Pagina 1 van 2
lieve gezinshond
Geplaatst: 01 mar 2004 08:17
door bats
Hallo iedereen, ik ben net lid geworden omdat mijn man en ik op zoek zijn naar een leuke gezinshond. Wij hebben 3 kids (2,3 en 8 jaar). Onze middelste gaat straks naar school, dus heb ik nog maar 1 kind thuis zodat ik voldoende tijd aan een hond kan besteden. Wij zoek op zoek naar een middelgroot tot grote hond, met een "makkelijk"karakter, die onze oudste ook kan uitlaten en waar we lekker mee kunnen wandelen, maar liever geen hond die echt elke dag uren uitgelaten moet worden. Nu ben ik wel op het internet aan het kijken welk ras geschikt voor mij zou kunnen zijn, maar aangezien er zoveel verschillende soorten rassen zijn vind ik het erg moeilijk om te schiften. Wij hebben vroeger een witte herder gehad en die beviel goed, dus mijn man neigt ernaar om weer een witte herder te komen, maar ik wil het liefst eerst nog wat andere rassen bekijken alvorens een keuze te maken. Dus ik hoop dat er hier mensen zijn die mij kunnen adviseren. Alvast bedankt
Geplaatst: 01 mar 2004 08:23
door sample
Ik zou mijn kind van 8 niet in zijn/haar eentje de hond meegeven........en zeker niet als het een wat groter hondenras betreft. Een grote hond is veel te sterk en een kind heeft nog niet genoeg overwicht.
Misschien is een herplaatshond wat voor je? In een asiel kun je je wensen aangeven wat betreft het karakter van een hond. De volwassen honden die daar zijn, hebben al een ontwikkeld karakter. Ik kan je verder niet zoveel advies geven wat betreft rassen, daar hek niet zoveel verstand van. Succes met je zoektocht in ieder geval

Geplaatst: 01 mar 2004 08:25
door Nancy
Heel verstandig om eerst even ook andere rassen na te gaan.Witte herders zijn schitterende honden, maar zijn naar mijn ogen veelste sterk voor een 8-jarige om uit te laten.Ik zou dan toch aan een minder groot ras denken dan de Witte Herder.Het is toch een kind en dan zou ik aan iets denken ter grote van Spaniel (de hogere soorten Spaniel zoals de Clumber of de Field).Dan zou ik van zo'n schofthoogte uitgaan en kun je het niet eens worden over een rashond, misschien is er wel een kruising van die grootte die heel goed bij je past.
Geplaatst: 01 mar 2004 08:34
door Xhrista
Een kind van 8 jaar moet je inderdaad geen hond mee laten nemen,ook geen kleintje,want wat moet die doen als er iets gebeurd er zijn meer honden in dit land.
Een Spaniel achtige heeft nu niet echt een makkelijk karakter en lijkt me dus ook niet zo geschikt.
Als jullie een Herder gewend zijn en die een prettig karakter vonden hebben,zou ik daar ook weer gaan zoeken,zeker bij kinderen is dit toch vaak een goede keuze.En ze zijn er van klein tot groot.
De beste plaats om te kijken naar een hond is toch vaak de tentoonstelling,dan kan je ook meteen vragen naar het karakter.
Weet niet waar je woont,maar er komen er weer een heel stel aan door het hele land.Wel even kijken op welke dag ,welke rasgroepen aanwezig zijn.
Gr. Christa
Geplaatst: 01 mar 2004 08:38
door Nancy
Ik bedoelde ook niet dat ze een spaniel moesten nemen, maar ik bedoelde meer de schofthoogte!!!
Geplaatst: 01 mar 2004 08:56
door bats
Ik heb het een beetje verkeerd neer geschreven want ik bedoelde niet dat ze in haar eentje de hond moest gaan uitlaten, maar wel dat ze de hond kan vasthouden als wij erbij zijn. Toen ze nog klein was liep ze ook continu met onze witte herder buiten en zoiets wil ze graag weer.
Geplaatst: 01 mar 2004 09:00
door M@ri@nne
Wat trekt jullie aan in het karakter van de Witte Herder?
Geplaatst: 01 mar 2004 09:11
door bats
Goeie vraag: behalve natuurlijk zijn schitterende uiterlijk en het feit dat je die hier in zeeuwsvlaanderen bijna niet ziet gaat het natuurlijk om zijn karakter. Mijn man is altijd gek geweest van herders, maar omdat ik (ongetwijfeld een vooroordeel) duitse herders gevaarlijk vind met kleine kinderen hebben we toendertijd gekeken naar andere soorten herders. De reden dat we toen voor een witte gingen was dat hij een lief karakter had, aanhankelijk, evenwichtig, vrolijk, makkelijk om dingen te leren. Het voelde echt als ene familiehond zeg maar
Geplaatst: 01 mar 2004 09:35
door magda
een spaniel is niet moeilijk hoor

