Pagina 1 van 1
Middelen tegen artrose
Geplaatst: 13 apr 2020 15:22
door Persistence
Ik vermoed dat Vic (7 jaar) last begint te krijgen van artrose, hopelijk kunnen we ook nog bij de fysio terecht in de corona tijd.
Hij loopt al weken niet lekker, en hij is soms ook wat houterig met opstaan.
Nu lijkt het me sowieso geen kwaad kunnen om wat ondersteunends te geven voor de gewrichten, maar ik zie zoveel middeltjes...
Heb nu glucosaminepoeder van Beaphar gehaald bij de dierenwinkel, omdat de online besteltijden bij medpets enzo best lang zijn. Hoe lang duurt het ongeveer voordat je resultaat zou zien, een week? Een maand?
Maar ik lees ook over groenlipmossel en las in een ouder topic veel goede dingen over flexi life platinum, waar zowel glucosamine als groenlipmossel inzitten.
Wat zijn jullie ervaringen?
Re: Middelen tegen artrose
Geplaatst: 13 apr 2020 15:32
door bram en thijs
Persistence schreef:Hoe lang duurt het ongeveer voordat je resultaat zou zien
Met ongeveer twee weken heb je een spiegel opgebouwd maar met een paar dagen moet het al merkbaar zijn.
Re: Middelen tegen artrose
Geplaatst: 13 apr 2020 17:09
door Brindlecardi
7 jaar vind ik geen hele gebruikelijke leeftijd voor artrose bij een hond van een gezond ras.
Zou er eerst eens mee langs de DA gaan. Mocht het letsel zijn aan banden dan zou je er nl nog iets aan kunnen doen om verdere schade te voorkomen.
Bij mijn hond was eerst verdenking van kruisbandletsel, dat bleek na röntgen onderzoek wel artrose in knieeen en hakken. Mijn hond was toen 6, maar de DA kende het niet in die mate bij een relatief jonge hond zonder ander letsel. Het is naar aanleiding van onderzoek door orthopeed gebleken dat het bij haar te danken is aan haar rare dwergenbouw.
Ze staat daarom sinds 3,5 jaar op Carprodyl, dat werkt uiterst effectief.
Re: Middelen tegen artrose
Geplaatst: 13 apr 2020 17:27
door Persistence
bram en thijs schreef:
Met ongeveer twee weken heb je een spiegel opgebouwd maar met een paar dagen moet het al merkbaar zijn.
Hij heeft het nu 3 dagen gehad, merk nog geen verschil eigenlijk.
Nu is die pretletter vorige week ook achter een kat aangegaan, en loopt met een voorpoot ook nog steeds mank.
Het is nu dus helemaal een hobbelpaard dus misschien zie ik het wel gewoon niet.
Brindlecardi schreef:7 jaar vind ik geen hele gebruikelijke leeftijd voor artrose bij een hond van een gezond ras.
Zou er eerst eens mee langs de DA gaan. Mocht het letsel zijn aan banden dan zou je er nl nog iets aan kunnen doen om verdere schade te voorkomen.
Ik weet ook niet of dat het is hoor, het is een vermoeden.
Hij heeft wel een flinke schuiver gemaakt tijdje geleden, maar hij stuntelt wel vaker.
DA doet alleen de urgente gevallen op het moment, maar ik kan het proberen. Had eigenlijk de fysio in m'n hoofd, omdat hij als hij zo hobbelt ook anders met z'n staart doet. Hij gaat ook sneller liggen dan normaal.
Carprodyl is ontstekingsremmer/pijnstiller, toch?
Re: Middelen tegen artrose
Geplaatst: 13 apr 2020 17:32
door Brindlecardi
Persoonlijk zou ik wel even bellen, kans is groot dat ze eerst twee weken rust en een NSAID voorschrijven.
Als klachten dan nog blijven zou verder onderzoek wel aan te raden zijn.
Caprodyl is inderdaad een pijnstiller (NSAID), geen natuurlijk middeltje oid. Zou ik in principe tijdelijk geven zolang je niet weet wat de achtergrond van de klachten is.
Re: Middelen tegen artrose
Geplaatst: 13 apr 2020 18:39
door duitse herder
Persoonlijk zou ik eerst naar een fysio gaan dan naar een dierenarts. Juist om hetgeen je al zegt, je krijgt 2 weken lijnrust en pijnstillers mee. Dan weet je alsnog niet wat de oorzaak is en de kans is groot dat de klachten na die 2 weken terug komen. Een fysio kijkt veel meer naar het geheel ipv alleen pijnbestrijding. Of je moet gericht om fotos vragen, zodat je kan kijken of het artrose is.
