Pagina 1 van 1

Fietsen

Geplaatst: 18 aug 2005 19:11
door Saartje
Ik heb geen flauw idee waar ik dit neer moet zetten, dus ik vraag het hier maar.
Kan het kwaad om elke ochtend een kilometer (of meerdere kilometers als dat kan) met Leo te fietsen?
En dan bedoel ik dus op een lekker tempo waarbij hij flink kan rennen, dat vindt hij zelf echt helemaal het einde (ik niet, maargoed :smile: ).
Ik lees namelijk overal dat je moet afremmen als je hond harder gaat dan een 'drafje', terwijl ik het idee heb dat Leo zich dan nog eerder rot verveelt dan dat het te hard gaat.
Is dat niet slecht voor de heupen/ellebogen?
Opbouwen hoeft niet echt omdat ik al heel lang terug met het fietsen begonnen ben, dus aan het rennen op zich is hij al gewend, niet dat ik hem in een klap kilometers laat rennen.

Geplaatst: 19 aug 2005 09:11
door M@scha
natuurlijk opbouwen en idd moeten ze in een draf blijven...

sam vind dat ook niet genoeg en daarom ga ik stiekum met hem nog weleens even racen en dan weer rustig terug naar draf.

het blijkt niet goed te zijn voor de gewrichten om ze te laten galloperen aan de fiets

Geplaatst: 19 aug 2005 18:00
door Saartje
Jammer, Leo vindt dat namelijk echt geweldig.
Dan hou ik het ook maar bij heel af en toe een sprintje trekken :wink:

Geplaatst: 24 aug 2005 17:57
door Remco78
Dit is hééééél herkenbaar.

Dat rare beest van ons vindt een draf dus helemaal niets. Ik had ergens al eerder ook aangegeven dat de hond dus harder gaat als ik op de fiets. Bij 36 km/u hield het op........voor mij! Hij kon nog harder. :boos:

Wij doen het wel zoveel mogelijk rustig aan, maar soms moet het echt even. Dan is ie dus niet meer te houden.

Geplaatst: 25 aug 2005 14:45
door CockerBillie
een sprintje trekken is ook niet erg. Je hond moet dan wel uitgegroeit zijn. Mijn zus heeft een mechelse herder en die heeft dit advies gekregen van haar DA. Zij doet nu idd in draf warmlopen een paar sprintjes en weer uitlopen in draf :ok: Hond blij botjes blij :mrgreen:

Geplaatst: 26 aug 2005 17:22
door Lil
CockerBillie schreef:een sprintje trekken is ook niet erg. Je hond moet dan wel uitgegroeit zijn. Mijn zus heeft een mechelse herder en die heeft dit advies gekregen van haar DA. Zij doet nu idd in draf warmlopen een paar sprintjes en weer uitlopen in draf :ok: Hond blij botjes blij :mrgreen:
Zo doe ik het ook altijd, eerst langzame draf, dan arbeidsdraf (ongeveer 10 minuten) dan enkele minuten volle gallop (25 tot 30 km/h) en dan lekker uitdraven en altijd eindigen in een langzaam tempo, boris is dan ook weer volledig op adem als hij thuis komt. Vind dat van de botten ook een beetje onzin mijn da vind het wel goed als hij naast het paard loopt. Wat is dan het verschil met de fiets? Misschien dat paardenmensen altijd aan een goed warming up doen, maar het basistempo is dan ook draf afgewisseld met galop en stap.