Pagina 1 van 1

Wat heeft Zuva? (allergie of...)

Geplaatst: 04 jun 2020 10:17
door sanne86
Hallo allemaal,

meer meelezer hier dan dat ik reageer. Maar ik heb een vraag en wie weet kan iemand meedenken.

Sinds halverwege april heeft Zuva last van ontstoken ogen (veel prut) en zijn haar ooghoeken stuk/open.
Daarnaast heeft ze een soort smet-wondjes bij haar mond.

Eerst geprobeerd schoon te krijgen door regelmatig met uitgekookt water schoon te maken. Maar toen het niet opknapte toch naar de DA gegaan.
Naast deze oog/mondplekjes wat recent is ontstaan, heeft Zuva al zolang ik haar ken regelmatig 1 van haar voetzooltjes open door het vele likken na een wandeling door bosjes.

12 mei 1e DA bezoek, DA heeft haar bekeken en geeft aan zelf direct te denken aan SLE (Lupus) maar zegt ook eerst andere dingen te willen uitsluiten. Eerst heeft ze daarom antibiotica gekregen en oogzalf.
Zonder resultaat.

2e consult bij DA die gespecialiseerd is in auto-immuunziektes bij de hond.
Zij heeft een stukje onder de microscoop onderzocht en daaruit kon zij opmaken, dat het van binnenuit komt en niet andersom (door te jeuken de huid kapot maken).

Toch voor de zekerheid eerst anti-jeuk tabletjes meegekregen: apoquel, maar dit deed eigenlijk ook niks.

Daarnaast is bloed afgenomen en is getest op Leishmania (Zuva komt uit Spanje) gelukkig was dat negatief.

Maar nu?
De DA stelt voor om biopten af te nemen om in het lab te onderzoeken. Omdat zij aangeeft dat we er nu vanuit kunnen gaan dat het geen allergie is.
Maar dit moet onder algehele narcose en ik merk dat ik dat toch wel een beetje spannend vind.
Ik weet ook niet (dat moet ik even navragen) of ze een richting hebben waar ze naar op zoek zijn. Denkt deze DA ook aan SLE?

Hebben jullie advies? Waar zouden jullie aan denken? En is het verstandig/nodig de biopten nu af te laten nemen (en dus onder narcose te laten gaan)?

Zouden jullie willen meedenken/kijken (ik heb wat foto's, maar die zijn niet heel duidelijk)

Edit:
Omdat veel mensen de foto's niet kunnen zien, heb ik de foto's eruit gehaald. Als het goed is zien jullie ze in de reactie van Fenneke hieronder het bericht wel staan.

Re: Wat heeft Zuva? (allergie of...)

Geplaatst: 04 jun 2020 11:09
door Fotogravinnetje
Je foto's doen het niet. Gebruik anders een site als mupload.com

Re: Wat heeft Zuva? (allergie of...)

Geplaatst: 04 jun 2020 11:10
door fenneke
Ik zie de foto's wel .

Re: Wat heeft Zuva? (allergie of...)

Geplaatst: 04 jun 2020 11:34
door Fotogravinnetje
fenneke schreef:Ik zie de foto's wel .
Ik zie ze op de laptop niet via chrome, niet via edge, niet via firefox. Op mobiel niet via chrome, niet via tapatalk...

Re: Wat heeft Zuva? (allergie of...)

Geplaatst: 04 jun 2020 11:59
door fenneke
Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Re: Wat heeft Zuva? (allergie of...)

Geplaatst: 04 jun 2020 12:58
door DeDiana
Is ze alleen getest op Leishmania of ook op andere mediterrane ziektes? Vooral Ehrlichia en Anaplasmose kunnen ook dit soort huidklachten geven.
Hopelijk ben je er in ieder geval snel achter wat de oorzaak is, succes! :ok:

Re: Wat heeft Zuva? (allergie of...)

Geplaatst: 04 jun 2020 14:16
door fenneke
Maar die van mij nu toch wel ?

Zuva ligt nu lekker bij mij in de mand :wink:

Re: Wat heeft Zuva? (allergie of...)

Geplaatst: 04 jun 2020 15:16
door malinois
Ik zie ze ook nietAfbeelding

Re: Wat heeft Zuva? (allergie of...)

