Pagina 1 van 2
Welke grappige commondo's/trucjes kennen jullie honden?
Geplaatst: 03 okt 2004 20:20
door Chateauneuf
Ik ben best benieuwd wat jullie je honden allemaal geleerd hebben. De meeste honden kunnen wel "zit", "af" etc. Maar ik vind het ook leuk om mijn honden andere dingen aan te leren (het hoeft niet altijd heel nuttig te zijn, als de hond er maar plezier in heeft om het te leren). Fio, mijn oudste hond, kan zich bijvoorbeeld omrollen en gapen op commando. Maar er zijn vast nog veel meer leuke commando's. Ik hoor het graag.
Geplaatst: 03 okt 2004 22:28
door cybert2
Onze Bassets zijn niets te leren, behalve het commando eet en slaap :lol: en negatieve dingen

maar onze Landseer Doeke kent het commando: "Sloerie". Dan moet ie op zijn rug....ik heb zo'n hekel aan het commando "dood" dat ik dit er voor vervangen heb.... Oké, de dierenarts kijkt wel raar maar ja

het werkt wel!
Geplaatst: 03 okt 2004 22:34
door dragonsstarr
haha die van mij kunnen rare dingen op commando

als ik zeg "pappa pakken" dan rent kira (luna deed dat helemaal graag) als een speer naar mijn vriend toe om hem een likbeurt te geven

en luna kende ook het commando "pak de schoen" dan kwam ze altijd met een schoen aan. Kira kan ook omrollen en liggen, en als ik zeg "waar is je bot" dan gaat ze haar botje pakken en dan komt ze naar me toe, of bij graven dan begint ze een kuil te graven. het zijn geen nuttige commando's maar als ze er maar lol in hebben.
Geplaatst: 03 okt 2004 22:39
door cloris
Hmm fangio doet High five/Low five, en als je hem een om zachte blaf vraagt krijg je die, ook die zonder geluid (zie je alleen zijn bek opengaan

) en ook met steeds meer volume, dus U vraagt en fangio blaft

Geplaatst: 04 okt 2004 16:53
door jelle
Bij Ferro is op de rug liggen "ippon" (ipv "dood" en "sloerie" ; ippon is bij judo een vol punt en meestal omdat de verliezer dan met twee schouders op de mat ligt...)
Hij kan ene poot/andere poot
Hij kan high five
Hij kan "draai links" (draai om zijn as en dan weer netjes voor zitten)
Verder kan hij (aangelijnd) aan de juiste kant om bomen heen lopen zodat we niet verstrikt raken. Loopt hij verkeerd dan roep ik "boom" en dan draait hij om om om de boom of paal oid heen te lopen.
Geplaatst: 04 okt 2004 17:28
door dragonsstarr
Verder kan hij (aangelijnd) aan de juiste kant om bomen heen lopen zodat we niet verstrikt raken. Loopt hij verkeerd dan roep ik "boom" en dan draait hij om om om de boom of paal oid heen te lopen.
dat kan Kira ook, ik roep altijd voorlangs, is echt een ideaal commando

Geplaatst: 04 okt 2004 17:47
door Lysette
Floor kan:
Dansen (op haar achterpootjes rondjes draaien).
rollen
om haar as draaien
om mij heen lopen
achteruit lopen
achteruit een rondje om mij heen lopen
van naast mij achteruit tussen mijn benen door
weaven
pootjes geven
op haar kont zitten
tussen mijn benen lopen
Benno kan:
rollen
om zijn as draaien
beetje weaven en dat vond ie wel zat
Job kan:
rollen
weaven
tussen mijn benen lopen
met zijn achterpoten tegen mijn rug op staan en dan lopen
opspringen met 4 poten van de grond af
om zijn as draaien
rondje om mij heen lopen
groot rondje om mij heen lopen
achteruit lopen, halve slag draaien en dan weer achteruit door mijn benen terug.
plat (op zijn zij liggen).
Ik ben hem nu aan het leren marcheren

(soort spaanse pas).
Geplaatst: 04 okt 2004 20:54
door Chateauneuf
Leuk, jullie reacties!
Ik bedenk me nu dat Fio nog een ander ongebruikelijk commoando kent: "gras" betekent dat ze in de berm moet gaan lopen (los). Handig en leuk!
Geplaatst: 04 okt 2004 20:59
door Amaranthas
zitten valt nog vies tegen
maar ze weten wat af is, en "eten" ( dan rennen ze allemaal de keuken in)
"snoepje" dan krijgen ze wat lekkers
"de keuken in" rennen ze allemaal de keuken in
"slaapjes doen" dan rennen ze allemaal de benches in

