Ster topic:

Kijk je naar goedkopere alternatieven voor je hond nu alle de prijzen zo uit de bocht vliegen?
Ster topic! Klik hier om te reageren


Ben je nieuw en wil je een account maken? Klik hier!
Een (zeer) beknopte handleiding voor nieuwe leden vind je hier: Klik!
Het hondenforum team stelt zich hier voor: Klik!


Laatste wijziging 23-03-2022
Wil je deze forummededeling niet meer zien? klik dan rechtsboven in dit vak

Vaccinatie hondenhoest, wel of niet?

Medische vragen en opmerkingen over de hond, zowel regulier als alternatief.
(Raadpleeg bij twijfelgevallen altijd uw dierenarts!)

Moderator: moderatorteam

Teuntje
Actief
Berichten: 290
Lid geworden op: 03 mar 2019 15:48
Mijn ras(sen): Teckel, standaard ruwhaar
Aantal honden: 1

Vaccinatie hondenhoest, wel of niet?

Ongelezen bericht door Teuntje »

Teun heeft in februari zijn entingen gehad. Iom de DA hebben we er toen voor gekozen niet te enten tegen besmettelijke hondenhoest. Dit omdat hij niet naar een pension, cursus of kennel gaat.ook tijdens het wandelen heeft hij niet veel contact met andere honden. Ik kreeg nu per mail de melding dat zijn vaccinatie voor hondenhoest is verlopen.

Voor de mensen die ook vaccineren (dus geen titer discussie aub) en in een soortgelijke situatie zitten : kiezen jullie ervoor om wel of niet te vaccineren tegen hondenhoest, en waarom die keuze?
Gebruikersavatar
malinois
Zeer actief
Berichten: 57865
Lid geworden op: 16 aug 2003 18:40
Mijn ras(sen): (X) Mechelse herder
Aantal honden: 3
Contacteer:

Re: Vaccinatie hondenhoest, wel of niet?

Ongelezen bericht door malinois »

Ik titer maar kennelhoest is niet te titeren. Maar enten doe ik ze daarvoor dus niet. Een simpel verkoudheidje die daarnaast diverse varianten heeft dus niet alleen die ene in de vaccinatie. Ondankd dat ze hier dus allemaal op 1 mouw bijten op de vereniging waar veel andere honden op bijten hebben ze hier bijna nooit kennelhoest dit itt de wel geente honden. Mochten ze t wel krijgen is wat honing en een hoestdrankje ruim voldoende over t algemeen. De laatste keer dat hier een hond kennelhoest had was dit na de enting. Dus....
Afbeelding
In liefdevolle herinnering aan Xena v.d. Lobo Hoeve 12.08.2001 - 15.06.2016 & Xito v.d. Lobo Hoeve 04.01.06 - 21.08.14 Website Mechelse herders Facebooksite Xygan Facebooksite Xavi
S@ndr@
Zeer actief
Berichten: 63931
Lid geworden op: 24 jul 2006 14:13

Re: Vaccinatie hondenhoest, wel of niet?

Ongelezen bericht door S@ndr@ »

Ik doe het niet.. Ik heb van Gils ooit laten enten omdat hij naar cursus moest en toen was t verplicht, t is me heel slecht bevallen hij heeft er echt tijden last van gehad..gewoon niet lekker in zijn vel . huidige cursus als hij weer start is het niet verplicht. en verder komen ze ook niet al teveel met andere honden in contact
~Suzanne~
Zeer actief
Berichten: 14006
Lid geworden op: 02 jul 2007 21:46

Re: Vaccinatie hondenhoest, wel of niet?

Ongelezen bericht door ~Suzanne~ »

Ik doe het zeker niet. Als je het toch overweegt, NIET met de rest tegelijk en mocht je Rabies-enting overwegen; ook die niet samen met de rest.
Ik titer overigens de rest ;-)

Suzanne
80564M

Re: Vaccinatie hondenhoest, wel of niet?

