Pagina 1 van 1
Zwerfvuil rapen
Geplaatst: 19 jun 2016 10:25
door maart
Ik ben al enige tijd vrijwilliger voor de gemeente om zwerfvuil te rapen. Je komt wat tegen overigens.
Gisteren wat vuilnis geraapt dat ik niet in de vuilzak gestoken heb
Eergisteren een dood aangereden kitten gezien in onze straat. Gezien de prille leeftijd voelde ik al nattigheid want zo een klein ding komt daar niet vanzelf aangelopen

dus gisterenmorgen op pad en al snel hoorde ik eentje roepen in het lange gras, 2 seconden later hoorde ik een ander de roep beantwoorden.
De honden weggedaan en terug naar daar. redelijk snel was nr1 gevonden, die al in veiligheid gebracht en terug voor 2, die had zich wat beter verstopt maar uiteindelijk toch gevonden
En nu zitten ze hier, ontzéttend ondankbaar te wezen

maar voordeel van vermoedelijk meerdere dagen aan hun lot overgelaten te zijn geweest, is dat ze honger hebben, dus zo geraken ze wel over hun angsten heen hopelijk
Morgen naar de DA ermee, even algemene check up en bevestigen/verbeteren geslacht (ik vermoed 2 katertjes) en de kleinste zijn ogen laten nazien, die lijken toch wel vuil en wat ontstoken te zijn.
Al bij al geluk dat er eentje omver gereden is geweest, anders zou ik nooit vermoed hebben dat er kattenjongen weggegooid waren bij ons. Zonde dat die onmensen nooit op heterdaad betrapt worden

Re: Zwerfvuil rapen
Geplaatst: 19 jun 2016 10:30
door tycha
Wat goed! Het zijn nog mooie katjes ook! Onbegrijpelijk dat mensen dat doen! Een advertentie op marktplaats is blijkbaar al te veel werk.

Re: Zwerfvuil rapen
Geplaatst: 19 jun 2016 10:43
door Sanner
Ah wat fijn dat jij ze gevonden hebt. Idioot dat het zo veel gebeurd. Ik let ook altijd goed op, vooral rond deze tijd. Vorig jaar had Kiwi ook twee kittens gevonden.
Re: Zwerfvuil rapen
Geplaatst: 19 jun 2016 11:12
door fes/lou
Wat een dotjes.... zo worden ze wel mooi mak

Re: Zwerfvuil rapen
Geplaatst: 19 jun 2016 11:12
door Pemba
Fijn dat jij ze gevonden hebt

Re: Zwerfvuil rapen
Geplaatst: 19 jun 2016 13:06
door blondie
ah

wat een geluk bij een ongeluk letterlijk ook. Fijn dat ze bij jou zitten, het zijn nog knappe katjes ook! Hou je ze?
Re: Zwerfvuil rapen
Geplaatst: 19 jun 2016 13:26
door mosquito1980
Ah gossie wat een druppies

Re: Zwerfvuil rapen
Geplaatst: 19 jun 2016 13:31
door S@ndr@
super dat ze zo toch een kans krijgen ondanks een gewetenloze 1 ste eigenaar
Re: Zwerfvuil rapen
Geplaatst: 19 jun 2016 13:43
door mosquito1980
Wie zegt dat ze weggegooid zijn?
Het kan wel een poezebeest zijn die buiten bevallen is en haar kroost heeft achtergelaten
Hier maken de poezen ook een holletje in het gras waar ze bevallen, als mamma poes op zoek naar eten gaat liggen de jongen ook vaak te miauwen. Het gebeurd regelmatig dat de kleintjes achtergelaten worden

Re: Zwerfvuil rapen
Geplaatst: 19 jun 2016 15:34
door maart
Dan is mama poes wel een heel achterlijk beest om aan 2 kanten van een straat te jongen en haar jongen kleddernat en ondervoed achter te laten.
Sowieso zijn ze beter af met een baas dan dat het verwilderde katten worden die voor nog heel veel meer verwilderde katten gaan zorgen.
Re: Zwerfvuil rapen
Geplaatst: 19 jun 2016 15:38
door maart
blondie schreef:ah

wat een geluk bij een ongeluk letterlijk ook. Fijn dat ze bij jou zitten, het zijn nog knappe katjes ook! Hou je ze?
ja, het komt op geen 2 mondjes extra voederen aan
moest het er maar eentje geweest zijn, zou ik kijken voor een plaats waar hij met een leeftijdgenoot kon opgroeien, maar met 2 redden ze zich wel. Eenmaal wat tammer en groter en zeker weten gezond, gaan ze ook verhuizen naar de paarden en kunnen ze zich daar wat gaan amuseren hopelijk.
Re: Zwerfvuil rapen
Geplaatst: 19 jun 2016 15:49
door Eefje83
maart schreef:blondie schreef:ah

