Pagina 1 van 1

Contact met andere honden overdoseren.

Geplaatst: 21 sep 2006 15:43
door Moos
Kan dat, ook bij volwassen honden?

De helft van het jaar mogen de honden hier niet los in het giga-duingebied, maar alleen in twee hondenbossen. Daar kom je altijd veel andere honden tegen; bekende, maar ook onbekende, of vaag bekende honden.
Sinds bijna 3 weken mogen honden weer los in de duinen, en lopen we daar i.p.v in de hondenbossen. In de duinen kan je als je wilt helemaal geen andere honden tegenkomen, neem je de bekendere routes dan kom je er een handjevol tegen.
Wat me nu zo opvalt is dat zowel Moos als Saar nu nog veel makkelijker zijn naar andere honden toe, nu we er dus elke week maar een paar tegenkomen.
Moos wil nog weleens snauwen, maar nu hij niet elke dag hele hordes andere honden tegenkomt doet hij dat niet meer. Vanmiddag heeft hij zelfs eventjes gespeeld met een volle lab-reu en een Stabij-reu, twee maanden geleden was het meer van 'snuffel, snuffel' en dan doorlopen.
We zijn vanmiddag ook twee hele zelfverzekerde reuen tegengekomen die uitgebreid aan zijn piemel gingen likken en over hem heen gingen staan; Moos vond alles best, en kwam, als die reuen klaar waren, vrolijk naar me toegerend. Twee maanden geleden hadden ze een fikse snauw kunnen krijgen.

En Saar wordt steeds vrijer; vindt eigenlijk vrijwel alle hele grote honden ook leuk, en je ziet haar bijna met de dag opleven. Ik wist niet dat ze zo gek kon doen buiten :smile2: :mrgreen:

Nu kan ik me nog herinneren dat pupje Saar echt opklaarde toen ik wat meer andere honden ging mijden, maar ik had juist in mijn hoofd zitten dat we, zelfs nu ze los mogen in de duinen, toch ook nog maar naar die hondenbossen moesten gaan zodat ze wel hun 'sociale vaardigheden' konden blijven oefenen.
Alleen nu heb ik het idee dat we misschien juist wat minder overdreven contact met andere honden moeten zoeken.

Dus; kan je, bij volwassen honden, contacten met vreemde honden overdoseren waardoor ze minder sociaal worden i.p.v socialer?

Geplaatst: 21 sep 2006 16:07
door Neeltje
Ik denk niet zo zeer dat het overdoseren is, maar gewoon wat 'n hond op 'n gegeven moment fijn vindt. De ene hond vindt heel veel honden fijn, de ander vindt 1 of 2 honden fijn.

Geplaatst: 21 sep 2006 16:17
door nance
Ik denk dat het de ruimte is die ze nu hebben. In een honden uitlaatplek, heb je veel reuen die die plek als eigen zien en daar dus op hun strepen staan. In de duinen hebben ze de ruimte om elkaar eventueel te ontlopen, dus zal het minder snel tot een confrontatie of snauwpartij komen.

Geplaatst: 21 sep 2006 16:20
door Moos
nance schreef:Ik denk dat het de ruimte is die ze nu hebben. In een honden uitlaatplek, heb je veel reuen die die plek als eigen zien en daar dus op hun strepen staan. In de duinen hebben ze de ruimte om elkaar eventueel te ontlopen, dus zal het minder snel tot een confrontatie of snauwpartij komen.
Daar heb ik ook aan zitten denken, maar dat geldt alleen voor 1 van die hondenbossen; het andere is ook behoorlijk groot, en zijn veel zijpaadjes.
In de duinen lopen we ook een aantal vaste routes, elke dag, dus het is ook niet zo dat dat onbekend gebied voor ze is ofzo :wink:

Geplaatst: 21 sep 2006 22:46
door Laura W
Ik ervaar juist eerder het tegenovergestelde. Op dagen dat we weinig honden tegenkomen, áls we dan een hond tegenkomen hebben ze eerder de neiging om er als een roedel 'boven op' te duiken dan op drukke dagen wanneer je continue honden tegen komt.

Nu is een grote roedel natuurlijk anders dan twee kleinere hondjes. Onze honden hebben niet snel iets te vrezen van andere honden en dat weten ze dondersgoed. :wink:

Geplaatst: 21 sep 2006 23:49
door Felix
Veel honden doen juist goed voor Laika! :ok:

Nu maar hopen dat ze de gemiste socialisatie in haar prille jeugd daar door een beetje te boven komt :wink:

Geplaatst: 21 sep 2006 23:59
door nance
Moos schreef:
nance schreef:Ik denk dat het de ruimte is die ze nu hebben. In een honden uitlaatplek, heb je veel reuen die die plek als eigen zien en daar dus op hun strepen staan. In de duinen hebben ze de ruimte om elkaar eventueel te ontlopen, dus zal het minder snel tot een confrontatie of snauwpartij komen.
Daar heb ik ook aan zitten denken, maar dat geldt alleen voor 1 van die hondenbossen; het andere is ook behoorlijk groot, en zijn veel zijpaadjes.
In de duinen lopen we ook een aantal vaste routes, elke dag, dus het is ook niet zo dat dat onbekend gebied voor ze is ofzo :wink:
Misschien dat de duinen een plek is waar minder honden komen?
Als ik de honden in de bossen vlakbij de wijken uitlaat, heb ik meer kans op een confrontatie met andere reuen. Als ik verder ga, kom ik alleen de echte hondenliefhebbers tegen en daarvan zijn de honden dan weer socialer. :wink: