Pagina 1 van 5
Lever ontsteking/hepatitis Het was hem niet gegund..
Geplaatst: 26 jul 2016 14:44
door DesireeB
Maylo is langzaam aan het opkrabbelen na 2 weken en goed ziek geweest te zijn.
Sinds vandaag kan ik denk ik zeggen dat het eten ook wel goed gaat. Hij zit wel snel vol en ik voer hem uit de hand omdat hij dusdanig zwak is dat zelf eten teveel energie kost en hij dit dus niet doet.
Hij is nog wel redelijk kieskeurig dus niet alles gaat er in maar op dit moment gaat smuldier er weer in en de satin balls ook. Af en toe een frolic lust hij ook wel en verder krijgt hij nog een tal van lekkere dingen maar die niet echt voedzaam zijn.
Voor 9 augustus staat er een operatie op de planning voor zijn knie. Voor die tijd wil ik hem toch wel weer redelijk gezond hebben zodat hij de operatie kan doorstaan, denk dat als hij nu geopereerd zou moeten worden dat hij het niet eens overleefd zo zwak.
Hij geeft op dit moment geen pijn aan, heeft geen koorts meer en eet meerdere malen per dag dus we zijn op de goede weg maar een extra boost kan geen kwaad. Vanmiddag ga ik ook nog even na de DA om hij vorige week 2 kg was afgevallen en ik vermoed dat dit wel meer geworden is.
Wat kunnen jullie aanraden om heb snel wat aan te laten komen en eventueel wat extra energie te geven zodat hij snel weer fit is??
Re: Herstel na ziekte. Advies gevraagd
Geplaatst: 26 jul 2016 16:59
door DesireeB
Net gewogen en hij is de afgelopen 6 dagen niet meer afgevallen.

Re: Herstel na ziekte. Advies gevraagd
Geplaatst: 26 jul 2016 17:02
door mosquito1980
Geef hem makkelijk verteerbaar voedsel (bv rijst en kippen borst) met een extra vitamine supplement.
Verder rustig aandoen

Re: Herstel na ziekte. Advies gevraagd
Geplaatst: 26 jul 2016 17:19
door gonnie
Wat vervelend dat hij zo ziek was.
Beterschap
Re: Herstel na ziekte. Advies gevraagd
Geplaatst: 26 jul 2016 21:13
door Charlie
Wat ik altijd geef bij onze honden, als ze moeten herstellen of even een weerstandboost moeten hebben, is colostrum therapie
http://www.medpets.be/colostrum+therapi ... AgUA8P8HAQ Werkt altijd als een tierelier en de honden vinden het super lekker !
Re: Herstel na ziekte. Advies gevraagd
Geplaatst: 27 jul 2016 15:49
door DesireeB
Ik heb gister tijdens het wegen dit
http://www.medpets.nl/nutriplus+gel+hond/ meegenomen. Dat vind hij gelukkig erg lekker.
Vandaag zijn we weer helemaal terug bij af. Begon net weer ineens te kwijlen en te trillen. Hij had vanochtend flink diarree. Ook heeft hij van het vele liggen nu doorlig plekken.
Heb net een andere dierenarts gebeld(waar hij ook met zijn poot loopt) in de hoop dat deze wel iets kunnen doen. Begin een beetje mijn vertrouwen bij de arts om de hoek kwijt te raken, moet overal uitdrukkelijk om vragen. Onderzoek hebben ze nog niet willen doen, maar ben er nu behoorlijk klaar mee.
Ik trek het zelf niet meer en Maylo gaat er langzaam aan onderdoor.
Re: Herstel na ziekte. Advies gevraagd
Geplaatst: 27 jul 2016 15:52
door mosquito1980
Kun je hem niet bij de Wagenrenk (Ede/Wageningen) of een andere super kliniek bij jou in de buurt laten onderzoeken?
Bloed en urine laten onderzoeken?
Re: Herstel na ziekte. Advies gevraagd
Geplaatst: 27 jul 2016 15:56
door DesireeB
mosquito1980 schreef:Kun je hem niet bij de Wagenrenk (Ede/Wageningen) of een andere super kliniek bij jou in de buurt laten onderzoeken?