Geplaatst: 04 okt 2004 21:30
door Niekie
Doerak kent geen trucjes en onnodige commando's. Ieder voor zich natuurlijk, maar ik houd er niet van. Hij is een hond, geen clown.
Geplaatst: 04 okt 2004 22:03
door Chateauneuf
Hoi Anique,
Het gaat mij er niet om dat mijn hond een clown moet zijn ofzo. Maar ze vindt het hartstikke leuk om te werken. Door haar trucjes of commando's aan te leren, houd ik haar bezig, ik merk dat ze daar veel lol in heeft. Ik ben van mening dat het dan niet uitmaakt of het trucje of commando wel of niet nuttig is. Maar ik kijk wel uit met wat ik haar aanleer. Ik hoorde van een hond men had geleerd snoepjes uit de mond van het gezin te pakken, zoiets zal ik haar niet aanleren.
Geplaatst: 04 okt 2004 22:55
door Daisy@
Wij hebben ze ook 'onnodige' dingen geleerd.
Gewoon puur voor de lol en om lekker met je hond bezig te zijn.
Hier kennen ze op hun zij rollen en doorrollen op hun rug.
Met handgebaren

en met commando's.
Ook high five.
Ook 'zoeken' doen ze, dan gaan ze graven.
Geplaatst: 06 okt 2004 22:27
door heylane
Keddie kent "stoep" dan gaat hij op een verhoogd vlak lopen (meestal althans). Is wel handig als hij los loopt en op straat is gestapt. Maar ook als hij in de tuin staat (op het zand, wat niet mag) en op het terras moet komen.
Verder kent hij 'zeg eens dag" (dan zwaait hij met z'n pootje).
Hij is gek op clickertraining, dus "malle" commando's zijn daar geweldig voor. Ik heb hier al wat leuke ideen opgedaan.
Geplaatst: 06 okt 2004 22:38
door Chateauneuf
Verder kent hij 'zeg eens dag" (dan zwaait hij met z'n pootje).
Hij is gek op clickertraining, dus "malle" commando's zijn daar geweldig voor. Ik heb hier al wat leuke ideen opgedaan
Heylane, ik heb ook pas een cursus met de clicker gehad, ik vind dat ook een hele fijne methode om de hondjes van alles aan te leren.
Hoe ben je begonnen met "zeg eens dag" te trainen? Ik bedoel, deed je in het begin met jouw hand zijn pootje heen en weer, of anders?
Geplaatst: 06 okt 2004 22:47
door marian*
Max en Bente kennen geen echte trucs, maar gaan wel naar links of rechts als ik buiten loop met ze en ze moeten van plaats ruilen.
Verder kent Max "voet" om aan de voet te zitten en meer van dat soort dingen.
De hond die we vroeger thuis hadden wist dat ie een koekje van de koningin ( in de rechterhand) mocht aannemen , maar eentje van Hitler ( de linker) niet

Het laatste stamde natuurlijk van mijn ouders af die de oorlog hadden meegemaakt.
Geplaatst: 10 okt 2004 00:55
door heylane
Chateauneuf schreef:Verder kent hij 'zeg eens dag" (dan zwaait hij met z'n pootje).
Hoe ben je begonnen met "zeg eens dag" te trainen? Ik bedoel, deed je in het begin met jouw hand zijn pootje heen en weer, of anders?
Als je hond gaat zitten 'click' en belonen, als hij dat door heeft wachten met de click als hij gaat zitten. Hij zal nu ongeduldig gaan trappelen met zijn voorpootjes om je duidelijk te maken dat hij toch ècht zit en een beloning verwacht. Je clickt dan als hij zijn voorpootje optilt. Als hij dat doorheeft zal hij steeds hoger gaan tillen om te laten zien dat hij ècht doet wat je van hem vraagt. Als dat goed gaat commando koppelen.
Keddie kon binnen een kwartier zwaaien, maar het duurde nog twee dagen voordat hij het commonda gekoppeld had (tja het is een byzonder beest).
Tip: Zorg dat het commando duidelijk anders klinkt dan "af" (gaf bij Keddie wat verwarring in het begin)
Geplaatst: 10 okt 2004 08:52
door Lysette
Niekie schreef:Doerak kent geen trucjes en onnodige commando's. Ieder voor zich natuurlijk, maar ik houd er niet van. Hij is een hond, geen clown.
Mijn honden vinden het geweldig

Floor en Job moeten ook echt bezig gehouden worden dus dit is voor hun een perfecte manier om ze geestelijk bezig te houden

