Pagina 1 van 1
ervaring met TTA?
Geplaatst: 20 okt 2016 19:44
door lunaquinty
dinos, onze cane corso, heeft zijn kruisband gescheurd, en daarvoor word hij 4 november geopereerd d.m.v. een TTA.
heeft er iemand ervaring met deze operatie, en dan met name met de revalidatie? hoe ging dat bij jullie hond precies?
Re: ervaring met TTA?
Geplaatst: 20 okt 2016 19:55
door joline
Onze vorige hond heeft twee TTA operaties gehad. De revalidatie was pittig, hij voelde zich al snel weer goed en wilde meer doen dan mocht dus moest hem veel afremmen. Toen de revalidatie periode voorbij was mocht hij alles weer en dat ging ook prima. Als 1 van mijn honden die ik nu heb ook een ingescheurde kruisband zou krijgen dan kies ik zeker weten weer voor de TTA

Re: ervaring met TTA?
Geplaatst: 20 okt 2016 20:13
door lunaquinty
joline schreef:Onze vorige hond heeft twee TTA operaties gehad. De revalidatie was pittig, hij voelde zich al snel weer goed en wilde meer doen dan mocht dus moest hem veel afremmen. Toen de revalidatie periode voorbij was mocht hij alles weer en dat ging ook prima. Als 1 van mijn honden die ik nu heb ook een ingescheurde kruisband zou krijgen dan kies ik zeker weten weer voor de TTA

dat is precies waar mijn da voor waarschuwde, dat hij zich snel weer goed gaat voelen, en dan ook teveel zal willen doen. hoe lang moest jij je hond rustig houden?
Re: ervaring met TTA?
Geplaatst: 24 okt 2016 08:42
door joline
Het rustig houden was eigenlijk de hele revalidatie periode
Omdat de knie na de TTA operatie meteen weer stabiel is voelen ze zich snel beter. Hij stond bij de eerste TTA operatie na een paar dagen alweer op zijn poot (zijn kruisband was toen helemaal door). Bij de de tweede operatie ging het allemaal nog sneller omdat hij toen alleen een ingescheurde kruisband had en zijn meniscus niet gescheurd was.
Bij de eerste operatie moest hij wel 6 weken langer rustig aan doen omdat het bot tussen de wig nog niet helemaal dicht gegroeid was. Bij de tweede operatie mocht hij na de gebruikelijke revalidatie periode weer alles doen.
Hij was 7 toen hij voor het eerst geopereerd werd, de tweede operatie was ongeveer een half jaar daarna.
Ik heb hem na de operaties nooit beperkt in zijn doen en laten. Hij is nooit meer kreupel geweest en is 12 jaar geworden.
Re: ervaring met TTA?
Geplaatst: 24 okt 2016 08:58
door Caat*
Ik zou echt, echt heel voorzichtig zijn met opbouwen. De verhalen die ik ken van honden die nog lang regelmatig kreupelden of blijvend manken na de TTA, zijn zo goed als allemaal te wijten aan te snel te veel belasting. Vooral draaiingen schijnen funest te zijn. Bot heeft gewoon een tijd nodig om aan te groeien.
Ik vind TTA wel een hele goede methode en zou daar voor kiezen indien nodig.
Misschien kun je na de rustperiode met je hond naar een fysiotherapeut gaan, om te kijken of de belasting opgevoerd mag worden? Ik ken iemand die dit zo heeft gedaan en is daar heel tevreden mee. Die hond heeft nooit meer gemankt en mag alles weer.
Re: ervaring met TTA?
Geplaatst: 24 okt 2016 09:23
door mirriejj
Juna is vorig jaar november ook geopereerd aan haar kruisband, ik vond de revalidatie echt een ramp, ze was gewoon niet rustig te houden. Ze liep de 2e dag al weer op 4 poten en dacht dat ze alles kon.
Sinds maart loopt ze weer succesvol in de sport, kreupel heeft ze nooit meer gelopen. Juna is wel een lichtgewicht van 15 kg.
Re: ervaring met TTA?
Geplaatst: 24 okt 2016 09:33
door joline
Dat opbouwen en rustig houden is inderdaad heel belangrijk. En dat is gelijk wat de revalidatie periode zo pittig maakt. Je hond voelt zich prima, wil alles weer doen en jij bent constant bezig met hem afremmen. Ook in huis. Ik had extra kleden in huis vanwege ons laminaat en de bel uitgezet want als de bel ging vloog hij meteen naar de deur toe als altijd.
Re: ervaring met TTA?
Geplaatst: 24 okt 2016 14:15
door Brigitte
Phantom van ons heeft een half jaar geleden een TTA operatie gehad in Sleeuwijk. Tijdens de operatie kwamen ze er ook achter dat zijn meniscus in stukken lag wrl door de klap van in een gat rennen...inmiddels is hij helemaal hersteld en 2 weken terug voor controle geweest en ze waren heel tevreden. Ik heb het geluk dat Phantom in huis een hele luie hond is en de revalidatie bij hem ging erg makkelijk.
Re: ervaring met TTA?
Geplaatst: 25 okt 2016 19:49
door lunaquinty
dinos is in huis ook erg rustig, maar zodra hij denkt dat we gaan wandelen begint hij te spelen met ons pitje, en dat moeten we zien te voorkomen. ook is hij niet gewend om aangelijnd uitgelaten te worden, dus dat wordt ook een uitdaging. hij doet niets liever dan keihard de dijk af rennen, zelfs nu nog, met kapotte knie. als je hem ziet rennen zou je niet eens denken dat hij iets mankeert, maar als hij rustig loopt gebruikt hij vaak maar 3 poten.
ik schrok wel van de diagnose, want ik had verwacht dat zijn hernia weer opspeelde. dat geeft dezelfde symptomen, maar is veel makkelijker te verhelpen door de orthomanueel therapeute. vorig jaar had hij ook al een tijd last van zijn knie, waar we uiteindelijk voor naar luik zijn geweest, naar dr di duca, maar toen was er weinig aan de hand, alleen een beetje artrose en wat overbelasting. deze keer is het helaas wel mis.
Re: ervaring met TTA?
Geplaatst: 26 okt 2016 16:12
door joline
Ik zou hem zelf niet meer laten rennen met die kapotte knie. Hoe meer gekke bewegingen hij nu maakt, hoe meer er kapot gaat in zijn knie
En hoe meer er kapot gaat, hoe langer de revalidatie (kan) duren.