Bloed en urine laten onderzoeken?
Dat ga ik vanavond wel vragen. Dierenarts om de hoek wilde dat steeds niet doen. Net als dat ik steeds zelf om medicatie, of suplementen etc moet vragen.
Re: Herstel na ziekte. Advies gevraagd
Geplaatst: 27 jul 2016 16:03
door gonnie
Ik hoop dat hij snel weer de oude wordt.
Sterkte.
Re: Herstel na ziekte. Advies gevraagd
Geplaatst: 27 jul 2016 18:29
door DesireeB
alinelaila schreef:Dees en Maylo schreef:mosquito1980 schreef:Kun je hem niet bij de Wagenrenk (Ede/Wageningen) of een andere super kliniek bij jou in de buurt laten onderzoeken?
Bloed en urine laten onderzoeken?
Dat ga ik vanavond wel vragen. Dierenarts om de hoek wilde dat steeds niet doen. Net als dat ik steeds zelf om medicatie, of suplementen etc moet vragen.
Hij is zo ziek en ze willen niets doen? Wat denken ze dan dat hij heeft?
Ik zou een uitgebreid bloed- en ontlastingsonderzoek doen. Drinkt hij wel genoeg? Let op dat hij niet uitdroogt.
Sterkte!
Ze dachten eerst herpes, gezien de blaasjes in zijn bek waar het mee begon. Volgens zijn heeft hij dexamedium gehad waarop de baasjes wel weg gegaan zijn. Indien dit niet zou helpen dachten ze dat zijn immuun kapot zou zijn maar de blaasjes zijn dus wel weg gegaan. Vorige week woensdag ben ik terug gegaan omdat de dexamedium uitgewerkt was en de blaasjes weg maar het herstel was nog vet te zoeken. Dus gevraagd om een onderzoek. DA vond dat het beter ging omdat de blaasjes wel weg waren dus moest het in de gaten houden en onderzoek was niet nodig.
Drinken doet hij gelukkig wel, wel op aandringen maar hij drinkt. Van uitdroging is geen sprake maar hij is wel flink vermagerd, het is maar 2 kg maar hij was al heel slank en die 2 kg moeten er dus wel echt weer aan.
Gister heb ik hem bij de DA gewogen en er was gelukkig niet meer vanaf maar hij is te zwak om ook maar iets de doen, plassen en poepen red hij net aan en daarna moet hij gelijk weer liggen want hij is volledig uitgeput.
Hij heeft net gelukkig wat gegeten, een half blikje (supermarkt)blikvoer(meer wilde hij niet) en 2 satin balls als toetje en toen zat hij echt vol. Terwijl hij als ik de beschrijving aanhoud wel 4,5 blik nodig zou hebben op een dag. Elke dag moet ik momenteel eten afwisselen want buikpijn koppelt hij dus ook aan eten en dan wil hij dat niet meer. Biedt het dat wel aan maar hij moet het niet, en ik weet dat hij dit doet dus van ellende ga ik dan weer eten aanbieden net zo lang tot er wat is wat hij wel wilt en zo zijn we dus al bijna 2 weken bezig.
Re: Herstel na ziekte. Advies gevraagd
Geplaatst: 27 jul 2016 21:54
door DesireeB
Net naar andere arts geweest. En ze schrokken zich rot. De normaal gesproken stoere reu is nu niks anders dan een zielig hoopje ellende dat overal hulp bij nodig heeft en amper op zijn poten kan staan.
Hij heeft pijnstilling dmv injectie gekregen omdat hij deze vandaag nog niet gehad heeft, en dit hoeft niet via het maag/darm kanaal. Er is bloed afgenomen (koste aardig wat moeite, paar keer mis geprikt)en doorgestuurd naar het lab en hoor morgen de uitslag(uiterlijk van het weekend).
Hij had ook weer koorts maar dat heeft hij standaard bij de DA door stress, dus zal z'n temperatuur goed in de gaten houden.
Zodra er meer bekend is gaan we verdere optie's overwegen.
Z'n bek is ook nagekeken en op wat irritatie op het puntje van zijn tong is er niks meer te zien, slijmvliezen zagen er ook mooi uit. Buik gevoeld en dat voelde ook allemaal goed, hart en longen klonken heel mooi.