Geplaatst: 02 nov 2004 15:55
door shera
even denken ... taksi kan naast de gewonen comando's ...
Pootjes kuisen ! Dan komen we van een wandeling en gaan we binnen .. "pootjes kuisen" bij mijn vriend geeft hij dan elk pootje om beurt, ook achterpootjes om te laten afkuisen, bij mij gaat hij gewoon op zijn rug liggen en geeft me de 4 pootjes in 1x
Eten weigeren .. dan geef ik iets net voor zijn neus en zeg "neen" ... dan lijkt hij naar mij, naar eten, naar mij .. en naar mij kijkt hij dan scheel, hij wacht af dat ik ja zeg ...
Anders kent hij eigenlijk geen grappige comando's ....
wat wel grappig is is dat het een gewoonte is dat als we gaan gaan slapen mijn hond en ik samen uit het venster kijken naar de sterren !! Hij op zijn 2 achterpoten, voorpoten dan op vensterbank, ik achter hem en allebei kaak tegen kaak !! Is ons hond-baasje moment. (was, want nu gebeurd het niet meer, verhuist en geen raam om naar sterren te kijken )

Geplaatst: 02 nov 2004 16:34
door Maureen en de meiden
Echte supertrucjes wil ik ook weer niet zeggen maar naast de basiscommando's kan ze ook dit:
Pootjes wisselen.
Bij het uitlaten loopt ze altijd los en als er alleen maar een weg is bijvoorbeeld maar wel een berm zeg ik: "Gras" en sjouwt ze alleen maar over het gras
"Pak de baas" is ook leuk... dan wordt ze helemaal dol en sprint door het huis op jacht naar de baas die ze vervolgens in volle vaart "bespringt"

( Als het baasje dan gewoon staat,heeft hij pech want meestal valt hij dan

)
Geplaatst: 03 nov 2004 08:42
door shera
pootjes wisselen kan ie ook !! en nu je het zegt, hij kan ook links en rechts als je op een kruispunt aankomt. hij kan heel goed luisteren naar "blijf", blaffen op comando, op zijn rug liggen bij comando "buik", pakken en brengen en lossen en zoeken .... en "neen" .... comando "knuffel", dan gaat hij op zijn achterpoten staan met zijn voorpoten op beide mijn schouders en hoofdje in mijn nek en geeft ie een knuffel
waarschijnlijk nog zulke kleine dingen, maar weet het allemaal niet vanbuiten !!
Geplaatst: 05 nov 2004 22:25
door Niekie
Chateauneuf schreef:Hoi Anique,
Het gaat mij er niet om dat mijn hond een clown moet zijn ofzo. Maar ze vindt het hartstikke leuk om te werken. Door haar trucjes of commando's aan te leren, houd ik haar bezig, ik merk dat ze daar veel lol in heeft. Ik ben van mening dat het dan niet uitmaakt of het trucje of commando wel of niet nuttig is. Maar ik kijk wel uit met wat ik haar aanleer. Ik hoorde van een hond men had geleerd snoepjes uit de mond van het gezin te pakken, zoiets zal ik haar niet aanleren.
Ja, ik had er inderdaad niet bij stilgestaan dat veel honden het echt leuk vinden om te doen. Dan is het prima natuurlijk.

Leuk als de hond er lol in heeft, maar daar moet je inderdaad goed naar kijken, vind ik.
Er zijn ook veel mensen die hun honden allerlei trucjes aanleren die de hond dan vervolgens aan iedereen moet laten zien, terwijl hij er duidelijk geen plezier in heeft. Dan vind ik het een ander verhaal.
Geplaatst: 05 nov 2004 23:20
door Tamara/Bayko
Niekie schreef:Chateauneuf schreef:Hoi Anique,
Het gaat mij er niet om dat mijn hond een clown moet zijn ofzo. Maar ze vindt het hartstikke leuk om te werken. Door haar trucjes of commando's aan te leren, houd ik haar bezig, ik merk dat ze daar veel lol in heeft. Ik ben van mening dat het dan niet uitmaakt of het trucje of commando wel of niet nuttig is. Maar ik kijk wel uit met wat ik haar aanleer. Ik hoorde van een hond men had geleerd snoepjes uit de mond van het gezin te pakken, zoiets zal ik haar niet aanleren.
Ja, ik had er inderdaad niet bij stilgestaan dat veel honden het echt leuk vinden om te doen. Dan is het prima natuurlijk.

