Pagina 1 van 1
Advies gevraagd
Geplaatst: 24 apr 2019 09:22
door lotje01
Wij hebben een dwergteckel reutje van 8 maanden en een dwergteckel teefje van bijna 14 jaar. Beide honden zijn niet gecastreerd. Nu is het zo dat ons teefje waarschijnlijk binnenkort loops moet worden. De laatste keer was vorig jaar juni.. Ik zit te denken om de reu chemisch te castreren hierom. Wat is jullie ervaring hiermee?
Het lijkt mij nl. zo'n gedoe om de honden te scheiden als ze loops wordt. Hoe pakken jullie dit aan??
Re: Advies gevraagd
Geplaatst: 24 apr 2019 09:25
door Pemba
Voor die paar weken zou ik zo'n jong reutje geen chip laten geven.
Om en om in een grote bench?
Re: Advies gevraagd
Geplaatst: 24 apr 2019 09:25
door de purmerpeitjes
Ik ben niet voor chemisch castreren, al die chemische rommel in je hond.
Re: Advies gevraagd
Geplaatst: 24 apr 2019 09:35
door lotje01
Pemba: Hoe bedoel je om en om in een bench? Overdag?
En hoe zou je dat s'nachts dan doen? Ze slapen nu ieder in een eigen bench maar wel samen in de bijkeuken. Geeft dat niet heel veel gepiep en gedoe?
Re: Advies gevraagd
Geplaatst: 24 apr 2019 10:10
door Pemba
lotje01 schreef:Pemba: Hoe bedoel je om en om in een bench? Overdag?
En hoe zou je dat s'nachts dan doen? Ze slapen nu ieder in een eigen bench maar wel samen in de bijkeuken. Geeft dat niet heel veel gepiep en gedoe?
Ik denk dat je dat moet afwachten, je weet niet hoe de reu gaat reageren.
Re: Advies gevraagd
Geplaatst: 24 apr 2019 10:42
door Wolfsblut
Ik zou ook gewoon afwachten Lotje. Het is nog maar de vraag of zo'n jonge reu interesse heeft in zo'n oude teef. Mocht dat wel het geval zijn dan nam ik de reu mee naar de slaapkamer.
Re: Advies gevraagd
Geplaatst: 24 apr 2019 11:00
door Lizzie.
Kom maar brengen hoor

Re: Advies gevraagd
Geplaatst: 24 apr 2019 14:53
door dagmar88
Hij is nog jong, waarschijnlijk is het nog niet zo interessant. En bij intacte reuen en teven die samenleven weet de reu meestal goed het moment te bepalen. Je hebt altijd uitzonderingen, maar meestal geen weken hysterie.
Ik heb ze onder toezicht altijd gewoon bij elkaar gehad. Wanneer de reu interesse kreeg in dekken en niet (meer) goed te corrigeren was gescheiden, dat is maar een paar dagen. En de nachten uiteraard.
De teven hadden voor mijn eigen gevoel een stevige zelfgemaakte broek of pamper om.
Ik vind acht maanden veel te jong om een reu te castreren, ook chemisch. Als je het niet ziet zitten zou ik hem inderdaad uit logeren sturen.
Re: Advies gevraagd
Geplaatst: 24 apr 2019 15:47
door malinois
Ik heb jaren een intacte teef bij intacte reuen gehad. Geen gekrijs en gedoe... ze wisten trouwens idd precies wanneer ze dekrijp was. Dan waren ze wat opdringerig de rest niets...
Re: Advies gevraagd
Geplaatst: 24 apr 2019 19:57
door Caro
Is het teefje voor de zekerheid een broekje aan doen een optie?
Re: Advies gevraagd
Geplaatst: 24 apr 2019 22:56
door Mary O
Toen Vera vorig jaar met 5 maanden bij ons kwam, hebben we ons ook afgevraagd hoe we dat moesten regelen met Joep. Chemisch castreren vond ik best wel heftig, ook omdat ze na de ingreep nog 3 à 4 weken vruchtbaar blijven. Joep laten steriliseren heb ik wel serieus overwogen, maar de DA wilde dat niet doen. Ze hadden dat nog nooit gedaan bij een reu en vonden castreren een betere optie. Ik dus niet en we hebben besloten om gewoon de loopsheid af te wachten. Tot dag 11 was er geen probleem, behalve dan natuurlijk wel opletten, maar Joep was daarin wel te sturen, vanaf dag 12 niet meer. Hij is toen 5 dagen uit logeren geweest.
Al met al is het ons meegevallen en heeft Joep zich veel beter gedragen dan we verwacht hadden.
Re: Advies gevraagd
Geplaatst: 24 apr 2019 23:54
door sbientje
Mijn reu gaat altijd een weekje (10 dagen) uit logeren, meestal van dag 12 tot het eind zeg maar. Tot die tijd is ie heel braaf en heb je er eigenlijk geen last van, maar daarna beginnen de hormonen wel rond te vliegen en lijkt het me voor hem rustiger om gewoon ergens anders te zijn. Als ie dan terugkomt denkt ie vaak dat het nog wel kan maar gelukkig heb ik een hele eh.. duidelijke

teef. En dan is het in 3 minuten ook klaar en kijkt ie er niet meer naar. Thuisblijven zou op zich ook wel kunnen maar dan moet ik ze uit elkaar opsluiten als ik weg moet en ik ben bang dat mijn reu dan wel gaat zitten piepen, vandaar dat ik hem uit logeren stuur.
Re: Advies gevraagd
Geplaatst: 25 apr 2019 10:31
door lotje01
Bedankt voor jullie adviezen. Ik ga het inderdaad maar gewoon afwachten. Het loopt toch altijd anders dan je denkt. En mocht het wel te gek worden, dan vind ik uit logeren gaan een heel goed idee!
Re: Advies gevraagd
Geplaatst: 25 apr 2019 10:33
door lotje01
Caro schreef:Is het teefje voor de zekerheid een broekje aan doen een optie?
Dat is zeker een optie. Ze heeft altijd een loopsheid broekje aan maar ik kan er voor de zekerheid nog een extra luier o.i.d. in doen.
Re: Advies gevraagd
Geplaatst: 25 apr 2019 10:49
door dagmar88
Cleva schreef:
Ik hou ook niet van chirurgische castratie maar chemisch zou ik het nu nooit meer doen. Om geen enkele reden. Zelfs niet om medische redenen.
Op het moment dat ik chirurgische castratie (en daar denk ik niet licht over) zou overwegen wel.
Ik kreeg naap chemisch gecastreerd, vanuit een wanhoopspoging om de roedel bij elkaar te houden.
Dat was in juni 2018. Pas sinds een maand is hij, na een tweede puberteit, weer de koning. Zijn testikels groeien net niet meer of misschien nog een pietsje.
Moet er niet aan denken dat het permanent was geweest.
Re: Advies gevraagd
Geplaatst: 25 apr 2019 14:56
door sbientje
lotje01 schreef:Caro schreef:Is het teefje voor de zekerheid een broekje aan doen een optie?
Dat is zeker een optie. Ze heeft altijd een loopsheid broekje aan maar ik kan er voor de zekerheid nog een extra luier o.i.d. in doen.
Zou niet vertrouwen op een broekje hoor
Re: Advies gevraagd
Geplaatst: 25 apr 2019 19:46
door yukon
Voor chemische castratie is het waarschijnlijk toch ook al te laat. Gezien deze pas na 6 weken optimaal werkt. Dus dan zit je al in juni.
Re: Advies gevraagd
Geplaatst: 25 apr 2019 20:16
door blondie
lotje01 schreef:Bedankt voor jullie adviezen. Ik ga het inderdaad maar gewoon afwachten. Het loopt toch altijd anders dan je denkt. En mocht het wel te gek worden, dan vind ik uit logeren gaan een heel goed idee!
En hij is nu nog jong dus je kunt nog sturen, wat Cleva ook zegt, je kunt prima begrenzen als er reacties komen die je niet wilt hebben.
Wij hebben ook een oude teef en een jonge reu, althans, hij wordt nu 5 en de teef is 13 jaar.. maar goed met loopsheid vervallen bij sommige honden de leeftijdsgrenzen

de teef biedt zich aan en de reu ruikt wanneer ze dekrijp is dus..
Wij begrenzen, grijpen in, en ik noem het altijd de "hoogtijdagen" dan is het gewoon echt scheiden, anders heb je zelf nauwelijks rust.
Maar hier is een boven en beneden, dus dat is makkelijk, teef boven, reu beneden met de tussendeur dicht als we weg zijn of moeten en als we gaan slapen.
En dit is niet het eerste koppel voor mij en ik heb het altijd zo gedaan, en uit laten samen nu en met mijn andere koppel ging ook gewoon goed, maar begrenzen en met stem tijdig ingrijpen was op bepaalde momenten wel nodig.
Als je dat op tijd signaleert en beide honden zijn met stem nog te bereiken dan is het gewoon te doen, al klaag ik ieder jaar weer steen en been als de hoogtij zich aandient, want het blijft irritant, maar de natuur

Re: Advies gevraagd
Geplaatst: 19 mei 2019 10:53
door lotje01
Indra onze oudste teef, is loops geworden. Ik ontdekte het gisteren. Onze reu heeft nog niet zo veel interesse, en ik ben er altijd bij als ze samen zijn. Ik ben benieuwd hoe het verder gaat. We hebben een logeeradresje voor Teun, dus dat is een prettig idee.