Voor nu staat zijn operatie van 9 augustus even in de koelkast, als hij niet flink hersteld de aankomende dagen kan deze niet doorgaan omdat hij het waarschijnlijk niet eens overleefd.
Wel grappig want hoe wankel hij ook is, en hij eigenlijk helemaal geen trek heeft gaat hij na alles braaf ondergaan te hebben altijd voor het aanrecht lopen loeren opzoek naar koekjes. Tsja, brave hondjes verdienen wel een koekje.
Voor nu dus even afwachten, deze DA vermoede ook een virus en herpes klonk niet vreemd gezien de blaasjes die hij heeft gehad.
En diarree zou kunnen komen dat hij er nu een buikgriep boven op heeft gehad omdat hij zo verzwakt is, maar kan ook door het eten komen van gister misschien toch teveel geweest of dat de pijnstilling nu zijn tol gaat eisen.
Als hij morgen weer diarree en nog steeds koorts heeft mag ik sowieso een andere pijnstilling ophalen die wat milder zou zijn.
Re: Herstel na ziekte. Advies gevraagd
Geplaatst: 28 jul 2016 06:32
door runninggirl
Misschien een goede probiotica voor de weerstand er bij geven? Niet leuk dat het nog steeds zo slecht gaat. Beterschap!
Re: Herstel na ziekte. Advies gevraagd
Geplaatst: 28 jul 2016 06:46
door Benthe
Ik vind het best heftig klinken dat een DA geen verdere onderzoeken nodig acht terwijl de hond er best slecht aan toe is.
De meeste DA's werken op geur en zicht maar bloedonderzoek is toch niet te veel moeite lijkt me.....
Heel veel beterschap voor Maylo!
Re: Herstel na ziekte. Advies gevraagd
Geplaatst: 28 jul 2016 17:45
door DesireeB
Ik ben net gebeld met de uitslag van het bloedonderzoek.
Maylo's lever laat afwijkende waarde zien, kan een ontsteking zijn maar ook wat anders. Ook zijn nieren geven onsteking waarde aan maar dat kan mogelijk door zijn lever komen.
Morgen om 9.00 gaan we weer heen dan krijgt hij een echo zodat we vast kunnen stellen wat het is.
Hier had ik toch even niet opgehoopt zeg, en had ik nou maar wel al veel eerder dat bloedonderzoek er door gedrukt.
Hopen dat het morgen allemaal meevalt.
Re: Herstel na ziekte. Advies gevraagd
Geplaatst: 28 jul 2016 17:47
door gonnie
Klinkt niet zo goed.
Ik hoop dat het snel beter met hem gaat.
Sterkte.
Re: Herstel na ziekte. Advies gevraagd
Geplaatst: 28 jul 2016 18:07
door malinois
Fijn dat er nu iig iets gedaan wordt... al is t niet wat je hoopt beter weten dan onzeker geknoei
Re: Herstel na ziekte. Advies gevraagd
Geplaatst: 28 jul 2016 18:08
door Yara
Ik hoop dat het meevalt. Sterkte morgen!
Re: Herstel na ziekte. Advies gevraagd
Geplaatst: 28 jul 2016 18:09
door runninggirl
He bah ik duim heel hard dat het morgen allemaal mee valt...
Re: Herstel na ziekte. Advies gevraagd
Geplaatst: 28 jul 2016 18:20
door Lieske_1977
Ik duim ook mee. Hij klinkt wel echt ziek

Re: Herstel na ziekte. Advies gevraagd
Geplaatst: 28 jul 2016 18:25
door DesireeB
Dank jullie.
We hopen morgen op de best mogelijke uitslag.
Ik heb wel vriend net al verteld dat als het echt heel slecht is en er chemo etc aan te pas moet komen dat ik hem waarschijnlijk niet meer bij laat komen.
Maylo heeft al zoveel pech gehad ondertussen op medisch gebied, ik ga hem niet nog langer laten lijden met het risico dat het alleen maar rekken is en dat wil ik hem niet meer aandoen.
