Pagina 1 van 1

1 oortje platter

Geplaatst: 30 apr 2006 10:22
door mcwillem
hallo,

1 oortje van sammy, een kruising, hangt een beetje platter dan het andere. Hij heeft niet graag dat ik er in kijk, want het ziet een klein beetje rood op een plaats in zijn oorschelp. Hij kan het wel nog goed bewegen.

Het is alsof er een plooitje te weinig in zit in vergelijk met zijn andere oortje. Daardoor krijgt het een plattere vorm.

Gisteren was alles nog normaal. Hoe zou dit gekomen zijn, en wat kan ik er aan doen? Ik zal straks een foto proberen maken.

Mark

edit: het is dus zijn linker oortje

Afbeelding

Geplaatst: 30 apr 2006 12:24
door Gonny
is heet oor warmer? schud hij met zn kop?
hij kan geprikt zijn door een insect, of hij kan iets in het oor hebben zitten. als hij last houdt zou ik even langs de da gaan!

Geplaatst: 30 apr 2006 21:17
door Lindsey
Ja, kijk even of het oor warm is, misschien zit er een verdikking onderin? Anders gewoon even naar de da morgen.

Geplaatst: 30 apr 2006 22:27
door Scooby
Hoi Willen,

Dat oortje lijkt ook wel een stuk dikker?

Geplaatst: 01 mei 2006 09:37
door mcwillem
Nee hoor, is niet dikker. Het "valt" gewoon anders. Toen ik voelde vanochtend was het rode plekje weg. De toegang tot zijn middenoor leek ook proper. Ik denk dus niet dat het een oorontsteking is. Het zou kunnen dat het een beetje warm staat, maar zijn ander oortje is ook ongeveer dezelfde temperatuur. Hij heeft het trouwens ook niet graag dat ik in zijn ander oortje kijk. Vroeger trok hij hem daar niets van aan.

Ik denk dat hij tijdens het spelen ergens tegenaan is gesmakt, en dat hij z'n oortje wat heeft bezeerd. Misschien doet zijn huid en een spiertje dan wel wat pijn, en houdt hij het daarom een beetje anders.

In zijn oorschelp zit kraakbeen, en dat kan toch niet opeens van vorm veranderen, denk ik, dus ik wacht nog een paar dagen om te zien wat ervan komt.

Geplaatst: 01 mei 2006 10:58
door Femmel
Ik las dat hij nog niet zo oud is? In hoeverre weet je zeker dat hij 7 maanden is?

Het wil namelijk nog weleens gebeuren dat de stand van de oren (tijdelijk) veranderd tijdens het wisselen?

Geplaatst: 01 mei 2006 11:17
door mcwillem
Aha, dat wist ik niet!

In het asiel schatten ze dat hij van sept. 05 is. Hij is nu dus ongeveer 8 maanden oud.
Ik zie dat zijn melkhoektandjes nog niet zijn uitgevallen. Zijn teelballetjes beginnen wat groter te worden, in vergelijking met een maand terug. Hij plast wel nog steeds als een puppy, en bakent zijn territorium nog niet af.

Ik weet niet waar je zijn leeftijd nog van zou kunnen afleiden?

Ik weet niet hoe het komt dat tijdens het wisselen de oren anders staan, maar dan zou het toch bij beide oren zijn, neen?

groetjes,
Mark

Geplaatst: 01 mei 2006 11:49
door tura
Hij is dan nog wel heel laat aan t wisselen, :denken: is hij niet jonger, en ja door t wisselen kunnen zijn oren gaan flapperen, even afplakken zou ik doen...... :wink:

Geplaatst: 01 mei 2006 12:42
door Jacky
misschien heeft hij wel oormijt?, gewoon even DA vragen.

Geplaatst: 01 mei 2006 14:25
door Femmel
Als hij nog niet is uitgewisseld dan is hij waarschijnlijk nog geen 8 maanden.

Meestal wordt de leeftijd geschat aan de hand van de tanden/wisselen, dus daar schiet je nu ook niet al teveel mee op. :wink:

Je zegt dat zijn melkhoektandjes nog niet zijn uitgevallen, bedoel je dan ook dat er nog geen volwassen hoektanden zitten? Sommige honden wisselen namelijk moeilijk en dan blijven de melktandjes zitten terwijl er al wel volwassen tanden zijn?

Ik ben het wel met Jacky eens dat je bij twijfel altijd de DA moet raadplegen!

Geplaatst: 01 mei 2006 15:36
door Scooby
Femmel schreef: Het wil namelijk nog weleens gebeuren dat de stand van de oren (tijdelijk) veranderd tijdens het wisselen?
Door het wisselen, kan de oorstand inderdaad veranderen, maar meestal gaat een oor dan juist niet 'platter' hangen, maar eerder omhoog flappen.

Re: 1 oortje platter

Geplaatst: 01 mei 2006 17:52
door tura
mcwillem schreef: oortje van sammy, een kruising, hangt een beetje platter dan het andere. Het is alsof er een plooitje te weinig in zit in vergelijk met zijn andere oortje. Daardoor krijgt het een plattere vorm.
edit: het is dus zijn linker oortje
Afbeelding
Links vanaf pc scherm gezien of van de hond zelf............ :denken:

Geplaatst: 01 mei 2006 22:53
door mcwillem
links van hond. Hij heeft zijn definitieve hoektanden, maar de melktanden staan er vlak achter. De DA zei vorige keer wat geduld te oefenen voor het uitvallen, dat kon wel wat variatie op zitten. Ik zal proberen een van deze dagen dan eens naar de DA te gaan, hangt wat af van mijn lesuren, en wanneer de DA beschikbaar is.

groetjes,
Mark

Geplaatst: 01 mei 2006 22:58
door tura
Nou, juist t andere oortje staat ''niet'' goed, zijn linkeroor zo horen zijn oren te staan.............. :wink: