Ster topic:

Kijk je naar goedkopere alternatieven voor je hond nu alle de prijzen zo uit de bocht vliegen?
Ster topic! Klik hier om te reageren


Ben je nieuw en wil je een account maken? Klik hier!
Een (zeer) beknopte handleiding voor nieuwe leden vind je hier: Klik!
Het hondenforum team stelt zich hier voor: Klik!


Laatste wijziging 23-03-2022
Wil je deze forummededeling niet meer zien? klik dan rechtsboven in dit vak

Iets aan het oog?

Medische vragen en opmerkingen over de hond, zowel regulier als alternatief.
(Raadpleeg bij twijfelgevallen altijd uw dierenarts!)

Moderator: moderatorteam

Gebruikersavatar
Judith
Zeer actief
Berichten: 8022
Lid geworden op: 25 jan 2010 16:15
Mijn ras(sen): Grote poedels
Aantal honden: 2
Locatie: Noordwijkerhout

Iets aan het oog?

Ongelezen bericht door Judith »

Afgelopen kerst avond was ik met de honden bij mijn zus om kerst te vieren.
Na verloop van tijd vroeg mijn zus of Dino iets aan zijn oog had. Ik zei dat ik van niets wist en vroeg waarom.

Dino zat richting mijn zus te kijken en het was niet zo heel licht in de kamer. Het viel mijn zus op dat Dino's linker oog geel/oranje kleurt (dat je de achterzijde van het oog ziet). Terwijl zijn andere oog juist donker/blauw/grijzig ziet.
Ik heb bij Dana gekeken en bij Dana zijn beide ogen gewoon blauw/grijzig.
Ook vandaag heb ik even met een klein zaklamp gekeken en het ene oog heeft inderdaad een andere kleur als zijn andere oog.
Wat zou dit kunnen zijn? Is het dat de 2 ogen van Dana en 1 oog van Dino staar aan het ontwikkelen zijn, of is het ene oog van Dino wat oranje is afwijkend?
Hij heeft in mijn ogen nergens last van, zijn ogen reageren gewoon op licht en op "dreiging".

Even voor extra info, mijn zus is oogarts (voor mensen :wink: ) in opleiding, misschien dat zij het daardoor sneller opviel.
Mijn zus haar advies was om het toch bij de da na te laten kijken. Ze vroeg ook of er erfelijke aandoeningen bij de poedel zaten, maar dat is alleen PRA (ik weet alleen niet wat de symptomen zijn).
Afbeelding
Gebruikersavatar
HillieS
Zeer actief
Berichten: 22553
Lid geworden op: 15 sep 2010 10:46
Mijn ras(sen): Kruising Border Terriër en Schapendoes
Aantal honden: 2

Re: Iets aan het oog?

Ongelezen bericht door HillieS »

https://www.hondenziektes.com/pra.html
Misschien heb je hier iets aan?
En voor de zekerheid een keer na laten kijken bij een dierenarts met verstand van ogen kan nooit kwaad. Maar spoed is het lijkt me niet, zolang hij geen echte klachten ervan heeft?!
Afbeelding
Gebruikersavatar
Tamara/Bayko
Zeer actief
Berichten: 5698
Lid geworden op: 18 dec 2006 15:50
Mijn ras(sen): Vlinderhondje (Epagneul Nain Continental Papillon)
Aantal honden: 1

Re: Iets aan het oog?

Ongelezen bericht door Tamara/Bayko »

Ik zou er een ECVO-onderzoek aan wagen. Dan wordt er gecontroleerd op tig verschillende oogafwijkingen door een specialist. Kosten vallen mee en je hebt geen doorverwijzing van je eigen dierenarts nodig.
Groetjes van Tamara en een pootje van Cody
Afbeelding
In liefdevolle herinnering:
Bayko *06-01-2002 +08-09-2012 Cyntha *20-04-2003 +02-05-2017
Gebruikersavatar
HillieS
Zeer actief
Berichten: 22553
Lid geworden op: 15 sep 2010 10:46
Mijn ras(sen): Kruising Border Terriër en Schapendoes
Aantal honden: 2

Re: Iets aan het oog?

Ongelezen bericht door HillieS »

Tamara/Bayko schreef:Ik zou er een ECVO-onderzoek aan wagen. Dan wordt er gecontroleerd op tig verschillende oogafwijkingen door een specialist. Kosten vallen mee en je hebt geen doorverwijzing van je eigen dierenarts nodig.
Goeie ja :ok: Yara heeft dat onderzoek ook gehad voor ze haar nestje mocht. En t onderzoek is ook niet naar voor de hond.
Afbeelding
Gebruikersavatar
Marie-Josée
Erelid
Berichten: 25797
Lid geworden op: 04 feb 2003 10:56
Mijn ras(sen): Havanezer
Aantal honden: 1

Re: Iets aan het oog?

Ongelezen bericht door Marie-Josée »

We hebben dat een paar weken geleden nog laten doen. De ogen worden gedruppeld om de pupillen te laten verwijden en dan wordt er even goed gekeken. Kosten 46 euro en dat is dit keer ( we laten het jaarlijks doen) dan nog het duurste tot nu toe.
Plaats reactie

Terug naar “Medisch”