Pagina 1 van 1
sterilisatie
Geplaatst: 13 jan 2004 21:52
door *Inge*
Beste mensen,
Onze dierenarts heeft ons aangeraden om Juno 1 keer loops te laten worden. Kans op baarmoederkanker en nog veel meer leed, zou je hiermee kunnen voorkomen ?????????? Nu ben ik er geen voorstaander van om een gezonde hond te laten opereren maar toen Juno na haar loopsheid hartstikke schijnzwanger werd hebben toch besloten om haar te laten steriliseren.
Morgen is het zo ver. Kinderachtig misschien maar ik vind het zo erg voor ons meissie. Ze moet een nachtje bij de dierenarts blijven. BAH !!!!!! Ik zal blij zijn als het donderdagmorgen is.
Wie heeft haar/zijn hondje ook laten steriliseren ????? Alle tips, ervaring is welkom.
Alvast bedankt, Inge
Geplaatst: 13 jan 2004 21:56
door Eline*
Wat is de reden dat ze een nachtje moet blijven? Dat heb ik nog nooit gehoord na een sterilisatie.
Geplaatst: 13 jan 2004 22:02
door Scooby
Hoi Inge,
Onze beide teven zijn gestereliseerd. Het is een grote ingreep, maar de hond herstelt er erg snel van. Houd haar wel 10 dagen na de operatie nog rustig om inwendige bloedingen te voorkomen. Eenmaal gestereliseerde honden kùnnen de neiging krijgen om dik te worden, dus dat moet je even in de gaten houden. Hier hebben ze die neiging niet gehad, gelukkig.
Nachtje overblijven
Geplaatst: 13 jan 2004 22:33
door *Inge*
Onze DA vindt het niet verantwoord om honden die gesteriliseerd zijn direct na huis te sturen. Hij wil ze de eerste 24 uur na de operatie laten observeren dus ook 's nachts.
Toen we ons hondje kregen was ze zeven weken. Ze is nog nooit een minuut zonder onze Shih Tzu geweest. We vinden het hartstikke zielig voor haar maar ja, als het beter is ........
Geplaatst: 13 jan 2004 22:35
door Eline*
Heb je vertrouwen in je dierenarts en ken je hem goed?
het is al een propje
Geplaatst: 13 jan 2004 22:36
door *Inge*
Dank ja Karen voor je reactie. Juno is nu al een klein "propje". Waarschijnlijk heeft ze gewoon aanleg om dik te worden. Ze eet niet meer dan ons andere hondje (maar die heeft wel speciale voeding i.v.m. slecht werkende nieren) en wandelt veel.
We zullen het zeker in de gaten houden.
DA
Geplaatst: 13 jan 2004 22:41
door *Inge*
Ja, Eline ik heb wel vertrouwen in mijn DA. We hebben sinds 1,5 jaar een hondje en dus een DA. Hij (de DA) staat goed aangeschreven. Wat vind jij ?????
Re: DA
Geplaatst: 13 jan 2004 22:44
door Eline*
*Inge* schreef:Ja, Eline ik heb wel vertrouwen in mijn DA. We hebben sinds 1,5 jaar een hondje en dus een DA. Hij (de DA) staat goed aangeschreven. Wat vind jij ?????
Als je vertrouwen hebt in je dierenarts en hij staat goed bekend is het goed zo. Persoonlijk heb ik mijn hond liever lekker thuis, naast me op de bank. Ik kan mijn eigen hond wel bewaken en bellen als er iets niet okee lijkt te zijn. Bij de meeste dierenartsen is het ook niet gebruikelijk dat de hond een nacht overblijft. Misschien is het nog bespreekbaar?
Ik vind het namelijk nogal stressvol voor een hond..je enorm rot voelen en dan ook nog in een vreemde omgeving.

Re: sterilisatie
Geplaatst: 14 jan 2004 11:19
door malinois
*Inge* schreef:Beste mensen,
Onze dierenarts heeft ons aangeraden om Juno 1 keer loops te laten worden. Kans op baarmoederkanker en nog veel meer leed, zou je hiermee kunnen voorkomen ?????????? Nu ben ik er geen voorstaander van om een gezonde hond te laten opereren maar toen Juno na haar loopsheid hartstikke schijnzwanger werd hebben toch besloten om haar te laten steriliseren.
Morgen is het zo ver. Kinderachtig misschien maar ik vind het zo erg voor ons meissie. Ze moet een nachtje bij de dierenarts blijven. BAH !!!!!! Ik zal blij zijn als het donderdagmorgen is.
Wie heeft haar/zijn hondje ook laten steriliseren ????? Alle tips, ervaring is welkom.
Alvast bedankt, Inge
die van mij is ook elke keer hartstikke schijnzwanger.. maar ik pieker er niet over om haar te laten steriliseren .. ik vind het niet natuurlijk en als er geen medische reden is doe ik het niet...
Maar goed, jij wilt het wel en dat moet je ook zelf weten... dat nachtje slapen heb ik nog nooit van gehoord... in ieder geval succes!
Geplaatst: 14 jan 2004 11:30
door Sjalot
Mijn bd's zijn ook gecastreerd. Nicky door de vorige eigenaar/fokker na een baarmoederontsteking en Ramyra na een schijnzwangerschap en ernstige tepelontsteking wat zeer pijnlijk voor haar was.
Ramyra is wel incontinent geworden door de castratie. Iets wat veel voorkomt vooral bij grote honden en dogachtige. Ze slikt nu dagelijks druppels wat voor 90% wel helpt.
Onze Venla wil ik om die reden niet laten castreren....maar ik heb ook ooit een niet gecastreerde Beagle gehad die aan mamatumoren is overleden. Dus...wat is wijsheid...

