Pagina 1 van 2

Kruising Mechelse/Duitse herder, goed idee?

Geplaatst: 06 aug 2019 17:29
door Rumaroze
Enige tijd geleden opende ik al een topic over hondenrassen. Nav oa dat topic en verdere oriëntatie besloten dat we niet per se een rashond wilden, dat karakter het belangrijkste was en dat we wel zouden kijken wat er op ons pad kwam.

Dat blijkt nu een nestje via het asiel te zijn. Ik wist dat pa een Duits herder was, moeder blijkt een Mechelse herder te zijn. Pupjes zijn in een gastgezin met andere hond en andere kleine huisdieren. Wij zijn wezen kijken en waren toen nog in de veronderstelling dat moeder een bastaardje was.
De pups zijn nog erg klein, we hebben een voorkeur uitgesproken (de rustigste van het stel, die niet vang was en wel kwam knuffelen maar niet het haantje de voorste) en over een week of 2 zouden we hem mogen ophalen.

Alleen vind ik het doodeng! Een herder is mijn droom altijd geweest. Maar ik heb nooit eerder zelf een hond gehad. Laat staan een pup opgevoed. Uit mijn omgeving krijg ik terug dat ik dat makkelijk kan (van mensen mét honden). Alleen ben ik gewoon bang om het fout te doen ofzo. Wat als het beestje verlatingsangst krijgt of agressief wordt naar andere honden of mensen, wat als ik de socialisatie compleet verkeerd aanpak of na 1,5 jaar moet constateren dat ik dit niet kan? Dat heb ik in mijn omgeving zien gebeuren.

Ouders van de pups komen zeker niet uit een werklijn, moeder was sociaal en heel rustig.
Mijn kinderen zijn 12+ en op zich ben ik bereid om met de hond te gaan trainen en sporten, naast de gewone puppycursus. De hond zal niet heel veel alleen moeten zijn maar wel regelmatig een paar uurtjes. Er is wel dagelijks tijd voor een flinke wandeling en oefenen.
Mijn kinderen zijn ook best goed gelukt en toen wist ik ook miet waar ik aan begon :)

Is dit gewoon koudwatervrees?

Re: Kruising Mechelse/Duitse herder, goed idee?

Geplaatst: 06 aug 2019 17:42
door Rumaroze
Nee speelveldjes vind ik sowieso niet zo prettig. Worden hier bevolkt door mensen die zeggen ‘ze zoeken het zelf wel uit’ en dat pakt niet bepaald goed uit. Een hond hoeft voor mij geen dikke vriendjes met andere honden te zijn, maar neutraal reageren vind ik wel belangrijk.

Het is overigens wel een reu. Er zaten geen dames in het nest, maar dat vind ik niet zo’n probleem.

Re: Kruising Mechelse/Duitse herder, goed idee?

Geplaatst: 06 aug 2019 17:52
door S@ndr@
tja, heb ik ook altijd weer bij iedere pup die ik krijg, slijt vanzelf zou ik zeggen :wink: .. of het een goed idee is kun je alleen zelf bepalen.. de omgeving hoeft er niet mee te leven jij wel, en het zou fijn zijn als het ook nog leuk is :engel:

Re: Kruising Mechelse/Duitse herder, goed idee?

Geplaatst: 06 aug 2019 18:14
door ZorroMax
We zijn allemaal met een eerste hond begonnen, en daar ging zeker wat fout. Maar met de zesde hond gaan er ook dingen fout. Zoals Nanna zegt, begin met een leuke puppycursus en aansluitende gehoorzaamheidstrainingen (die zijn vooral voor jou!) en kijk dan wat je leuk vind. Er is zo veel, daar is vast iets bij waar je je ei in kwijt kan. Enne, als je kinderen goed gelukt zijn, dan zal het met de hond ook wel goedkomen. Heb je het wel eens gemerkt? Mensen met leuke honden hebben ook vaak leuke kinderen. Veel plezier!

Re: Kruising Mechelse/Duitse herder, goed idee?

Geplaatst: 06 aug 2019 18:15
door blondie
Rumaroze schreef:Nee speelveldjes vind ik sowieso niet zo prettig. Worden hier bevolkt door mensen die zeggen ‘ze zoeken het zelf wel uit’ en dat pakt niet bepaald goed uit. Een hond hoeft voor mij geen dikke vriendjes met andere honden te zijn, maar neutraal reageren vind ik wel belangrijk.

Het is overigens wel een reu. Er zaten geen dames in het nest, maar dat vind ik niet zo’n probleem.
Als je er al zo over denkt, dan zal het wel een goede keuze zijn :wink:
Neutraal leren reageren kun je zelf sturen van jongs af aan, ook in het bekende socialiseren met andere honden, het is goed om met allerlei honden kennis te maken zeker als ze jong zijn, maar speelveldjes waar alles maar losgegooid werd was ook nooit zo mijn ding.

Ik vind de Mechelse en Duitse Herders een fijn ras, niet altijd vrijheid blijheid maar bij een duidelijke baas/gezin die van dit type houdt en op een lijn zitten over wat wel en niet mag, heb je er een gouden hond aan.

Re: Kruising Mechelse/Duitse herder, goed idee?

