Pagina 1 van 1

wij willen een hond

Geplaatst: 03 jan 2004 19:32
door Gast
Wij willen heel graag een hond voor de gezelligheid en om lekker mee te gaan wandelen of om met ons mee te gaan op vakantie. Nu zijn er 1001 rassen en is het uiteraard zaak om een hond te zoeken die bij ons past. Wij werken allebij fulltime en hebben twee katten (perzen). Het moet dus een hond zijn die goed met katten overweg kan en die ook nog eens goed tegen alleen zijn kan. Wij zullen 's ochtends en 's avonds natuurlijk de hond uitlaten en de buurjongen zal hem of haar tussen de middag uitlaten, maar verder zijn er overdag alleen twee slapende katten als gezelschap...
Heeft iemand voor ons een goed advies? welk ras, reu of teef, pup of volwassen etc.
Zelf denken we aan een Schnauzer, schotse terrier of Chow Chow....

Geplaatst: 03 jan 2004 19:37
door M@ri@nne
Als je je hier voorsteld kun je je rechtsboven aanmelden bij de gebruikersgroep.
Dan kun je daarna tenminste je vraag op de juiste plek stellen.

Geplaatst: 03 jan 2004 19:41
door Trippell
Welkom op dit forum, Siggy. Allereerst wil ik je welkom heten op dit forum. Maar toch denk ik, zoals Marianne al zei, dat je vraag meer "succes" zal hebben in andere onderwerpen. Probeer het daar misschien eens?

Groetjes van Joni

Ps: ik denk trouwens dat een Choc Chow of een Shnauzer in jou situatie niet echt geschikt is, maar ik ben niet zo'n "grote kenner", dus ik zou je vraag in een ander onderwerp stellen. Toch nog veel succes met het zoeken naar de juiste hond en ik hoop dat je er plezier aan beleeft! ;)

Geplaatst: 03 jan 2004 19:47
door marian*
M@ri@nne schreef:Als je je hier voorsteld kun je je rechtsboven aanmelden bij de gebruikersgroep.
Dan kun je daarna tenminste je vraag op de juiste plek stellen.


Helemaal mee eens.
Verder lijkt een pluchen hond mij de beste oplossing.

Geplaatst: 03 jan 2004 20:01
door teckeltoos
Afbeelding
of deze

Geplaatst: 03 jan 2004 20:03
door marian*
teckeltoos schreef:Afbeelding
of deze

Kan ook :ok:

Geplaatst: 03 jan 2004 21:52
door plop
Ook welkom op het forum Afbeelding

Geplaatst: 03 jan 2004 22:58
door Jamn
Zou idd geen hond nemen, maarja als er perse een hond moet komen ga eens naar een asiel toe.

Geplaatst: 04 jan 2004 12:19
door Trippell
plop schreef:Ook welkom op het forum Afbeelding
Echt é, wat een ontvangst... :?

Groetjes van Joni

Geplaatst: 04 jan 2004 12:29
door scooby1
ik vind het heel leuk dat je graag een hond wil. Maar als je allebei werkt raad ik het af om het beestje de hele dag alleen te laten. Een hond is een gezelschapsdier. Denk er goed over na.

Geplaatst: 04 jan 2004 12:50
door Eline*
Jamn schreef:Zou idd geen hond nemen, maarja als er perse een hond moet komen ga eens naar een asiel toe.
:? Waarom dan ineens weer naar het asiel? Als je niet in de omstandigheden verkeert om een hond te houden dan dus geen hond, ook geen asielhond.

Geplaatst: 04 jan 2004 13:13
door Annemieke'89
Welkom!! :zwaai:

Geplaatst: 04 jan 2004 19:52
door MarijeJoanne
Ook welkom op het forum, ik ben er zelf ook nog maar (weer) sinds kort.

Wat voor hond je zou moeten nemen, weet ik niet.
Ik denk iig geen puppy of asielhond oid, want die hebben meestal veel aandacht nodig.
Dat hebben sommige rassen over het algemeen al, net zoals beweging ed.
Maar asielhonden vooral, ook als ze oud zijn, want ook al was het maar kort, een verblijf in een asiel heeft vaak grote impact.
Vaak is er ook nog wat met het hondje gebeurt zodat hij bijv het vertrouwen in de mens is kwijtgeraakt.
Dit vergt dus veel tijd en geduld en als er hele dagen niemand thuis is, krijgt de hond dus niet wat hem toekomt en ik zie hem dan snel weer het asiel in verdwijnen.
Daarbij heb je meestal ervaring nodig als je zo'n hond neemt, ongeacht het ras en de leeftijd, maar door het verleden.

Ik denk trouwens dat jullie je zelf maar eerst beter af moeten vragen of een hond voor jullie wel zo geschikt is, of jullie wel een hond waard zijn.
Want hele dagen van huis en de hond dus alleen... , dat kan niet goed gaan.
En de buurjongen zal hem dan tussen de middag wel even kunnen uitlaten, maar dat stelt natuurlijk ook niet veel voor.
Daarbij kunnen de meeste puppy's het meestal ook niet zo lang ophouden, dus krijg je problemen met de zindelijkheid.

En van al die dingen meer.

Dus, DENK ER NOG MAAR EENS GOED OVER NA!!!

Geplaatst: 07 jan 2004 09:06
door Ursula
Welkom hier en veel plezier!!! :zwaai: