Re: Niet Fudge maar Dutch
Geplaatst: 01 feb 2019 15:43
Oh ja, die is zeker mooi! 
Nanna schreef:Ik dacht serieus dat ik Fudge zag op de show in Eindhoven![]()
Maar nee, het was een nog jonge Labradorreu die Dutch heet. En imo zeldzaam mooi. Zo mooi bespierd, slank en donker van kleur. En natuurlijk werd dat in de ring meteen afgestraft met een "Matig"Want je zult toch even niet zo'n vetrol wezen zeg.
Bonnie F schreef:Misschien maakt hij een kansje als zijn haar gebleekt wordt, niet meer uitgelaten wordt en 12 kg aankomt.
Wat een mooi beest!
Is ook niet oké, moet een Uitmuntend worden.dagmar88 schreef:Nanna schreef:Ik dacht serieus dat ik Fudge zag op de show in Eindhoven![]()
Maar nee, het was een nog jonge Labradorreu die Dutch heet. En imo zeldzaam mooi. Zo mooi bespierd, slank en donker van kleur. En natuurlijk werd dat in de ring meteen afgestraft met een "Matig"Want je zult toch even niet zo'n vetrol wezen zeg.
Maar hij is er wel. Er volgen er ongetwijfeld meer en hoe meer er komen, hoe sneller die matig in een goed verandert.
Beetje boel inderdaad.sbientje schreef:Volgens mij heeft deze hond ook wel Zeer Goed gehaald, en een veelbelovend in de puppyklasse, op shows van onze RV. Beetje stemmingmakerij dus.
Dat zijn WE ook.Nanna schreef:We waren toch zo vooruitstrevend en bezig met fit for function? Nou dan.
Maar hoe wordt dat verschil dan verklaard? Hoe kan een hond bij de een Zeer goed halen en bij een ander een Matig? Marjoleine heeft gelijk natuurlijk, geen standfoto en geen keurrapport dus feitelijk kunnen wij er niks van zeggen maar er lijkt niks raars te zien aan de hond. Een labrador lijkt me ook niet zo enorm uit vacht te gaan (bijvoorbeeld) dat je zo'n verschil in beoordeling hebt.sbientje schreef:Volgens mij heeft deze hond ook wel Zeer Goed gehaald, en een veelbelovend in de puppyklasse, op shows van onze RV. Beetje stemmingmakerij dus.
Bij de border collies toch ook? Enkel een zwart witte telt.Nanna schreef:sbientje schreef:Veel buitenlanders geven een hond in deze kleur sowieso geen U. Er zijn er zelfs die er een G of een M voor geven..![]()
Dan is het nog sneuer dan ik al dacht....
Ze mogen gebriefd worden maar dat zegt niet dat ze ernaar handelen.Nanna schreef:Ik heb de hond in stand gezien en ik verbeeld me verder niks maar ik denk toch wel te weten hoe een functionele hond er enigzins uit moet zien. En dit was een werkelijk fraai exemplaar.
Ik dacht dat die buitenlanders van tevoren gebriefd werden over hoe we het hier graag zien? Toen zat deze zeker net effe op de plee.
En als je pro vetrol bent dan kun je tenminste nog een U of een ZG geven. Met een M zeg je eigenlijk dat je het een minderwaardig exemplaar vindt.
Ik heb wel eens met dezelfde hond onder dezelfde keurmeester een U gehaald en niet veel later een GRebble schreef:Maar hoe wordt dat verschil dan verklaard? Hoe kan een hond bij de een Zeer goed halen en bij een ander een Matig? Marjoleine heeft gelijk natuurlijk, geen standfoto en geen keurrapport dus feitelijk kunnen wij er niks van zeggen maar er lijkt niks raars te zien aan de hond. Een labrador lijkt me ook niet zo enorm uit vacht te gaan (bijvoorbeeld) dat je zo'n verschil in beoordeling hebt.sbientje schreef:Volgens mij heeft deze hond ook wel Zeer Goed gehaald, en een veelbelovend in de puppyklasse, op shows van onze RV. Beetje stemmingmakerij dus.
Gewoon uit nieuwsgierigheid want ik heb nul verstand van shows en keuringen maar ik vind de veranderingen die plaats (zouden) vinden wb uiterlijk en de daaraan hangende gezondheid wel interessant.
Ik ook. Lotje heeft van G tot U gehaald in de shows die we hebben gelopen. Heel eerlijk, vind ik de uitslagen nergens op slaan. Teveel vriendjes politiek en het is maar net wat de keurmeester mooi vindt.Maeve schreef:Ik heb wel eens met dezelfde hond onder dezelfde keurmeester een U gehaald en niet veel later een GRebble schreef:Maar hoe wordt dat verschil dan verklaard? Hoe kan een hond bij de een Zeer goed halen en bij een ander een Matig? Marjoleine heeft gelijk natuurlijk, geen standfoto en geen keurrapport dus feitelijk kunnen wij er niks van zeggen maar er lijkt niks raars te zien aan de hond. Een labrador lijkt me ook niet zo enorm uit vacht te gaan (bijvoorbeeld) dat je zo'n verschil in beoordeling hebt.sbientje schreef:Volgens mij heeft deze hond ook wel Zeer Goed gehaald, en een veelbelovend in de puppyklasse, op shows van onze RV. Beetje stemmingmakerij dus.
