Pagina 1 van 1
hartafwijking
Geplaatst: 02 okt 2006 19:45
door jidde
Wat zijn de verschijnselen van hartproblemen bij een hond? En wat voor hartproblemen zijn er allemaal?
Hoe erfelijk is een hartafwijking?
Het gaat niet om mijn honden

Geplaatst: 02 okt 2006 19:53
door jidde
Dank je wel.
Kan je alle hartafwijkingen horen als je standaard op controle bent bij de DA? Dus gewoon met het oor?
Geplaatst: 02 okt 2006 20:14
door Fryske
Nee!
Geplaatst: 02 okt 2006 20:49
door jidde
Ja ik ben eigenlijk serieus

De hond waar ik het over had, is bij de jaarlijkse controle aktijd "goed" bevonde nzeg maar. Maar mij lijkt het stug dat je een hartafwijking zo met het oor kan horen (met zo een scoop dan nog). Alleen wil ik dat zeker weten of dat inderdaad zo is
Geplaatst: 02 okt 2006 20:58
door yamie
jidde schreef:Ja ik ben eigenlijk serieus

De hond waar ik het over had, is bij de jaarlijkse controle aktijd "goed" bevonde nzeg maar. Maar mij lijkt het stug dat je een hartafwijking zo met het oor kan horen (met zo een scoop dan nog). Alleen wil ik dat zeker weten of dat inderdaad zo is
er zijn afwijkingen die een ruis geven, die zijn te horen, maar er zijn dus ook afwijkingen, waar je het van de symptomen en ziekte beelden moet hebben ( benauwd, conditie verlies, opgezette buik, flauwvallen enz enz.)
wanneer men iets hoort met stethoscoop ( ruis dus), kan men alleen zeggen, er is iets, maar wat dan? of dat het ernstig enz is, dat kan niet, daar is meer onderzoek voor nodig (ECG bv)
een hartslag kan je natuurlijk simpel meten, ook datkan een indicatie zijn, dat er hartproblemen zijn ( als het dus te hoog of te laag is)
Geplaatst: 02 okt 2006 21:35
door jores
onze Joris had ernstige cardiomyopathie en pas op het einde van zijn leventje )zo´nb 2 maanden voor zijn overlijden) was het ook te horen met stetoscoop, bij onze Joep is de cardiomyopathie ook niet te horen

Geplaatst: 03 okt 2006 09:08
door Knoeppie
Knoeppie heeft een ventrikelseptum defect, een gaatje tussen haar linker en rechter kamer.
Dit kwam naar voren tijdens de eerste controle, ze was toen 9 weken.
Tot op de dag van vandaag merken we er totaal niets van.
Geplaatst: 05 okt 2006 10:25
door Melanie 74
Ik merkte het aan Tonnie doordat ze "zo'n naar kuchje" had met inspanningen, en totaal geen conditie had.Dat was de zomer van 2003, toen was het zo heet.
Foto's laten maken, daar zagen we idd een vergroot hart op. Medicijnen gehad en in het voorjaar van 2004 heb ik een hartecho laten maken en het was weer een normaal functionerend hart!
En deze zomer hoorde de DA dat het hart het zwaar had, maar ondertussen zijn we erachter gekomen dat dat samen hangt met haar schildklieronderwaarde en we waren bezig om de juiste dosis vast te stellen. Als ondersteunung hebben we Tonnie toen Crateugus gegeven en dat heeft geholpen. Na een maand was alles weer goed.