Pagina 1 van 1

Re: Keuren versus rasstandaard

Geplaatst: 17 jun 2018 13:03
door grover
Ja bij jullie staat er nog echt iets heel specifieks over die nek in die standaard.. Nu ben ik niet zo goed met een gradenboog verder maar dat er geen duidelijke grens zichtbaar moet zijn lijkt me redelijk helder..

Bij ons ligt het heikele punt overigens ook op de nek en het gangwerk, maar dan precies andersom. Welsh Springers moeten juist een lange, gespierde nek hebben met well laid back schouders en het gangwerk moet uitgrijpend en vanuit achter stuwend zijn. Maar dat schijnt moeilijk te zijn want al jaren zijn er voornamelijk welsh springers in de showring (waaronder mijn oudste overigens) met schouders die ongeveer achter hun oren liggen, waardoor de nek ook niet lang is, en qua gangwerk zie je veel meer dribbelen en korte passen dan dat je mooi wijd uitgrijpend gangwerk ziet. Met als resultaat dat er extreem vaak een welsh springer met geen nek en kort gangwerk in de erering loopt, waardoor keurmeesters op een gegeven moment gaan denken dat het zo hoort.

En dat zie je dan terug in keurrapporten met zinnen als "Toont erg lang in nek, die middelmatig lang moet zijn."

Letterlijk zegt de rasstandaard dit:
Gangwerk: Soepele, krachtige, wijd uitgrijpende beweging, stuwend vanuit de achterhand.
Hals: Lang en gespierd, zonder keelhuid, goed overgaand in schuin liggende schouders.

Verder is het ook echt referentiekader. Ik vind een nek al gauw kort terwijl jij diezelfde nek misschien juist wel erg lang vindt omdat jouw referentiekader een hond zonder zichtbare nek is ;)

Re: Keuren versus rasstandaard

Geplaatst: 17 jun 2018 13:56
door Pemba
De tibetaan is ook vierkant maar je ziet op shows honden op 1 gezet worden die in draf zweven als een afghaan.
Keurmeesters hebben echt geen idee wat ze doen.

Re: Keuren versus rasstandaard

Geplaatst: 17 jun 2018 15:06
door Cashel Vale
Paar weken geleden nog verloren van een reu die zo kreupel liep als wat, en dat was niet de eerste keer. Jammer genoeg hebben de meeste keurmeesters geen kaas gegeten van gangwerk, en een deel weet inderdaad ook de ras standaard niet of heeft daar een heel ander beeld van. Voor mij betekend zo'n verslag niet meer dan dat ik kan zien of de keurder iets weet van mijn ras of niet .

Re: Keuren versus rasstandaard

Geplaatst: 18 jun 2018 04:47
door Ramiek
Bij de borderterriers kreeg Spetter commentaar dat ze te klein is, ze zit echter precies op het gemiddelde van wat een teef moet zijn volgens de rasstandaard. Nou is die omschrijving wel alleen in gewicht, wat het niet duidelijk maakt.

Re: Keuren versus rasstandaard

Geplaatst: 18 jun 2018 06:47
door Brigitte
Ach sinds de alom gerespecteerde km Dhr. Wieldraaier mijn Ca de Bou keurde en zei dat hij een ZG kreeg omdat hij veel te klein was voor een Cane Corso reu is het bij mij sindsdien niet meer dan een leuk dagje uit geworden :goeie:

Re: Keuren versus rasstandaard

Geplaatst: 18 jun 2018 12:28
door MonaToetje
Ik heb de indruk dat de Whippets steeds langer worden, meer hoekingen in de achterhand hebben, langere nekken en rechtere ruggen.

Re: Keuren versus rasstandaard

Geplaatst: 18 jun 2018 13:03
door M@scha
Lola kreeg standaard “klein teefje” terwijl ze precies 1,5cm kleiner was dan de max in de standaard.

Re: Keuren versus rasstandaard

Geplaatst: 18 jun 2018 13:39
door Fotogravinnetje
Elco heeft nog weleens de opmerking 'aan de maat' gekregen, terwijl hij behoorlijk exact de ideale hoogte voor een reu heeft en eerder naar té licht gebouwd neigt dan richting te stevig... En een teefje dat echt onder de toegestane maten zit krijgt nogal eens (van sommige keurmeesters) 'uitmuntende maat'. Gelukkig zijn er ook die dat teefje 'te elegant' vinden, te fijn gebouwd. En dat is ze ook. Nog een trend die ik zie en niet toejuich is om zware beharing te verkiezen boven bevedering die de elegantie benadrukt. Vacht hoort sluik te zijn, lichte slag is toegestaan, maar het lijkt soms hoe weelderiger de vacht, hoe beter. En dat alles gaat ook nog in tegen 'elke vorm van overdrijving is ongewenst'. Gelukkig hebben shows bij de Markiesjes maar weinig invloed op hoe er gefokt wordt