heel kindvriendelijk vrolijk aanhankelijk en nog best trainbaar ook ,ik zit met stacey in de gg-c gehoorzaamheid en ze is nog geen twee jaar oud

mooi formaat ,geen problemen met andere honden iets wat een herder toch vaak wel heeft (niet allemaal maar veel wel),maar het idee van een herplaatser is ook een goede natuurlijk daar is vaak het karakter bekend en er zitten er genoeg in de asiels waar echt helemaal niks mis mee is

Geplaatst: 01 mar 2004 09:35
door Roelfien
Hoi,
maar je geeft aan dat je zelf toch nog wat verder wilt zoeken.
Is dat omdat je zelf toch liever niet die witte herder wilt, misschien een kleinere hond wilt ofzo? Wat is je eigen bedenking waarom je nog verder wilt zoeken naar andere rassen?
Want er zijn zo ontzettend veel rassen dat het bijna niet mogelijk is om je te vertellen wat bij jullie zou kunnen passen.
groetjes
Roelfien
Geplaatst: 01 mar 2004 09:52
door Yvonne81
Goed dat je even rustig de tijd neemt om tot een keuze te komen...
Ik denk dat ontzettend veel honden uit alle mogelijke rasgroepen geschikt kunnen zijn als gezinshond.
Vandaar dat het misschien handiger is om een aantal rassen (of bijv. een rasgroep) die je zelf leuk vind, uit te zoeken. Over die rassen kun je dan wat specifiekere informatie zoeken...
Heb je zelf al een idee welke rassen, naast de witte herder, in aanmerking zouden komen?
Geplaatst: 01 mar 2004 10:19
door bats
Wij willen geen herplaatser, maar een puppy die we van begin af aan kunnen opvoeden.
Het is niet zo dat ik geen witte herder meer wil, maar de vorige keer keken we helemaal niet naar andere hondensoorten en soms kom je wel eens andere honden soorten tegen waarvan ik denk van goh die ziet er ook wel leuk/lief uit en daarom wil ik me nu eerst een beetje gaan verdiepen in andere soorten, maar voor het zelfde geld gaan we wel weer voor de witte herder, want ik kan geen minpunten bedenken waarom niet.
Wat me verder ook wel geschikt zijn is bijv een schotse herdershond, Entlebucher Sennenhond of een Old English Sheepdog
Geplaatst: 01 mar 2004 10:41
door LongFields
Als je van het karakter van de herder houdt, zijn er binnen deze rasgroep nog veel meer soorten herders te vinden. Wat dacht je van de Belgische Herder? Er zijn vier variëteiten van, langhaar in zwart of rosgevlamd, kort haar of ruwhaar.
Als je liever een wat onbekender ras zou willen, en voor een herder zou gaan, is de Laekense Herder (ruwharige variant van de Belgische Herder) misschien wel iets. Je moet dan natuurlijk wel van ruwharige honden houden! Ik heb er zelf eentje, als je meer foto's wilt zien zou je mijn website eens kunnen bekijken.
De Laekense Herder staat erom bekend dat het de rustigste variëteit is van de 4 Belgische Herdersoorten, en het is ook de minst algemeen bekende.
Als je meer vragen hebt over de Laekense, kun je me altijd PB-en.
Geplaatst: 01 mar 2004 12:24
door Nancy
Dan zou ik de Entleburcher wel effe overslaan als geschikt ras.Die hebben toch regemlatig veel beweging nodig en zijn ook honden waar je het beste toch iets mee kan doen hetzij hondensport of veel spelen en wandelen.
Geplaatst: 01 mar 2004 12:44
door jidde
bats schreef:(ongetwijfeld een vooroordeel) duitse herders gevaarlijk vind met kleine kinderen hebben we toendertijd gekeken naar andere soorten herders. De reden dat we toen voor een witte gingen was dat hij een lief karakter had, aanhankelijk, evenwichtig, vrolijk, makkelijk om dingen te leren. Het voelde echt als ene familiehond zeg maar
Een duitse herder verschilt weinig met een witte herder hoor, dus als je nou een duitse herder of een witte herder neemt, ze kunnen allebei een kind grijpen

