Pagina 1 van 1
Hond en kat
Geplaatst: 21 jan 2019 11:21
door georges
Van vandaag tot overmorgen zijn er werken aan de gang in onze woning waardoor de badkamer onbruikbaar is. Tot die tijd gaan Georges en ik dus uit logeren, bij mijn vriend die een 11-jarige kattin in huis heeft. Georges is enorm gefascineerd door katten en wil er steeds heel erg graag naartoe, maar wel vanuit vriendelijk opzicht. De kattin zelf is al niet gecharmeerd van andere katten, laat staan honden
De eerste nacht is vrij oké verlopen, kattin heeft zich uit de voeten gemaakt en is op een andere kamer gaan slapen. Bij het passeren in de gang was het druk blazen, ze is duidelijk absoluut niet op haar gemak (wat normaal is). Overdag breng ik Georges wel weer naar huis, heb zijn spulletjes laten staan zodat ze aan zijn geur kan wennen.
Aangezien het toch wel leuk zou zijn dat ze elkaar leren tolereren (en de rust bewaren) ben ik opzoek naar wat tips wat betreft het samenbrengen van een volwassen kat en hond. Iemand ideetjes of ervaringen?
Re: Hond en kat
Geplaatst: 21 jan 2019 11:36
door kooi
georges schreef:Van vandaag tot overmorgen zijn er werken aan de gang in onze woning waardoor de badkamer onbruikbaar is. Tot die tijd gaan Georges en ik dus uit logeren, bij mijn vriend die een 11-jarige kattin in huis heeft. Georges is enorm gefascineerd door katten en wil er steeds heel erg graag naartoe, maar wel vanuit vriendelijk opzicht. De kattin zelf is al niet gecharmeerd van andere katten, laat staan honden
De eerste nacht is vrij oké verlopen, kattin heeft zich uit de voeten gemaakt en is op een andere kamer gaan slapen. Bij het passeren in de gang was het druk blazen, ze is duidelijk absoluut niet op haar gemak (wat normaal is). Overdag breng ik Georges wel weer naar huis, heb zijn spulletjes laten staan zodat ze aan zijn geur kan wennen.
Aangezien het toch wel leuk zou zijn dat ze elkaar leren tolereren (en de rust bewaren) ben ik opzoek naar wat tips wat betreft het samenbrengen van een volwassen kat en hond. Iemand ideetjes of ervaringen?
Geduld vooral.
En ervoor zorgen dat de kat de hond niet aan de ogen verwondt. Ten slotte, de hond afremmen in diens enthousiasme.
Ik vraag me af waarom ze zouden moeten wennen als het maar twee dagen is? Dat is een zinloze missie. Als ze een poos uit elkaar zijn, vergeten ze elkaar weer. Ga je dan weer daarheen, dan begint de procedure opnieuw.
De beste manier om een kat aan honden te laten wennen, is er een hele kalme hond bij te zetten die de kat diens eigen ruimte respecteert.
De beste manier om een enthousiaste hond aan een kat te laten wennen, is door er een kat bij te zetten die aan honden gewend is, of sterker nog, die honden leuk vindt.
Re: Hond en kat
Geplaatst: 21 jan 2019 11:42
door georges
Het is inderdaad misschien niet heel duidelijk in de tekst, maar de bedoeling is wel ze te laten wennen aan elkaar met het zicht op ooit samen te kunnen wonen
Helaas zijn dit de hond en kat waarmee we het zullen moeten doen

Re: Hond en kat
Geplaatst: 21 jan 2019 11:50
door dre
Ik heb een kattenjager in huis gehaald bij een kat, maar ik was daar ook heel streng in Juno mocht nog geen eens kijken naar de kat. Afblijven das de mijne
Toen ze uiteindelijk niet meer continue getriggerd werd mocht ze rustig kijken (ontspannen dus, geen enkele spanning wilde ik richting de kat).
Vrij vlot had ze dat door en vrij vlot daarna was de eigen kat niet meer spannend, het gaat nu allemaal rustig langs elkaar heen.
En tot ik absoluut vertrouwen had, nooit samen los in 1 kamer!
Maar goed, de hond beperken dus en leren negeren, de katten heb ik nooit beperkt eigenlijk, je leert maar gewoon normaal te doen naar de kat, das meubilair

Re: Hond en kat
Geplaatst: 21 jan 2019 11:50
door kooi
georges schreef:Het is inderdaad misschien niet heel duidelijk in de tekst, maar de bedoeling is wel ze te laten wennen aan elkaar met het zicht op ooit samen te kunnen wonen
Helaas zijn dit de hond en kat waarmee we het zullen moeten doen

