Pagina 1 van 2
Vraag voor de 'verse' versvoeders
Geplaatst: 20 sep 2006 20:13
door Rossi
Vraag voor de mensen die net overgestapt zijn van brokken naar vers in welke vorm dan ook.
Wat ik me afvraag of jullie ook verschil in bijvoorbeeld gedrag of gemoedstoestand merken van de hond?
Qua uiterlijk is een verandering snel te zien, vacht die mooier wordt, of huid kleurt mooier. Maar hoe zit het met de rest.
Gewoon nieuwsgierigheid van mijn kant omdat voeding bij mensen ook een gedragsverandering teweeg kan brengen. Bijvoorbeeld mensen die slecht op suiker reageren.

Geplaatst: 20 sep 2006 21:08
door Eva
Ik ben ook overgestapt en heb nog geen ander gedrag bij mijn honden gezien. Wel dat ze een stuk blijer zijn als ik met de etensbakken aankom.

Geplaatst: 20 sep 2006 21:19
door Gompie
Sam (Jack Russell) krijgt nu al 3 maanden zelfsamengesteld vers. Hij ziet er uit als een slanke glanzende spierbundel. Voorheen was hij vaak chagarijnig (kort lontje), omdat hij maag- en darmproblemen had. Nu is hij veel rustiger, evenwichtiger geworden en bij het jagen en spelen super fel. Hij is heel erg sociaal naar mensen en dieren. Ik kan niet zeggen of dit door de voeding komt, want hij is nu 14 maanden. Bij het volwassen worden veranderen ze tenslotte. Ik ben heel tevreden met zijn karakter en gedrag.

Geplaatst: 20 sep 2006 21:27
door Marion.
Kan je niet helpen. Saar is hier de enige die overgestapt is, en aan haar heb ik geen gedragsveranderingen gemerkt. Maar ja, die is ook zo evenwichtig als de pest natuurlijk
En Miep heeft maar 2 weken brokjes gehad, dus ook geen veranderingen.
Geplaatst: 20 sep 2006 21:35
door Sita
Ik heb geen gedragsverandering gemerkt. Ook eigenlijk niets aan haar vacht

Ze glom altijd al erg en dat doet ze nu nog steeds.
Ze vindt het wel heel erg lekker, dus een hele blije hond als de bak met carnibest en nu ook Bibi uit de koelkast komt

Geplaatst: 20 sep 2006 21:46
door Rea
Hier staan de cockers al een tijd op vers.
En sinds die tijd bij Teun geen epi aanval meer gezien en da's nu toch al weer sinds 16 dec-05.
Moet ook wel vermelden dat er nu totaal geen granen meer gegeven worden.

Geplaatst: 20 sep 2006 21:57
door Lysette
Benno's vacht is er een stuk beter van geworden. Minder klitterig en hij glanst ook veel meer

Jip heeft maar 3 weken ofzo op brok gestaan maar haar ontlasting was wel meteen een stuk minder
Qua gedrag heb ik niet echt verschil gemerkt, behalve dat ze meer stuiteren als ik hun eten in hun bakjes aan het doen ben

Geplaatst: 20 sep 2006 21:57
door mercedes2803
Hier ook geen gedragsverandering...
Geplaatst: 20 sep 2006 22:08
door Drossie
Geef sinds een paar dagen Carnibest: Geen gedragsverandering, wel spurt hij nu naar de keuken als hij hoort dat ik zijn etensbak aanraak om te vullen!
Ik merk ook dat hij minder poept. Zijn vacht glanst nog altijd super.
Het enige wat ik nog hoop, is dat de onverklaarbare jeuk nu ook na verloop zal verdwijnen.
Geplaatst: 20 sep 2006 22:40
door piep
de enige gedragsverandering bij piep, die vers krijgt sinds ze beter is, is dat ze het niet kan houden als ze eten krijgt, ze gilt de hele boel bij elkaar omdat ze niet kan wachten. ze krijgt het apart omdat de bernards het anders met 1 likje op hebben

Geplaatst: 21 sep 2006 00:05
door Natas.
Nee, geen gedragsverandering bij Raisa gemerkt.
Ook geen veranderingen aan de vacht trouwens. Wel ietsje minder ontlasting maar dat was op FF al vrij weinig.
Geplaatst: 21 sep 2006 00:32
door Selena
meer energie op vastendagen en lichte ontgifting in vorm van wat haarverlies (nu 5 wkn op zelf samengesteld)
Geplaatst: 21 sep 2006 11:39
door Rami
Toen ik Billy een paar jaar geleden 'overzette' (wat klinkt dat raar, eigenlijk