Geplaatst: 14 jan 2004 12:07
door dogluna
Ik mocht Luna juist een uurtje eerder halen,omdat ze thuis rustiger zou zijn als daar in de kliniek
Geplaatst: 14 jan 2004 13:53
door Neeltje
Tirsa is ook gecastreerd en is allemaal perfect gegaan. Nachtje blijven heb ik ook nog nooit van gehoord. Tirsa is het hele traject van de operatie geen moment alleen geweest. Ik was er natuurlijk bij, maar ook de fokker die zelfs bij de operatie is gebleven en ze is bij hem op schoot samen met mij weer wakker geworden, dus ze heeft me geen minuut hoeven te missen.
Veel sterkte!
Geplaatst: 14 jan 2004 14:23
door Scooby
Eline* schreef:Wat is de reden dat ze een nachtje moet blijven? Dat heb ik nog nooit gehoord na een sterilisatie.
Ik weet niet waar Inge vandaan komt, maar volgens mij is het in België wel gebruikelijker dat honden na een operatie een nacht ter observatie blijven. In Nederland heb ik er ook nog nooit van gehoord.
Geplaatst: 14 jan 2004 14:58
door scooby1
Scooby is ook geholpen. Ze heeft wel de hele week een kap op haar kop gehad, want ze wou er aan zitten. Dat ging perfect. Na de ingreep mocht ze dezelfde dag na 4 uurtjes weer naar huis toe
Geplaatst: 14 jan 2004 15:23
door Neeltje
scooby1 schreef:Scooby is ook geholpen. Ze heeft wel de hele week een kap op haar kop gehad, want ze wou er aan zitten. Dat ging perfect. Na de ingreep mocht ze dezelfde dag na 4 uurtjes weer naar huis toe
Ook geen kap hier. Netjes vanaf gebleven. Maar ja, Franse Bulletjes zijn ook niet zo lenig dus ze kon er helemaal niet bij
nachtje bij de dierenarts ....
Geplaatst: 14 jan 2004 19:47
door *Inge*
Ik woon ook in Nederland (dus niet in Belgie). Ik dacht eerlijk gezegd dat een nachtje bij de DA blijven na een sterilisatie gebruikelijk is. Onze DA zegt dat hij deze "nazorg" noodzakelijk vindt. Hij vindt dat deze zorg bij de operatie hoort. Zo zie je maar, iedere DA werkt anders.
Ik heb vandaag twee keer gebeld. Met Juno gaat het gelukkig goed. Ze krijgt naast de pijnbestrijders ook een methadonachtige stof. Hopelijk gaat het hele gebeuren wat langs haar heen en houdt ze er niets aan over (het is zo'n vrolijk en rustig beestje).
Ik zal blij zijn als het morgen 09.00 uur is. De kinderen gaan mee Juno ophalen en mogen van juf morgen thuis blijven (lief he ????)
Bedankt voor jullie reacties, Inge
gewicht
Geplaatst: 14 jan 2004 19:52
door *Inge*
Ik heb gehoord dat teefjes na een sterilisatie dikker kunnwn worden. Nu is Juno al een klein propje. Heeft iemand misschien wat tips om haar "volslank" te houden ????? Ze eet niet veel en wandelt graag.
Bedankt, Inge
Geplaatst: 15 jan 2004 08:05
door Neeltje
Gewoon goed in de gaten houden. Tirsa is totaal niet dikker geworden en is ook een slechte eter, dus haar dik krijgen daar moet je heel wat voor doen. Als je merkt dat ze dikker wordt, misschien ander voer proberen en anders gewoon wat minder geven en voor vulling in de maag wat sperciebonen erbij??
Succes!
Geplaatst: 15 jan 2004 15:37
door malinois
Neeltje schreef:Gewoon goed in de gaten houden. Tirsa is totaal niet dikker geworden en is ook een slechte eter, dus haar dik krijgen daar moet je heel wat voor doen. Als je merkt dat ze dikker wordt, misschien ander voer proberen en anders gewoon wat minder geven en voor vulling in de maag wat sperciebonen erbij??
Succes!
sperziebonen is om af te vallen het is geen standaard voeding

