepsie is dat je nooit weer wanneer de toevallen komen, dus het is een hele ongrijpbare en onvoorspelbare aandoening.
Al met al zou ik er niet aan moeten denken om mijn honden voor langere tijd alleen te moeten laten. De gevolgen kunnen dan desastreus zijn.

Geplaatst: 06 okt 2006 07:33
door Natas
Ja, het lijkt me wel een probleem worden als je hondje iets mankeert of gewoon een dagje ouder wordt.
Dat zie ik nu bij mijn ouders, die hebben een hond op leeftijd. Zij kan dus echt geen lange wandelingen meer maken, dus ze maken meerdere korte wandelingen per dag. Dan kan je dus niet zeggen: grote wandeling en dan lekker slapen, want dat kan die hond helemaal niet aan! Laat staan met een wandelservice mee..
Nu heeft zo'n oudere hond misschien ook minder beweging nodig dan een jonge, maar ze moet toch als je alles bij elkaar optelt net zo veel tijd per dag naar buiten, omdat ze gewoon vaker moet plassen.

Geplaatst: 06 okt 2006 07:50
door Elly*
Ik heb intussen hetzelfde probleem.
Omdat ik na de komst van Rico hele dagen moest gaan werken en de middagpauze later verkort is, kan ik tussen de middag niet meer naar huis.
Eerst had ik nog een tweede hond, maar sinds januari 2005 zit hij dus alleen.
Ik vind het verre van ideaal, maar kan nu niets meer veranderen. Ander werk krijg ik niet. Mijn besluit is dan ook, als Rico er niet meer is, om "hondloos" door het leven verder te gaan :jank:

Geplaatst: 06 okt 2006 07:53
door Mama Sanneke
Ik denk dat het best mogelijk is, maar ik zou me er niet goed bij voelen.
Ik vind het nu al erg als ik vier uur weg ben.

Geplaatst: 06 okt 2006 08:28
door Felix
Mama Sanneke schreef:Ik denk dat het best mogelijk is, maar ik zou me er niet goed bij voelen.
Ik vind het nu al erg als ik vier uur weg ben.
4 uur alleen zijn voor een hond vindt ik zelf ook maximaal hoor! :ok:

Moet ze het langer zonder mij stellen, dan gaat ze netjes bij m'n ouders of andere famillie die graag op Laika willen op passen :E:

Geplaatst: 06 okt 2006 08:56
door starfleet
Als de hond een uur of vier alleen is na een lange wandeling in se ochtend, daarna lekker anderhalf uur gaat lopen met de uitlaatservice en vervolgens weer twee uurtjes alleen ofzo, dan vind ik het niet ideaal maar wel heel best kunnen, als je dan voor de rest maar niet veel de deur uitbent zonder hond.

Anne

Geplaatst: 06 okt 2006 09:05
door Felix
Een hond is een roedel dier he, dus hij stelt enigzins wat sociale contacten wel op prijs,of dat nou mens is o.i.d. mag de pret niet drukken! :wink:

Geplaatst: 06 okt 2006 09:12
door Fahrah
MoniqueDM schreef:
Golden Stanley schreef:Zo lang je hond gezond blijft, is er niks aan de hand. Maar wat als hij echt hulpbehoevend wordt, hoe kleed je dat dan in?
Dit ben ik helemaal met Sandra eens!
Een hond is en blijft een levend wezen en kan net zo goed iets gaan mankeren als een mens. En waar kies je dan voor.

Ik heb een hond met epilepsie (ze is pas 3,5 jaar!!!) en gelukkig werk ik niet. Ik noem epilepsie nog geen eens een ziekte, maar een aandoening, want honden met epilepsie zijn alleen ziek op dagen van toevallen.
Maar het vervelende van epilepsie is dat je nooit weer wanneer de toevallen komen, dus het is een hele ongrijpbare en onvoorspelbare aandoening.
Al met al zou ik er niet aan moeten denken om mijn honden voor langere tijd alleen te moeten laten. De gevolgen kunnen dan desastreus zijn.
Ik heb ook 40 uur per week gewerkt terwijl ik een hond had met epilepsie. Ze was niet alleen we hadden op dat moment er drie. Maar de situatie was toen gewoon niet anders. Toen we haar kochten als pup had ze het natuurlijk niet. En "normaal" laat je je hond ook alleen als je boodschappen gaat doen etc. Heb je ook het risico van aanvallen. Verder kreeg onze teef meestal 's avonds of 's nachts aanvallen en dan waren we erbij. En we hebben haar uiteindelijk laten inslapen na een maagdraaing.

Maar even over dat werken. We zijn ook begonnen met 1 hond en 40 uur werk. Maar er was de mogelijkheid door mijn vriend om 's middags hem uit te laten. Tja ik heb mezelf vroeger altijd verdedigd dat als ik dan ook thuis was dat alles in het teken stond van mijn hond. Op een gegeven moment vond ik het toch wel "zielig" en hebben we er een bijgenomen. (ook omdat we het zelf gezellig vonden :mrgreen: natuurlijk) Nu ik veel meer thuis ben merk ik wel dat ze gewoon heel veel slapen als ze tussendoor goed uitgelaten worden. (hangt van het ras af natuurlijk) Bij ons zitten ze als wij er niet zijn in een grote kennel met uitloop met een heleboel "speelgoed". (en ze hebben nog nooit geklaagd :wink: )
Dus misschien zou je ook naar het ras moeten kijken. Voor sommige rassen is het gewoon niet te doen. Verder is het bij ons zo dat als wij niet zouden werken we ook niet alle (soms vreselijk dure) operaties/medicijnen etc. zouden kunnen betalen zodat we in dat geval dus geen honden zouden kunnen houden.

Geplaatst: 06 okt 2006 09:28
door Silvia
bij twee honden is het anders dan bij 1 maar ik zou er zelf niet voor kiezen.

diesel heeft een max van 4,5 uur per dag en dan niet elke dag maar slechts een paar keer per week.
maar mijn situatie laat het gelukkig toe.
ik twijfel om twee hele dagen te werken ipv 5 ochtenden maar de hond houd me tegen.
ik vind het sneu voor hem.

Geplaatst: 06 okt 2006 09:51
door Skye
Mijn moeder werkt op kantoor en haar hond gaat gewoon mee. al haar collega's komen om de beurt haar kantoor binnen om even de hond te aaien of een koekje te geven. Iedereen is gek van haar.

Dat is natuurlijk ook een oplossing, Als de mogelijkheid er is natuurlijk

Geplaatst: 06 okt 2006 09:53
door Silvia
Skye schreef:Mijn moeder werkt op kantoor en haar hond gaat gewoon mee. al haar collega's komen om de beurt haar kantoor binnen om even de hond te aaien of een koekje te geven. Iedereen is gek van haar.

Dat is natuurlijk ook een oplossing, Als de mogelijkheid er is natuurlijk
dat doe ik de avond uren ook als ik nagels zet. hij slaapt dan wel maar voelt wel dat ie niet alleen is denk ik.

Geplaatst: 06 okt 2006 11:03
door alma.m
Ik vind het ook geen ideale situatie om een hond de hele dag alleen te laten, ook al wordt hij uitgelaten. Bij een 40 uurige werkweek komen ook nog eens je sociale contacten en de boodschappen etc...er blijft voor de hond echt niet genoeg tijd over. Wij laten Caya hoogtens als het niet anders kan 5 uur alleen. Gaan wij eens een hele dag weg, dan komt er een vriendin zo lang in huis oppassen.

Geplaatst: 06 okt 2006 11:20
door laeken
Wat mij altijd weer verbaast is dat mensen er zo over vallen als honden alleen moeten zitten in huis maar dat vrijwel niemand er iets van vindt als bij een fokker bv honden in kennels leven :19: Hoevaak denken mensen dat daar iemand in de kennel zit?

Ikzelf denk dat het erg van de hond afhangt hoe lang je hem alleen kan laten. Ik werkte 32 uur met Wuilus en dat ging redelijk tot goed. Eigenlijk was het te lang maar ik had weinig keus omdat ik alleen was en toch geld moest verdienen.

Dapper en Cleo zitten bijna nooit lang alleen omdat Martijn op tijden werkt die totaal anders zijn dan de mijne. Tussen 1500 en 1800 uur zitten ze wel eens alleen en heel soms ook van 0900 tot 1500 uur, maximaal 6 uurtjes dus en meestal maar een dag of 2-3 per week. Soms gaan we een dagje weg en zitten ze wel lang alleen, maximaal 10 uurtjes en dat hooguit 1 keer per maand schat ik. Gaat ook prima want ze zijn samen en kunnen gewoon goed alleen zijn.