Of niet natuurlijk
Wat ik vind van herders, is dat ze ontzettend lief zijn voor eigen gezin en vaak voor vreemde kinderen ook, maar ik noem dat natuurlijk geen raseigenschap, want het ligt vooral aan de socialisatie.
Ikzelf heb een duitse herderteef van bijna 8 jaar, ze is zoooooooo lief voor kinderen, maak niet uit hoe oud ze zijn! Vanaf een jaar of 12 gaat ze er wel tegen blaffen als ze bij ons op de werft komen, net als volwassenen
Geplaatst: 01 mar 2004 12:45
door Lysette
Een bearded collie? Het je wel veel kamwerk aan maar dat is bij een OES ook.
Geplaatst: 01 mar 2004 12:46
door Nancy
Nee inderdaad.Duiste Herders zijn niet gevaarlijker.Het ligt ook aan de opvoeding en de socilisatie!
Geplaatst: 01 mar 2004 12:53
door jidde
Nancy schreef:Nee inderdaad.Duiste Herders zijn niet gevaarlijker.Het ligt ook aan de opvoeding en de socilisatie!
Witte herders stammen immers van de duitse herders af

Geplaatst: 01 mar 2004 13:01
door nici
je kan op
www.ikzoekeenhond.nl een test doen om te kijken welk ras bij je past. dit zegt natuurlijk niet veel maar het helpt je om een keuze te maken. je moet trouwens dan klikken op ik zoek een ras. je kan daarna doorlinken naar de rassen die uit de test komen. misschien is het een handige link voor je.
groetjes nicole
Geplaatst: 01 mar 2004 13:03
door Maaike
Je zou ook kunnen kijken voor een Irish Soft Coated Wheaten Terrier. Dit ras heeft veel van de eigenschappen die je opsomt.
Over de witte herder laat ik mij niet uit

Geplaatst: 01 mar 2004 13:42
door Yvonne81
Mijn witte herder is niet van nature een kindervriend, zoals Jidde dat beschrijft...
Bekende kindertjes zijn leuk leuk leuk! Ze is dan ook goed opgewassen tegen kinderstreken...
Onbekende kindertjes zijn net zo stom als alle andere onbekende mensen en dienen hard weggeblaft te worden in huis.
Ik vind het altijd wat makkelijk om te zeggen dat dat aan de socialisatie ligt; wij wonen in een kinderrijke buurt, met veel gillende, rennende en rolschaatsende kinderen; we krijgen ongeveer 2x per week bezoek in huis, en tóch vind Sterre het regelmatig nodig om de tent op stelten te zetten. Die terughoudendheid is toch zeker gedeeltelijk aangeboren, lijkt me.
Als we (veel) bezoek hebben, en zeker die met kinderen, ligt mevrouw dus buiten met een lekker bot.
Een Duitser lijkt me trouwens ook niet een bijzonder gevaarlijke hond, hoor