Geplaatst: 06 aug 2019 19:14
door malinois
Wat Nanna zegt, alleen ik zou maar niet er zomaar vanuit gaan dat t geen werklijn is omdat de moeder zo rustig en sociaal is. Dat waren alle moeders van mijn honden nl ook anders hoef ik er geen pup van ;) toch waren dat honden uit pure werklijnen...
Als je geen wensen hebt om er lekker mee naar een speelveldje te gaan dan is er niks mis mee zolang je ze iets te doen geeft

Re: Kruising Mechelse/Duitse herder, goed idee?

Geplaatst: 06 aug 2019 19:18
door Jeannettebo
mijn Layla is ook werklijn en sociaal en rustig

Re: Kruising Mechelse/Duitse herder, goed idee?

Geplaatst: 06 aug 2019 19:40
door Fotogravinnetje
Als ik hoor hoe je erin staat, denk ik dat het prima goed gaat komen. Zeker als je affiniteit met herders hebt

Re: Kruising Mechelse/Duitse herder, goed idee?

Geplaatst: 06 aug 2019 20:01
door Rumaroze
Wat ik bedoel met ‘moeder is geen werklijn’ is dat moeder inmiddels afgestaan is, dat dit vermoedelijk het zoveelste nestje is. Ze was bij mensen in huis die bepaald niet met haar aan het werk gingen en tóch is ze sociaal en rustig. Het is een sneu verhaal en moeders moet ook op dr oude dag een onderkomen omdat die mensen haar niet terug willen. Beide ouders waren bij de pups in eerste instantie en waren relaxed en rustig, zónder dat men daar iets voor deed. Misschien zit ik er naast maar met een hond die móet werken lukt dat niet was mijn inschatting

Re: Kruising Mechelse/Duitse herder, goed idee?

Geplaatst: 06 aug 2019 20:42
door malinois
Rumaroze schreef:Wat ik bedoel met ‘moeder is geen werklijn’ is dat moeder inmiddels afgestaan is, dat dit vermoedelijk het zoveelste nestje is. Ze was bij mensen in huis die bepaald niet met haar aan het werk gingen en tóch is ze sociaal en rustig. Het is een sneu verhaal en moeders moet ook op dr oude dag een onderkomen omdat die mensen haar niet terug willen. Beide ouders waren bij de pups in eerste instantie en waren relaxed en rustig, zónder dat men daar iets voor deed. Misschien zit ik er naast maar met een hond die móet werken lukt dat niet was mijn inschatting
Niet alles uit een werkhondennest is ook geschikt als sport-/werkhond. ;) dat wil niet zeggen dat ze niet uit een werklijn komen...
Er zijn maar heel erg weinig mechelaars die niet uit werklijnen komen ;)

Re: Kruising Mechelse/Duitse herder, goed idee?

Geplaatst: 07 aug 2019 09:23
door TessaThomas
Cleva beschrijft het eigenlijk fantastisch. Mijn reu is heerlijk voorspelbaar (over de teef hebben we het niet, die heb ik als volwassen hond uit een asiel en heeft helaas wat minder baasgerichtheid / minder herdertrekjes) en het ongewenste gedrag dat er is is gedrag dat ik of al aan kon zien komen of gedrag wat ik in bepaalde situaties fijn vond en wat nu niet meer zo handig is.

Kijk vooral ook naar het karakter, zoals Cleva ook zegt. Mijn reu negeerde vanaf pup af aan al andere honden en mensen ontweek hij. Ik heb daar wel aan gewerkt, maar het is alsnog wel het gedrag wat hij laat zien. Ondanks heel veel samen lopen met andere honden, kennis laten maken in losloopgebieden en noem maar op heeft hij een korter lontje naar andere honden. Onbekende honden worden genegeerd, bekende honden kan hij prima samen mee lopen of in huis, maar hij speelt bijna nooit. Geeft een snauw als de bekende hond toch te veel aandacht probeert te trekken en doet daarna weer alsof die hond niet bestaat. Hij is vroeger altijd overal mee naartoe gegaan, want ook betekende dat hij zo'n 2 a 3 keer per week op de voetbalclub liep. Alle wedstrijden ging hij mee, dus is enorme groepen mensen gewend. Vanaf 8 weken wilde hij niet geaaid worden door andere mensen en dat is nog steeds zo. Hij ontwijkt het. Je hebt ook geen last van hem, want hij ligt aan mijn voeten of staat naast me, maar zodra iemand hem wil aaien loopt hij rustig naar de andere kant van mij. :LOL:

Diezelfde hond is een ramp met bezoek. Dat waakse kwam goed van pas toen hij buiten in een kennel zat 's nachts, maar is minder handig als er bezoek komt waar hij eigenlijk bij zou mogen blijven. Hij is inderdaad per definitie wantrouwend om het maar zo te omschrijven. Het duurt erg lang voordat hij iemand accepteert/niet meer waaks reageert op iemand en nog langer voordat hij contact gaat maken. Aan de andere kant is het wel makkelijk, hij verrast me niet meer. Als er iets 'nieuws' naar boven komt,is het meestal omdat ik het al een tijdje steeds meer toe laat, maar een keer de touwtjes aantrekken en het is weer klaar. Behalve met bezoek dus, maar dat heeft hij jaren wel mogen doen en is niet zoveel bezoek gewend. :LOL:

Ik vond het dood eng. Eerste pup, werklijn Duitse Herder. Ik was alleen een herplaats DH gewend, die uit de broodfok komt en geen eens een klein beetje werklijn in zich heeft, maar wel een rugzak had. De reu als pup vond ik verschrikkelijk, ik heb echt met mijn handen in het haar gezeten. Nu is hij 6,5 en voor mij een hele fijne hond. Ja, er zijn dingen die ik liever anders gezien had, maar welke hond is wel perfect?

Re: Kruising Mechelse/Duitse herder, goed idee?

Geplaatst: 07 aug 2019 09:45
door Charlie
Zelf heb ik ook kruising duitse herders gehad. Wel waren het herplaatsers met een grote rugzak...... maar ik moet zeggen zalige honden.

Inderdaad wat TessaThomas al beschrijft, één van de herplaatser was geen hond om lekker met andere honden te gaan spelen. Maar na veel oefenen waren honden aan de overkant geen enkel probleem. Konden we gewoon lopen zonder dat er toestanden waren.

Het gaat er vooral om dat je een band met hem opbouwt. Dan gaan ze voor hun familie door het vuur. Dat heeft zijn voor- en zijn nadelen. Wat ik vooral merkte als ik 's avonds met hem ging wandelen, dan had hij toch wel de neiging om mij te beschermen. Dit uitte zich dan door heel alert alles in de gaten te houden en moest er maar iemand zijn die mij iets zou aandoen, dan stond hij er wel.
Met bezoek thuis was hij altijd heel coulant. Hij heeft echt maar 1 x naar iemand gegromd en hij had gelijk. Deze persoon was niet te vertrouwen (bleek achteraf).

Ook nog een dingetje bij een herder (zoals Cleva al aangaf) wees je er wel van bewust, dat je vanaf dag 1 duidelijk moet maken dat jij de dienst uit maakt en niet hij.
Mijn ervaring is dat als je dat niet doet, dat de herder de leiding gaat overnemen. Ze zijn van nature regelaars in de ergste vorm hihi

Maar echt, ik weet zeker dat je geen spijt van je keuze gaat hebben !

Re: Kruising Mechelse/Duitse herder, goed idee?

Geplaatst: 08 aug 2019 18:02
door chielwellenberg
Wij hebben zelf een mechelse/hollandse herder x duitse herder pup van 4 maanden, maar t is een geweldig ventje. In huis rustig, buitenshuis speels en druk.

Wij hebben de pup wel goed gesocialiseerd naar mijn mening. Weekje rustig aan gedaan en daarna direct begonnen met puppycursus en de hond naar heel veel plekken meegenomen. In contact laten komen met andere dieren.

Ik ga nog regelmatig naar een “hondenspeeltuin”. Een omheind losloopveld waar ze kunnen spelen, bij onze eddie pakt dat heel goed uit en hij vind t geweldig.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

Re: Kruising Mechelse/Duitse herder, goed idee?

Geplaatst: 09 aug 2019 14:36
door blondie
@Rumaroze.. je bent hopelijk niet afgeschrikt door alle reacties positief en sommige met een kanttekening?

Re: Kruising Mechelse/Duitse herder, goed idee?

Geplaatst: 10 aug 2019 18:13
door Alfilillo
Toevallig kwam ik deze week een paar keer een kruising mechelaar / Duitse herder tegen op het strand. Intacte reu van een jaar. De mechelaar was bij hem duidelijker te zien dan de Duitser. Een prachtige hond met een fijn karakter.

Re: Kruising Mechelse/Duitse herder, goed idee?

Geplaatst: 31 aug 2019 09:46
door Rumaroze
blondie schreef:@Rumaroze.. je bent hopelijk niet afgeschrikt door alle reacties positief en sommige met een kanttekening?
Nee! Hij is gisteren bij ons komen wonen! Iets later dan gepland door wat diarree in het nest. Hij wordt maandag 9 weken.

We starten woensdag al met puppytraining. Ik vind het wel heel heftig, de eerste nacht is net achter de rug. We hebben een bench naast ons bed gezet en dat was even 10 minuten piepen waarvan 3 hysterisch. Maar hand door de tralies en hij sliep uiteindelijk. 2x er uit geweest om 2 en 5 uur en tot half 7 geslapen. De eerste paar keer ‘zit’ is al gelukt! Hij leert bizar snel. En dat maakt me naast trots ook wat onzeker. Ik vraag me bij alles af ‘wil ik dat hij dit over een jaar nog doet’. Negeren van ongewenst gedrag, maar dat is lastig als hij de bank bespringt. Wat doe ik dan? Afleiden? Er af halen met ‘nee’?

En de katten, die zijn boos en willen niet binnen. Ja vannacht, toen hij boven was. Hij zag een kat en blafte en dat wil ik pertinent niet, blaffen of jagen. Maar hoe voorkom ik dat? Ik bouw nu maar een feestje met hem, achter een glazen deur, als de kat binnenkomt en laat een gezinslid de kat voeren en aanhalen. Maar ik ben zó bang om iets verkeerd te doen... benchdeurtje iets te snel dicht, met een kluifje, direct gillen. Tja, dan negeren tot hij stil is, maar de buren dan? En wat als het lang duurt?


Genoeg vragen dus. Tips zijn welkom Het is wel een schátje ❤️

Re: Kruising Mechelse/Duitse herder, goed idee?

Geplaatst: 31 aug 2019 10:11
door Emma
Is dat "negeren" nog steeds populair bij hondenscholen?
Nou ik zelf ben liever duidelijk naar de hond toe, mijn ervaring is ook, dat dat veel sneller werkt.
En met duidelijk bedoek ik niet streng, met straf of met felle correcties, absoluut niet!

Maar wel even geruststellen bij gepiep in de bench, "Ik ben hier, er gebeurd niets",
En als je niet wil dat hij op de bank springt, kun je hem er gerust afzetten. Dat moet je dan wel blijven herhalen, oefening baart kunst.
En inderdaad ga even lekker op de grond zitten bij je pup voor aandacht te geven.

Verder zou ik ook echt meer op je eigen gevoel afgaan, en je niet onzeker laten maken door allerlei advies van mensen.
Verder is een hond een roedeldier, vreselijk goed in met een mens communiceren. Dus wat mij betreft is dat "negeren", erg onduidelijk. Je hond krijgt dan geen feedback van je. Je laat hem dan maar zelf wat aanmodderen.
Je kan gerust leren dat er af en toe geen aandacht voor hem is, en je hoeft niet op alles te reageren wat je hond doet. Maar ongewenst gedrag kan je naar mijn idee beter sturen, dan negeren.

Re: Kruising Mechelse/Duitse herder, goed idee?

Geplaatst: 31 aug 2019 10:50
door Rumaroze
Ja dat negeren is populair, of liever afleiden. Doen alsof je het niet ziet en dan met een speeltje in de weer gaan zodat hij komt kijken. Maar ik verdenk mijn slimmerd ervan dat hij supersnel doorheeft dat over bank springen betekent dat ik een speeltje pak :’) Hij is in minder dan 24 uur al zover dat hij doorheeft dat een deur pas open gaat als hij netjes zit. Zonder dat ik iets zeg.

Hij pakt wel moeilijk rust. Ik lees overal dat pups veel slapen en dat je rust moet inbouwen, maar hij blijft kijken wat er allemaal gebeurt en dommelt alleen even in als ik ga zitten. Tot er iemand rondloopt in huis. Volgende week is het rustiger, dan ben ik thuis met hem en is iedereen verder naar werk of school. In het weekend is het hier drukker.

Re: Kruising Mechelse/Duitse herder, goed idee?

Geplaatst: 31 aug 2019 10:54
door Rumaroze
En dat onzekere komt ook door de enorme hoeveelheid ‘oh mijn god, een herder?!?! Zou je dat nou wel doen’ reacties die ik kreeg. Met verhalen over valse herders, herders waar geen bezoek kom komen en die kleuters beten. Mensen reageren blijkbaar nogal sterk op herdershonden. Dat wist ik uit ervaring wel door mijn oppashond, dat mensen snel hun hond gaan aanlijnen in losloopgebied als je langskomt, en dat er mensen oversteken als je aan komt lopen op de stoep. Maar dit is nog een stukje heftiger.

Re: Kruising Mechelse/Duitse herder, goed idee?

Geplaatst: 31 aug 2019 11:06
door natalie
Emma schreef:Is dat "negeren" nog steeds populair bij hondenscholen?
Nou ik zelf ben liever duidelijk naar de hond toe, mijn ervaring is ook, dat dat veel sneller werkt. En met duidelijk bedoek ik niet streng, met straf of met felle correcties, absoluut niet!

Maar wel even geruststellen bij gepiep in de bench, "Ik ben hier, er gebeurd niets". En als je niet wil dat hij op de bank springt, kun je hem er gerust afzetten. Dat moet je dan wel blijven herhalen, oefening baart kunst. En inderdaad ga even lekker op de grond zitten bij je pup voor aandacht te geven.
Ongewenst gedrag alleen maar negeren, is meestal geen oplossing nee. Maar ik vraag mij af of dat bij hondenscholen inderdaad zo geleerd wordt. Ik heb er geen ervaring mee, dus ik weet het oprecht niet, maar zou het niet een verkeerde interpretatie van de cursisten kunnen zijn?
Ik heb puppycursus gehad bij een hondenschool waar geen 'nee' of 'foei' werd gezegd. Ook werd bepaald gedrag, zoals opspringen bij begroeting, inderdaad genegeerd. Maar we kregen ook tips over hoe dan wél te reageren en hoe we de situatie konden voorkomen of konden ombuigen naar gewenst gedrag. Want alleen maar negeren, levert in veel gevallen niets op. Misschien worden die handvatten niet voldoende aangereikt of uitgelegd, dat kan. Maar ik kan mij ook voorstellen dat je als nieuwe hondeneigenaar een deel van de uitleg gewoon niet mee krijgt (want je moet zoveel tegelijk doen en er komt zoveel nieuwe informatie op je af) en alleen onthoudt dat ongewenst gedrag genegeerd moet worden ;-)

Terug naar de vraag. Jouw hond kent nog geen 'nee' of 'niet doen', dus je zal consequent je pup van de bank moeten tillen als hij er weer opspringt. Maar beter nog is het voorkomen ervan. Dan kan inderdaad door de bank minder aantrekkelijk te maken. En het geeft helemaal niet als hij af en toe per ongeluk toch weer de bank opspringt hoor, want dat betekent helemaal niet dat hij dit in de toekomst altijd zal blijven proberen. Zo gemakkelijk is het niet om een hond te verpesten ;-)

Re: Kruising Mechelse/Duitse herder, goed idee?

Geplaatst: 31 aug 2019 11:49
door Zyntia
Rumaroze schreef:En dat onzekere komt ook door de enorme hoeveelheid ‘oh mijn god, een herder?!?! Zou je dat nou wel doen’ reacties die ik kreeg. Met verhalen over valse herders, herders waar geen bezoek kom komen en die kleuters beten. Mensen reageren blijkbaar nogal sterk op herdershonden. Dat wist ik uit ervaring wel door mijn oppashond, dat mensen snel hun hond gaan aanlijnen in losloopgebied als je langskomt, en dat er mensen oversteken als je aan komt lopen op de stoep. Maar dit is nog een stukje heftiger.
Ik steek bijna standaard over als ik iemand tegemoet zie komen met een hond.
Niet omdat het een herdershond ofzo is, maar omdat mijn hond ruimte nodig heeft bij het passeren van andere honden.
Wij zullen ook nooit of tenminste nu nog niet, een druk bezocht gebied waar ook honden komen opzoeken.
Niet omdat we bang zijn een herdershond tegen te komen, maar omdat mijn hond ruimte nodig heeft,..hij houdt er niet van dat er zomaar een andere onbekende hond naar hem toe komt.
Wij willen geen anderen tot last zijn hiermee en ook doe ik mijn hond er geen plezier mee om zo'n gebied op te zoeken.
Wij zijn hier uiteraard mee aan de slag en we trainen met hem.
Dat gaat prima, maar dat komt mede omdat ik mijn hond niet expres in zo'n situatie zet.
Hij heeft er gewoon geen behoefte aan.
Daarom steken wij dus ook bijna altijd over als we een andere hond tegen komen.
Of het nu een Herdershond of een Chihuahua is.
Ons doel is dat hij uiteindelijk op gepaste afstand aangelijnd ( hij loopt nooit los) een andere hond kan passeren, meer vragen we niet van hem.
Met honden die hij kent, die hij vertrouwt gaat het super.
Het is dus niet zo dat hij niet met andere honden kan.

Er zijn dus diverse redenen waarom mensen oversteken bij het zien van een andere hond, pup of niet.
Het hoeft zeg maar niet persee altijd te zijn omdat het een Herdershond of Stafford is.

Re: Kruising Mechelse/Duitse herder, goed idee?

Geplaatst: 31 aug 2019 14:45
door Nevache
Hier loopt sinds 2 weken een (Tervuerense) herderpup (nu 11wkn).
Voor mij zijn in eerste instantie allerlei 'kunstjes' als "zit"/"af"/etc. niet zo van belang.
Biedt hij het toevallig zelf aan, dan is hij helemaal geweldig en de allerknapste pup; en tegen de tijd dat dat voorspelbaar gedrag wordt, koppel ik er een commando aan.

Ik maak zijn leven zo overzichtelijk en betrouwbaar mogelijk, door herkenbare routines/woorden/reacties-op-gedrag.
Er zijn wat duidelijke kaders (in mensen, poezen, meubels wordt niet gebeten // eten uit je eigen bak (want nog 5 honden)// aanlijnen is geen spelletje, dat soort dingen).
Zijn 'vrijheden' schuiven op op geleide van zijn gedrag: op eigen terrein (10.000m2) kan hij inmiddels loslopen (want komt goed op gebaar/roepen), in losloopgebied hangt er een sleeplijntje aan (want veel afleidende prikkels)+ een van mijn andere honden is erbij.

Een van onze poezen is een perfecte opvoeder, en pup heeft zich vanaf het begin correct gedragen.
Maar een van mijn andere honden heb ik binnenshuis direct een lange lijn aangeklikt toen zij als poezenjagende herplaatser van 6 mnd. bij ons kwam: "Hier wordt niet gejaagd. Punt!"
Die begrenzing was voor haar binnen een week duidelijk genoeg, zowel binnen als buiten.
Misschien werkt zoiets voor jouw pup?

Maak de bench een veilige, leuke plek - niet een plek die alleen maar geassocieerd wordt met 'einde van de pret' of 'uit de groep gehaald worden'.
Geef er z'n eten, speeltjes die daarbuiten niet beschikbaar zijn etc.
Als je een bench wilt gebruiken, leer hem dat dan.
Dit is wel een aardig filmpje over benchtraining: https://www.youtube.com/watch?v=vVvkc2_j5sc

Het is ontzettend goed dat je niet te licht denkt over het opvoeden van een hond.
Maar maak het ook niet te zwaar! Vertrouw op je zelf en neem je onzekerheden niet te veel mee in je houding naar je pup.
Ga vooral veel plezier hebben met elkaar!!

Ik geniet me in ieder geval helemaal suf van deze puppytijd :wink:

Re: Kruising Mechelse/Duitse herder, goed idee?