Re: Middelen tegen artrose
Geplaatst: 13 apr 2020 18:42
door maart
Flexi life platinum is zeker een goeie om ter ondersteuning te geven (mits er geen échte pijn is natuurlijk, dan Red je het niet met natuurlijke middelen)
Ik geef Runar de Senior variant van European pet pharmacy. De andere 2 krijgen de sport variant.
Zeker met Runar (die al van pup af aan supplementen kreeg), ben ik toch echt wel overtuigd dat de supplementen hun nut gehad hebben, jaren topsport gedaan en nu een senior hond zonder noemenswaardige klachten.
Re: Middelen tegen artrose
Geplaatst: 13 apr 2020 20:14
door ** Angela **
Ik heb voor Kyto Exellent dog Mobility plus besteld , hij heeft spondylose en kan nog niet zeggen of t wat doet . Ben er net mee begonnen ( hiervoor groenlipmossel van Holland & Barret icm trammeel )
Ziva krijgt nu nog de Exellent dog flex , zij word binnenkort 8
Nooit supplementen nodig gehad , maar wil haar nu wel wat ondersteunen omdat ze nog wel volop meedraait in alles , dus trainen ( alleen geen pakwerk meer , maar dat heeft geen lichamelijke reden ) , fietsen , loopband etc
Ik heb t trouwens gewoon bij medpets besteld, woensdag besteld en ik had t donderdag in huis
Re: Middelen tegen artrose
Geplaatst: 13 apr 2020 20:30
door Wildflower
Mijn Border Ben van bijna 13 jaar en 28 kg krijgt al een aantal jaren Primeval Gelatinaat. Sinds hij dit krijgt beweegt hij weer wat makkelijker. Ik ben er erg tevreden over.
Re: Middelen tegen artrose
Geplaatst: 13 apr 2020 21:19
door Peter27
Fan van flexi life platinum hier.. zowel voor mijn bejaarde versleten hond als bij mijn ED puber.
Re: Middelen tegen artrose
Geplaatst: 14 apr 2020 07:29
door duitse herder
Peter27 schreef:Fan van flexi life platinum hier.. zowel voor mijn bejaarde versleten hond als bij mijn ED puber.
Hier ook, Noah krijgt het al 3 jaar. Ook Pijnstilling en fysiotherapie. Voor mijn gevoel zit ze al 2-3 jaar in haar reserve tijd
Re: Middelen tegen artrose
Geplaatst: 14 apr 2020 07:31
door crutz
duitse herder schreef:Peter27 schreef:Fan van flexi life platinum hier.. zowel voor mijn bejaarde versleten hond als bij mijn ED puber.
Hier ook, Noah krijgt het al 3 jaar. Ook Pijnstilling en fysiotherapie. Voor mijn gevoel zit ze al 2-3 jaar in haar reserve tijd
Umi heeft het ook heel goed gedaan op de FlexiLife Platinum maar de laatste 2 jaar van haar lange leven toch overgestapt op Flexadin
Re: Middelen tegen artrose
Geplaatst: 14 apr 2020 07:46
door ** Angela **
Voor Kenji werkte die flexi life ook super
Maar bij Kyto deed t dan weer niks
T is ook echt per hond verschillend wat nou wel of niet het beste werkt
Re: Middelen tegen artrose
Geplaatst: 16 apr 2020 19:48
door Persistence
Morgen toch maar naar de dierenarts, voelde een knobbel onder zijn oksel die groter was geworden. Ik dacht eerst dat het een opgezette lymfeklier was. Ik hoop niks ergs. Dit kan ook vervelend zijn met lopen natuurlijk.
En dinsdag fysio.
Hij lijkt achter wel wat soepeler te lopen, geef nu een week glucosamine, maar zijn darmen kunnen er niet zo goed tegen geloof ik.
Re: Middelen tegen artrose
Geplaatst: 17 apr 2020 16:00
door ranetje
Persistence schreef:Morgen toch maar naar de dierenarts, voelde een knobbel onder zijn oksel die groter was geworden. Ik dacht eerst dat het een opgezette lymfeklier was. Ik hoop niks ergs. Dit kan ook vervelend zijn met lopen natuurlijk.
En dinsdag fysio.
Hij lijkt achter wel wat soepeler te lopen, geef nu een week glucosamine, maar zijn darmen kunnen er niet zo goed tegen geloof ik.
Knobbels
Hopelijk niets ernstigs.