Geplaatst: 04 jun 2020 15:24
door sanne86
Bedankt voor de reacties tot nu toe.
Ik zie veel reacties over de foto's, wel of niet te zien zijn :mann:
Eigenlijk is dat niet het belangrijkste denk ik, want het is niet eens zo zeer zichtbaar op deze foto, het is meer een beetje voor het idee.

Het gaat mij meer om de vraag:
Zouden jullie in deze fase al gaan voor een volledige narcose om een biopt te laten afnemen, óf zijn er nog andere dingen waar ik eerst aan zou kunnen denken wat minder belastend is dan een narcose? Of hebben mensen bv ervaringen hiermee?

(de DA ziet het ook niet van de buitenkant wat het is, dus ik weet niet in hoeverre de foto's van toegevoegde waarde zijn )

DeDiana en MetaV, dank jullie voor de tip: volgens mij is er alleen getest op Leish, ik ga even vragen voor de zekerheid en ook of dan eerst toch ook nog de andere middelandse zeeziektes getest kunnen worden.
Heeft iemand (van jullie) ervaring met die ziektes bij de hond?

Re: Wat heeft Zuva? (allergie of...)

Geplaatst: 04 jun 2020 22:37
door DeDiana
sanne86 schreef:
DeDiana en MetaV, dank jullie voor de tip: volgens mij is er alleen getest op Leish, ik ga even vragen voor de zekerheid en ook of dan eerst toch ook nog de andere middelandse zeeziektes getest kunnen worden.
Heeft iemand (van jullie) ervaring met die ziektes bij de hond?
Ja, Amy had Ehrlichia (naast Leishmania), maar is daar met vier weken Doxycycline volledig van genezen. Anaplasmose heeft dezelfde behandeling en geneest meestal ook volledig als je er enigszins op tijd bij bent.
Met Babesia heb ik persoonlijk geen ervaring.

Ik zou ook aan de dierenarts vragen wat zij verwacht eventueel aan te treffen of te kunnen diagnosticeren door het biopt. Wellicht maakt dat antwoord de afweging wat makkelijker om het wel of niet te doen?

Re: Wat heeft Zuva? (allergie of...)

Geplaatst: 05 jun 2020 13:32
door Soeb88
Kan dit ook niet voedingsgerelateerd zijn? Onze overleden Rott reageerde namelijk ook zo op bepaalde voeding waar graan in zat bijvoorbeeld. Toen is hij op KVV gegaan en trok het allemaal weg.

Re: Wat heeft Zuva? (allergie of...)

Geplaatst: 05 jun 2020 15:26
door ranetje
DeDiana schreef:Ik zou ook aan de dierenarts vragen wat zij verwacht eventueel aan te treffen of te kunnen diagnosticeren door het biopt. Wellicht maakt dat antwoord de afweging wat makkelijker om het wel of niet te doen?
Dat lijkt me een goeie :ok:

Ze moet daar toch een duidelijke (uitlegbare) reden voor hebben.
Niet omdat ze geen idee heeft wat er aan de hand is.

Re: Wat heeft Zuva? (allergie of...)

Geplaatst: 05 jun 2020 16:42
door sanne86
Soeb88 schreef:Kan dit ook niet voedingsgerelateerd zijn? Onze overleden Rott reageerde namelijk ook zo op bepaalde voeding waar graan in zat bijvoorbeeld. Toen is hij op KVV gegaan en trok het allemaal weg.
Ja ik dacht zelf dat de DA ook met die 1e opmerking/vraag zou komen. Inmiddels heeft ze wel een voedingslijst van wat Zoof krijgt (KVV en graanvrije brokken) dus daar heeft ze nu wel naar gekeken en er is niet iets genoemd over voedselgerelateerd. Maar is het onderzoeken volgens mij ook wel waard dus daar zal ik mij ook in verdiepen.
Kan dat , de uiting ervan, dan later ontstaan? Want ze heeft dus nu sinds 1,5 maand deze klachten, terwijl er in voeding niks veranderd is ?

En DeDiana, de behandeling daarvoor klinkt positief, dat scheelt weer. Ik ga dat in ieder geval nog laten onderzoeken.

En jullie hebben gelijk, ze zal er een reden voor hebben waarvoor ze de biopten wil afnemen, dus daar ga ik naar vragen.

Maandag is deze DA weer aanwezig, dus dan kan ik telefonisch met haar overleggen.