) van FF naar compleet vers en barf, heb ik wel veranderingen gezien qua fysiek (huid en vacht in betere conditie) maar wat gedrag betreft geen verschil.
Of ja, toch wel. Er werd vanaf dat moment eindelijk met enhousiasme gegeten. Ik riep altijd dat Bill een enorme slechte eter was, dat is nu wel ff anders.
Silka eet, vanaf het moment dat ze hier kwam, vers/barf, dus daar kan ik helemaal niets van zeggen. Nou ja, behalve dat ze alles erg lekker vindt behalve vis. Dat 'mot' ze niet.
Maar waarom vraag je het? Heb je die ervaring met Rossi?
Geplaatst: 21 sep 2006 15:21
door Roelfien
Bij mijn vorige honden die pas op oudere leeftijd op vers overgezet werden (met 11 jaar op vers en met 12/13 jaar half om met zelf samengestelde maaltijden) merkte ik echt verschil. Veel meer energie, alertere houding.
Bij mijn huidige honden merkte ik dat niet zo, behalve vlak na het eten van een flinke bottenmaaltijd. Dan wordt Toby gek, gaat ie met dekens en kussentjes lopen sjouwen en vechten en wordt Yentie uitgedaagd, die daar wijzelijk niet op in gaat.
Maar bij hen verder geen veranderingen in hun constante gedrag.
Geplaatst: 21 sep 2006 15:32
door Rami
verkeerd...

Geplaatst: 21 sep 2006 21:54
door Flip
Toen we Flip net hadden was hij sloom, kwam niet goed aan, en poepte heel veel.
Hij kreeg Dog chow puppy-brokjes.
Toen heb ik op internet informatie gezocht (onder andere hier uitgekomen

) en toen gekozen voor Duck.
Na een week was Flip actiever, werd ineens heel nieuwsgierig, wilde spelen en keek niet meer zo dof uit zijn oogjes.
Ook was hij na een week Duck al een halve kilo aangekomen!
Hij poept een of twee keer per dag een perfect poepje, die niet stinkt.
Dus ik heb wel een gedragsverandering gezien, het werd een heel ander hondje.
Geplaatst: 22 sep 2006 08:15
door Riboet
Hier geen gedragsveranderingen. Behalve dan dat er veeeeeeel blijer gereageerd wordt als ik de voerbakken pak dan anderhalf/twee jaar terug toen we nog voornamelijk brokken voerden

. Beau was toen een lastige eter, liet de bak brokken rustig de hele dag staan. Dat is sinds kvv (of barf) verleden tijd.
Geplaatst: 22 sep 2006 09:45
door fluptje
vraagje: Wat wordt hier verstaan onder vers?
Ik hoor iedereens tevredenheid erover, maar over wek soort hebben we hier dan?
mijn vraag lijkt voor velen misschien dom maar ik ben hier nog maar nieuw en ik zou toch graag weten waarover we praten.
Groetjes Fluptje
Geplaatst: 22 sep 2006 10:10
door Rossi
Bedankt voor jullie antwoorden.

Geplaatst: 22 sep 2006 10:14
door Rossi
Rami schreef:
Maar waarom vraag je het? Heb je die ervaring met Rossi?
Eigenlijk pure nieuwsgierigheid. Omdat voor mensen voeding met minder chemische toevoegingen ook invloed kan hebben op het hele gestel. Vandaar.
Wel zitten we momenteel in dubio voor wat betreft voer voor Rossi.
Rossi is aan de magere kant. Hij krijgt nu twee dagen in de week kvv en de rest brokken. Misschien dat we de kvv gaan uitbreiden. We zijn er nog niet helemaal over uit.
Geplaatst: 22 sep 2006 13:55
door Rami
Rossi schreef:Rami schreef:
Maar waarom vraag je het? Heb je die ervaring met Rossi?
Eigenlijk pure nieuwsgierigheid. Omdat voor mensen voeding met minder chemische toevoegingen ook invloed kan hebben op het hele gestel. Vandaar.
Wel zitten we momenteel in dubio voor wat betreft voer voor Rossi.
Rossi is aan de magere kant. Hij krijgt nu twee dagen in de week kvv en de rest brokken. Misschien dat we de kvv gaan uitbreiden. We zijn er nog niet helemaal over uit.
Ik denk dat honden - net als mensen - verschillend reageren op chemische toevoegingen. Bij de ene hond zul je misschien wel iets merken qua gedrag als ze die toevoegingen niet meer binnen krijgen en bij de ander niet.
Ik heb trouwens de ervaring dat Billy juist op vers/barf magerder is dan toen hij nog brokken at. Terwijl hij toen dus echt slecht at...
Maar goed, voor Billy is het niet erg om aan de 'schriele' kant te zijn omdat hij een zwakke achterhand heeft.
Als Rossi echt te mager is (als je zijn ribben niet alleen kunt voelen maar ook zien en je kunt zijn rugwervel 'beetpakken' zeg maar) dan kun je het best gewoon de maaltijden wat groter maken. Je zult zien dat hij dan vanzelf aankomt.
Enne... ik vind honden niet snel te mager hoor. Zolang Rossi gewoon 'slank' is en verder fit en gezond, speels en lekker beweegt/ loopt, is 'ie volgens mij gewoon goed.

