Pagina 1 van 2

Witte herder een rustdag gunnen?

Geplaatst: 15 aug 2017 06:24
door Cayenne
Mijn excuses als hier al recent een topic over is geweest.

Sinds bijna een maand hebben wij een witte herder. Een schat van een dier. Het is een herplaatser van 2.5 jaar en 95% van het beschreven (negatieve) gedrag van haar herkennen we niet uit de beschrijving van haar. Kortom, het is voor ons een wereldhond en ik ben echt helemaal stapel op haar <3

Bij de vorige eigenaar werd ze maximaal 4 keer per dag 10 minuten uitgelaten. Verder kreeg ze dus weinig beweging. Ik denk dat het negatieve gedrag dan ook kwam omdat ze haar energie niet kwijt kon.
Inmiddels zijn wij dit aan het opvoeren en maakt ze inmiddels toch best aardig wat kilometers op een dag. Ze is dan ook geregeld bekaf en soms zelfs wat stijf (daar probeer ik wel goed op te letten en te anticiperen). Ik weet dat een witte herder in principe voldoende uitdaging nodig heeft, maar ik wil haar niet volledig uitputten. Ze kan soms overdag echt uren slapen na een flinke ronde. Bij de vorige eigenaar heeft ze ook weinig gezien/meegemaakt, dus ze krijgt nu soms flink wat prikkels mee. Ook loopt ze soms wat stijvig na een lange wandeling (niet kreupel). Bij de laatste ronde is ze soms ook niet erg enthousiast om nog een keer uit te gaan.
Nou vroeg ik me af of het misschien verstandig is om haar af en toe een 'rustdag' te geven? Dan gaan we uiteraard wel 5 keer uit, maar beperkt dit zich tot de wat kleinere rondjes.

Edit: misschien ook wel belangrijk om te melden: volgens de dierenarts was ze met 30 kilo redelijk aan de zware kant (dat was in de eerste week toen we haar net hadden). Inmiddels hoop ik dat ze door beweging wat beter op gewicht komt.

Ik hoor graag jullie mening :)

Re: Witte herder een rustdag gunnen?

Geplaatst: 15 aug 2017 06:55
door Izzie_Anneke
Conditie moet je opbouwen, met 4 keer 10 minuutjes denk ik dus dat ze bij jullie gekomen is met een slechte conditie. Een dag overbelasten en dan een dag rust lijkt me minder verstandig dan even iets minder lopen dagelijks maar wel het ritme blijven houden. Dan kun je steeds iets verder uitbouwen.

Izzie mankte ook wat toen ze hier net was en oogde stram. Ik heb me te laat gerealiseerd dat een hond in een asiel niet per se een puike conditie opbouwt en heb dus teveel met haar gedaan de eerste dagen. Even wat rustiger aan, opbouwen en nu loopt ze uren mee.

Re: Witte herder een rustdag gunnen?

Geplaatst: 15 aug 2017 07:38
door Lucia
Ik had de afgelopen 2 weken vakantie, heb 1 hond die niet meer grote rondes kan.
Ik liep eerst met beide 20 min tot half uur en dan apart met Peer nog naar een ander gebied 1 tot 2 uur.
In de 2e week pakte ik de tas ( met drinken) en meneer vloog z'n bench in.
Ik ben niet gegaan en hij heeft de hele dag geslapen

Af en toe een rustdag is denk ik ook belangrijk. En daarbij is het ook fijn dat ze weten dat er soms ook een dag minder gedaan wordt.

Re: Witte herder een rustdag gunnen?

Geplaatst: 15 aug 2017 08:23
door Cayenne
Heel erg bedankt voor jullie reacties! Fijn om wat inzichten te krijgen :)
Lucia schreef:I
In de 2e week pakte ik de tas ( met drinken) en meneer vloog z'n bench in.
Ik ben niet gegaan en hij heeft de hele dag geslapen
Fajah vertoont (na een drukke dag) hetzelfde gedrag tijdens onze laatste ronde voor de nacht.
Overdag wil ze heel graag mee, maar als ze in de gaten krijgt dat ze rond 10 uur nog een keertje uit moet, keert ze om en gaat demonstratief in de bench zitten.
Gisteren zijn we een paar uur op het hondenstrandje geweest en daar heeft ze heerlijk een beetje rond gezwommen. Dat leek me wel een goed alternatief voor haar spieren?

Re: Witte herder een rustdag gunnen?

Geplaatst: 15 aug 2017 08:35
door DesireeB
Hier 2 honden die wel wat gewend zijn aan prikkels en beweging. Ook hier houden we gewoon zo nu en dan een rustdagje hoor.

Niet eens alleen voor hun maar zo nu en dan ben ik ook gewoon te lui om wat te ondernemen. Tsjah dan doen ze het er maar mee. Gaan ze niet van stuk en als ik bijvoorbeeld ziek ben hebben ze niet veel keus dus nu zijn ze er aan gewend.

