Pagina 1 van 1
Huid: Rode en zwarte plekken rond poten en onderbuik
Geplaatst: 06 aug 2004 17:13
door Zhenga
Hallo! Fijn om toegelaten te zijn tot de Wereld van het Welzijn van de hond! Herbij mijn eerste vraag. Ons hondje, een Rhodesian ridgeback puppie van 4, 5 maand heeft nu een paar weken rode en dan weer donkere en droge plekken rond haar poten en onderbuik. De dierenarts heeft een schurft-test gedaan, bleek geen puppieschurft te zijn, maar mogelijk wel volwassenschurft wat echter niet aan te tonen is. De creme die hij ons gaf, Hydrocortiderm, hielp niet echt en hij weet nu ook niet meer wat het is. Soms is het beter, dan ineens weer erger. Voor we naar een dermatoloog gaan, zou ik graag willen weten of jullie wellicht weten wat te doen bij soortgelijke huidproblemen of een gevoelige huid in het algemeen. Ze lijkt er niet veel last van te hebben, maar we vinden het toch erg naar en willen graag echte verbetering zien. Ik heb wel gehoord dat appelazijn en visolie goed zijn voor de huid, ook hierop graag reactie!
Groet, Marleen
Geplaatst: 06 aug 2004 18:19
door qyan
welke vorm van schurft bedoel je precies met volwassen schurft?
volwassenschurft heb ik namelijk nog nooit van gehoord.
enige vormen van schurft die mij bekend zijn, zijn puppyschurft, ook wel demodex.
en scabies.
toch geen scabies?
indien het scabies is is het besmettelijk voor andere honden en kan ook besmettelijk zijn voor mensen.
zoek ff op google naar schurft bij honden en kijk of je tegenkomt wat de dierenarts jullie heeft verteld.
appelazijn heb ik geen ervaringen mee, wel krijgt qyan iedere dag visolie capsules met daarin borageolie.
verder zou ik toch ff afwachten met zelf dingen toe gaan voegen aan het eten en dergelijke tot je bij de dermatoloog bent geweest!
het kan een schurftvorm zijn, maar misschien ook wel een bepaalde vorm van allergie of iets dergelijks.
succes, hoop dat jullie er snel achter zijn en dat je puppie er snel weer vanaf is.
Geplaatst: 06 aug 2004 19:50
door Zhenga
Bedankt! We gaan ook zeker direct naar de dermatoloog, naar dierenarts Vroom. Die visolie, geef je je hond gewoon de capsules of knijp je ze uit?
Geplaatst: 06 aug 2004 21:39
door qyan
vroom is heel aardig en goed!
wat betreft de visolie: er zijn mensen die geven ze gewoon door het voer, maar ik knijp ze uit.
qyan vist ze namelijk uit zijn voer om ze vervolgens te laten liggen
bij etos hebben ze van het huismerk visolie extra krachtig, daar zit ook meteen borageolie in, ook erg goed voor de vacht.
en hema heeft ze ook van het eigen merk, ook krachtig, zit ook borageolie in.
dus ik zou gewoon kijken of je pup ze uit zijn voer wil eten, en anders gewoon uitknijpen