Geplaatst: 31 aug 2019 14:48
door malinois
Ik heb zelf 3 mechelaars (waarvan 2 mh x hh) maar ook ik steek over als ik een herder zie aankomen. T gros van de eigenaren weet niet eens waar de staart zit laat staan dat ze de hond kunnen lezen en in kunnen grijpen indien nodig. Idem bij klapkaken...

Re: Kruising Mechelse/Duitse herder, goed idee?

Geplaatst: 31 aug 2019 19:30
door blondie
Rumaroze schreef:Ja dat negeren is populair, of liever afleiden. Doen alsof je het niet ziet en dan met een speeltje in de weer gaan zodat hij komt kijken. Maar ik verdenk mijn slimmerd ervan dat hij supersnel doorheeft dat over bank springen betekent dat ik een speeltje pak :’) Hij is in minder dan 24 uur al zover dat hij doorheeft dat een deur pas open gaat als hij netjes zit. Zonder dat ik iets zeg.

Hij pakt wel moeilijk rust. Ik lees overal dat pups veel slapen en dat je rust moet inbouwen, maar hij blijft kijken wat er allemaal gebeurt en dommelt alleen even in als ik ga zitten. Tot er iemand rondloopt in huis. Volgende week is het rustiger, dan ben ik thuis met hem en is iedereen verder naar werk of school. In het weekend is het hier drukker.
Onze jonge herder ging ook niet rustig worden uit zichzelf. Werd dan ook een terrorpup omdat hij gewoonweg geen rust kreeg. Wij waren dus wel blij met de bench, en dat de fokster hem al had laten wennen aan de bench.
Kwartje moest bij ons alleen even vallen dat we hem op tijd "verplicht" rust lieten nemen in de bench. Het is verleidelijk om zeker met deze temperaturen buiten te blijven zitten, hem aan het buitenleven in de tuin te laten wennen, etc.. maar op een bepaald moment krijgen ze zoveel indrukken binnen en lijken ze niet moe te worden :tongue:
Maar op een bepaald moment hadden wij ook door dat indrukken opdoen, en vervolgens een uurtje even rust in de bench met een fijne knuffel en versnapering erbij en wij in de buurt helemaal niet zo verkeerd was.. voor de pup niet, maar ook voor ons niet :mrgreen:

Geldt ook bij het ouder worden, we hebben de bench nu nog staan omdat hij niet in de weg staat, en het is af en toe best handig.

Re: Kruising Mechelse/Duitse herder, goed idee?

Geplaatst: 31 aug 2019 21:20
door Rumaroze
blondie schreef:
Rumaroze schreef:Ja dat negeren is populair, of liever afleiden. Doen alsof je het niet ziet en dan met een speeltje in de weer gaan zodat hij komt kijken. Maar ik verdenk mijn slimmerd ervan dat hij supersnel doorheeft dat over bank springen betekent dat ik een speeltje pak :’) Hij is in minder dan 24 uur al zover dat hij doorheeft dat een deur pas open gaat als hij netjes zit. Zonder dat ik iets zeg.

Hij pakt wel moeilijk rust. Ik lees overal dat pups veel slapen en dat je rust moet inbouwen, maar hij blijft kijken wat er allemaal gebeurt en dommelt alleen even in als ik ga zitten. Tot er iemand rondloopt in huis. Volgende week is het rustiger, dan ben ik thuis met hem en is iedereen verder naar werk of school. In het weekend is het hier drukker.
Onze jonge herder ging ook niet rustig worden uit zichzelf. Werd dan ook een terrorpup omdat hij gewoonweg geen rust kreeg. Wij waren dus wel blij met de bench, en dat de fokster hem al had laten wennen aan de bench.
Kwartje moest bij ons alleen even vallen dat we hem op tijd "verplicht" rust lieten nemen in de bench. Het is verleidelijk om zeker met deze temperaturen buiten te blijven zitten, hem aan het buitenleven in de tuin te laten wennen, etc.. maar op een bepaald moment krijgen ze zoveel indrukken binnen en lijken ze niet moe te worden :tongue:
Maar op een bepaald moment hadden wij ook door dat indrukken opdoen, en vervolgens een uurtje even rust in de bench met een fijne knuffel en versnapering erbij en wij in de buurt helemaal niet zo verkeerd was.. voor de pup niet, maar ook voor ons niet :mrgreen:

Geldt ook bij het ouder worden, we hebben de bench nu nog staan omdat hij niet in de weg staat, en het is af en toe best handig.
Hoe heb je hem dat geleerd? Want mijn pup wordt idd bijterig en druk en dan is ie moe. Als ik zelf ga zitten dut hij wel even in, maar als ik ga staan of iemand komt binnen is hij in de weer. Ik zou hem ook graag af en toe een uurtje bench gunnen

Re: Kruising Mechelse/Duitse herder, goed idee?

Geplaatst: 31 aug 2019 22:16
door malinois
Rumaroze schreef:
blondie schreef:
Rumaroze schreef:Ja dat negeren is populair, of liever afleiden. Doen alsof je het niet ziet en dan met een speeltje in de weer gaan zodat hij komt kijken. Maar ik verdenk mijn slimmerd ervan dat hij supersnel doorheeft dat over bank springen betekent dat ik een speeltje pak :’) Hij is in minder dan 24 uur al zover dat hij doorheeft dat een deur pas open gaat als hij netjes zit. Zonder dat ik iets zeg.

