Pagina 1 van 1
wie kan helpen
Geplaatst: 15 jan 2006 13:16
door defora
de hond van mn vader is aflopende zaak. ze is al een tijdje ziek, maar t was nog niet heel erg.
nu moet ze overgeven en houdt niets binnen. ook geen water.
ze heeft nu een spuitje gehad dat ze zich beter voelt en pillen, maar overgeven doet ze nog steeds. is er iemand die weet hoe ze toch een beetje water binene kan houden of het een beetje dragelijk kan houden. asl het zo door gaat gaat mn pa morgen weer naar de da.
Geplaatst: 15 jan 2006 13:44
door defora
haar lever is niet goed meer. we hebben uitslage gehad een tijdje terug van bloed lever enz. alles was aan de slechte kant, maar de lever was het ergst.
ze eet nu niet meer en wil opzich wel drinken, maar kotst alles dr weer uit.
zo'n 4 a 5 keer per dag. dit al een paar dagen.
we weten eigenlijk wel dat het aflopende zaak is, maar we willen t beste nog voor haar proberen. ze lijkt nog niet echt pijn te hebben, maar trilt wel en kijkt de hele tijd met die buine ogen naar je. niet echt een pretje allemaal.

Geplaatst: 15 jan 2006 14:01
door defora
nee we gaan morgen als het zo door gaat ook weer naar de da. eerst dronk ze heel erg veel en plaste ook overal neer, maar een paar dagen geleden stopte ze ineens met drinken en daarna wel weer een beetje, maar dat kwam er direct weer uit.
we gaan ook zeker niet door omdat we haar niet willen missen. we doen wat het best is voor de hond.
bedankt voor de tips en als er nog meer zijn, alles is welkom.
we zullen haar heel erg gaan missen
Geplaatst: 15 jan 2006 14:58
door Miranda*
Heel veel sterkte morgen.
Geplaatst: 15 jan 2006 17:20
door defora
bedankt.
Geplaatst: 15 jan 2006 17:31
door Sjalot
Precies hetzelfde beeld als onze Ramyra.
Zij is afgelopen augustus ingeslapen.
Deze ziekte is echt uitzichtloos. De hond is zichzelf aan het vergiftigen.
Jullie moeten echt afscheid van haar gaan nemen en haar niet langer meer laten lijden.
Sterkte!
Mijn verhaal kan je hier lezen:
http://www.hondenforum.nl/phpBB2/viewto ... ht=trillen
Ze is 2 dagen na de diagnose ingeslapen.
Geplaatst: 15 jan 2006 18:41
door defora
het lijkt er idd wel op. bijonze hond ging het alleen wat langzamer.
vervelend dit soort dingen. je weet dat het kan als je een hond neemt, maar het blijft super erg.
Geplaatst: 15 jan 2006 18:56
door Sjalot
defora schreef:het lijkt er idd wel op. bijonze hond ging het alleen wat langzamer.
vervelend dit soort dingen. je weet dat het kan als je een hond neemt, maar het blijft super erg.
Ramyra is in januari vorige jaar ziek geworden. We dachten dat ze na 4 maanden beter was maar volgens de arts in Utrecht heeft ze toen waarschijnlijk alleen een kleine opleving gehad. Dat het lang duurt is meestal uitzonderlijk. Leverziekten worden vaak pas in een later stadium geconstateerd, vaak is de hond al een hele tijd ziek geweest zonder dat je iets hebt gemerkt en het dan al zo erg dat er niks meer aan te doen is.
Wij hebben achteraf spijt dat we niet eerder naar Utrecht zijn gegaan. Daar heeft ze in een dag alle onderzoeken opnieuw doorlopen en daar zijn ze ook het meest kundig op dit gebied. Zij zien dagelijks dit soort ziekten en een gewone DA veel minder.
Het beeld wat jij omschrijft is echt het laatste stadium. Als je hond niet meer eet en geen water meer binnen houdt zal het niet lang meer duren en wordt het een lijdensweg. Toen we in Utrecht de diagnose kregen zei de dierenarts dat ze nog maar een week te leven had. Maar zij wilde op dat moment niks meer, niet meer eten en niet meer drinken. De volgende dag stopte ze ook met plassen toen was het helemaal duidelijk voor ons.
Welke onderzoeken zijn er bij jullie hond gedaan?
Geplaatst: 15 jan 2006 19:36
door Maxensammie
Heel veel sterkte voor jullie allen....

