Pagina 1 van 1

Andere honden agressief naar Teddy labradoodle

Geplaatst: 24 feb 2023 10:30
door Teddy2021
Hallo, ik heb een vraag over mijn labradoodle. Het is altijd een onderdanige beetje bange hond geweest alleen de laatste tijd wordt het erger. Hij is net 1 jaar. Met wandelen merk ik dat veel honden agressief gedrag vertonen als ze hem zien.

Voorbeeld. Ik was in een losloopgebied had Teddy nog aan de lijn om even te kijken welke honden er los liepen kwam er een hond naar ons toe (labradoodle) en die wilde snuffelen Teddy durfde dit nog niet en ging bang achter mij staan toen ging die hond toch naar hem toe en zag dat hij heel dominant deed en ging grommen daarna riep zijn baasjes hem het duurde even voordat hij kwam dus moest er tussen blijven staan. Toen ging hij maar bleef naar Teddy kijken best wel dominant.

Dat gebied ben ik vaker geweest en toen ging het goed maar de laatste tijd vertonen veel honden dit gedrag naar hem. Ook op andere plekken. Wat kan ik hieraan doen?

Groetjes

Re: Andere honden agressief naar Teddy labradoodle

Geplaatst: 24 feb 2023 11:42
door ranetje
Honden van 1 jaar oud zijn wel vaker een beetje onzeker.
Probleem daarbij was dat hij nog aangelijnd was en die andere hond niet.
Dat hij nog wat onzeker is, is niet erg en kan veel beter worden, al zie ik het wel vaker bij doodles.
Wat doe je met je hond behalve wandelen?
Ga je nog naar hondenschool o.i.d. om iets met hem te doen?
Als een hond merkt dat hij ergens "goed" in is kan dat helpen bij het zekerder worden.

Zijn er honden in dat losloopgebied waar hij het goed mee kan vinden en waar hij zich een beetje aan kan optrekken?
Dat lijkt me in eerste instantie belangrijk.
Verder heeft hij kennelijk wel het gevoel dat jij het eventuele probleem voor hem oplost, want hij gaat achter je staan.
Dat is prima, zeker voor nu.

Het voorbeeld dat je geeft is niet zozeer agressief naar mijn idee.
De andere hond is wel aan het domineren.
Er is een zeer groot verschil tussen agressie en domineren.
Wat vind jij zelf van contact van jouw hond met andere honden?
Vind je dat eng of eigenlijk wel o.k. of wil je het juist stimuleren?

Ik laat het even hierbij.
Misschien aan de hand van jouw antwoorden kan ik meer suggesties geven.