Pagina 1 van 1
7 maanden twee keer per dag eten?
Geplaatst: 02 nov 2005 06:49
door Reini
Vegas krijgt nog steeds drie keer per dag eten maar ik zou eigenlijk inmiddels wel willen overstappen op twee keer per dag als dat al kan.
Kan dat nu met 7 maanden en kan ik daar gewoon op een dag mee beginnen of moet ik de middagmaaltijd eerst langzaam verdelen over de andere twee maaltijden?
Geplaatst: 02 nov 2005 06:53
door _beertje_
Rakker heb ik vanaf 6 maanden overgezet op twee keer per dag eten. En het gaat uitstekend.
Geplaatst: 02 nov 2005 07:32
door crutz
doe dat normaal al vanaf een maand of 4 a 5 en laat gewoon de middag maaltijd weg (verdeel de hoeveelheid over de ochtend en de avond)
Geplaatst: 02 nov 2005 07:40
door starfleet
Ik heb met 6 maanden gewoon in een keer overgezet, dat ging prima.
Anne
Geplaatst: 02 nov 2005 08:04
door Reini
Dan ga ik vanaf morgen zijn maaltijd over twee keer verdelen
Dan hoef ik ook niet meer zo met blikken te slepen naar mijn werk
Vegas krijgt nu drie keer per dag 250 gram carnibest, dan krijgt hij morgen twee keer 375 gram.
De eerste keer zal om 05.45 zijn en de tweede keer om 18.30.
Vanwege zijn allergie mag hij niks buiten zijn voer om. Ik heb begrepen dat sommige honden gal spugen als ze niet vaak te eten krijgen.
Mocht hij gal gaan spugen, kan ik dan beter weer drie keer per dag eten geven of misschien een kleine hoeveelheid (10 gram of iets dergelijks) in de middag als tussendoortje?
Geplaatst: 02 nov 2005 08:13
door starfleet
Reini schreef:
De eerste keer zal om 05.45 zijn en de tweede keer om 18.30.
Vanwege zijn allergie mag hij niks buiten zijn voer om. Ik heb begrepen dat sommige honden gal spugen als ze niet vaak te eten krijgen.
Mocht hij gal gaan spugen, kan ik dan beter weer drie keer per dag eten geven of misschien een kleine hoeveelheid (10 gram of iets dergelijks) in de middag als tussendoortje?
De tijd tussen de maaltijden overdag is wel lang, maar ik zou zelf gewoon kijken of het zo lukt. Een kongetje tussendoor met zijn normale eten erin kan je altijd op de dag geven lijkt me. Mag hij ook geen pensstaaf o.i.d. tussendoor?
Anne
Geplaatst: 02 nov 2005 08:22
door Reini
starfleet schreef:
De tijd tussen de maaltijden overdag is wel lang, maar ik zou zelf gewoon kijken of het zo lukt. Een kongetje tussendoor met zijn normale eten erin kan je altijd op de dag geven lijkt me. Mag hij ook geen pensstaaf o.i.d. tussendoor?
Anne
Momenteel mag hij niks buiten zijn voer om omdat we nog steeds met diarree aan het tobben zijn. Zolang hij enkel zijn eigen voer krijgt is er niks aan de hand maar bij het introduceren van iets anders krijgt hij diarree.
Ik kan hem ook 's morgens wat later eten geven. Om een uurtje of 08.00, al is dat wel wat lastig want hij slaapt meestal tot 10 uur in de ochtend, dan zou ik hem wakker moeten maken voor eten en dat doe ik liever niet.
Ik zou wel een Kong kunnen geven

Dan haal ik iets van zijn eten af en geef ik dat rond de middag!
Geplaatst: 02 nov 2005 08:30
door crutz
gal spugen zal misschien de eerste dagen zo zijn omdat hij er aan moet wennen, maar dat gaat vanzelf over,
er zit niet echt lang tussen hoor, hier krijgen ze sochtends tussen 0500 en 1200 en savonds tussen 2200 en 0400 (allemaal afhankelijk van hoe t uitkomt met werk en andere zaken) en soms ook sochtends niets (kan helemaal geen kwaad voor een hond)
door niet op vaste tijden te voeren krijg je ook minder problemen met gal spugen, want dat wordt nl veroorzaakt doordat de hond op de vaste tijden alvast gal gaat produceren omdat ie voer verwacht (overigens heb je daar op vers sowieso al minder last van dan op brokken)
Geplaatst: 02 nov 2005 08:35
door Reini
Vegas krijgt eigenlijk altijd ong. op dezelfde tijden voer en nu bedenk ik me ineens iets. 's Morgens krijgt hij zijn eten voordat we naar de zaak gaan, dat is (bijna) altijd om 05.45u. 's Middags wisselt het weleens maar is het altijd tussen 11.30 en 12.30. 's Avonds wisselt het ook tussen 17.30 en 19.30.
Een tijdje geleden heeft hij twee ochtenden gal gespugd en dat waren de ochtenden dat hij pas op de zaak eten kreeg
Ik kijk gewoon even hoe hij erop reageert

Geplaatst: 02 nov 2005 11:24
door MastiffStorm
wij geven storm ook 2 keer per dag zijn eten.
om 06.00 en om 17.30 en dat gaat hier prima.
wij zijn tussen de 5 en de 6 maanden overgegaan op 2 keer per dag.
Geplaatst: 02 nov 2005 19:01
door Zoek stok!
Bram krijgt nog steeds drie keer per dag eten. Ik ga dat nog een maandje volhouden denk ik en dan gaan we naar twee keer per dag. Hij eet soms erg slecht en zo weet ik zeker dat hij voldoende binnenkrijgt voor de groei.
Geplaatst: 02 nov 2005 21:23
door jacq1970
Ik voer nog steeds 3 keer per dag, ik heb gemerkt dat mijn honden dat prettig vinden.
Tyson is zowiezo een bedelaar om eten hoeveel hij ook krijgt, dus met 3 keer per dag voer hou ik dat ook tegen.
Jacqueline
Geplaatst: 03 nov 2005 21:03
door jidde
Tuana was met 5 maanden al over op 2x per dag.
Op dit moment eet ze zelfs maar 1x per dag

Het is een scharminkeltje geworden. Ze is niet echt lekker door de loopsheid, arme meissie