Re: Herstel na ziekte. Advies gevraagd
Geplaatst: 29 jul 2016 07:56
door DesireeB
Spannend!!
Zo naar de DA.
Duimen voor de best mogelijke uitslag.
Re: Herstel na ziekte. Advies gevraagd
Geplaatst: 29 jul 2016 07:57
door runninggirl
De duimen draaien hier ook voor jullie!
Re: Herstel na ziekte. Advies gevraagd
Geplaatst: 29 jul 2016 08:34
door gonnie
Ik hoop dat de uitslag goed is.
Re: Herstel na ziekte. Advies gevraagd
Geplaatst: 29 jul 2016 08:35
door Fotogravinnetje
Ik duim mee!
Re: Herstel na ziekte. Advies gevraagd
Geplaatst: 29 jul 2016 10:09
door DesireeB
Net thuis. Voor als nog de best mogelijke uitslag.
Er was een ontsteking te zien op zijn lever en galblaas. Maar lever was niet vergroot en geen tumoren te zien, was wel wat donkerder. Voor de echo moest zijn buik geschoren worden en daar was hij toch wel geel, ondanks dat er voor de rest nergens geel te bekennen is.
Helemaal uit te gevaren zone is hij nog niet, kleine mogelijkheid dat er als nog tumoren ontstaan op de lever maar voor nu gaan we hem behandelen voor de ontstekingen.
Hij is nog bij de DA aan het infuus zodat hij wat kan aansterken en vanavond als alles goed is haal ik hem op. Daarna gaan we starten met prednison en penicilline. Zijn pijnstillers mag hij nu absoluut niet meer, dit is niet goed voor hem nu. En hij moet voorlopig op een nierdieet.
Maylo vond de echo overigens helemaal prima en lag er half slapend bij, hij was ook niet van plan om nog op te staan. Hij heeft het allemaal weer super braaf doorstaan.

Re: Herstel na ziekte. Advies gevraagd
Geplaatst: 29 jul 2016 10:27
door Caro.
Ik duim dat de medicatie aanslaat en je ventje weer goed op zal knappen
Echt heel vreemd dat de eerste dierenarts geen verder onderzoek heeft gedaan en de operatie zou ik voorlopig maar ver vooruit schuiven.
Re: Herstel na ziekte. Advies gevraagd
Geplaatst: 29 jul 2016 10:36
door Izzie_Anneke
Caro. schreef:.... en de operatie zou ik voorlopig maar ver vooruit schuiven.
Ik ook. Eerst maar opkrabbelen. Ik hoop ook dat de medicatie aanslaat!
Re: Herstel na ziekte. Advies gevraagd
Geplaatst: 29 jul 2016 10:36
door DesireeB
Caro. schreef:Ik duim dat de medicatie aanslaat en je ventje weer goed op zal knappen
Echt heel vreemd dat de eerste dierenarts geen verder onderzoek heeft gedaan en de operatie zou ik voorlopig maar ver vooruit schuiven.
Operatie is voor nu even van de baan hoor. Eerst zijn lever in orde krijgen dan zien we wel verder. Gelukkig Is Maylo heel makkelijk en momenteel toch te zien om afstanden te maken dus die poot heeft hij de laatste week geen last van.
Die eerste arts ben ik ook flink klaar mee ondertussen, en neem het mezelf ook kwalijk dat ik niet direct naar mijn gevoel geluisterd heb en een bloedonderzoek dus niet heb afgedwongen. 2 keer wel om gevraagd maar werd afgedaan als onnodig en deze praktijk stelde het gelijk al voor, voor ik ook maar een woord kon uitbrengen.
Re: Herstel na ziekte. Advies gevraagd
Geplaatst: 29 jul 2016 10:44
door Manuma
Ach arme Maylo
Beterschap voor je knappe vent

Ik duim dat het aanslaat!
Re: Herstel na ziekte. Advies gevraagd
Geplaatst: 29 jul 2016 11:16
door Yara
Dat is niet niks. Geen wonder dat hij zich zo beroerd voelde al die tijd. Heel apart dat die vorige DA geen onderzoek deed. Hoop voor je dat hij gauw op mag knappen. Veel beterschap!