Re: Middelen tegen artrose
Geplaatst: 18 apr 2020 12:36
door Pumi
Mijn oude pumi teef met artrose had toen heel veel baat bij Hill's J/D, had het niet verwacht maar werkte echt super. Ze sprong ineens weer in de auto, op het honden hond etc.
Re: Middelen tegen artrose
Geplaatst: 19 apr 2020 09:38
door Manuma
Hoe is het bij de dierenarts gegaan?
Ik heb hetzelfde met Manu, die is net zo oud als Vic. Hij loopt dan niet houterig maar ik zie wel wat afwijkends. Wij kunnen binnenkort eindelijk terecht bij de fysio. Door corona kon ik niet eerder vrij nemen van werk.
Heb je er nu ook één gevonden? Waar ik heen ga zit wel meer jouw kant op en ik heb goede verhalen over haar gehoord. Wie weet is zij ook een optie voor jullie.
Re: Middelen tegen artrose
Geplaatst: 21 apr 2020 11:46
door Persistence
Vorige week bij de DA bultje laten aanprikken, was gelukkig vet. Hij zal er (nog) geen last van hebben bij lopen, daarvoor is het nog te klein.
Vanochtend bij fysio geweest, Vic wilde echt-echt-echt niet op z'n zij gaan liggen, dus ze heeft alles staand moeten bevoelen.
Bij zijn rechterheup kon hij niet alle bewegingen meer goed maken, en zijn rug was ook pijnlijk.
Hij liep vanaf het weekend eigenlijk weer goed, gister stukje van 4,5km hardgelopen en daarna weer wat mank. Na het autoritje naar huis liep hij wel weer goed.
Ze adviseert foto's te laten maken van rug/heup en rustig aan te doen, bijhouden bij hoeveel belasting hij mank gaat lopen en proberen dat punt te vermijden.
Bij rontgen bij mijn da worden ze verdoofd, bij tweedelijns in Amsterdam (MCD) schijnt het ook zonder roesje te kunnen maar daar hangt dan ook wel een prijskaartje aan. Ik heb nog geen contact met ze opgenomen, maar heeft iemand hier meer ervaring mee en aan welke prijzen moet ik dan denken?
Liever geen roesje ivm MDR1 gen: hij is ofwel drager ofwel lijder en ik neem liever geen risico's als het niet noodzakelijk is.
Maar wat zie je dan op de foto's vroeg ik, de kans is behoorlijk aanwezig dat het om artrose of HD zal gaan. En dan? Dan weet je of het uit de rug of heup komt gaf de fysio aan. En dan...? Ze zei je kan ook eerst kijken of rust hem goed doet.
Van de glucosamine raakte hij aan de diarree, daar ben ik nu mee gestopt. De fysio noemde Flexadin ook nog.
Ik hoop toch niet dat dit al het einde betekent voor hardlopen en lange wandelingen maken… Daar is 7 jaar nog te jong voor en hij heeft nog veel energie.
Manuma schreef:Hoe is het bij de dierenarts gegaan?
Ik heb hetzelfde met Manu, die is net zo oud als Vic. Hij loopt dan niet houterig maar ik zie wel wat afwijkends. Wij kunnen binnenkort eindelijk terecht bij de fysio. Door corona kon ik niet eerder vrij nemen van werk.
Heb je er nu ook één gevonden? Waar ik heen ga zit wel meer jouw kant op en ik heb goede verhalen over haar gehoord. Wie weet is zij ook een optie voor jullie.
Zie bovenstaande
Zijn jullie al bij de fysio geweest?
crutz schreef:
Umi heeft het ook heel goed gedaan op de FlexiLife Platinum maar de laatste 2 jaar van haar lange leven toch overgestapt op Flexadin
Waarom was je overgestapt? Werkte de Flexi life niet zo goed meer?
Re: Middelen tegen artrose
Geplaatst: 21 apr 2020 21:53
door Brindlecardi
Er zijn vast ook wel andere DA's die zonder roesje foto's maken. Ik zou eens rond bellen.
Ik heb zelf bij mijn eigen DA foto's laten maken (wel met roesje) waarna de foto's naar het mcd zijn gestuurd. Ik ben eerder al een keer bij het mcd geweest voor een consult voor een ander knieprobleem bij dezelfde hond dus dat ging toen vrij makkelijk.
De foto's waren verder ook overduidelijk.
Voor de behandelwijze is het wel prettig om te weten wat het is. Mijn hond is nu ongeveer 4 jaar gediagnosticeerd met artrose in knieeen en hakken. Extreem veel botwoekeringen.
