Pagina 1 van 1

Halfzijdige aangezichtsverlamming

Geplaatst: 26 mei 2017 11:22
door glashelder
Vorige week is bij mijn golden van 8.5 jaar een rechtzijdige verlamming vastgesteld aan zijn kop. Mijn lieverd is al jaren schildklierpatiƫnt en daarom is zijn schildklier getest geweest om te zien of zijn medicatie (Forthyron) aangepast moest worden, dit bleek niet zo te zijn want zijn waarden zijn perfect.
En nu weten zowel DA als ik niet hoe het komt dat die verlamming er is. Zou nog een ontsteking kunnen zijn, maar daarbij hoort normaal pijn en ik ben er vrijwel zeker van dat hij helemaal geen pijn heeft. De DA wil ook niet direct starten met het geven van cortisone omdat dit zijn schildklier helemaal in de war zou kunnen brengen. Iemand ervaring met die combi van problemen/medicatie?
Iemand ervaring over die aangezichtsverlamming?

Momenteel ga ik 2 keer per week naar de Da, voor opvolging en voor acupunctuur, om die zenuw toch wat te stimuleren. Straks moet ik terug dus ik hoop wat wijzer te geraken.

Re: Halfzijdige aangezichtsverlamming

Geplaatst: 26 mei 2017 11:59
door nelleke
Wat een zorgen voor jullie. Hoop dat de acupunctuur wat helpt. Sterkte gewenst.


Verzonden vanaf mijn iPad met Tapatalk

Re: Halfzijdige aangezichtsverlamming

Geplaatst: 26 mei 2017 13:30
door DeDiana
Kan ook het gevolg zijn van een chronische oorontsteking. De aangezichtszenuw loopt ook in dat gebied. Een chronische oorontsteking is niet altijd pijnlijk.

Re: Halfzijdige aangezichtsverlamming

Geplaatst: 26 mei 2017 21:53
door glashelder
Dank jullie, ik zal beide zaken eens navragen. Oorontstekingen heb ik wel bijna nooit met hem, maar wie weet.

Geen zorgen hoor, hij kan nog zelfstandig eten en drinken, zo lang dat niet moeilijk wordt ben ik 'gerust'. Hij morst gewoon meer maar dat is het minste. Als ik kan post ik eens een foto, misschien dat het zo herkenbaar is.

Re: Halfzijdige aangezichtsverlamming

Geplaatst: 26 mei 2017 22:23
door Gimmick
Mijn vorige teef heeft dit ook eens gehad.
Spontaan in de auto. Ze zat naast me en ineens zakt haar mondhoek uit en het oog knipperde niet meer. Oor ging hangen.
Dikke paniek uiteraard bij mij.
We zijn er nooit achter gekomen waardoor het kwam.
Na een maand of 2 werd het langzaam beter en 3 a 4 maand verder was er niks meer van te zien.
En ik heb er niks aan laten doen

Re: Halfzijdige aangezichtsverlamming

Geplaatst: 26 mei 2017 22:50
door janeway
Ik zelf heb het eens gehad. Bij mensen loopt de aangezichtzenuw vanaf het oor door een tunneltje naar het gezicht.. Dat tunneltje kan ook ontstoken raken en zet op waardoor de zenuw bekneld raakt. De behandeling in mijn geval was prednison.. Ik weet natuurlijk niet hoe het bij honden zit. Misschien vergelijkbaar..

Re: Halfzijdige aangezichtsverlamming

Geplaatst: 27 mei 2017 11:50
door Lanavandevledders
Heb hier geen ervaring mee, hopelijk gaat het snel weer de goede kant op,

Re: Halfzijdige aangezichtsverlamming

Geplaatst: 27 mei 2017 18:39
door Nel
Is het soms de ziekte van Bell?

Re: Halfzijdige aangezichtsverlamming

Geplaatst: 27 mei 2017 22:17
door glashelder
Duimen dat het ook vanzelf over gaat! Gisteren heeft hij naast de acupunctuur ook lokaal cortisone ingespoten gekregen tegen ev. ontsteking van de zenuw daar.
Het hangt allemaal nog maar er was geen duidelijke achteruitgang dus dat is al zeer goed.