Geplaatst: 15 jan 2006 20:58
door Jacky
ik wens jullie heel veel sterkte. Ik moet eerlijk zeggen, en dat zeg je zelf ook al, zo zou ik niet door gaan met de hond. Sterkte.
Geplaatst: 16 jan 2006 00:10
door jitske
heel veel sterkte voor jullie hond
Geplaatst: 16 jan 2006 11:44
door defora
onze da zei dat we er niets meer aan konden doen. we konden wel naar utrecht, maar dat waren d.a's in opleiding en dat was helemaal niets. ze gaf het weinig hoop allemaal en zei maak er maar het beste van voor de hond. ze heeft niet lang meer. wij vonden het raar, want ze zag er verder goed uit ed, maar dat kan en je gaat er van uit dat de da t weet. toen we na een tijdje de da tegen kwamen von ze het raar dat de hond nog leefde.
tja je gaat er van uit dat wat ze zegt waar is en we zijn toen ook niet verder gaan onderzoeken. dat was alleen maar vervelend voor de hond zei ze. we komen van 1 van de waddeneilanden, dus de da komt maar soms. das ook nog weer vervelend.
we hebben wel een speciaal dieet voor haar gekregen om hier mee door te gaan.
onze huisarts is ook de dierenarts als die er niet is, en mn pa gaat er vanmiddag heen. t gaat nog steeds niet goed, dus ze zal vanmiddag wel een spuitje krijgen.

ik baal er ontzettend van maar weet dat het zo niet langer kan.
werden ze maar gewoon 80.
achteraf was ik toch ook liever naar utrecht gegaan, maar ja wanneer moet je wel en wanneer moet je niet als de da zegt dat het toch geen zin heeft. ze zou allemaal onderzoeken krijgen en uiteindlijk toch dood gaan zei ze.
Geplaatst: 16 jan 2006 13:50
door defora
das fijn om te horen. ze is 10 en ten groote van een doberman. geen ras.
bedankt voor alles verder.
Geplaatst: 16 jan 2006 17:44
door Sjalot
defora schreef:onze da zei dat we er niets meer aan konden doen. we konden wel naar utrecht, maar dat waren d.a's in opleiding en dat was helemaal niets. .

Onze hond werd inderdaad eerst door dierenartsen in opleiding bekeken, die proberen dan een diagnose te stellen en bespreken dat met de professor. Daarna komt hij erbij en onderzoekt de hond en bespreekt zijn bevinden met de studenten. Daarna kwam de professor bij ons en heeft hij haar ziekte en mogelijke behandeling verder met ons besproken.
Het kwam ons allemaal uitermate vakkundig over en wij vonden het helemaal niet erg dat onze hond eerst door studenten bekeken werd.
Het zijn wel onze toekomstige dierenartsen en die moeten ergens hun ervaring opdoen.
De opmerking van jullie dierenarts is precies waarom het zo lang geduurd heeft voordat onze dierenarts eens op ons verzoek wilde doorverwijzen.

Toen waren we al maanden aan het doormodderen zonder dat we wisten wat onze hond mankeerde. In Utrecht wisten we het na een paar uur.
Maar goed, buiten dat.....ik denk dat het sowieso weinig zin meer heeft. De hond is erg ziek en zal niet meer beter worden.
Heel veel sterkte!!!!
Geplaatst: 17 jan 2006 10:28
door defora
gisteren hebben we helaas na 10 jaar haar moeten laten inslapen.
ze wilde niet gaan. had 3 spuitjes nodig, maar haar lever was heel groot.
dobre je was een top hond!
Geplaatst: 17 jan 2006 11:31
door Natas.
Gecondoleerd en heel veel sterkte.
Geplaatst: 17 jan 2006 15:37
door jitske
sterkte met het verlies van jullie hond
Geplaatst: 17 jan 2006 15:50
door defora
dank jullie wel. ze is vanmiddag begraven.
Geplaatst: 17 jan 2006 16:10
door linda
Sterkte...
Geplaatst: 17 jan 2006 20:14
door Sjalot
Sterkte met het verlies!

Geplaatst: 18 jan 2006 14:27
door mitmig
Sterkte.
Geplaatst: 18 jan 2006 14:30
door puk

sterkte.
Geplaatst: 18 jan 2006 15:44
door joline
Heel veel sterkte.
Geplaatst: 19 jan 2006 14:14
door defora
helaas hebben we vandaag ook afscheid moeten nemen van onze kat. ze heeft een hersen bloeding gehad.
ze is 18 geworden.
Geplaatst: 19 jan 2006 22:53
door jitske
het zit jullie ook niet mee
heel veel sterkte met het verlies van jullie kat
Geplaatst: 20 jan 2006 13:17
door Jacky
sterkte
Geplaatst: 20 jan 2006 19:09
door jemmeke
Sterkte.