Geplaatst: 22 sep 2006 19:27
door joline
Ik heb 2 honden die deels op kvv staan en deels op barf. Ik merk geen gedrags verandering. Het enige wat ik merk is dat ze gaan piepen als het etenstijd is, en hun conditie is verbeterd.
Geplaatst: 22 sep 2006 19:41
door clausipaus
Hier ook geen veranderingen bij Keizer. Baloe krijgt sinds kort kvv dus daar kan ik nog weinig over zeggen.

Geplaatst: 22 sep 2006 20:13
door Brigitte
Alano is rustiger geworden sinds hij op de CB staat maar ik denk dat dat te maken heeft met het feit dat hij zich continu helemaal de kl*re krabte en beet. Dat had hij trouwens met de Duck ook nog. Nu hij niet meer zo krabt is hij veel rustiger.
Geplaatst: 23 sep 2006 09:13
door Rossi
Rami schreef:
Als Rossi echt te mager is (als je zijn ribben niet alleen kunt voelen maar ook zien en je kunt zijn rugwervel 'beetpakken' zeg maar) dan kun je het best gewoon de maaltijden wat groter maken. Je zult zien dat hij dan vanzelf aankomt.
Enne... ik vind honden niet snel te mager hoor. Zolang Rossi gewoon 'slank' is en verder fit en gezond, speels en lekker beweegt/ loopt, is 'ie volgens mij gewoon goed.

Ribben kun je wel voelen maar niet tellen als je naar hem kijkt.
Wel voel je zijn hele ruggegraat als je hem aait. Vandaar dat ik het idee heb dat er wel wat bij kan.
Maaltijden heb ik al groter gemaakt. Misschien dat ik de kvv dagen ga uitbreiden.
Geplaatst: 23 sep 2006 09:16
door Rossi
Brigitte schreef:Alano is rustiger geworden sinds hij op de CB staat maar ik denk dat dat te maken heeft met het feit dat hij zich continu helemaal de kl*re krabte en beet. Dat had hij trouwens met de Duck ook nog. Nu hij niet meer zo krabt is hij veel rustiger.
Rossi krabt en bijt ook vaak. Hij heeft geen plekken op zijn lichaam verder. In eerste instantie werd gedacht aan stress (vanwege de training alleen zijn

). Ik ben wel benieuwd als ik de kvv uitbreid of er verbetering inzit.
Geplaatst: 23 sep 2006 10:35
door Golden Stanley
Fysiek zijn mijn honden veel sterker geworden. Flink spiermassa opgebouwd, afgevallen en vooral Whooper zit prachtig in zijn vacht.
Op brok had hij smetplekken en altijd jeuk. De eeuwige darmproblemen van Stanley op brok behoren voorgoed tot het verleden, evenals de blaasgruis waar hij het laatste brokkenjaar mee te kampen had. Prachtige witte gebitten ook. Meteen toen op KVV al merkbaar.
Stanley was al leergierig en had veel werklust, dat heeft hij nu nog steeds.
Whooper ken ik te kort op brok om daar iets zinnigs over te zeggen.
Hij heeft de afgelopen 2 jaar wel heel veel bijgeleerd voor zijn doen.
En ze hebben een bereconditie, ik denk dat dat ook te maken heeft met het zelf samenstellen.
Ik weet niet hoe de andere vers voerders en barfers het ervaren, maar mijn honden hebben geen last van massa's haren verliezen tijdens de ruiperiode. Op brok verloor Stanley het hele jaar door haar.
Geplaatst: 23 sep 2006 17:03
door fluptje
clausipaus schreef:Hier ook geen veranderingen bij Keizer. Baloe krijgt sinds kort
kvv dus daar kan ik nog weinig over zeggen.

wat is dit
kvv?
Ik kom hier op het forum veel afkortingen tegen is er ergens een verklarende lijst? Voor een leek die zich probeert te informeren is dit niet altijd makkelijk hoor!
Geplaatst: 23 sep 2006 23:20
door Eva
kvv kompleet vers vlees (zoals Carnibest, Rodi, Duck, Energique enz)
Geplaatst: 24 sep 2006 09:55
door -sanne
Rossi schreef:Brigitte schreef:Alano is rustiger geworden sinds hij op de CB staat maar ik denk dat dat te maken heeft met het feit dat hij zich continu helemaal de kl*re krabte en beet. Dat had hij trouwens met de Duck ook nog. Nu hij niet meer zo krabt is hij veel rustiger.
Rossi krabt en bijt ook vaak. Hij heeft geen plekken op zijn lichaam verder. In eerste instantie werd gedacht aan stress (vanwege de training alleen zijn

). Ik ben wel benieuwd als ik de kvv uitbreid of er verbetering inzit.
Mijn hond krabte ook erg, toen heb ik hem overgezet op de CB en werd het nog erger. Later bleek dat ze een allergie voor kip en rund heeft.
Maar ik zou de CB zeker proberen. Heeft je hond geen typische allergie klachten? zoals een rode jeukende bek, roze tenen, rode poten die ze vaak likken.