Ongelezen bericht door 80564M »

Voor kennelhoest? Nee, echt nog nooit gedaan en ook nog nooit overwogen. Een gezonde hond kan een griepje zelf wel aan hoor, is juist goed voor hem/haar.
natalie
Zeer actief
Berichten: 2669
Lid geworden op: 07 aug 2017 08:47
Aantal honden: 2

Re: Vaccinatie hondenhoest, wel of niet?

Ongelezen bericht door natalie »

Ik heb het bij Jip één keer gedaan en daar is hij best beroerd van geweest. Toen ik later ontdekte dat ze het daarna gewoon alsnog kunnen krijgen, heb ik de vaccinatie tegen kennelhoest niet meer gedaan. Abel heeft het dus nooit gehad. Volgens mij vragen allang niet meer alle hondenscholen, uitlaatservices en pensions daar om.
Gebruikersavatar
Domor
Zeer actief
Berichten: 5348
Lid geworden op: 03 mei 2009 19:48
Mijn ras(sen): Peruvian Doodle
Aantal honden: 1
Locatie: Oudenhoorn

Re: Vaccinatie hondenhoest, wel of niet?

Ongelezen bericht door Domor »

Kennelhoest 1x gedaan omdat ze mogelijk naar een dagopvang zou moeten waar het verplicht was. Precies dat jaar heeft ze een week kennelhoestachtige klachten gehad. Niet dramatisch, maar wel opvallend omdat ze het ervoor en erna niet meer heeft gehad.
Gebruikersavatar
Doyaquba
Zeer actief
Berichten: 2041
Lid geworden op: 03 jul 2019 20:30
Mijn ras(sen): Boxer
Aantal honden: 1

Re: Vaccinatie hondenhoest, wel of niet?

Ongelezen bericht door Doyaquba »

Nee, is nergens verplicht (op onze club niet iig en naar een pension gaan ze niet) en ze hebben het ook nog nooit gehad, terwijl ze wel met veel andere honden in contact komen. Dus ik zie de noodzaak in ieder geval niet, het is ook wel een vrij onschuldige ziekte.
Gebruikersavatar
Fotogravinnetje
Technisch beheer
Berichten: 15814
Lid geworden op: 30 dec 2014 16:43
Mijn ras(sen): Markiesjes: Elco (maart 2014) en zijn zoon Gait (oktober 2016). (Gait = Gerrit in dialect)
Aantal honden: 2
Locatie: Krimpen aan den IJssel
Contacteer:

Re: Vaccinatie hondenhoest, wel of niet?

Ongelezen bericht door Fotogravinnetje »

Ik geef hem niet. Elco had hem al gekregen voor ik er uberhaupt over gehad had met de dierenarts. Gait heeft hem niet gekregen. Hij heeft wel in het eerste weekend show lopen kennelhoest opgelopen. Weekje snotterig, wat hoesten. Met hoestsiroop was dat prima te managen voor hem. Ik zie geen reden om de enting te geven
Gebruikersavatar
sirene
Zeer actief
Berichten: 14194
Lid geworden op: 29 aug 2003 20:57
Contacteer:

Re: Vaccinatie hondenhoest, wel of niet?

Ongelezen bericht door sirene »

Als hij er niet tegen geënt is, hoe kan de enting dan verlopen zijn?

Ik doe het niet om bovengenoemde redenen.

Mensen die titeren enten trouwens wel hoor, zonder enten heb je namelijk niks te titeren (behalve dan het goede tijdstip van de enting).
Groetjes Sonja
Afbeelding
en de nakers
Teuntje
Actief
Berichten: 290
Lid geworden op: 03 mar 2019 15:48
Mijn ras(sen): Teckel, standaard ruwhaar
Aantal honden: 1

Re: Vaccinatie hondenhoest, wel of niet?

Ongelezen bericht door Teuntje »

als pup heeft hij hem wel gehad, die enting is verlopen. gaat nu zeg maar om de jaarlijkse herhaling.
duitse herder
Zeer actief
Berichten: 7560
Lid geworden op: 02 mei 2009 17:00
Mijn ras(sen): Duitse Herder en Border Collie
Aantal honden: 2

Re: Vaccinatie hondenhoest, wel of niet?

Ongelezen bericht door duitse herder »

Tuana heeft de enting destijds gehad. Ze kreeg een dikke bult van de enting. Daarna kreeg ze alsnog kennelhoest wat naar hersenen was doorgeslagen waardoor ze hersenvliesontsteking heeft gekregen.
Noah zou een enting moeten, kon dat doen in het asiel waar ik toen werkte. Die dierenarts zei: niet enten (11 jaar geleden). Noah is daardoor nooit geënt voor kennelhoest. Ze komt door mijn werk met veel honden in contact. Er is een paar keer kennelhoest geweest in 10 jaar tijd maar Noah heeft op wat hoesten na nooit klachten gehad.

Het valt op mijn werk op dat de honden die geënt zijn juist kennelhoest krijgen. Of laat ik het anders zeggen. Degene die kennelhoest hebben (gehad) zeggen de baasjes standaard ‘Hoe kan dat nou want hij is wel geënt tegen kennelhoest’.
Perry is ook niet geënt, heeft het wel al 1x gehad toen hij een stuk jonger was.
Perry en Noah

Afbeelding
Sandra&co

Re: Vaccinatie hondenhoest, wel of niet?

Ongelezen bericht door Sandra&co »

Neuh. Izzy heeft het 1x gehad toen ze net een jaar was en daar was ze na een kleine week (met wat honing en hoestsiroop voor kinderen) gewoon overheen. Zonder enting. Laat dat immuunsysteem lekker werken. Voor andere zaken (behalve rabiës) titer/ent ik wel.
Gebruikersavatar
MirjamV
Zeer actief
Berichten: 1020
Lid geworden op: 27 sep 2014 20:07
Mijn ras(sen): Boerenfox, Shetland Sheepdog
Aantal honden: 2
Locatie: Noord-Holland

Re: Vaccinatie hondenhoest, wel of niet?

Ongelezen bericht door MirjamV »

Hier nog nooit een hond laten enten tegen kennelhoest, Diesel komt ook op de hondenclub en veel in contact met andere honden. Maar nog nooit ziek geweest.
Vorig jaar hier op de buurt een hoop honden met kennelhoest, hoorde van een aantal baasjes dat hun hond de kennelhoestenting gehad heeft maar dus evengoed ziek :denken:
Persistence
Zeer actief
Berichten: 4745
Lid geworden op: 17 jan 2016 20:05

Re: Vaccinatie hondenhoest, wel of niet?

Ongelezen bericht door Persistence »

duitse herder schreef:Tuana heeft de enting destijds gehad. Ze kreeg een dikke bult van de enting. Daarna kreeg ze alsnog kennelhoest wat naar hersenen was doorgeslagen waardoor ze hersenvliesontsteking heeft gekregen.
.
Bah wat eng. Heeft ze dat overleefd?

Heb het bij Vic 1x laten doen omdat ik dacht dat het ‘moest’, maar nu doe ik het niet meer.
Wat anderen ook al zeggen, voor een ‘verkoudheid’ ga ik niet enten.
Gebruikersavatar
DesireeB
Zeer actief
Berichten: 4312
Lid geworden op: 13 feb 2015 09:58
Mijn ras(sen): Old English Bulldog & Kruisingen
Aantal honden: 3
Locatie: Hoorn
Contacteer:

Re: Vaccinatie hondenhoest, wel of niet?

Ongelezen bericht door DesireeB »

Droef en Izzy heb ik er nooit voor laten enten. Ze hebben het wel al 2 x gehad, beetje snotteren en een kuchje. Dit was met was honing zo opgelost.

Toen Hummer hier 2 jaar geleden was bleek hij fikse kennelhoest te hebben(die ging niet vanzelf over, maar hij was ook niet op sterven na dood), Droef en Izzy hebben het toen niet gehad terwijl ze wel 3 weken met Hummer samengeleefd hebben.

Zolang het niet nodig is of verplicht is laat ik ze er niet voor enten.
Afbeelding
My heart will always wear the pawprints left by you.
Biothane
WashBar
Teuntje
Actief
Berichten: 290
Lid geworden op: 03 mar 2019 15:48
Mijn ras(sen): Teckel, standaard ruwhaar
Aantal honden: 1

Re: Vaccinatie hondenhoest, wel of niet?

Ongelezen bericht door Teuntje »

Top, bedankt voor de overtuigende reacties. ik ga er ook niet meer tegen laten enten.
80564M

Re: Vaccinatie hondenhoest, wel of niet?

Ongelezen bericht door 80564M »

Teuntje schreef:Top, bedankt voor de overtuigende reacties. ik ga er ook niet meer tegen laten enten.
Goed zo. De griepprik garandeert ook niet dat je dat jaar geen griep krijgt he? Kennelhoest is hetzelfde. Pensions of sportclubs die deze enting eisen, liet ik in 1997 al links liggen.
Gebruikersavatar
tobi__
Zeer actief
Berichten: 2850
Lid geworden op: 06 jul 2016 14:15
Mijn ras(sen): welsh corgi pembroke
Aantal honden: 1

Re: Vaccinatie hondenhoest, wel of niet?

Ongelezen bericht door tobi__ »

Nee Tobi is het eerste jaar ingeënt, maar sindsdien niet meer en ga het ook niet doen.
_Esmee
Gebruikersavatar
Gimmick
Zeer actief
Berichten: 4691
Lid geworden op: 06 aug 2014 01:51
Aantal honden: 3
Locatie: Drenthe

Re: Vaccinatie hondenhoest, wel of niet?

Ongelezen bericht door Gimmick »

sirene schreef:Als hij er niet tegen geënt is, hoe kan de enting dan verlopen zijn?

Ik doe het niet om bovengenoemde redenen.

Mensen die titeren enten trouwens wel hoor, zonder enten heb je namelijk niks te titeren (behalve dan het goede tijdstip van de enting).
waarschijnlijk standaard brief uit het systeem.
Ik krijg ook standaard brieven dat de entingen verlopen zijn. terwijl mijn dierenarts dondersgoed weet dat ik alleen titer en ent op maat.

Geen van mijn honden krijgt de kennelhoest enting.
Have a heart that never hardens, a temper that never tires and a touch that never hurts.
Gebruikersavatar
ranetje
Zeer actief
Berichten: 55814
Lid geworden op: 10 apr 2006 11:41
Mijn ras(sen): Griffon Korthals
Aantal honden: 1
Locatie: Gelderland

Re: Vaccinatie hondenhoest, wel of niet?

Ongelezen bericht door ranetje »

Ik geef mijn honden geen kennelhoestenting (of neusdruppel).
Bij de eerste hond wel gedaan en die kreeg elke keer daarna kennelhoest.
Sinds ik die "bescherming" niet meer geef heb ik geen honden meer gehad met kennelhoest.
Afbeelding
"The perfection of a life with a gundog, like the perfection of an autumn, is disturbing because you know, even as it begins, that it must end.
Time bestows the gift and steals it in the process."
(citaat van George Evans)
duitse herder
Zeer actief
Berichten: 7560
Lid geworden op: 02 mei 2009 17:00
Mijn ras(sen): Duitse Herder en Border Collie
Aantal honden: 2

Re: Vaccinatie hondenhoest, wel of niet?

Ongelezen bericht door duitse herder »

Persistence schreef:
duitse herder schreef:Tuana heeft de enting destijds gehad. Ze kreeg een dikke bult van de enting. Daarna kreeg ze alsnog kennelhoest wat naar hersenen was doorgeslagen waardoor ze hersenvliesontsteking heeft gekregen.
.
Bah wat eng. Heeft ze dat overleefd?

Heb het bij Vic 1x laten doen omdat ik dacht dat het ‘moest’, maar nu doe ik het niet meer.
Wat anderen ook al zeggen, voor een ‘verkoudheid’ ga ik niet enten.
Gelukkig wel. Wel kon ze daarna niet helemaal haar tong goed gebruiken. Die kon ze niet helemaal meer uit uitsteken. En drinken kostte wat meer moeite.
Perry en Noah

Afbeelding
~Suzanne~
Zeer actief
Berichten: 14006
Lid geworden op: 02 jul 2007 21:46

Re: Vaccinatie hondenhoest, wel of niet?

Ongelezen bericht door ~Suzanne~ »

Ach tsja.. bij mijn eerste hond ook in het begin "keurig netjes" laten doen wat de DA zei. Ik snap het dus wel als mensen wel laten enten, ontwormen en de hele mikmak, liefst tegelijk. Later ben ik me er meer in gaan verdiepen... en er wordt niet meer standaard ontwormd, ik ben terughoudend met middelen tegen vlooien en teken en laat eerst titeren en waar nodig vaccineren. Het is helemaal niet erg als mensen andere keuzes maken, als ze maar keuzes maken en niet klakkeloos doen wat de DA zegt..

Suzanne
Gebruikersavatar
DeDiana
Zeer actief
Berichten: 19319
Lid geworden op: 13 nov 2011 13:17
Mijn ras(sen): Schotse herdershond langhaar en Spaanse schonen
Aantal honden: 4
Locatie: Spanje

Re: Vaccinatie hondenhoest, wel of niet?

Ongelezen bericht door DeDiana »

Bij mij heeft alleen Taartje een keer een kennelhoestenting gehad en daar heeft ze geen last van gehad.
De andere honden nooit en die hebben ook nooit kennelhoest gehad.
Kruimel53 schreef:Hier idem met de kennelhoest, en met de katten de niesziekte.
Logi heeft vorig jaar kennelhoest gehad, hij was er niet ziek van maar hij kucht nog steeds af en toe bij opwinding. Dat is echt de eerste keer in zeker 12 jaar dat er een hond kennelhoest kreeg. Hij zat slecht in zijn vel toen.
Eén van mijn katten kreeg ook opeens niesziekteklachten nadat ze voor het eerst geënt was tegen niesziekte, toen was ze al een jaar of 8, daarvoor nooit klachten gehad. Helaas is dat bij haar wel een beetje chronisch geworden en heeft ze af en toe nog een traanoogje of is wat snotterig. Ik heb mijn katten die enting daarna dus ook niet meer gegeven.
De kittens die ik eind vorige jaar vond hier bij de vuilniscontainers hebben wel de niesziekte-enting gehad en daar verder helemaal geen last van gehad gelukkig.
Teuntje
Actief
Berichten: 290
Lid geworden op: 03 mar 2019 15:48
Mijn ras(sen): Teckel, standaard ruwhaar
Aantal honden: 1

Re: Vaccinatie hondenhoest, wel of niet?

Ongelezen bericht door Teuntje »

Kennelhoest dus niet enten.
Een ander vraagje: hier in de buurt is sinds kort een losloopveld wat je prive kan huren.helemaal omheind. Ideaal voor Teun.
Maar er komen daar veel honden. Is de kans dat je hond daar iets ooloopt dan niet heel groot?
Denk dus ook aan dingen als giardia....
duitse herder
Zeer actief
Berichten: 7560
Lid geworden op: 02 mei 2009 17:00
Mijn ras(sen): Duitse Herder en Border Collie
Aantal honden: 2

Re: Vaccinatie hondenhoest, wel of niet?

Ongelezen bericht door duitse herder »

Giardia kan een hond zelfs oplopen als hij nooit buiten komt. Zodra jij buiten loopt en bv poep onder je schoenen krijgt, neem je het al mee. Ik zou me om giardia niet zo druk maken. Dat zit helaas namelijk overal, zodra je de deur uit stapt. Voordeel van zulke veldjes vind ik dat de ontlasting opgeruimd wordt. Bij mij thuis zet ik 1 stap buiten en er ligt al hondenpoep.
Perry en Noah

Afbeelding
~Suzanne~
Zeer actief
Berichten: 14006
Lid geworden op: 02 jul 2007 21:46

Re: Vaccinatie hondenhoest, wel of niet?

Ongelezen bericht door ~Suzanne~ »

Teuntje schreef:Kennelhoest dus niet enten.
Een ander vraagje: hier in de buurt is sinds kort een losloopveld wat je prive kan huren.helemaal omheind. Ideaal voor Teun.
Maar er komen daar veel honden. Is de kans dat je hond daar iets ooloopt dan niet heel groot?
Denk dus ook aan dingen als giardia....

Hm... ja en nee.
Als het prive is en te huur zul je zien dat daar doorgaans mensen gebruik van maken die om welke reden dan ook wat voorzichtiger zijn met hun hond. Als het veld bedoeld is als uitlaatveld zou ik er wegblijven, maar als het als speelveld is... dan zou dat voor mij juist een reden zijn er wel heen te gaan.
Het is alleen wel vaak zo dat dan toch entingen e.d. verplicht zijn.

Wil je me laten weten waar veld is, in welke plaats dus.

Suzanne
Manuma
Zeer actief
Berichten: 7569
Lid geworden op: 13 dec 2015 21:10

Re: Vaccinatie hondenhoest, wel of niet?

Ongelezen bericht door Manuma »

Manu heeft één keer kennelhoest gehad en dat was vlak na zijn enige kennelhoestenting ooit.

Ik laat mijn honden er nooit meer tegen enten.
jacq1970
Zeer actief
Berichten: 14721
Lid geworden op: 15 feb 2005 18:04
Aantal honden: 1
Locatie: Baasje Bowie
Contacteer:

Re: Vaccinatie hondenhoest, wel of niet?

Ongelezen bericht door jacq1970 »

Heb ooit mijn jack russel laten eten voor kennelhoest en die kreeg prompt kennelhoest... dus nee die enting heb ik nooit meer gedaan, tevens meerdere entingen niet meer gedaan.
Afbeelding
Teuntje
Actief
Berichten: 290
Lid geworden op: 03 mar 2019 15:48
Mijn ras(sen): Teckel, standaard ruwhaar
Aantal honden: 1

Re: Vaccinatie hondenhoest, wel of niet?

Ongelezen bericht door Teuntje »

~Suzanne~ schreef:
Teuntje schreef:Kennelhoest dus niet enten.
Een ander vraagje: hier in de buurt is sinds kort een losloopveld wat je prive kan huren.helemaal omheind. Ideaal voor Teun.
Maar er komen daar veel honden. Is de kans dat je hond daar iets ooloopt dan niet heel groot?
Denk dus ook aan dingen als giardia....

Hm... ja en nee.
Als het prive is en te huur zul je zien dat daar doorgaans mensen gebruik van maken die om welke reden dan ook wat voorzichtiger zijn met hun hond. Als het veld bedoeld is als uitlaatveld zou ik er wegblijven, maar als het als speelveld is... dan zou dat voor mij juist een reden zijn er wel heen te gaan.
Het is alleen wel vaak zo dat dan toch entingen e.d. verplicht zijn.

Wil je me laten weten waar veld is, in welke plaats dus.

Suzanne

Hoi

Het is in Venhuizen. Best for dogs & horses heet het.
Ben er nog niet geweest,dus kan er nog geen mening over geven.
Plaats reactie

Terug naar “Medisch”