Pagina 1 van 1
bloedoor/schrompeloor
Geplaatst: 24 jun 2005 12:59
door chrico
Wie kan me vertellen hoe de evt. operatie gaat.
het is dan welliswaar niet bij een van de honden maar bij mijn kat. Hij heeft er heel veel last van dat arme dier.

Geplaatst: 24 jun 2005 13:01
door Eline*
Volgens mij net als bij een abces. Ze halen het haematoom eruit en laten het volgens mij gewoon open zodat het niet weer opzwelt.
Geplaatst: 24 jun 2005 13:01
door bram en thijs
Is dat bolle allemaal bloed?
Geplaatst: 24 jun 2005 13:03
door chrico
Dat bolle is bloed.
De operatie (wat mij verteld is) dan word de binnenkant aan de buitenkant gehecht zodat de holle ruimte die ontstaan is weer aan elkaar zit.
Alleen kan ik nergens een verloop of foto`s of wat ook vinden hierover.
Geplaatst: 24 jun 2005 13:32
door Branka
Mij is ooit uitgelegd dat het bij een hond middels een s-snede gebeurd en het oor dan door en door wordt gehecht omdat er anders weer bloed tussen de huid en de oorschelp kan komen te zitten.
Geplaatst: 24 jun 2005 13:57
door -Jolanda-
onze golden heeft het gehad, maar dat is lang geleden.
het enige wat ik me weet dat er (voor mij gevoel ) veel hechtingen ik zaten en het er lelijk uitzag.
Maar dit is zo'n 10 jaar geleden

Geplaatst: 24 jun 2005 14:24
door Sylvi@
Branka schreef:Mij is ooit uitgelegd dat het bij een hond middels een s-snede gebeurd en het oor dan door en door wordt gehecht omdat er anders weer bloed tussen de huid en de oorschelp kan komen te zitten.
Klopt ja

van dat door en door hechten.
Na een dag of 10 kan je het laten operen (niet eerder ivm met het opnieuw gaan bloeden), het bloed (stolsels) wordt verwijderd en het oor wordt gehecht.
Als je het niet laat weg halen krijg je dus zo'n verschrompeld oor.
En je moet de eventuele onderliggende oorzaak behandelen (maar dat heeft je da ongetwijfeld gezegd).
Geplaatst: 24 jun 2005 14:50
door miekmiek
Er loopt hier in de straat een herder rond die ook een bloedoor gehad heeft. Zijn oor staat nu niet meer rechtop. Is dat standaard na zo'n aandoening?
Wel sneu voor je kat, ziet er best naar uit. Kan me voorstellen dat hij er last van heeft. Hopelijk blijft zijn oortje wel rechtop staan, het is een mooie kat!
Geplaatst: 24 jun 2005 15:12
door chrico
Dat door en door hechten had ik ook begrepen maar ik kan me er geen voorstelling van maken hoe het eruit ziet en vooral hoe het er na afloop uitziet.
Van die 10 dagen heb ik ook gehoord, het zijn het minst aantal dagen dat je moet wachten.
De oorzaak bij hem is waarschijnlijk een oorontsteking die ik niet gemerkt heb. Hij heeft chronische oorontsteking aan zijn rechteroor en normaal bemerk ik het meteen als het begint op te spelen.
Ik ben gewoon heel benieuwd hoe het eruit zien als hij geholpen is, is hij dan "verminkt", is het tijdelijk enz enz.
Geplaatst: 24 jun 2005 15:45
door Branka
Even voor je gegoogled en ik heb wel een link gevonden met een hond die zo'n bloedoor had en is geopereerd. Met foto's.
http://www.wilhelminalinde.nl/patienten ... atoom.html
Geplaatst: 24 jun 2005 15:52
door chrico
Hee wat goed zeg, nu zie ik in elk geval wat de bedoeling is en hoe het eruit komt te zien.
Ziet er even vreselijk uit maar hopelijk daarna niet meer.
Zelf heb ik het gevoel dat dit bij Rico niet vanzelf over gaat en hij eraan zal moeten geloven

Geplaatst: 24 jun 2005 17:16
door Sjiel
chrico schreef:Zelf heb ik het gevoel dat dit bij Rico niet vanzelf over gaat en hij eraan zal moeten geloven

Het gaat niet vanzelf over, in de bloedprop zullen bloedvaatjes groeien die het stolsel opruimen en er zal bindweefsel gevormd worden. Het bindweefsel zal samentrekken en er ontstaat een schrompeloor.
Nog een link
http://www.thepetcenter.com/%20sur/hema.html
Geplaatst: 24 jun 2005 21:37
door Discoduif
Hoi,
Onze Golden heeft het gehad. Het oor is opengesneden en het kapotte bloedvat is verwijderd. Er waren geen hechtingen door en door, maar alleen aan de binnenkant van het oor. Het oor was wel in haar nek vastgenaaid, zodat ze het niet kapot kon klapperen en zodat de wond open kon blijven om te genezen.
Ik heb nog wel een foto, maar niet digitaal en momenteel geen scanner bij de hand.
Als je er nog behoefte aan hebt, hoor ik het wel.
Groetjes,
Sandra
Geplaatst: 25 jun 2005 15:27
door Roxy
miekmiek schreef:Er loopt hier in de straat een herder rond die ook een bloedoor gehad heeft. Zijn oor staat nu niet meer rechtop. Is dat standaard na zo'n aandoening?
Bij mijn herder is het oor ook nooit meer rechtop gaan staan, heel erg zonde. Het oor was na de operatie helemaal door en door gehecht inderdaad. Het zag eruit als een soort proeflapje waar de DA zich flink op heeft uitgeleefd met tig hechtingen.
Het oor is altijd lelijk bobbelig gebleven en ook gevoelig. Mijn DA zei dat als je te lang met de operatie wacht en het een schrompeloor is geworden, het ook behoorlijk pijn gaat doen bij het minste geringste.