Geplaatst: 15 jan 2004 15:43
door ~Tine~
Scooby schreef:Eline* schreef:Wat is de reden dat ze een nachtje moet blijven? Dat heb ik nog nooit gehoord na een sterilisatie.
Ik weet niet waar Inge vandaan komt, maar volgens mij is het in België wel gebruikelijker dat honden na een operatie een nacht ter observatie blijven. In Nederland heb ik er ook nog nooit van gehoord.
Raya is na haar kruisbandoperatie ook een nacht bij de DA gebleven. Doe ik nooit meer, ze werd echt gek daar (ik had het eigenlijk op voorhand moeten weten...).
Yis zou ik mss nog daar laten als ik wist dat ze er lekker warm en zacht zou liggen (en dus niet gewoon op een laagje kranten

).
Het liefst neem ik ze gewoon meer naar huis en slapen ze 's nachts bij me, de DA gaat er ook niet naast slapen volgens mij.
Yis mocht na haar castratie gewoon meer naar huis s' avonds.
Re: sterilisatie
Geplaatst: 15 jan 2004 15:45
door ~Tine~
malinois schreef:
die van mij is ook elke keer hartstikke schijnzwanger.. maar ik pieker er niet over om haar te laten steriliseren .. ik vind het niet natuurlijk en als er geen medische reden is doe ik het niet...
Maar goed, jij wilt het wel en dat moet je ook zelf weten... dat nachtje slapen heb ik nog nooit van gehoord... in ieder geval succes!
Dat is voor mij een medische reden. Yiska was voor haar castratie geen hond meer, maar een luie, ongeïnteresseerde, grommerige, snel geïrriteerde "vloermat".
En nee, dat kan ik niet aanzien

.
Geplaatst: 15 jan 2004 16:27
door Yari
Yari is ook gecastreerd (op 6 mnd al) omdat dan de kans om ooit mammatumoren te krijgen het kleinst is. Verder heb ik haar ook laten castreren omdat ze dan geen baarmoederontsteking/kanker meer kan krijgen (gaan jammergenoeg nog een hoop honden aan onderdoor).
Ze hebben na de castratie meer aanleg om dik te worden doordat de stofwisseling trager gaat werken; kortom meteen al minder gaan voeren en inderdaad een deel sperziebonen bijv. erbij gaan geven. Verder goed in beweging houden, dan is er niets aan de hand! Yari is superslank gebleven (ze is nu bijna 2 jaar).
Ik zou het zelf niet prettig vinden om mijn hondje achter te laten bij de DA voor een nachtje; ik hou haar zelf wel in de gaten hoor! Lijkt me niet echt fijn in zo'n vreemde omgeving terwijl je net een operatie achter de rug hebt en je nog half stoned bent van de narcose... Ik zou het dus absoluut niet willen. Maar goed dat is mijn mening

Geplaatst: 15 jan 2004 16:29
door Yari
malinois schreef:Neeltje schreef:Gewoon goed in de gaten houden. Tirsa is totaal niet dikker geworden en is ook een slechte eter, dus haar dik krijgen daar moet je heel wat voor doen. Als je merkt dat ze dikker wordt, misschien ander voer proberen en anders gewoon wat minder geven en voor vulling in de maag wat sperciebonen erbij??
Succes!
sperziebonen is om af te vallen het is geen standaard voeding

Is niks mis mee om erbij te geven hoor!! Plus dat er selenium in zit wat goed is voor sterke pezen/banden. Wel koken natuurlijk en even door de keukenmachine heen halen (anders kunnen ze het niet goed verteren; is het darmstelsel van de hond niet op gemaakt).
Geplaatst: 15 jan 2004 17:24
door malinois
Yari schreef:malinois schreef:Neeltje schreef:Gewoon goed in de gaten houden. Tirsa is totaal niet dikker geworden en is ook een slechte eter, dus haar dik krijgen daar moet je heel wat voor doen. Als je merkt dat ze dikker wordt, misschien ander voer proberen en anders gewoon wat minder geven en voor vulling in de maag wat sperciebonen erbij??
Succes!
sperziebonen is om af te vallen het is geen standaard voeding

Is niks mis mee om erbij te geven hoor!! Plus dat er selenium in zit wat goed is voor sterke pezen/banden. Wel koken natuurlijk en even door de keukenmachine heen halen (anders kunnen ze het niet goed verteren; is het darmstelsel van de hond niet op gemaakt).
om af en toe erbij te geven ok, maar altijd...nee....
Geplaatst: 15 jan 2004 17:25
door malinois
Yari schreef:Yari is ook gecastreerd (op 6 mnd al) omdat dan de kans om ooit mammatumoren te krijgen het kleinst is. Verder heb ik haar ook laten castreren omdat ze dan geen baarmoederontsteking/kanker meer kan krijgen (gaan jammergenoeg nog een hoop honden aan onderdoor).
veel honden gaan ook dood dankzij de narcose... nee, ik liever niet bij mijn honden... bij een baarmoederontsteking kan het altijd nog weggehaald worden...
weer thuis
Geplaatst: 15 jan 2004 18:23
door *Inge*
Hoera, Juno is weer lekker thuis, ligt heerlijk op de bank en lijkt zich "goed" te voelen. Ze heeft een schijfje pens (is ze dol op) gegeten en ze drinkt gelukkig ook goed. Toen ik haar zojuist uitliet trok ze zelfs een sprintje, nou vanaf nu aan de riem dan maar.
Bedankt voor jullie reacties
Inge