Zwemmen is overigens een heel goed alternatief voor spieropbouw maar ook hier kan ze wat spierpijn van krijgen als het ineens teveel is.
Gewoon alles een beetje opbouwen. En dan steeds een beetje meer bewegen.

Re: Witte herder een rustdag gunnen?

Geplaatst: 15 aug 2017 08:54
door lucie
kijken naar wat je hond kan en wil is altijd het beste uitgangspunt. Ik weet niet precies wat je allemaal doet met haar, maar stel dat je bv 2 langere wandelingen doet op een dag, dan zou je ook één ervan kunnen vervangen voor een spelletje thuis. Iets wat ze leuk vind en niet al te moeilijk, snoepjes snuffelen of zo.

Toen ik mijn mechelse herder Amber net had, had ze 4 maanden in het asiel gezeten en een conditie van 0. Maar bij haar moest de spanning en energie er echt uit. ZIj heeft dus wel al meteen heel veel gedaan. Een spierpijn dat ze had! En diep, heel diep slapen de rest van de dag. Maar 0, wat was het beestje gelukkig. Daarom die spierpijn gewoon voor lief genomen (af en toe wel een beetje ingedamd natuurlijk).

Maar als jouw hond aangeeft dat het te veel is, moet je dus rustiger opbouwen. Komt goed hoor, iedere hond is anders.

Re: Witte herder een rustdag gunnen?

Geplaatst: 15 aug 2017 09:12
door Hippo
Ik heb al een aantal mechelse herder herplaatsers gehad die met 0,0 conditie kwamen. Mijn honden hebben eigenlijk nooit een rustdag, als ik dat doe dan merk ik dat ze 's avonds overduidelijk aandacht komen vragen. Ik ken ook meerdere mensen die dat wel doen bij hun honden na een sportdag bijvoorbeeld.

En wat is rustig opbouwen? Met een hond zo'n conditie loop ik gerust 40 minuten, daar krijgen ze geen spierpijn van. Als het een hond is die gaat lopen stekkeren, dus rondracen, heuvel op en af, dan doe ik ze een stuk aan de riem zodat ze zichzelf niet voorbij lopen. Spierpijn hebben ze nauwelijks. Komt misschien ook door het voer wat je geeft? Mijn honden krijgen sportbrok en hebben eigenlijk nooit spierpijn.
Met KVV kwamen ze duidelijk tekort en waren ze wel regelmatig stram en sneller uitgeput.

Ik laat mijn honden overigens 4x per dag uit. Meestal 2 korte rondjes van 10-15min, 1x ongeveer een halfuurtje of rondje fietsen en 1x lang.

Re: Witte herder een rustdag gunnen?

Geplaatst: 15 aug 2017 09:53
door Eilfy
Er is niks mis met een rustdag, onze honden (waaronder 2 border collies van 3 en 3.5 jaar oud) krijgen dat met enige regelmaat. Beide sporten intensief en dan hebben zowel hun koppies als hun lijven tijd nodig om bij te komen. Er is mij verteld dat puur voor het fysieke, een hond echt niet iedere dag meerdere uren hoeft te rennen / vliegen / spelen maar ik weet dat mensen hier daar anders over denken.

Onze honden doen het er in ieder geval goed op en weten ook prima dat een "Nee klaar" betekent dat er gewoon niks gaat gebeuren die dag. Wel zo handig als het een dag stortregent of ik zelf ziek op de bank lig.

Re: Witte herder een rustdag gunnen?

Geplaatst: 15 aug 2017 10:32
door Machie
Mijn honden lopen ook niet elke dag uren te rennen.
Sterker nog, na een pittig wedstrijd weekend krijgt Csiv maandag altijd vrij. Dan gaan we niet naar het bos maar lopen we wat korte rondjes.
Verder loop ik sowieso niet achterlijk veel denk ik. Elke dag verder uurtje bos en daarnaast 3x 20 minuten. In huis eigenlijk altijd tevreden honden die veel slapen en soms ff met elkaar spelen.

Re: Witte herder een rustdag gunnen?

Geplaatst: 15 aug 2017 10:42
door veertje
Ik heb standaard één of twee rustdagen in de week waarop we alleen wat kortere rondjes doen en beetje in huis hangen. Dan wordt er niet getraind of lang gewandeld (langer dan een uur). Finn vindt dat prima, lekker op de bank hangen met een snack, met een speeltje spelen, misschien een hersenwerkje en lekker slapen. Straks met een herder erbij is het afwachten of die daar ook zo overdenkt, maar ik wil geen hond kweken die iedere dag iets moet moet moet! Rust is volgens mij net zo belangrijk. Niet alleen fysiek maar ook geestelijk. En met een full time baan vind ik het ook gewoon lekker om af en toe een avondje lekker te niksen, dus het is ook eigenbelang :wink:

Re: Witte herder een rustdag gunnen?