Gewoon uit nieuwsgierigheid want ik heb nul verstand van shows en keuringen maar ik vind de veranderingen die plaats (zouden) vinden wb uiterlijk en de daaraan hangende gezondheid wel interessant.Het is een momentopname. Vacht, presentatie, conditie etc doet veel. En het blijft jurysport dus ook de concurrentie en hoe de pet van de keurmeester staat heeft vast invloed.
Ik vind deze hond zo op het eerste gezicht een leuke expressie hebben, maar inderdaad is z'n bouw natuurlijk 0,0 te beoordelen hier. Misschien liep 'ie wel mank, dan vind ik een G of zelfs M wel op z'n plaats. Als het puur op kleur is vind ik dat wel erg flauw en dat zal ook heus gebeuren trouwens. Maar dingen invullen die we niet weten is net zo flauw.
DAt dacht ik eigenlijk ook. Als het een "kruising-hond" zou zijn zou ik hem mooi vinden maar hoewel ik het overdreven bij de labs niet mooi vind, is dit voor mij het andere uiterste. Ik vind het wel een leuke hond om te zien, prachtige kleur maar als goede rasvertegenwoordiger zie ik het op de foto niet.veertje schreef:Ik vind hem eigenlijk niet zo mooiMisschien functioneel, maar niet mooi.
Hoe kan het tochNanna schreef:En natuurlijk werd dat in de ring meteen afgestraft met een "Matig"Want je zult toch even niet zo'n vetrol wezen zeg.
Bij de Tibetanen overleggen ze onderling wie in welke categorie inschrijft om zo zo hoog mogelijk te komen. Ik stond vaak alleen in de ring, daar vind ik dus echt niks aan. Ok, ben dus wel 'n keer eerste geworden..... uhum.Lizzie. schreef:Niks zo betrekkelijk als een hondenshowKan mij nog goed herinneren dat ik op de winner een M kreeg en bij de volgende show werd ze 1U
Dat hou je toch met een jurysport, dat heeft niet eens met vriendjespolitiek te maken. Of was je vriendjes met de keurmeester die je hond een U gaf? Een hond is gewoon heel veel: de ene keurmeester let enorm op het hoofd, de expressie, een ander hecht de meeste waarde aan een typisch gangwerk, weer een ander is streng op te grote of te kleine honden etc. En zo gaat denk ik elke hond wel van een G tot een U als je maar vaak genoeg showt. Je moet gewoon niet de hele waarde van je hond, of van je dag, laten afhangen van dat resultaat.Neeltje schreef:Ik ook. Lotje heeft van G tot U gehaald in de shows die we hebben gelopen. Heel eerlijk, vind ik de uitslagen nergens op slaan. Teveel vriendjes politiek en het is maar net wat de keurmeester mooi vindt.Maeve schreef:Ik heb wel eens met dezelfde hond onder dezelfde keurmeester een U gehaald en niet veel later een GRebble schreef:Maar hoe wordt dat verschil dan verklaard? Hoe kan een hond bij de een Zeer goed halen en bij een ander een Matig? Marjoleine heeft gelijk natuurlijk, geen standfoto en geen keurrapport dus feitelijk kunnen wij er niks van zeggen maar er lijkt niks raars te zien aan de hond. Een labrador lijkt me ook niet zo enorm uit vacht te gaan (bijvoorbeeld) dat je zo'n verschil in beoordeling hebt.sbientje schreef:Volgens mij heeft deze hond ook wel Zeer Goed gehaald, en een veelbelovend in de puppyklasse, op shows van onze RV. Beetje stemmingmakerij dus.
Gewoon uit nieuwsgierigheid want ik heb nul verstand van shows en keuringen maar ik vind de veranderingen die plaats (zouden) vinden wb uiterlijk en de daaraan hangende gezondheid wel interessant.Het is een momentopname. Vacht, presentatie, conditie etc doet veel. En het blijft jurysport dus ook de concurrentie en hoe de pet van de keurmeester staat heeft vast invloed.
Ik vind deze hond zo op het eerste gezicht een leuke expressie hebben, maar inderdaad is z'n bouw natuurlijk 0,0 te beoordelen hier. Misschien liep 'ie wel mank, dan vind ik een G of zelfs M wel op z'n plaats. Als het puur op kleur is vind ik dat wel erg flauw en dat zal ook heus gebeuren trouwens. Maar dingen invullen die we niet weten is net zo flauw.
Het is jurysport.Neeltje schreef: het is maar net wat de keurmeester mooi vindt.