Pagina 1 van 1

Gedragscorrectie-cursus..?

Geplaatst: 09 mei 2005 17:02
door Gwenn
Hallo allemaal,

Mijn kr. labrador reu van 9 maanden (herplaatser) valt uit naar andere honden. (lijkt op angst)
Nu heb ik het advies van de DA ingeroepen en die adviseerde me met Beer naar een hondentrainer te gaan.
Kreeg vanochtend een mailtje van een hondenschool en hij zei dat Beer geschikt zou zijn voor een gedragscorrectie cursus.
Heb hier echter nog nooit van gehoord....
Heb natuurlijk gebeld naar de betreffende hondenschool maar er wordt niet opgenomen.
Heeft iemand ervaring met deze cursus of weet iemand wat het precies inhoudt?

Geplaatst: 09 mei 2005 17:07
door ed
ik weet niet waar je woond maar deze zit vlak bij amsterdam kijk er maar even naar


http://www.hondenspecialist.nl/wist_u_dat.php

Geplaatst: 09 mei 2005 17:19
door Gwenn
ed schreef:ik weet niet waar je woond maar deze zit vlak bij amsterdam kijk er maar even naar


http://www.hondenspecialist.nl/wist_u_dat.php
Bedankt voor de link!
Ikzelf woon in Maastricht, dus een beetje uit de buurt..... :wink:

Ben gewoon errug nieuwschierig omdat in het mailtje stond dat de duur van de cursus 5 weken zou bedragen.
Meestal wordt er bij een gedragstherapie geen periode aan verbonden. Dat hangt dan af van het effect van de training.
De kosten van deze cursus bedragen 125 euro, is ook een stuk goedkoper dan een gedragstherapeut.
Hoop dat iemand me verder kan helpen!

Geplaatst: 09 mei 2005 17:30
door hovawart
Zelf heb ik nog nooit van deze cursus gehoord weer wat nieuws misschien op de front :denken:

Geplaatst: 09 mei 2005 17:42
door Moniek B.
Gwenn schreef:
ed schreef:ik weet niet waar je woond maar deze zit vlak bij amsterdam kijk er maar even naar


http://www.hondenspecialist.nl/wist_u_dat.php
Gwenn schreef:De kosten van deze cursus bedragen 125 euro, is ook een stuk goedkoper dan een gedragstherapeut.
Even hoor, voordat er verkeerde beeldvorming ontstaat... Sommige gedragstherapeuten zijn goedkoper dan 125 euro hoor!! Denk zelfs de meerderheid, maar ligt er ook aan waar je woont natuurlijk. Maar kan je wel vertellen: zoveel vraag ik niet!

Geplaatst: 09 mei 2005 17:59
door Gwenn
Moniek B. schreef:
Gwenn schreef:
ed schreef:ik weet niet waar je woond maar deze zit vlak bij amsterdam kijk er maar even naar


http://www.hondenspecialist.nl/wist_u_dat.php
Gwenn schreef:De kosten van deze cursus bedragen 125 euro, is ook een stuk goedkoper dan een gedragstherapeut.
Even hoor, voordat er verkeerde beeldvorming ontstaat... Sommige gedragstherapeuten zijn goedkoper dan 125 euro hoor!! Denk zelfs de meerderheid, maar ligt er ook aan waar je woont natuurlijk. Maar kan je wel vertellen: zoveel vraag ik niet!
Jij woont zeker niet hier in de buurt.... :wink:
De gedragstherapeuten die ik gebeld heb vroegen tussen de 80 en 125 euro voor een consult van 1,5 uur en waarschijnlijk zouden dat er meer worden werd mij verteld.
Vandaar dat ik dacht dat dit vrij goedkoop was....

Geplaatst: 09 mei 2005 18:21
door Moniek B.
Hmmm... da's lekker verdienen... heb je er meer dan 1 gebeld?

Geplaatst: 09 mei 2005 18:30
door Gwenn
Moniek B. schreef:Hmmm... da's lekker verdienen... heb je er meer dan 1 gebeld?
Ik heb er om precies te zijn 3 gebeld. Goed om te horen dat het ook goedkoper kan dus....
Ik heb er nog een paar op mijn lijstje staan dus zal die ook nog even proberen te bellen!
Ik heb hier verder geen ervaring mee, dus ik zou makkelijk te veel betalen, ben dus blij met je reactie!

Geplaatst: 09 mei 2005 18:35
door stefanie
Let er in ieder geval wel op dat degene die je uitkiest wel echt een opleiding heeft gedaan tot gedragstherapeut. Het is namelijk geen beschermd beroep, iedereen kan zich gedragstherapeut noemen.

Als een therapeut is aangesloten bij Alpha kun je er in ieder geval zeker van zijn dat het echt een gedragstherapeut is.
http://www.honden-gedragstherapie.nl/
De therapeut die mij heeft geholpen kostte 95 euri, een andere was iets goedkoper. Beide zijn aangesloten bij Alpha.

Geplaatst: 09 mei 2005 19:08
door Moniek B.
Helemaal eens!!
maar om de suggestie te voorkomen dat je als je goedkoper bent dan dit niet aangesloten bent bij Alpha: ik ben het wel in elk geval. Enne... loop niet "reclame" te maken voor mezelf hoor. Andere gedragstherapeuten hier in de regio vragen ongeveer hetzelfde als ik (=50 euro voor het eerste consult)

Geplaatst: 09 mei 2005 20:04
door Gast
Wat wordt er verstaan onder gedragscorrectie? Als dat rukken aan een slipketting is om de hond te straffen voor het uitvallen zou ik het niet doen.