Geplaatst: 15 aug 2017 10:54
door Machie
Ik denk dat het heel erg afhankelijk van de hond is wat ze willen. Ik heb er 3 die snuffelen niet zo nodig vinden. Die willen rennen en dingen zien. Eentje maak je er niet gelukkiger mee als ie ene half uur mag doen over een stukje van 10 minuten ;)

Re: Witte herder een rustdag gunnen?

Geplaatst: 15 aug 2017 10:56
door TessaThomas
Cayenne schreef:Ik weet dat een witte herder in principe voldoende uitdaging nodig heeft, maar ik wil haar niet volledig uitputten.
Maar uitdaging is niet alleen beweging he? Dat kan ook door dingen waarbij ze na moet denken.

Ik zou er wel voor zorgen dat je net wat minder doet en ze dus niet stijf is na wandelingen. Wandelingen zijn hier eigenlijk altijd 'hetzelfde', heel soms ineens een langere, maar rustdagen zit bij ons meer in een keer niet fietsen/hardlopen of een dagje niet trainen. Wij gebruiken de wandelingen eigenlijk niet eens om ze moe te maken, maar gewoon even ontspannen wandelen. Het uitdagen doen we mentaal en aan de conditie werken met hardlopen of fietsen. Wandelen is gewoon op rustig tempo de krant lezen zoals Nanna zegt. :LOL:

Re: Witte herder een rustdag gunnen?

Geplaatst: 15 aug 2017 10:59
door DeDiana
Ik heb mijn herplaatsers altijd af en toe een rustdag gegeven, niet zozeer vanwege het fysieke uitrusten, maar meer om bij te komen van alle (nieuwe) prikkels en het emmertje weer leeg te maken. Amy heeft dit bijvoorbeeld echt nodig als ze een spannende dag heeft gehad. We doen dan twee korte prikkelarme wandelingetjes en verder spelen we wat in de tuin of ik laat haar hersenwerkjes doen. Zij is een behoorlijk energieke hond, maar die rustdagen doen haar echt goed en het is ook niet zo dat ze dan aan het eind van de dag staat te stuiteren (of beter gezegd: meer stuitert dan anders :mrgreen: ).
Voor de rest geldt dat ook, ze kunnen zich er allemaal prima bij neerleggen en zijn de dag erna weer helder en fit. Ze hebben sowieso afgezien van Amoz allemaal niet per se heel veel fysieke uitdaging nodig. Mila wil wel echt graag iets samen doen, maar speelt liever een halfuur in de tuin met mij dan dat ze een wandeling van twee uur maakt (hoewel ze dat ook leuk vindt hoor). Amoz is de enige die echt onrustig wordt als hij niet regelmatig flink kan rennen.

Re: Witte herder een rustdag gunnen?

Geplaatst: 15 aug 2017 11:06
door Machie
Nanna schreef:
Machie schreef:Ik denk dat het heel erg afhankelijk van de hond is wat ze willen. Ik heb er 3 die snuffelen niet zo nodig vinden. Die willen rennen en dingen zien. Eentje maak je er niet gelukkiger mee als ie ene half uur mag doen over een stukje van 10 minuten ;)
Het is ook een kwestie van wennen. In het begin stonden ze ook van wtf. Daarna hadden ze door dat ik niet als een gazelle door het bos vloog en dat ze TIJD hadden om hun ding te doen. Nu gaan we als een tableau de la troupe het bos in en daarna ieder bezig met de eigen taak. Ze gebruiken nu veel meer hun neus.
En toch weet ik zeker dat ze dat niet gaan doen. Al lopen we 2 uur en loop ik langzaam, dan nog rennen ze 2 uur. Ze snuffelen wel hoor, 2 tellen en weer door. En zo hard loop ik zelf niet eens :LOL:

Re: Witte herder een rustdag gunnen?

Geplaatst: 15 aug 2017 11:07
door crutz
Als je kracht en conditie op wil bouwen is rust zeker aan te raden. Als leidraad kan je aanhouden krachtopbouw 2-3 oefendagen per week en voor conditie 1-2 dagen rust per week.
En ja als je op wil bouwen ga je net in de reserve zitten (dus overbelasten) daarom is het herstel nodig.
Maar rust/herstel is niet niets doen. Juist die dagen wel bezig conditioneel op een lage intensiteit. Rust roest. Dus die dagen niet de max opzoeken en bv meer zoeken in hersenwerk naast de minder intensieve wandelingen

Re: Witte herder een rustdag gunnen?

Geplaatst: 15 aug 2017 11:09
door sbientje
Mijn honden hebben regelmatig een rustdag, meer omdat ik die nodig heb haha!

Re: Witte herder een rustdag gunnen?

Geplaatst: 15 aug 2017 11:26
door DeDiana
Machie schreef:
Nanna schreef:
Machie schreef:Ik denk dat het heel erg afhankelijk van de hond is wat ze willen. Ik heb er 3 die snuffelen niet zo nodig vinden. Die willen rennen en dingen zien. Eentje maak je er niet gelukkiger mee als ie ene half uur mag doen over een stukje van 10 minuten ;)
Het is ook een kwestie van wennen. In het begin stonden ze ook van wtf. Daarna hadden ze door dat ik niet als een gazelle door het bos vloog en dat ze TIJD hadden om hun ding te doen. Nu gaan we als een tableau de la troupe het bos in en daarna ieder bezig met de eigen taak. Ze gebruiken nu veel meer hun neus.
En toch weet ik zeker dat ze dat niet gaan doen. Al lopen we 2 uur en loop ik langzaam, dan nog rennen ze 2 uur. Ze snuffelen wel hoor, 2 tellen en weer door. En zo hard loop ik zelf niet eens :LOL:
Hier dezelfde ervaring: het verschilt gewoon heel erg per hond. Taartje kan zich op drie vierkante meter een uur vermaken, die wil alleen snuffelen en graven en hoeft niet zo nodig te rennen of hele afstanden af te leggen. Amy wil ook snuffelen, maar dat moet wel in een heel snelle draf kriskras door het bos, want ze moet wel álles zien en ruiken - die loopt nooit uit zichzelf gewoon rustig, ook niet na drie uur wandelen. Amoz en Mila snuffelen wel af en toe, maar Amoz wil vooral rennen en heeft weinig geduld om te snuffelen en Mila wil vooral iets leuks doen samen, van snuffelen krijgt ze snel genoeg.

Re: Witte herder een rustdag gunnen?

Geplaatst: 15 aug 2017 11:32
door Cayenne
Bedankt voor jullie reacties! Erg fijn om adviezen en meningen te lezen!

We gaan 4 keer per dag uit. s'Ochtends rond 5 uur ongeveer een half uurtje. Dan rond 11 uur meestal iets langer dan een uur. Om 4 uur weer een lange wandeling, meestal zo'n anderhalf uur en het kan met rustpauzes uitlopen tot 2 uur. En dan 's avonds rond 11 uur nog een half uur tot drie kwartier.
Ik ben trouwens wel iemand die flink doorloopt, dus ik probeer daar al rekening mee te houden.

Hmm, als ik het zo lees is het misschien inderdaad vrij veel voor een hond die nog weinig is gewend. We hebben dit wel opgebouwd hoor. Met name verkeer en mensen vind ze nog erg spannend, dus soms neem ik expres een route door een drukkere omgeving en dat zal ook wel veel prikkels geven.
Het is wel de bedoeling dat we binnenkort met haar op cursus gaan om aan haar socialisatie en de commando's te werken.

Ik voer trouwens Cavom/Farmfood en ze krijgt 2 tot 3 keer per week vers vlees. Ze weegt 29,9 kilo en moet volgens de dierenarts iets afvallen.

Re: Witte herder een rustdag gunnen?

Geplaatst: 15 aug 2017 11:57
door ~Tine~
Ik denk dat mijn honden zo'n wandelschema echt teveel zouden vinden. Vooral dat avondrondje zou hier niet in dank afgenomen worden.
Het enige wat mijn honden 's avonds doen is even plassen en terug in hun mand kruipen. Doen ze 's avonds niet meer de moeite om recht te staan, dan mogen ze zelfs gewoon blijven slapen tot de volgende ochtend.

Re: Witte herder een rustdag gunnen?

Geplaatst: 15 aug 2017 12:01
door Hippo
veertje schreef:Ik heb standaard één of twee rustdagen in de week waarop we alleen wat kortere rondjes doen en beetje in huis hangen. Dan wordt er niet getraind of lang gewandeld (langer dan een uur). Finn vindt dat prima, lekker op de bank hangen met een snack, met een speeltje spelen, misschien een hersenwerkje en lekker slapen. Straks met een herder erbij is het afwachten of die daar ook zo overdenkt, maar ik wil geen hond kweken die iedere dag iets moet moet moet! Rust is volgens mij net zo belangrijk. Niet alleen fysiek maar ook geestelijk. En met een full time baan vind ik het ook gewoon lekker om af en toe een avondje lekker te niksen, dus het is ook eigenbelang :wink:
Het is niet zo dat mijn honden het niet kunnen. Als ik zeg dat we niks gaan doen, druipen ze weer af. Heb helaas al een keer een pubermechel gehad met een gebroken poot en vorig jaar Oscar met een blessure. Allebei moesten wekenlang rustig aan doen. In tegenstelling tot wat ik dacht, legde ze zich daar nog aardig bij neer. Pas na een week of 2 gingen ze stuiteren (ondanks hersenwerk). Een dagje wat minder kan het prima. Na een praktijktraining of survivalrun ga ik de dag erna gewoon rustig wandelen. Dus niet naar het strand, ook niet fietsen of balletje gooien. Dat is echter geen echte rustdag met 3x per dag 10min lopen o.i.d..