Leuk als de hond er lol in heeft, maar daar moet je inderdaad goed naar kijken, vind ik.
Er zijn ook veel mensen die hun honden allerlei trucjes aanleren die de hond dan vervolgens aan iedereen moet laten zien, terwijl hij er duidelijk geen plezier in heeft. Dan vind ik het een ander verhaal.
Als ik merk dat de honden behoefte hebben aan het leren van iets nieuws (en dat is niet zelden het geval bij borders

) dan verzin ik een nieuw 'truukje' wat ik ze dan aanleer. Zijn ze weer even zoet mee, hebben ze hun hersentjes weer kunnen laten werken. Maar ik ben (net als jij waarschijnlijk) niet iemand die aan iedereen wil laten zien hoe knap mijn honden toch zijn, daar hou ik niet zo van

Geplaatst: 06 nov 2004 09:06
door Anna*
Mijn hondjes kunnen alle drie een rondje draaien (rechtsom). Ze kunnen het ook alle drie tegelijk. Dan staan ze naast elkaar en draaien ze precies tegelijk een rondje. Ik heb het ook proberen te filmen maar net toen lukte het niet.
Geplaatst: 06 nov 2004 09:33
door Roelfien
Toby maakt op commando mens en dier wakker. Ik zeg: "maak wakker" en dan blaft ie 1 a 2 in je oor als je ligt te slapen, doet ie zowel bij Tim als bij Beertje. Echt heel geinig. En het werkt beter dan dat ik ze wakker maak. Toby maakt meer indruk.

Geplaatst: 06 nov 2004 09:40
door estelle
Hera kan 'dood'liggen....ligt ze doodstil op haar zij, kop tegen de grond en dan die oogjes vol spanning of het goed genoeg is om d'r bal of koekje te krijgen....
De Mechelaar van mijn vriendin hebben we 'dood' ook geleerd, die laat zich heel moeilijk betasten en bekijken door de DA bij haar buik e.d. dus nu geeft ze commando 'dood' en kan de DA rustig kijken haha....
Woopy kan 'rol om'; Dan moet hij eerst 'af' en op zijn zij gaan liggen en dan omrollen naar zijn andere zij hehehe
En natuurlijk kennen ze allemaal het commando 'pootje' behalve Hera.
Geplaatst: 08 nov 2004 20:08
door kaila
Chooky kan:
(Voor de vervolg-3 cursus, ook voor de lol trouwens)
- zit / af / sta tijdens het volgen (ik loop dan door)
- zit / af / sta op vijf meter afstand
- terug plaats, maar ook zoek plaats (ze zoekt dan het terrein af waar haar riem ligt en gaat daar dan triomfantelijk op liggen)
- aporteren (inclusief wachten op het commando en netjes voor me komen zitten, en dat voor een husky!)
- sorteren (het stokje met mijn geur eraan tussen 5 andere stokjes uithalen)
(Voor de gein aangeleerd)
- rol om
- tijger ('tijgeren' kruipen over de grond)
- poot / andere poot
- terug (achteruit lopen, ook in de volgpositie)
- rondje draaienom haar as
- 'pak de baasje!' (stoeien met de baas)
- we zijn bezig met 'heb je slaap?' (met haar poot in haar oogjes wrijven)
Geplaatst: 09 nov 2004 19:58
door N A N C Y
Mijn hondje is voor mijn idee leer gierig.
Hij word zo vrolijk als ik met hem bezig ben.
Wat hij kan:
Zit.
Lig.
Blijf.
Poot geven.
Omrollen.
Kusje geven.
Een koekje alleen uit rechter hand pakken links mag niet.
Op achter poten staan.
Over hindernisjes springen (soms gaat hij er stiekem onderdoor plaats Van overheen.
Dansen (dan springt hij in het rond das echt grappig gezicht).
Nou volgens mij is dat het wel.
Maar goed ik ga hem nog meer dingen leren vind het heerlijk om met me hondje bezig te zijn en aan hem zie ik dat hij het prachtig vind.
Groetjes Nancy.

Geplaatst: 09 nov 2004 21:22
door yamie
ze kunnen heel goed, sloop het!! pak mijn sokken uit de wasmand !! ram met je voerbakje op de stenen keukenvloer!
ja ze zijn best knap...

Geplaatst: 10 nov 2004 17:30
door Sietske
Gaucho mocht 's avonds manlief z'n sokken uittrekken en daarna naar de wasmand brengen in de badkamer.... daar ging hij helemaal van uit z'n dak!

Geplaatst: 20 nov 2004 22:50
door Mayonne
Mijn berner van 5j vindt het ook geweldig om dingen te doen, (het is de manier om aan wat lekkers te komen, voor een knuffel doet ze het ook hoor) Nou hier komt het: zit lig af blijf wavht natuurlijk, duer dicht doen, post halen, paraplu dragen, portomonaie dragen, hi vive, draaien voor, rond om mij heen, turn links naast, twtst rechts naast, kusje, spreek, spreek zonder geluid, pief paf poef (is dood liggen) omrollen, schoenen halen, zwaaien, buigen, kruipen, wave, oprapen, aporteren, brokjes zoeken, op tafel springen, wat behendigheid, enz en vindt het allemaal nog leuk ook groetjes