Pagina 1 van 1

puppy acne

Geplaatst: 11 mei 2005 16:54
door gucci
hallo allemaal,

wie van jullie heeft ervaring met puppy acne, wat hebben jullie er aan gedaan..

groetjes simone

Geplaatst: 11 mei 2005 16:57
door Mama Sanneke
Hoe ziet dat eruit simone ?

Geplaatst: 11 mei 2005 17:05
door gucci
net als bij mensen, kleine puistjes, de fokster van mijn nieuwe pupje belde dat ze op haar buik en bij haar plasser en onder de kin onder de bultjes zat en dat ze dacht dat het dus puppy acne was..ik heb het zelf nog niet eerder bij een van mijn honden meegemaakt vandaar dat ik benieuwd ben naar ervaringen van anderen en wat ze er aan deden, kan het kwaad of gaat het vanzelf over..

het kan evt, ook uitslag zijn van de billendoekjes, ze poetst de puppen vaak met de doekjes en heeft nu een ander merk gebruikt, maar als ik het zo hoor, lijkt het meer op acne..alhoewel dat meer op de lippen en kin voorkomt en volgens mij niet zozeer op de buik en plasstreek..

groetjes simone

Geplaatst: 11 mei 2005 19:16
door parker
parker kreeg (een acute en erge aanval van) acne toen ze loops werd, hormonaal veroorzaakt dus. allemaal puisten onder de kin.
maar bij puppies komt het ook wel voor, heb ik gelezen en zei de DA.
bij parker was het zo erg dat ik antibiotica moest geven, toen was het direct over.
maar als het niet zo erg is, kun je weinig meer doen dan ontsmetten, bijvoorbeeld met betadine of met een sopje van groene biotex.
normaal gesproken gaat het vanzelf over.
groet,
hedy

Geplaatst: 12 mei 2005 08:36
door cloris
Wat je ook kan doen is het schoonhouden met een zelfde middel als dat je bij jezelf zou gebruiken, iets voor de "gevoelige" huid dat wel, en schoonmaken :wink:
Moest ik toen doen bij mijn hond en dat heeft toch aardig geholpen.

Geplaatst: 15 mei 2005 11:35
door pat1976
Angel had dit ook als puppie, maar dit is bij haar later vanzelf weggegaan. Aangezien Angel wel een hele gevoelige huid heeft, wassen wij haar wel zo nu en dan met speciale shampoo. Ik zou zeggen houd het in ieder geval goed in de gaten, want huidproblemen kunnen ook echt problemen worden!

Geplaatst: 15 mei 2005 12:12
door Jolly
Luca heeft ook pukkels gehad, hij had ze aan de onderkant van zijn bek.
Ik heb toen een paar druppels teatreeoil op een tissue gedaan, gemengd met wat water en daar mee gedept. Heeft prima geholpen :ok:

Geplaatst: 15 mei 2005 17:13
door qyan
Wassen met betadine shampoo kan ook goed helpen.

Geplaatst: 16 mei 2005 10:27
door Youp
Youp had dit ook heel erg. En dan vooral op zn kin. Bij hem kwam het omdat zijn weerstand zo slecht was.
Ik heb hem grote klis capsules gegeven en dat hielp ook heel goed.

Geplaatst: 16 mei 2005 17:48
door Ca Cajuina
ik heb aloe vera gel gebruikt. Na een paar dagen was het weg.