Oké, dan is het dus een kwestie van geduld en het hondje begrenzen. Hou de regelmaat erin, zodat ze elkaar niet vergeten. Ik heb nog nooit meegemaakt dat het niet goed kwam uiteindelijk.
Hier is het voor de katten oppassen als Yuna een knaagje heeft. Moet zij zelf met ontzag omgaan met de oude kat en dat heeft ze geleerd. ( tik in oog gkregen). En met het katje van mijn dochter kan ze eindeloos spelen. Die dagen elkaar uit en knuffelen met elkaar. Katje geeft Yuna kopjes en Yuna knabbelt aan haar.
Ze was geen katten gewend en wilde in het begin weleens achter ze aan jagen, maar dat is helemaal goed gekomen. Mijn katten waren rustige berners gewend, dus het was in het begin nog weleens oppassen.
Re: Hond en kat
Geplaatst: 21 jan 2019 12:13
door Neeltje
In ieder geval er voor zorgen dat de kat een ruimte heeft waar de hond niet kan komen, dus rust heeft. Het blijft altijd een gok of het echt goed gaat gaan tussen hond en kat.
Re: Hond en kat
Geplaatst: 21 jan 2019 12:27
door DeDiana
dre schreef:Ik heb een kattenjager in huis gehaald bij een kat, maar ik was daar ook heel streng in Juno mocht nog geen eens kijken naar de kat. Afblijven das de mijne
Toen ze uiteindelijk niet meer continue getriggerd werd mocht ze rustig kijken (ontspannen dus, geen enkele spanning wilde ik richting de kat).
Vrij vlot had ze dat door en vrij vlot daarna was de eigen kat niet meer spannend, het gaat nu allemaal rustig langs elkaar heen.
En tot ik absoluut vertrouwen had, nooit samen los in 1 kamer!
Maar goed, de hond beperken dus en leren negeren, de katten heb ik nooit beperkt eigenlijk, je leert maar gewoon normaal te doen naar de kat, das meubilair

Zo doe ik het ook altijd met logés en opvangers en dat werkt hier ook altijd prima. Nou scheelt het natuurlijk ook dat mijn katten honden gewend zijn, niet wegrennen en zelf contact maken als ze in de gaten hebben dat de hond oké is.
Belangrijk is in ieder geval de hond nóóit de kans te geven de kat op te jagen. Dat is een veel te zelfbelonend spelletje en dan gaan katten vaak ook vluchtgedrag vertonen, wat de hond juist weer triggert, etc. Bij honden die nog niet goed genoeg luisteren, betekent dat dus dat ik ze eerst een tijd aan de riem houd in huis.
Re: Hond en kat
Geplaatst: 21 jan 2019 12:39
door Lucia
Hier hond die konijn op wilde eten.
Ik heb de hond muilkorf aangeleerd en konijn gewoon laten lopen.
Meerdere malen op een dag even in dezelfde ruimte met hond aangelijnd en belonen voor rustig gedrag.
Daarna los met muilkorf en later los.
Ging met anderhalve week prima ontspannen gelukkig.
Bij een nieuw huisdier moet hetzelfde riedeltje weer.
Re: Hond en kat
Geplaatst: 21 jan 2019 12:44
door S@ndr@
Ik krijg er eerdaags een bij die geen katten gewent is... katten zijn een no go voor hem straks tot hij echt heel rustig en beleefd kan kennis maken en mijn katten dat ook O.k vinden . en wanneer dat moment is zullen we wel zien, tot die tijd is het mak aan .. er wordt niets geforceerd
Re: Hond en kat
Geplaatst: 21 jan 2019 17:12
door georges
Bedankt allemaal voor de reactie's! Ze hebben me weer goede hoop gegeven dat het wel in orde komt
Voorlopig blijft Georges sowieso aan de lijn binnen, Kiara (de kat) achterna zitten wordt niet gedaan

Er zijn genoeg kamers waar Georges niet mag komen en Kiara haar rust kan vinden.
Het lijkt me inderdaad ook best om de kat gewoon te laten komen wanneer ze zelf wil en niets te forceren? Het zal misschien wel even duren voordat dat het geval is, maar we hebben alle tijd!
Re: Hond en kat
Geplaatst: 21 jan 2019 20:33
door DeDiana
Nee, inderdaad, ik zou niets forceren, meestal werkt dat bij katten nogal averechts
Katten hebben vaak wat meer tijd nodig om te wennen aan een nieuwe situatie en kunnen ook nogal territoriaal zijn. Dus gewoon een veilige en rustige omgeving creëren voor zowel de kat als de hond en dan komt het hopelijk vanzelf goed

Re: Hond en kat
Geplaatst: 25 jan 2019 16:34
door georges
Uiteindelijk zijn we de vier nachten goed doorgekomen! Georges blijft nog steeds wel gefixeerd op de kat, maar ze hebben de laatste nacht toch wel al in dezelfde ruimte kunnen slapen (Georges in de bench weliswaar). Hopelijk blijft het in stijgende lijn gaan als ik af en toe met hem daar ga logeren.
Re: Hond en kat
Geplaatst: 27 jan 2019 21:16
door Agrotera
Geduld inderdaad!
En kan de kat door dezelfde ruimte als de hond heen maar dan bv via hoge plankjes?
Richy en Loes moeten de woonkamer, gang, keuken en tuin delen. Boven is voor Loes en ons.
Ze kan door alle ruimtes lopen via kasten, stoelen, bank.. je snapt het wel, dingen waar Richmond niet bij kan.
Als hij haar ziet lopen springt hij van blijdschap om haar heen, dat vond ze in het begin moeilijk maar accepteert het steeds beter.
Als hij te dichtbij komt met al dat drukke gedoe krijgt hij van haar een mep. Andersom, als hij rustig door de kamers loopt dan komt ze graag even bij hem snuffelen.
De hoge plankjes zijn haar houvast, daar kan ze rustig hem, en ons, observeren.
Re: Hond en kat
Geplaatst: 27 jan 2019 21:44
door kooi
georges schreef:Uiteindelijk zijn we de vier nachten goed doorgekomen! Georges blijft nog steeds wel gefixeerd op de kat, maar ze hebben de laatste nacht toch wel al in dezelfde ruimte kunnen slapen (Georges in de bench weliswaar). Hopelijk blijft het in stijgende lijn gaan als ik af en toe met hem daar ga logeren.
komt vast goed...