Pagina 1 van 1

Gesprongen bult

Geplaatst: 21 okt 2017 13:09
door Miezemuis
Lizzie had al een tijdje een bultje in haar nek. Het werd niet groter en niet kleiner. De da had gezegd het ff af te wachten tot har inenting. Nu zag ik gisteren dat hey wat groter was geworden dus afspraak gemaakt voor dinsdag.
Net zie ik dat de bult gesprongen is. Er zat een beetje bloed maar vooral gele smurrie (Ik dénk talg en geen pus). Ik heb alles schoongemaakt en er zit nu een gat. Ziet er wel schoon uit. Wat denken jullie weekend arts of kan dit wachten?

Re: Gesprongen bult

Geplaatst: 21 okt 2017 13:11
door S@ndr@
met dat soort dingen ben ik van de waterstof peroxide ( voor ontsmetting) en dan kan het wel even wachten de troep is er uit... druk is eraf, en waarschijnlijk kan het zo genezen .. je kunt het voor de zekerheid maandag laten zien, maar ik denk dat ik zelf de genezing zou afwachten

Re: Gesprongen bult

Geplaatst: 21 okt 2017 13:26
door Pemba
Ik denk dat het een geknapte talgklier is en zou er verder niets aan doen.
Even schoonmaken en klaar.
1 van mijn vorige honden had dit regelmatig en het geneest vanzelf.

Re: Gesprongen bult

Geplaatst: 21 okt 2017 13:34
door lucie
ik zou ook wachten. beetje schoonmaken met betadine.

Re: Gesprongen bult

Geplaatst: 21 okt 2017 15:20
door Miezemuis
Ik dénk dat het talg is omgaat het spul wat eruit kwam heel korrelig was. beetje half opgedroogde stopverf. of zou pus ook zo kunnen worden? kwam echt veel uit bult was ook best groot( 2 euromunt)

Re: Gesprongen bult

Geplaatst: 21 okt 2017 15:27
door ~Suzanne~
Ik ben iets voorzichtiger en zou het laten zien. Liever horen "dit is niet spannend" dan over een week horen "was nou toch eerder gekomen"... maar, dat ben ik he? ;-)
Suzanne

Re: Gesprongen bult

Geplaatst: 21 okt 2017 15:35
door Hakkene
Ik zou het ook goed schoonmaken en even aanzien. Zou er geen spoedbezoek voor brengen, je kunt dinsdag altijd nog gaan!

Re: Gesprongen bult

Geplaatst: 21 okt 2017 17:45
door pioenroos
Stonk het? De keren dat hond of kat hier een ontsteking (abces) hadden die (half) open was gegaan was dat, hoe klein ook, duidelijk te ruiken.

Zolang het niet erg pijnlijk is bij aanraken, warm is, erg stinkt en/of er troep uit blijft komen zou ik het rustig afwachten.

Re: Gesprongen bult

Geplaatst: 21 okt 2017 18:05
door -Saskia-
Pemba schreef:Ik denk dat het een geknapte talgklier is en zou er verder niets aan doen.
Even schoonmaken en klaar.
Dit denk ik ook ja. Onze DA adviseerde betadine zalf voor de wonde.

Re: Gesprongen bult

Geplaatst: 21 okt 2017 18:07
door Miezemuis
pioenroos schreef:Stonk het? De keren dat hond of kat hier een ontsteking (abces) hadden die (half) open was gegaan was dat, hoe klein ook, duidelijk te ruiken.

Zolang het niet erg pijnlijk is bij aanraken, warm is, erg stinkt en/of er troep uit blijft komen zou ik het rustig afwachten.
nee geen echte stank beetje bloedlucht maar heel lichtjes