Hij pakt wel moeilijk rust. Ik lees overal dat pups veel slapen en dat je rust moet inbouwen, maar hij blijft kijken wat er allemaal gebeurt en dommelt alleen even in als ik ga zitten. Tot er iemand rondloopt in huis. Volgende week is het rustiger, dan ben ik thuis met hem en is iedereen verder naar werk of school. In het weekend is het hier drukker.
Onze jonge herder ging ook niet rustig worden uit zichzelf. Werd dan ook een terrorpup omdat hij gewoonweg geen rust kreeg. Wij waren dus wel blij met de bench, en dat de fokster hem al had laten wennen aan de bench.
Kwartje moest bij ons alleen even vallen dat we hem op tijd "verplicht" rust lieten nemen in de bench. Het is verleidelijk om zeker met deze temperaturen buiten te blijven zitten, hem aan het buitenleven in de tuin te laten wennen, etc.. maar op een bepaald moment krijgen ze zoveel indrukken binnen en lijken ze niet moe te worden :tongue:
Maar op een bepaald moment hadden wij ook door dat indrukken opdoen, en vervolgens een uurtje even rust in de bench met een fijne knuffel en versnapering erbij en wij in de buurt helemaal niet zo verkeerd was.. voor de pup niet, maar ook voor ons niet :mrgreen:

Geldt ook bij het ouder worden, we hebben de bench nu nog staan omdat hij niet in de weg staat, en het is af en toe best handig.
Hoe heb je hem dat geleerd? Want mijn pup wordt idd bijterig en druk en dan is ie moe. Als ik zelf ga zitten dut hij wel even in, maar als ik ga staan of iemand komt binnen is hij in de weer. Ik zou hem ook graag af en toe een uurtje bench gunnen
Nou knuffel en koekje in de bench em deurtje dicht. Doek er overheen en slapen. Hier krijgen ze overigens als pup al hun snacks alleen in de bench dus die vinden ze geweldig

Re: Kruising Mechelse/Duitse herder, goed idee?

Geplaatst: 31 aug 2019 22:38
door Rumaroze
malinois schreef:
Rumaroze schreef:
blondie schreef:
Rumaroze schreef:Ja dat negeren is populair, of liever afleiden. Doen alsof je het niet ziet en dan met een speeltje in de weer gaan zodat hij komt kijken. Maar ik verdenk mijn slimmerd ervan dat hij supersnel doorheeft dat over bank springen betekent dat ik een speeltje pak :’) Hij is in minder dan 24 uur al zover dat hij doorheeft dat een deur pas open gaat als hij netjes zit. Zonder dat ik iets zeg.

Hij pakt wel moeilijk rust. Ik lees overal dat pups veel slapen en dat je rust moet inbouwen, maar hij blijft kijken wat er allemaal gebeurt en dommelt alleen even in als ik ga zitten. Tot er iemand rondloopt in huis. Volgende week is het rustiger, dan ben ik thuis met hem en is iedereen verder naar werk of school. In het weekend is het hier drukker.
Onze jonge herder ging ook niet rustig worden uit zichzelf. Werd dan ook een terrorpup omdat hij gewoonweg geen rust kreeg. Wij waren dus wel blij met de bench, en dat de fokster hem al had laten wennen aan de bench.
Kwartje moest bij ons alleen even vallen dat we hem op tijd "verplicht" rust lieten nemen in de bench. Het is verleidelijk om zeker met deze temperaturen buiten te blijven zitten, hem aan het buitenleven in de tuin te laten wennen, etc.. maar op een bepaald moment krijgen ze zoveel indrukken binnen en lijken ze niet moe te worden :tongue:
Maar op een bepaald moment hadden wij ook door dat indrukken opdoen, en vervolgens een uurtje even rust in de bench met een fijne knuffel en versnapering erbij en wij in de buurt helemaal niet zo verkeerd was.. voor de pup niet, maar ook voor ons niet :mrgreen:

Geldt ook bij het ouder worden, we hebben de bench nu nog staan omdat hij niet in de weg staat, en het is af en toe best handig.
Hoe heb je hem dat geleerd? Want mijn pup wordt idd bijterig en druk en dan is ie moe. Als ik zelf ga zitten dut hij wel even in, maar als ik ga staan of iemand komt binnen is hij in de weer. Ik zou hem ook graag af en toe een uurtje bench gunnen
Nou knuffel en koekje in de bench em deurtje dicht. Doek er overheen en slapen. Hier krijgen ze overigens als pup al hun snacks alleen in de bench dus die vinden ze geweldig
Hier ook alleen kluifjes in de bench. Maar deurtje dicht is gillen, huilen, blaffen, krabben....

Re: Kruising Mechelse/Duitse herder, goed idee?

Geplaatst: 31 aug 2019 22:55
door Rumaroze
malinois schreef:
Rumaroze schreef:
blondie schreef:
Rumaroze schreef:Ja dat negeren is populair, of liever afleiden. Doen alsof je het niet ziet en dan met een speeltje in de weer gaan zodat hij komt kijken. Maar ik verdenk mijn slimmerd ervan dat hij supersnel doorheeft dat over bank springen betekent dat ik een speeltje pak :’) Hij is in minder dan 24 uur al zover dat hij doorheeft dat een deur pas open gaat als hij netjes zit. Zonder dat ik iets zeg.