Re: Witte herder een rustdag gunnen?

Geplaatst: 15 aug 2017 12:01
door sbientje
3,5 - 4,5 uur wandelen op een dag vind ik sowieso best veel hoor, ik zou wat meer rekening houden met hoeveel prikkels de hond krijgt. Dus als je zegt dat ie verkeer lastig vindt, dan doe je een rondje door de wijk/binnenstad maar hou je het bij 20 minuten. Op een gegeven moment is het koppie ook vol. Zou willen dat ik de energie had om iedere dag zoveel te awndelen, pfff.. ben al moe als ik het hoor :D

Re: Witte herder een rustdag gunnen?

Geplaatst: 15 aug 2017 12:10
door Jeffy
Ik zou even wat minderen tot ze wat meer gewend is. En af en toe een dagje niks kan helemaal geen kwaad. Wel even plassen en poepen natuurlijk maar verder niks. En als ze 's avonds niet meer uit wil zou ik dat ook gewoon kort houden.
Mijn twee witte dames kunnen dat prima. Zeker als we een drukke week hebben gehad vinden ze het wel fijn om lekker even een dagje niks te doen. Ze liggen dan vaak ook de hele dag te slapen of een beetje te kauwen op een botje of zo.

Re: Witte herder een rustdag gunnen?

Geplaatst: 15 aug 2017 12:36
door mijke
Cayenne schreef:Bedankt voor jullie reacties! Erg fijn om adviezen en meningen te lezen!

We gaan 4 keer per dag uit. s'Ochtends rond 5 uur ongeveer een half uurtje. Dan rond 11 uur meestal iets langer dan een uur. Om 4 uur weer een lange wandeling, meestal zo'n anderhalf uur en het kan met rustpauzes uitlopen tot 2 uur. En dan 's avonds rond 11 uur nog een half uur tot drie kwartier.
Ik ben trouwens wel iemand die flink doorloopt, dus ik probeer daar al rekening mee te houden.

Hmm, als ik het zo lees is het misschien inderdaad vrij veel voor een hond die nog weinig is gewend. We hebben dit wel opgebouwd hoor. Met name verkeer en mensen vind ze nog erg spannend, dus soms neem ik expres een route door een drukkere omgeving en dat zal ook wel veel prikkels geven.
Het is wel de bedoeling dat we binnenkort met haar op cursus gaan om aan haar socialisatie en de commando's te werken.

Ik voer trouwens Cavom/Farmfood en ze krijgt 2 tot 3 keer per week vers vlees. Ze weegt 29,9 kilo en moet volgens de dierenarts iets afvallen.
Je wandelt dus 4 á 5 uur per dag met de hond, en dan ook nog op flink tempo en langs prikkelrijke plekken die je hond niet gewend is. Dat lijkt me zelfs voor een hond met een prima conditie behoorlijk veel. Ik zou die rustdag schrappen maar gewoon een stuk minder doen met je hond. 2 of 3 uur wandelen per dag, op normaal tempo en zonder altijd extra prikkels op te zoeken is voor verreweg de meeste honden met normale conditie al meer dan genoeg. En wissel dan je wandelingen wat af, als je de ene dag de drukte opzoekt doe je dat de volgende wandelingen niet en de volgende dag ook niet. Ze kan ook best af en toe wat zwemmen of een keer achter een bal aan rennen, maar dan ga je daarna lekker op een bankje zitten en laat je haar eens een kwartiertje snuffelen. Af en toe snel lopen kan ook prima maar de keer erna dan weer op normaal tempo.

Re: Witte herder een rustdag gunnen?

Geplaatst: 15 aug 2017 12:51
door blacky
mijke schreef:
Cayenne schreef:Bedankt voor jullie reacties! Erg fijn om adviezen en meningen te lezen!

We gaan 4 keer per dag uit. s'Ochtends rond 5 uur ongeveer een half uurtje. Dan rond 11 uur meestal iets langer dan een uur. Om 4 uur weer een lange wandeling, meestal zo'n anderhalf uur en het kan met rustpauzes uitlopen tot 2 uur. En dan 's avonds rond 11 uur nog een half uur tot drie kwartier.
Ik ben trouwens wel iemand die flink doorloopt, dus ik probeer daar al rekening mee te houden.