Met normaal bewegen, vooral in zand, en dagelijkse onderhoudsdosis pijnstilling gaat dat al bijna 4 jaar goed. Ze is vrolijk en doet haar ding. Je merkt dat de beweeglijkheid in de achterpoten steeds minder wordt. Dat is wel iets wat zorgen geeft maar ik heb niet de indruk dat het haar echt pijn doet.
De meeste mensen schatten haar door haar blijheid veel jonger.
Soms heeft ze een terugval en dat is dan ook meteen bekend. Beweging terug schroeven en pijnstilling verhogen is dan erg belangrijk.
Re: Middelen tegen artrose
Geplaatst: 21 apr 2020 21:53
door Brindlecardi
Er zijn vast ook wel andere DA's die zonder roesje foto's maken. Ik zou eens rond bellen.
Ik heb zelf bij mijn eigen DA foto's laten maken (wel met roesje) waarna de foto's naar het mcd zijn gestuurd. Ik ben eerder al een keer bij het mcd geweest voor een consult voor een ander knieprobleem bij dezelfde hond dus dat ging toen vrij makkelijk.
De foto's waren verder ook overduidelijk.
Voor de behandelwijze is het wel prettig om te weten wat het is. Mijn hond is nu ongeveer 4 jaar gediagnosticeerd met artrose in knieeen en hakken. Extreem veel botwoekeringen.
Met normaal bewegen, vooral in zand, en dagelijkse onderhoudsdosis pijnstilling gaat dat al bijna 4 jaar goed. Ze is vrolijk en doet haar ding. Je merkt dat de beweeglijkheid in de achterpoten steeds minder wordt. Dat is wel iets wat zorgen geeft maar ik heb niet de indruk dat het haar echt pijn doet.
De meeste mensen schatten haar door haar blijheid veel jonger.
Soms heeft ze een terugval en dat is dan ook meteen bekend. Beweging terug schroeven en pijnstilling verhogen is dan erg belangrijk.
Re: Middelen tegen artrose
Geplaatst: 21 apr 2020 22:03
door crutz
Persistence schreef:
crutz schreef:
Umi heeft het ook heel goed gedaan op de FlexiLife Platinum maar de laatste 2 jaar van haar lange leven toch overgestapt op Flexadin
Waarom was je overgestapt? Werkte de Flexi life niet zo goed meer?
Ik had op dat moment het idee dat flexadin inderdaad meer deed dan de flexi life
Re: Middelen tegen artrose
Geplaatst: 22 apr 2020 11:03
door Aedon900
Er zijn al heel veel tips gegeven, maar ik wil toch ook even een duit in het zakje doen:
Aedon krijgt hier Flexadin als gewricht/artrose supplement.
Hij kreeg ook vage klachten (mannen, maar niet te zien voor onbekende) en de DA heeft toen ook lijn rust en pijnstillers/ontstekingsremmers voorgeschreven met daarbij Flexadin plus (zit msm ,chondroitine, vitamine E en omega 3 in) als extra supplement.
Waarschijnlijk heeft Aedon een ontsteking gehad oid, maar ik wil het zekere voor het onzekere nemen en we geven de Flexadin nog steeds. In het begin waren zijn darmen ook een beetje van slag, maar het wende gelukkig snel. Na een week was zijn ontlasting weer normaal.
Edit: Golden paste geef ik ook nog bij voor de gewrichten.
Re: Middelen tegen artrose
Geplaatst: 22 apr 2020 22:55
door Persistence
Heavy schreef:Jip had dat ook . Ook rond die leeftijd. Ook zijn rechterheup toevallig. Ik heb toen foto's laten maken van zijn rug en heupen en daar kwam uit dat alles goed was . Er was alleen een heel klein beetje artrose te zien in zijn heup wat normaal was gezien zijn leeftijd en daar zou hij geen last van moeten hebben
Kortom niet veel wijzer dus
Ik zie het nog steeds aan zijn manier van lopen maar een vreemde ziet niks
Hij rent en vliegt nog als een jonge god maar heeft wel last de volgende dag
Niet dat hij dan moeilijk loopt maar zijn achterpoten trillen dan vreselijk
Cbd olie geprobeerd maar daar werd hij misselijk van ,visolie krijgt hij diarree van ,curcema krijgt hij last van zijn maag
Nu geef ik arnica Montana d6 dat lijkt te helpen vooral als hij weer eens teveel of te gek heeft gedaan
En traumeel hielp ook goed en daar heeft hij ook geen bijwerkingen van
Ben je er nog achtergekomen wat dan de oorzaak is? Jip is ook erg gevoelig op de maag/darmen he?