Hij pakt wel moeilijk rust. Ik lees overal dat pups veel slapen en dat je rust moet inbouwen, maar hij blijft kijken wat er allemaal gebeurt en dommelt alleen even in als ik ga zitten. Tot er iemand rondloopt in huis. Volgende week is het rustiger, dan ben ik thuis met hem en is iedereen verder naar werk of school. In het weekend is het hier drukker.
Onze jonge herder ging ook niet rustig worden uit zichzelf. Werd dan ook een terrorpup omdat hij gewoonweg geen rust kreeg. Wij waren dus wel blij met de bench, en dat de fokster hem al had laten wennen aan de bench.
Kwartje moest bij ons alleen even vallen dat we hem op tijd "verplicht" rust lieten nemen in de bench. Het is verleidelijk om zeker met deze temperaturen buiten te blijven zitten, hem aan het buitenleven in de tuin te laten wennen, etc.. maar op een bepaald moment krijgen ze zoveel indrukken binnen en lijken ze niet moe te worden :tongue:
Maar op een bepaald moment hadden wij ook door dat indrukken opdoen, en vervolgens een uurtje even rust in de bench met een fijne knuffel en versnapering erbij en wij in de buurt helemaal niet zo verkeerd was.. voor de pup niet, maar ook voor ons niet :mrgreen:

Geldt ook bij het ouder worden, we hebben de bench nu nog staan omdat hij niet in de weg staat, en het is af en toe best handig.
Hoe heb je hem dat geleerd? Want mijn pup wordt idd bijterig en druk en dan is ie moe. Als ik zelf ga zitten dut hij wel even in, maar als ik ga staan of iemand komt binnen is hij in de weer. Ik zou hem ook graag af en toe een uurtje bench gunnen
Nou knuffel en koekje in de bench em deurtje dicht. Doek er overheen en slapen. Hier krijgen ze overigens als pup al hun snacks alleen in de bench dus die vinden ze geweldig
Hier ook alleen kluifjes in de bench. Maar deurtje dicht is gillen, huilen, blaffen, krabben....

Re: Kruising Mechelse/Duitse herder, goed idee?

Geplaatst: 01 sep 2019 11:26
door natalie
Rumaroze schreef:
malinois schreef:
Rumaroze schreef:
blondie schreef: Onze jonge herder ging ook niet rustig worden uit zichzelf. Werd dan ook een terrorpup omdat hij gewoonweg geen rust kreeg. Wij waren dus wel blij met de bench, en dat de fokster hem al had laten wennen aan de bench.
Kwartje moest bij ons alleen even vallen dat we hem op tijd "verplicht" rust lieten nemen in de bench. Het is verleidelijk om zeker met deze temperaturen buiten te blijven zitten, hem aan het buitenleven in de tuin te laten wennen, etc.. maar op een bepaald moment krijgen ze zoveel indrukken binnen en lijken ze niet moe te worden :tongue:
Maar op een bepaald moment hadden wij ook door dat indrukken opdoen, en vervolgens een uurtje even rust in de bench met een fijne knuffel en versnapering erbij en wij in de buurt helemaal niet zo verkeerd was.. voor de pup niet, maar ook voor ons niet :mrgreen:

Geldt ook bij het ouder worden, we hebben de bench nu nog staan omdat hij niet in de weg staat, en het is af en toe best handig.
Hoe heb je hem dat geleerd? Want mijn pup wordt idd bijterig en druk en dan is ie moe. Als ik zelf ga zitten dut hij wel even in, maar als ik ga staan of iemand komt binnen is hij in de weer. Ik zou hem ook graag af en toe een uurtje bench gunnen
Nou knuffel en koekje in de bench em deurtje dicht. Doek er overheen en slapen. Hier krijgen ze overigens als pup al hun snacks alleen in de bench dus die vinden ze geweldig
Hier ook alleen kluifjes in de bench. Maar deurtje dicht is gillen, huilen, blaffen, krabben....
Ik zou even een nieuw topic met een passende titel aanmaken ;) Er zijn genoeg mensen met goede tips en er zijn ook veel goede online instructievideo's te vinden. Maar omdat de titel van dit topic over herders gaat, zal niet iedereen deze vraag hier gezien hebben.

Re: Kruising Mechelse/Duitse herder, goed idee?

Geplaatst: 01 sep 2019 16:44
door blondie
Hoe ziet de bench eruit en waar staat hij.
Wij hadden hem eerst vlakbij staan met het idee, dan heeft hij niet het idee om weggesloten te worden.
Maar hier bleek het juist beter om de bench op een rustige plek in de hoek van de kamer te hebben, daaroverheen lag een donker kleed. In de bench een lekker kussen en wat dekens, en favoriete knuffel beestjes, het was soms net een kraamkamer :tongue:

Ik had de mazzel dat de fokker de bench al had aangewend, en Aak deed er verder nooit zo moeilijk over. Moet wel zeggen dat we hem eigenlijk alleen voor de verplichte rustmomenten in de bench deden, en verder zo veel mogelijk los, zelfs in de nacht al vrij snel los in huis gelaten als we gingen slapen.