Hmm, als ik het zo lees is het misschien inderdaad vrij veel voor een hond die nog weinig is gewend. We hebben dit wel opgebouwd hoor. Met name verkeer en mensen vind ze nog erg spannend, dus soms neem ik expres een route door een drukkere omgeving en dat zal ook wel veel prikkels geven.
Het is wel de bedoeling dat we binnenkort met haar op cursus gaan om aan haar socialisatie en de commando's te werken.

Ik voer trouwens Cavom/Farmfood en ze krijgt 2 tot 3 keer per week vers vlees. Ze weegt 29,9 kilo en moet volgens de dierenarts iets afvallen.
Je wandelt dus 4 á 5 uur per dag met de hond, en dan ook nog op flink tempo en langs prikkelrijke plekken die je hond niet gewend is. Dat lijkt me zelfs voor een hond met een prima conditie behoorlijk veel. Ik zou die rustdag schrappen maar gewoon een stuk minder doen met je hond. 2 of 3 uur wandelen per dag, op normaal tempo en zonder altijd extra prikkels op te zoeken is voor verreweg de meeste honden met normale conditie al meer dan genoeg. En wissel dan je wandelingen wat af, als je de ene dag de drukte opzoekt doe je dat de volgende wandelingen niet en de volgende dag ook niet. Ze kan ook best af en toe wat zwemmen of een keer achter een bal aan rennen, maar dan ga je daarna lekker op een bankje zitten en laat je haar eens een kwartiertje snuffelen. Af en toe snel lopen kan ook prima maar de keer erna dan weer op normaal tempo.
dit eigenlijk wel zo'n beetje. Voor wie wandel je zo veel? Voor de hond is het blijkbaar niet nodig. Hier wandel ik 4x daags met de honden. meestal 4x 20 min. tot een half uur en dan zijn ze in de tuin lekker druk bezig. zo'n 3 tot 4x in de week zit er een wandeling tussen van meer dan een uur. Dan wordt er door ze niet meer druk gespeeld en gedaan in de tuin.

Re: Witte herder een rustdag gunnen?

Geplaatst: 15 aug 2017 13:53
door Eilfy
Als ik Kenji echt moe wil hebben, is 1x een training schapendrijven ook genoeg om de rest van de dag een (naar schaap/sloot/bagger/ondefinieerbare nadere geuren ruikende) zeer voldane hond te hebben waarvan ik alleen maar z'n (ooit mooi witte) onderkant zag omdat hij op z'n rug ligt te snurken :mrgreen:

Re: Witte herder een rustdag gunnen?

Geplaatst: 15 aug 2017 14:17
door nomo
Ik vind dat je ook wel erg veel doet inderdaad, vooral met een hond die bijna niks gewend was. Zou niet zozeer een rustdag inplannen, maar eerder mijn dagelijkse routine iets veranderen.
En na een hele drukke dag/tijd een rustdag is niks mis mee. Dat doe ik ook wel, als Morris het nodig heeft of ik zelf :engel:

Hier doen we het vandaag ook rustig aan. Logeetje is er nu een week en in die week heb ik mijn verjaardag gevierd met een huis vol visite, zijn de neefjes / nichtjes 2 dagen hier geweest, hebben we bijna dagelijks een extra losloopwandeling gedaan en spelen ze zich tussendoor nog suf met elkaar.
Dus vandaag maar even rust! Vanochtend wel een losloopwandeling gemaakt, maar iets korter dan normaal. Ontbijt gehad in de snuffelmat zodat de hersenen ook even aan het werk mochten en dat is het wel voor vandaag.
Ze zijn er zelf gewoon ook aan toe. Als ik nu ga staan en de riemen pak staan ze meteen weer stuiterend bij me en gaan ze graag weer mee, maar ze gaan zelf iets te makkelijk over hun grenzen heen. En zo te zien is het echt wel tijd voor even een rustdag. Ze liggen er al een paar uren zo bij :Q:
Afbeelding

Re: Witte herder een rustdag gunnen?

Geplaatst: 15 aug 2017 14:54
door Hippo
Cayenne schreef:Bedankt voor jullie reacties! Erg fijn om adviezen en meningen te lezen!

We gaan 4 keer per dag uit. s'Ochtends rond 5 uur ongeveer een half uurtje. Dan rond 11 uur meestal iets langer dan een uur. Om 4 uur weer een lange wandeling, meestal zo'n anderhalf uur en het kan met rustpauzes uitlopen tot 2 uur. En dan 's avonds rond 11 uur nog een half uur tot drie kwartier.
Ik ben trouwens wel iemand die flink doorloopt, dus ik probeer daar al rekening mee te houden.

Hmm, als ik het zo lees is het misschien inderdaad vrij veel voor een hond die nog weinig is gewend. We hebben dit wel opgebouwd hoor. Met name verkeer en mensen vind ze nog erg spannend, dus soms neem ik expres een route door een drukkere omgeving en dat zal ook wel veel prikkels geven.
Het is wel de bedoeling dat we binnenkort met haar op cursus gaan om aan haar socialisatie en de commando's te werken.