Een hond nemen als ik 40 uur werkte zou ik nooit doen, je reist ook nog een tijd, moet boodschappen doen en ook wel eens weg naar een verjaardag oid. Dan kan het zo nu en dan een echte marathon worden omdat je ook nog slaapt. Om die reden slapen de honden hier ook naast en in het bed, scheelt weer flink in het alleen zijn want dan voelen ze zich natuurlijk compleet en in gezelschap :ok:

Geplaatst: 06 okt 2006 11:24
door peggy en vinnie
4 uur is hier eigenlijk de max, ze kunnen wel heel lang alleen zijn, ben ik eens achtergekomen tijdens een noodgeval :wink: dat vind ik wel een prettig gevoel, maar over het algemeen is hier altijd iemand thuis

Geplaatst: 06 okt 2006 11:53
door mecheltjes
4 uur is hier ook maximaal, maar soms is het iets langer
ong 1 x per maand

gelukkig zijn ze met z'n tweeen, dus niet alleen

Geplaatst: 06 okt 2006 12:26
door moon-C
Hier is eigenlijk altijd iemand thuis,veel aanloop van de tiener dochters.
Doordeweeks werk ik 2 uurtjes per dag maar is er ook altijd wel
iemand die les uitval heeft.Als ik echt dagen moest werken zou ik niet aan een hond beginnen,niet voor de hond want er zijn voorbeelden
genoeg waar het wel goed gaat,maar ik zou het zelf niet op kunnen brengen.

groetjes Monique

Geplaatst: 06 okt 2006 12:37
door starfleet
MARC_S schreef:Wat mij altijd weer verbaast is dat mensen er zo over vallen als honden alleen moeten zitten in huis maar dat vrijwel niemand er iets van vindt als bij een fokker bv honden in kennels leven :19: Hoevaak denken mensen dat daar iemand in de kennel zit?
Ik vind daar wel iets van en heb Buffy bij een fokker gekocht die de teef als huishond had. Voor mij geen fokker met kennelhonden.

Anne

Geplaatst: 06 okt 2006 13:00
door Moon
starfleet schreef:
MARC_S schreef:Wat mij altijd weer verbaast is dat mensen er zo over vallen als honden alleen moeten zitten in huis maar dat vrijwel niemand er iets van vindt als bij een fokker bv honden in kennels leven :19: Hoevaak denken mensen dat daar iemand in de kennel zit?
Ik vind daar wel iets van en heb Buffy bij een fokker gekocht die de teef als huishond had. Voor mij geen fokker met kennelhonden.

Anne
Bij de fokkers die ik ken leven alle honden ook in huis; ze hebben er 7 á 8!
Ik zou me ook niet thuis voelen bij een fokker met honden in hokken...

Re: hoe zielig is alleen zijn - waar liggen de grenzen?

