Pagina 1 van 1

Waarschuwing!

Geplaatst: 21 apr 2005 15:48
door Tienne
DEN HAAG - Hondenbezitters in Den Haag dienen extra alert te zijn op een nauwelijks in Nederland voorkomende teek. Het gaat om de Dermacentor reticulatus. In Den Haag zijn deze maand twee honden met dergelijke teken aangetroffen.
Deze teek kan de bloedziekte Babesiosis overbrengen. Daarbij vernielen agressieve parasieten de rode bloedlichaampjes, waardoor de rode kleur in de bloedbaan komt en via de nieren wordt uitgescheiden, met als gevolg rode urine. De hond gaat zonder behandeling uiteindelijk dood aan de ziekte.
De Dermacentor reticulatus komt normaal voor in warmere gebieden als de tropen, de subtropen en de gebieden rond de Middellandse zee. Recent zijn deze teken gevonden in Frankrijk. Dierenartsen vermoeden nu dat er ook een Nederlandse variant is.

Bron: rtv West

http://www.rtvwest.nl/actueel/cimon_nie ... positie=17

Geplaatst: 24 apr 2005 20:40
door marian*
Deze teek kwam vorig jaar al in Nederland voor en heeft nu klaarblijkelijk de "winter" overleefd.
Zijn dit nieuwe gevallen of gaat dit over de honden die vorig jaar besmet waren?

Geplaatst: 24 apr 2005 21:22
door qyan
Dit zijn nieuwe gevallen