Ik voer trouwens Cavom/Farmfood en ze krijgt 2 tot 3 keer per week vers vlees. Ze weegt 29,9 kilo en moet volgens de dierenarts iets afvallen.
Ik ben altijd nieuwsgierig als ik zulk soort mate van activiteit lees, waarom ga je zoveel wandelen? Mijn mechels, die toch wel bekend staan om hun tomeloze energie, krijgen op sommige vakantiedagen zoveel beweging als jij dagelijks doet, maar verder niet (zie ook mijn eerdere reactie). En dat is ook zeker niet nodig. Ze zijn thuis de rust zelve en liggen voornamelijk lekker te pitten.

Ik zou je willen aanraden om dit artikel eens te lezen :-) -> http://www.moniquebladder.nl/activiteiten-hond-te-veel/
Dit is een zin uit haar samenvatting:"Heb je problemen met gedrag van je hond of zijn er fysieke problemen? Wees kritisch naar de hoeveelheid activiteiten die je met je hond onderneemt! Jullie kunnen het wel leuk vinden, maar is het ook goed voor je hond?"

Re: Witte herder een rustdag gunnen?

Geplaatst: 15 aug 2017 14:58
door Machie
Ik wandel s avonds ook echt geen half uur of meer. Dan is het ff plassen en verder slapen. Ik heb ook echt wel energiebommetjes maar zoveel hebben ze niet nodig zonder ze compleet overprikkelt te krijgen. 1x per dag uurtje bos, keer of 2 a 3 per week 2 uurtjes bos en dan nog 3x per dag 20 minuten, en nog een plas voor het slapen. Daarnaast trainen we wel het een en ander, dat is voor mijn honden genoeg.

Re: Witte herder een rustdag gunnen?

Geplaatst: 15 aug 2017 15:01
door veertje
Dit is ook wel een goed stuk:
Joey: 11 jaar, kapotte knieen, spondylosevorming in de rug, geopereerd aan een hernia, chronisch overbelaste voorhand, artrose in de voorpoten/schouders en ga zo maar door.

Joey is mijn hondje van glas, mijn kneusje.. Door de jaren heen zo verzwakt dat hij geen tegenslag meer aan kan.

Hij was namelijk onze eerste border collie.

"Met een border collie moet je veel doen hoor! Je moet heel veel wandelen en ze moeten veel rennen. Je moet ze elke dag goed moe maken" En dat deden we dus ook.

Joey ging als jonge hond achter ballen aan, mee fietsen, skaten,veel wandelen, voetballen noem het allemaal maar op. Elke dag waren we intensief met hem bezig. Want dat moest: hij is een border collie. Wij waren er van overtuigd dat we hem geen beter leven konden bieden; we deden er alles aan om hem te bieden wat hij nodig had. Veel beweging en uitdaging. We deden behendigheid, frisbee, gehoorzaamheid en dan nog alle wandelingen en balletjes gooien tussendoor. Joey kreeg vollop beweging. Maar niet alle bewegingen zijn goed...

Joey is nu nog altijd jong van geest, en wil altijd spelen/werken als we buiten zijn. Ookal is zijn lijf al sinds hij 3 was niet meer helemaal in orde geweest. Joey is namelijk niet gebouwd voor behendigheid, of voor frisbee, of om achter ballen aan te rennen. Hij staat hoog op zijn poten en is hypermobiel, hij kan al die scherpe draaien en dat abrubte remmen helemaal niet aan. Maar ik was 15/16 jaar oud, wist ik veel. Joey deed het allemaal namelijk wel, en met groot plezier. Er was ook niemand die tegen mij zei: joh je hond beweegt volgens mij niet goed. En zolang hij niet mankte zag ik dat met mijn leek-ogen ook niet.

Pas toen Joey een jaar of 5 was zei iemand een keer: hij lijkt soms wel overtraind... Geestelijk was hij dat niet, maar fysiek kon zijn lijf al die bezigheden eigenlijk helemaal niet aan. Hierdoor zakte zijn tempo tijdens het sporten heel snel omlaag. "Nee joh, hij is hartstikke fanatiek, hij vind gewoon de trucjes dichtbij niet zo leuk, hij gaat liever rennen"

Dat klopte ook, want rennen is voor een hond makkelijk. Hoe meer snelheid hoe makkelijker het is om delen van je lijf te ontzien.

Joey kon met 5 of 6 jaar al met pensioen.

Denk je eens in: een hond die geboren is om actief bezig te zijn, om samen met de baas te werken, een hond die van nature altijd speels en actief is, en die alleen nog maar rechtlijnig mag/kan bewegen. Jullie hebben in deze groep allemaal border collies, ik denk dat jullie wel begrijpen dat dit geen leven is voor zo'n hond.