Geplaatst: 06 okt 2006 13:04
door cindy1986
boskabouter schreef:De algemene mening is dat het niet OK is om een hond te hebben naast een 40-urige werkwerk.
Maar hoe zielig is dit nu eigenlijk als de hond tussen de middag goed uitgelaten wordt door de eigenaar zelf, zeker 2 uur per dag uitgelaten wordt in totaal - vaak in bos of op strand dus los, regelmatig met de uitlaatservice mee mag voor "de leuk", naast de 40 uur werk alle aandacht van de wereld krijgt en waar lekker mee gespeeld wordt, die overal mee naar toe mag, regelmatig voor de gezelligheid een soortgenootje te logeren krijgt, altijd op een leuke hondencursus zit, naast zijn bench het huis voor zichzelf heeft omdat hij goed alleen kan zijn, poezen als huisgenoten heeft etc? :denken:
Hier zit ik dus zelf al een tijdje over in. Over een aantal jaar wil ik graag gaan samenwonen met mijn vriend (ben nu 19 jaar en studeer nog). Kiera is mijn hond en neem ik mee als ik uit huis ga (als het niet gaat, blijft ze bij mijn ouders). Mijn vriend heeft 2 honden thuis, één daarvan is van hem en neemt hij ook mee als hij uit huis gaat (kan ook altijd bij zijn moeder en stiefvader blijven als het moet). Kiera en Jessy gaan supergoed met elkaar.
Maar...ik ben dan natuurlijk van school af en werk dan waarschijnlijk fulltime. Mijn vriend ook, dus of het gaat met de honden weet ik dan niet.
Ik denk zelf dat het wel mogelijk is dat je hond 40 uur per week alleen is, mits je hem tussendoor uitlaat (of hondenuitlaatservice) en je 's avonds thuisbent (dus niet ook 's avonds steeds wegbent). Maar dit ligt dus aan de hond. Kiera zou dit kunnen en ook niet erg vinden (ze is wel vaker langer alleen, en heeft ze nooit moeite mee gehad).
Mijn honden zullen nooit te weinig aandacht krijgen, lange wandelingen maak ik elke dag (dan ook natuurlijk) en ik train ook met ze. Maar ik vind dat dit alleen kan als er mogelijkheid is om tussen de middag thuis te kunnen zijn om je honden uit te laten.
Mijn mening is, dat mijn honden, die dan misschien 40 uur per week alleen zijn (met z'n tweeën), en daarnaast veel aandacht krijgen, dan beter af zijn dan veel andere honden. Met die andere honden bedoel ik sommige mensen die de hele dag thuis zijn, maar de hond geen enkele aandacht geven (honden zijn dan meer meubilair dan een dier).
Of ik het straks zo ga doen, weet ik nog niet. Ik hoop dat mijn vriend en ik dan een beetje verschil in uren hebben, zodat het geen 40 uur wordt maar minder.
Maar om nou te zeggen dat het zielig is voor je hond, dat ligt er maar ne aan wat jij in je vrije tijd met de hond doet (en ik vind dan wel dat je 2 honden moet hebben, of een hond en een kat, die een beetje gezelschap hebben aan elkaar).

Geplaatst: 06 okt 2006 13:57
door corason del perro
Het licht aan de hond vind ik honden kunnen heel erg flexibel zijn. Maar bazen ook haha. Ik zelf studeer nu weer en woon op moment bij me ouders dus er is vaak iemand thuis ze is iederedag wel alleen maar dat zijn 2 dagen in de week hooguit 5/6 uur en de rest vd week niet langer als 2 uur. Daarvoor ging ze altyd mee of zat ze bij 4 andere honden.

Toch zou ik nooit mijn hond wegdoen en ook niet bij mijn ouders laten ook al willen ze dat graag. Gewoon omdat ik dat simpelweg niet wil ik kan haar niet missen. Als het goed is studeer ik de komende 5 jaar nog dus heb ik het probleem niet maar ben ik klaar zal ik in iedergeval proberen om als ik 40 uur werk iets met mijn baas te regelen. En anders minder uren werken. EN als je met zn 2e bent kom je ook wel uit als er eentje 40 uur werkt en de anders 32 denk ik dan.

Geplaatst: 06 okt 2006 14:02
door Zoek stok!
Op zich vind ik het wel kunnen, maar het ligt wel aan de hond. Ik weet niet of het om een pup gaat, maar de eerste tijd moet je dan op een andere manier overbruggen. Een pup van 8 weken zoveel alleen laten kan niet. Je kunt een hond treffen die sowieso slecht alleen kan zijn, en wat dan?

Geplaatst: 06 okt 2006 14:17
door Dorien
Nou, dan ook even een berichtje van deze dierenbeul. Ik werkte dus wel 40 uur per week en had 1 hond die elke dag 9 uur alleen zat. Voor mijn werk liet ik haar uit, in mijn lunchpauze fietste ik naar huis om snel een rondje met haar te lopen en 1 dag in de week ging ze mee met de uitlaatservice.
Verder gingen we uit mijn werk direct naar het bos en dat was het. Ze heeft nooit gesloopt, of tekenen van frustratie oid laten zien. Ze lag eigenlijk gewoon altijd te maffen als ik weg was.
Natuurlijk is dit niet de ideale situatie voor een hond, verre van. Maar mijn hond deed het prima op deze manier. Geen tekenen van stress, angst of idiote verveling.
Voor mij was het wel vervelend, want je dagen zijn lang en vermoeiend en je kan niet meer 's avonds weg. Of je moet een oppas regelen.
Ik werk nu 30 uur, heb er een hond bij en nu zitten ze gemiddeld maximaal 6 uur alleen en dat gaat gelukkig ook prima.