Heb nog nooit van die middelen gehoord, die ga ik eens opzoeken.
Brindlecardi schreef:Er zijn vast ook wel andere DA's die zonder roesje foto's maken. Ik zou eens rond bellen.
Ik heb zelf bij mijn eigen DA foto's laten maken (wel met roesje) waarna de foto's naar het mcd zijn gestuurd. Ik ben eerder al een keer bij het mcd geweest voor een consult voor een ander knieprobleem bij dezelfde hond dus dat ging toen vrij makkelijk.
De foto's waren verder ook overduidelijk.
Voor de behandelwijze is het wel prettig om te weten wat het is. Mijn hond is nu ongeveer 4 jaar gediagnosticeerd met artrose in knieeen en hakken. Extreem veel botwoekeringen.
Ja, liefst laat ik ook wel die foto's maken hoor. Nu ben ik zelf maar een beetje aan het uitproberen. Vandaag DA gesproken en die gaf aan dat ik wel rekening moest houden dat het uitstrekken van de heupen zonder roesje wel erg pijnlijk kan zijn, ik ga er nog even over nadenken.
Wat jammer trouwens dat je jonge hond al dagelijks aan de pijnstillers moet.
Aedon900 schreef:
Hij kreeg ook vage klachten (mannen, maar niet te zien voor onbekende) .

Ik moest even een paar x lezen voordat ik doorhad dat het een typefout was haha.
Vandaag Flexadin besteld, we gaan gewoon eens kijken of dat wat doet. Hoe oud is Aedon?
Re: Middelen tegen artrose
Geplaatst: 24 apr 2020 12:47
door Aedon900
Persistence schreef:Heavy schreef:Jip had dat ook . Ook rond die leeftijd. Ook zijn rechterheup toevallig. Ik heb toen foto's laten maken van zijn rug en heupen en daar kwam uit dat alles goed was . Er was alleen een heel klein beetje artrose te zien in zijn heup wat normaal was gezien zijn leeftijd en daar zou hij geen last van moeten hebben
Kortom niet veel wijzer dus
Ik zie het nog steeds aan zijn manier van lopen maar een vreemde ziet niks
Hij rent en vliegt nog als een jonge god maar heeft wel last de volgende dag
Niet dat hij dan moeilijk loopt maar zijn achterpoten trillen dan vreselijk
Cbd olie geprobeerd maar daar werd hij misselijk van ,visolie krijgt hij diarree van ,curcema krijgt hij last van zijn maag
Nu geef ik arnica Montana d6 dat lijkt te helpen vooral als hij weer eens teveel of te gek heeft gedaan
En traumeel hielp ook goed en daar heeft hij ook geen bijwerkingen van
Ben je er nog achtergekomen wat dan de oorzaak is? Jip is ook erg gevoelig op de maag/darmen he?
Heb nog nooit van die middelen gehoord, die ga ik eens opzoeken.
Brindlecardi schreef:Er zijn vast ook wel andere DA's die zonder roesje foto's maken. Ik zou eens rond bellen.
Ik heb zelf bij mijn eigen DA foto's laten maken (wel met roesje) waarna de foto's naar het mcd zijn gestuurd. Ik ben eerder al een keer bij het mcd geweest voor een consult voor een ander knieprobleem bij dezelfde hond dus dat ging toen vrij makkelijk.
De foto's waren verder ook overduidelijk.
Voor de behandelwijze is het wel prettig om te weten wat het is. Mijn hond is nu ongeveer 4 jaar gediagnosticeerd met artrose in knieeen en hakken. Extreem veel botwoekeringen.
Ja, liefst laat ik ook wel die foto's maken hoor. Nu ben ik zelf maar een beetje aan het uitproberen. Vandaag DA gesproken en die gaf aan dat ik wel rekening moest houden dat het uitstrekken van de heupen zonder roesje wel erg pijnlijk kan zijn, ik ga er nog even over nadenken.
Wat jammer trouwens dat je jonge hond al dagelijks aan de pijnstillers moet.
Aedon900 schreef:
Hij kreeg ook vage klachten (mannen, maar niet te zien voor onbekende) .

Ik moest even een paar x lezen voordat ik doorhad dat het een typefout was haha.
Vandaag Flexadin besteld, we gaan gewoon eens kijken of dat wat doet. Hoe oud is Aedon?
Oeps, daar moet natuurlijk staan 'manken'
Aedon is nu 8 en word in juni 9 jaar oud alweer.