Rontgenfoto's, hernia-operatie, wekelijkse fysiotherapie, bezoekjes aan de osteopaat, hydrotherapie alles hebben we gedaan om Joey weer te kunnen laten rennen. Ik had voor mijzelf een regel: hij moet los kunnen wandelen. En de afgelopen jaren kon hij gelukkig gewoon hond zijn :) Mijn Joey, lekker los lopen en zijn eigen ding doen. Sporten zou nooit meer kunnen maar op zijn manier kon hij nog/weer heel veel.

Maar eerlijk is eerlijk, wij hebben Joey in zijn eerste jaren al gesloopt. Alle rontgens waren altijd goed (ik kan er een muur mee behangen zoveel foto's heb ik laten maken). Maar door verkeerd en overmatig te belasten in zijn jonge jaren is Joey kapot gegaan.

Joey is nu 11, en in die 11 jaar heb ik zo ontzettend veel geleerd. Ik ben veel bewuster bezig met hoe mijn honden bewegen. Hoe zijn de lijnen van een sprong? Gebruikt een hond zijn achterhand wel goed? Hebben ze een rare pas als ze rustig lopen? enz. Ik leer veel van de fysiosessies en van mijn twee kneusjes (Lennon is met zijn spondylose kneusje nummer 2). Als je eigen honden van alles mankeren ga je soms spoken zien, maar je krijgt er ook oog voor: er is "iets" niet goed aan hoe die hond daar loopt.

Ik zie zo veel honden waarbij de baasjes dezelfde fouten maken die ik gemaakt heb. En de ene hond is fysiek sterker dan de ander, en kan al die extra beweging en uitdaging bijvoorbeeld wel aan. Joey kon dat niet.

Beste (nieuwe) border collie eigenaren:
Een border collie hoeft niet eindeloos te rennen. Die hoeft niet elke dag te sporten. Ze hoeven niet achter balletjes aan te rennen (ik gooi al jaren geen balletjes meer). Je hoeft je border collie niet elke dag af te matten. Laat ze niet zo hoog mogelijk naar takjes of ballen springen of over een harde ondergrond rauzen.

Je moet ze leren rust te pakken. Rustdagen inplannen en hun lijf de kans geven te herstellen na een intensieve training. Ga bewust om met je hond en dan gaat hij/zij nog jaren mee :)

En als iemand tegen je zegt: ik zie iets in hoe jouw hond loopt... Schuif het dan niet af op: "dat doet hij altijd". Want als een hond altijd zijn lijf verkeerd belast, dan krijgt dat gevolgen als hij/zij ouder wordt.

Het is moeilijk om kritiek te leveren op andermans hond. Ik zeg vaak maar niks, want mensen schieten altijd meteen in de verdediging. Alsof je hen ergens van beschuldigd, terwijl je alleen je zorgen uit om de gezondheid van het beestje.

Maar als iemand uiteindelijk durft te zeggen dat hij/zij vermoed dat er iets niet goed zit, neem dat dan serieus. Maak een keer een afspraak bij een fysio of een osteopaat. Baadt het niet dan schaadt het niet...

"Joey moet los kunnen lopen en vrij zijn dingen kunnen doen" Dat is mijn gouden regel voor Joey. Maar hij kan dat al een paar weken niet meer... Dus de twijfel slaat toe, want hij wil nog zooooo graag.

En dat allemaal omdat wij dachten dat je zo ontzettend veel moest doen met je border collie. Joey is daar de dupe van en ik heb een hele harde (en dure) les geleerd.
Bron

Re: Witte herder een rustdag gunnen?

Geplaatst: 15 aug 2017 16:19
door ** Angela **
Jeetje , zoveel lopen ze hier ook niet hoor
Nu is dat ook niet te doen met 6 honden , dan kom ik niet meer aan werken of t huishouden toe

We doen wel aangelijnd wandelen door de wijk ( daar zijn ze lekker geestelijk bezig en worden ze moe van ), balletje gooien , fietsen , op de loopband , los wandelen / zwemmen

Dit alles niet elke dag hoor , maar naast t aangelijnd wandelen doen we dan weer iets anders
Behalve t fietsen , dat zijn er maar 4 die dat nog doen

Daarnaast gaan de 4 dames die trainen nog 2-3 x pw speuren ( alleen nu ff niet ivm geen speurveld ) , 4-5x pw IPO training ( soms wel 7x ) , en Ziva gaat nog 1x pw met een kennis mee naar de agility en af en toe een wedstrijdje
De 2 die niet meer mee gaan trainen doe ik thuis wat oefeningetjes mee

En soms gaan we ook wel eens niet trainen, blijven we lekker thuis en doen we een dagje rustig aan
Vinden ze ook niet erg ;)