Geplaatst: 06 okt 2006 17:01
door MoniqueDM
Fahrah schreef:
MoniqueDM schreef:
Golden Stanley schreef:Zo lang je hond gezond blijft, is er niks aan de hand. Maar wat als hij echt hulpbehoevend wordt, hoe kleed je dat dan in?
Dit ben ik helemaal met Sandra eens!
Een hond is en blijft een levend wezen en kan net zo goed iets gaan mankeren als een mens. En waar kies je dan voor.

Ik heb een hond met epilepsie (ze is pas 3,5 jaar!!!) en gelukkig werk ik niet. Ik noem epilepsie nog geen eens een ziekte, maar een aandoening, want honden met epilepsie zijn alleen ziek op dagen van toevallen.
Maar het vervelende van epilepsie is dat je nooit weer wanneer de toevallen komen, dus het is een hele ongrijpbare en onvoorspelbare aandoening.
Al met al zou ik er niet aan moeten denken om mijn honden voor langere tijd alleen te moeten laten. De gevolgen kunnen dan desastreus zijn.
Ik heb ook 40 uur per week gewerkt terwijl ik een hond had met epilepsie. Ze was niet alleen we hadden op dat moment er drie. Maar de situatie was toen gewoon niet anders. Toen we haar kochten als pup had ze het natuurlijk niet. En "normaal" laat je je hond ook alleen als je boodschappen gaat doen etc. Heb je ook het risico van aanvallen. Verder kreeg onze teef meestal 's avonds of 's nachts aanvallen en dan waren we erbij. En we hebben haar uiteindelijk laten inslapen na een maagdraaing.
Megan krijgt haar toevallen juist niet 's-avonds of 's-nachts. Dat is natuurlijk al een verschil.
Maar ik ken ook verhalen van honden met epilepsie en werkende baasjes, waarbij de honden hun poten braken omdat ze tijdens een toeval van de trap afvielen of tanden uit hun bek vielen, brrrr....., ik moet er niet aan denken.
En met boodschappen doen is er vaak iemand bij ons thuis en anders ben ik echt binnen een uurtje terug. Voor de rest zijn ze niet alleen, die luxe hebben we gelukkig :wink: .

Geplaatst: 06 okt 2006 17:03
door cindy1986
Martijn schreef: Een hond heeft er niets aan om het beter te hebben dan een andere zielige kwakkelaar.
Daar denkt een hond niet over na en wordt er niet gelukkiger van.

Je neemt toch geen hond om het beter dan een ander te doen?
Je neemt een hond om hem goed te verzorgen.

Je kunt trouwens wel in je eentje een blije hond hebben en 40 uur werken maar of je er zelf blij van wordt is zeer de vraag want je houdt echt geen moment meer over en dat is niet gezond om te blijven doen.
Ik zou het zelf nooit weer doen maar dat betekent niet dat het niet kan want het kan wel.
Zo bedoel ik het niet, ik bedoel dat sommige mensen meteen "roepen" dat je een dierenbeul bent als je 40 uur werkt en een hond hebt. Daarom maak ik deze vergelijking even. Om dus duidelijk te maken dat mensen die altijd thuis zijn en een hond hebben, niet beter hoeven te zijn dan iemand die 40 uur per week werkt en een hond heeft :wink:

Nee, daarom neem je een hond niet, maar dat bedoelde ik dus ook niet. Ik neem een hond omdat ik gewoon niet meer zonder hond kan en ik een hond een leuk leven kan bieden.
Als ik teveel moet werken, spreekt het voor zich dat ik geen hond neem. Dan blijft Kiera bij mijn ouders wonen en laat ik haar regelmatig uit.

Of ik blij wordt van 40 uur werken per week, weet ik niet. Ik studeer nog, en daarnaast werk ik zo'n 20 uur per week.
Het is natuurlijk niet de ideale situatie, maar ik ga ervanuit, dat als ik afgestudeerd ben, ik toch echt 36 uur per week zal moeten werken. Maar ik kan niet in de toekomst kijken, misschien hebben mijn vriend en ik wel zulke verschillende uren, dat onze honden niet zoveel alleen hoeven te zijn.