Teckel na 11 jaar terecht
Geplaatst: 03 nov 2019 18:24
Teckel Limo is na 11 jaar (!) weer terecht: ‘Mooi en tegelijk treurig verhaal’
GAANDEREN/ WARNSVELD - De teckel Limo is afgelopen weekend na 11 jaar vermissing weer teruggevonden. Mensen zagen de verwaarloosde hond op straat lopen in Gaanderen en brachten het dier naar Dierencentrum Achterhoek in Doetinchem.
Daar kwamen medewerkers er na het uitlezen van chipgegevens al snel achter dat het ging om Limo, het 14-jarige teefje van het echtpaar Ron en Sandra Joling uit Warnsveld. Het dier was vanuit daar in 2008 vermist geraakt en in de tussenliggende tijd was er taal noch teken vernomen van de teckel.
,,De baasjes reageerden dus vol ongeloof dat hun hond tóch was teruggevonden na zo’n enorm lange tijd”, zegt Alex Ebbers van Dierencentrum Achterhoek.
Hij spreekt van een uniek verhaal, dat volgens hem mooi is, maar tegelijkertijd ook triest. ,,De hond was niet mager en heeft dus goed te eten gehad, maar verder was de teckel volledig verwaarloosd. De vacht was volledig verklit, het gebit was abominabel slecht, de oren waren ontstoken én ze had een blaasontsteking”, zegt Ebbers.
,,Maar ze is sterk en na een bezoekje aan de hondenkapper en medische behandeling (er werden onder meer een paar tanden getrokken, red.) zag ze er alweer enorm kwiek uit.”
Waar Limo al die jaren is geweest, is een raadsel. Wel is het volgens Ebbers uitgesloten dat ze elf jaar lang op straat heeft geleefd. ,,Daarvoor was ze te goed doorvoed én te lief en sociaal. Als ze al die jaren op straat had geleefd, zou ze zijn verwilderd en dat was absoluut niet het geval.”
Ebbers denkt dat de hond bij iemand in een schuur heeft geleefd, en daar wel te eten heeft gehad maar niet de nodige verzorging. ,,Het zou ook kunnen dat ze is gebruikt door een illegale hondenfokker en dat ze meerdere nestjes heeft gehad. Maar dat is gissen, we weten het gewoon niet.”
Limo is begin deze week herenigd met haar baasjes Ron en Sandra en gaat nu op naar een zorgeloze oude dag bij het echtpaar in Warnsveld. Ebbers: ,,Dat gaat gelukkig helemaal goed komen!”
Bron
Die teckels ook