Geplaatst: 01 mar 2004 13:46
door Yvonne81
Verder vind ik een witte herder trouwens wel geschikt hoor!
Het zijn leuke honden, redelijk gemakkelijk in opvoeding en erg leuk en vriendelijk met bekenden, ook bekenden buiten het eigen gezin! Super!
Geplaatst: 01 mar 2004 13:49
door Nancy
Nee inderdaad er zijn standaard karaktertrekken voor een ras, maar dat wilt niet zeggen dat iedere hond van dat ras daar ook aan voldoet.De Golden Retriever is de ideale gezinshond, maar er zijn ook Goldens die niet met kinderen kunnen.Je moet daarom ook weer een pup van dat ras uitzoeken die bij je past en ik denk als ik dit zo hoor dat je best wel secuur te werk mag gaan!!!Dus alsjeblieft denk heel goed na!!Ook voor julliezelf!!
Geplaatst: 01 mar 2004 15:41
door Pijja
Wij hebben zelf een Schotse Collie gehad, erg geschikt voor kinderen, redelijk makkelijk op te voeden en van een leuk formaat.
Persoonlijk zou ik een Schotse Collie meer vertrouwen ten opzichte van kinderen en vreemden dan sommige andere Herdersoorten.
Maar dit is uiteraard een uitspraak op grond van mijn ervaringen en is zeker geen geschreven regel.
Verder heeft een SC meer vachtverzorging nodig, (al vond ik het erg meevallen) en vraag ik me af of een SC (maar dat geldt ook voor een andere Herdersoort) met alleen wandelingen aan voldoende beweging komt?
Wij hebben met onze Ringo nooit getraind of gesport, maar hij ging wel altijd mee naar de paarden (zo goed als dagelijks), lopend naast de fiets, mee naar het water, elke dag balletje gooien etc en dat had hij echt nodig naar mijn idee.
Maar als je het van de andere kant bekijkt wordt een hond natuurlijk ook goed bezig gehouden als hij met de kinderen kan spelen.
Ringo zocht altijd kinderen op als hij aan de waterkant was met z'n balletje........
Hij hield niet van zwemmen, wel van pootje baden.
En kinderen gooiden niet zo VER

!!!
Succes met je keuze, goed dat je niet meteen een beslissing neemt!

Welke ras?
Geplaatst: 01 mar 2004 17:28
door Wiempie
Hoi,
Alhoewel ik enerzijds wel het vertrouwen heb dat u weloverwogen handelt, heb ik het gevoel dat het in uw situatie beter is om het aanschaffen van een hond nog even uit te stellen. Over twee jaar zijn de kinderen ook wat groter en zal het misschien minder bezwaarlijk zijn om een hond van een "groot" ras te nemen, waar uw gedachten in eerste instantie naar uitgingen. Anderzijds komen daarna de fijne jaren met een hond waarmee meerdere gezinsleden afzonderlijk kunnen wandelen.
Groet!
Geplaatst: 01 mar 2004 18:26
door Dingo
Je schrijft dat je een hond wilt, waar je niet dagelijks uren mee wilt wandelen...dan lijkt mij een herder niet zo geschikt, aangezien deze best veel beweging nodig hebben om hun energie kwijt te kunnen

Geplaatst: 01 mar 2004 19:19
door Mario
Als je een stuk land hebt bij je huis is een Pyrenese berghond een idee.

Geplaatst: 01 mar 2004 19:24
door Eline*
nici schreef:je kan op
www.ikzoekeenhond.nl een test doen om te kijken welk ras bij je past. dit zegt natuurlijk niet veel maar het helpt je om een keuze te maken. je moet trouwens dan klikken op ik zoek een ras. je kan daarna doorlinken naar de rassen die uit de test komen. misschien is het een handige link voor je.
groetjes nicole
Wat een rare site. Ik wist niet dat het rasgebonden was of een hond tegen autorijden kon..en ik wist ook niet dat een hond van een groot ras me maar 25 euro per maand kost. Dan doe ik denk ik toch wat fout..

Welk ras?
Geplaatst: 01 mar 2004 21:21
door Wiempie
Haha, ik heb die test ook gedaan op die site. Heel opmerkelijk. Herdershonden en Terriërs passen het best bij mij volgens de uitslag. Laten wij nu jarenlang herderhonden hebben gehad. En is onze huidige hond een Jack Russel! Nou, het zal wel! Zijn er meer mensen die een dergelijke score hebben behaald, mét soortgelijke overeenkomsten?
Groeten!
Geplaatst: 02 mar 2004 01:05
door scooby doo
koningspoedel maybe
maar vele mannen willen zo een hond niet om het imago
maar ik ben zelf een kerel en ik moet zeggen dat het een leuke hond is
hij is wel wat duur maar dan heb je ook wat ze zij heel lief met kinderen en afwerend tegen vreemden