Pagina 1 van 1

nosode?

Geplaatst: 15 dec 2005 08:41
door Moniek B.
Nog anderhalve week en dan gaan we Aïsha ophalen! Kunnen niet wachten natuurlijk.. Maar, even een vraagje over de entingen..

Ze is geent bij de fokker met 6 weken. Wil de 9 weken enting in elk geval overslaan en rond de 14e week een volgende enting doen. Op advies van een docente van mij aan de opleiding veterinaire natuurgeneeskunde (da, in dezelfde kliniek als Eric Laarakker). En nu had ze het ook over een nosode, maar begreep het niet helemaal. Iemand daar ervaring mee en weet hoe het werkt? (ben nog eerstejaars he? :wink: :mrgreen: )

Geplaatst: 15 dec 2005 10:04
door Sennaruby
Dit heb ik voor je gevonden op de site www.holistischedierenartsen.nl:

Een alternatief voor enten is het gebruik van nosodes. Dan wordt er een homeopathische verdunning van de ziekte gemaakt en dat kan dan worden gegeven volgens een vastgesteld voorschrift. Dit geeft ook bescherming tegen ziektes. Bij een onderzoek in Brazilië bleek onlangs dat de meningococcennosode bij mensen ongeveer 90% bescherming gaf. Dat is een vergelijkbare bescherming als de enting geeft.

Zelf hebben we niet zoveel ervaring met het gebruik van ziektenosodes en durven we er nog niet zoveel over te zeggen.

Wat ook kan is een nosode van de entstof geven na de enting. Dat is dus gepotentieerde entstof. Dat zou de nadelige effecten van de enting tegen moeten gaan. Ook hiermee hebben we nog niet veel ervaring maar het kan in elk geval geen kwaad.

Een mogelijkheid is om pups en kittens nosodes van de ziektes te geven tot ze de leeftijd hebben gekregen dat ze een enting goed kunnen verwerken (12 weken) en ze dan met enkele weken tussentijd de verschillende entingen apart van elkaar te geven. Na elke enting kan dan de entingsnosode gegeven worden om de nadelige effecten van de entingen op te heffen.

Re: nosode?

Geplaatst: 15 dec 2005 20:21
door ien
Moniek B. schreef:En nu had ze het ook over een nosode, maar begreep het niet helemaal. Iemand daar ervaring mee en weet hoe het werkt? (ben nog eerstejaars he? :wink: :mrgreen: )
hier staat een artikel [vertaling]over nosodes en gebruik
ik heb er geen ervaring mee.

http://www.barf-natuurlijk.nl/forum/php ... .php?t=125