Geplaatst: 09 mei 2005 20:11
door Gwenn
sypke schreef:Wat wordt er verstaan onder gedragscorrectie? Als dat rukken aan een slipketting is om de hond te straffen voor het uitvallen zou ik het niet doen.
Dat wil ik nou zo graag weten, hoe gaat deze cursus in z'n werk? Ben al de hele dag aan het bellen, maar nog steeds de voicemail... :19:

En ik wil inderdaad niet met zo'n slipketting of zo gaan werken. Ik wil gewoon hulp om Beer over zijn angst heen te helpen.

Geplaatst: 09 mei 2005 20:28
door stefanie
Moniek B. schreef:Helemaal eens!!
maar om de suggestie te voorkomen dat je als je goedkoper bent dan dit niet aangesloten bent bij Alpha: ik ben het wel in elk geval. Enne... loop niet "reclame" te maken voor mezelf hoor. Andere gedragstherapeuten hier in de regio vragen ongeveer hetzelfde als ik (=50 euro voor het eerste consult)
Oh, maar dat bedoelde ik niet hoor! Wilde alleen even laten weten hoeveel ik heb moeten betalen. :wink:
(enne, een beetje reclame kan nooit kwaad toch? :mrgreen: )

Geplaatst: 10 mei 2005 12:38
door martine
sommige noemen herscholing of heropvoeden gedragscorrectie
er worden zo veel nieuwe namen en zogenaamde nieuwe
methoden uitgevonden om toch maar ANDERS te zijn.
als ze het woord correctie nog gebruiken betekend het dat ze nog op de oude manier werken , dus straf correctie NIET DOEN dus.
Er is inderdaad wel een gangbare regel prijs onder de gedragstherapeuten
min 60 euro voor eerste advies.en dan naargelang hoeveel tijd
verplaasing enz;;;; kan het best oplopen.
Hangt ervan af of de therapeut het als beroep dus volledig afankelijk van die inkomsten of zoals er ook velen gediplomeerden zijn
die naast lesgever therapeut ook een beroep hebben.
Die zijn dus logich goedkoper.
je hebt gelijk dat je op zo iets geen tijd kunt kleven , iemand die dat wel doet is zo wie zo niet bekwaam/ervaring
kijk eens rond , ondanks ik ook gedragstherapeut ben weet ik dat je
met de meeste problemen ook bij een goede trainer/school voor veel minder geld geholpen word.
Martine

Geplaatst: 10 mei 2005 13:01
door Moniek B.
martine schreef:Er is inderdaad wel een gangbare regel prijs onder de gedragstherapeutenmin 60 euro voor eerste advies.en dan naargelang hoeveel tijd verplaasing enz;;;; kan het best oplopen.
Oh???? waar staat die gangbare regel?? Want die is mij volledig ontlopen. Bij Alpha hanteren ze geen richtlijnen voor zover ik weet.

Geplaatst: 10 mei 2005 13:09
door Gwenn
Ik ben vanochtend bij een mevrouw langs geweest. Ze heeft een vrij grote hondenschool hier en zelf is ze ook gedragstherapeute.
Ze had een aantal diploma's aan de muur hangen maar was niet lid van Alpha.....
Ze telde 50 euro voor het eerste consult en 21 euro voor de daarop volgende consulten.
Ik vond het alemaal vrij vertrouwd overkomen en heb dan ook een afspraak gemaakt voor as vrijdag.
Ik wil hier zo snel mogelijk aan gaan werken, want ik kan Beer op dit moment niet meer los laten, terwijl hij zo veel energie heeft....
Mocht het me niet bevallen dan gaan we op zoek naar een andere, maar wil haar zeker een kans geven!

Geplaatst: 10 mei 2005 13:27
door Gast
Ik hoop dat je bruikbare adviezen krijgt voor Beer. Was agressie tegen andere honden ook de reden dat hij weg moest?

Geplaatst: 10 mei 2005 13:34
door Gwenn
sypke schreef:Ik hoop dat je bruikbare adviezen krijgt voor Beer. Was agressie tegen andere honden ook de reden dat hij weg moest?
Volgens de asieleigenaar hebben de mensen hem weg gedaan ivm blaffen.
Toen die mensen hem als pup kregen bleek hij hun toch iets te wild en toen hebben ze een hok in de tuin gemaakt en die tuin is ie nooit meer uit gekomen. Geen wandelingetje, niks.....
Hij is gaan blaffen naar langslopenden mensen en honden (om aandacht natuurlijk) en toen hebben ze hem naar het asiel gebracht.
Hij is dus absoluut niet gesocialiseerd, en daar komt zijn angst voor honden vandaan denk ik....

Ook denk ik dat ze hem nogal hardhandig gestraft hebben, want als ik hem nu corrigeer gaat ie vaak grommen en legt zijn oren in zijn nek.
Als ik dan naar hem toe loop rent ie angstig weg.
Moet wel op te lossen zijn denk ik, want verder is het gewoon een heel vrolijk, knuffelig hondje!