wat een geluk bij een ongeluk letterlijk ook. Fijn dat ze bij jou zitten, het zijn nog knappe katjes ook! Hou je ze?
ja, het komt op geen 2 mondjes extra voederen aan
moest het er maar eentje geweest zijn, zou ik kijken voor een plaats waar hij met een leeftijdgenoot kon opgroeien, maar met 2 redden ze zich wel. Eenmaal wat tammer en groter en zeker weten gezond, gaan ze ook verhuizen naar de paarden en kunnen ze zich daar wat gaan amuseren hopelijk.
oh wat fijn, en dan hopelijk beetje erfvast zodat ze niet ook plat op de weg verdagen
Fijn dat je zo opmerkzaam was want het zou toch sneu zijn als ze allemaal omgekomen waren.
Re: Zwerfvuil rapen
Geplaatst: 19 jun 2016 16:10
door maart
hopelijk idd, al moeten ze daar wel een eind(je) lopen eer ze op straat zijn, Actie (mijn andere kat) komt daar zelfs nooit, die komt altijd van achteren uit de weide en daar is helemaal geen straat, aan de zijkanten is ook enkel veld.
Mijn andere kant komt wel van die kanten vandaan, maar die leeft parttime op de boederij verderop denk ik, maar die heeft de eerste 10-12 maanden ook wel een zwerversbestaan gehad, ik heb hem uit het asiel gehaald op 10-12 maanden leeftijd dus die is niet echt verblijsplaatsvast.
Actie loopt er al bijna 4 jaar.
Re: Zwerfvuil rapen
Geplaatst: 19 jun 2016 18:19
door maart
Het moet hier ook geen gewoonte worden hoor

2 gaat nog, maar ik hoop dat het hier geen dumpplaats wordt
het is de eerste keer in al de jaren dat we hier wonen dat ik er vind in alle geval. Een jaar of 5 geleden wat verderop nog wel 2 katten gevonden, die heb ik toen meegenomen naar mijn werk.
gelukkig is de buurt hier verder niet katminded, erg veel zie je er niet lopen. 1 rosse en dat is het, hopelijk blijft het zo

Re: Zwerfvuil rapen
Geplaatst: 19 jun 2016 22:08
door Eefje83
alinelaila schreef:Wat goed dat je ze gevonden hebt. Met veel lekkere hapjes gaan ze vast snel bijtrekken.
Ze zijn wel mooi om te zien!
Op het moment komen er ontzettend veel kittens binnen. Gevonden, gedumpt etc. Ik ben al 2 weken continue naar gastgezinnen aan het rijden om binnengekomen kittens onder te brengen. Nesten langs wegen, in bossen, in weilanden.. Heb zelf ook een 8tal in opvang, maar die blijven niet haha

ik begrijp dat echt niet, dat mensen die dieren niet gewoon even laten helpen voor ze ze naar buiten laten, gaan ze minder zwerven en komen er geen kittens, win-win toch?
Re: Zwerfvuil rapen
Geplaatst: 20 jun 2016 11:22
door twinkeltje
Wat een liefjes
Re: Zwerfvuil rapen
Geplaatst: 20 jun 2016 11:35
door ikbeneenmens
Oooh wat een schatjes...
Verstuurd vanaf mijn SM-G900F met Tapatalk
Re: Zwerfvuil rapen
Geplaatst: 20 jun 2016 19:18
door maart
twinkeltje schreef:Wat een liefjes
zo lief zijn ze niet hoor, moesten ze kunnen fluimen, je kreeg er telkens 1 in je gezicht als je er naar kijkt
De dierenarts schat ze op 6 weken, denkt ook beide katers. Eentje heeft oogdruppels mee.
Beide ontwormd, binnen een week of 3 dan terug voor de vaccinaties. Verder zien ze er gezond uit, geen vlooien/oormijt/... dus dat is in orde

Re: Zwerfvuil rapen
Geplaatst: 20 jun 2016 20:47
door maart
Ze gaan overigens nu door het leven als Brennan en Gerty

Re: Zwerfvuil rapen
Geplaatst: 20 jun 2016 20:57
door runninggirl
Wat een leukerds, niet te geloven dat je dat zo op straat tegenkomt.
Geniet er maar van!
Re: Zwerfvuil rapen
Geplaatst: 21 jun 2016 12:12
door Arline
Zijn knappe katjes. Gelukkig dat je ze gevonden hebt.
Re: Zwerfvuil rapen
Geplaatst: 28 jul 2016 16:26
door Hachi30
Wat een schatjes

Re: Zwerfvuil rapen
Geplaatst: 28 jul 2016 16:32
door Lothian
Die zijn leuk! Waar komen de namen vandaan? Ik ken alleen Gerti uit de Britse radioserie Cabin Pressure, daar zal je wel niet naar verwijzen

Re: Zwerfvuil rapen
Geplaatst: 28 jul 2016 16:35
door Sas
hoe is het nu eigenlijk afgelopen met de heren?
Re: Zwerfvuil rapen
Geplaatst: 30 jul 2016 09:36
door maart
heel goed, het zijn hele leuke katjes in wording die zich volledig gedragen zoals kittens zich moeten gedragen

ze hebben een paar weken thuis verbleven, maar toen ze het echt te bont begonnen te maken (tapijten aanvallen, overal stukjes karton vinden, zelfs de muren opspringen

) zijn ze verhuisd naar de weide.
Daar hebben ze de tijd van hun leven en mogen ze al vernielen wat ze willen. Gerty is nog geen fan van de honden, maar dat zal ook wel beteren. Actie (mijn andere kat) is echter zwaar beledigd en houdt zich nog steeds veel op de achtergrond en gaat meer mee met Campagne naar de boerderij (campagne is ook van mij, maar leeft vooral op de boerderij heb ik de indruk, hij heeft ook een zwerversleven achter de rug alvorens ik hem geadopteerd heb, dus mss is dat wel logisch)
Maar soit, dit duo doet het dus fijn, Brennan blijft wel last hebben van zijn ogen, daar moet ik nog eens voor naar de DA, ze moeten toch ook nog hun vaccin hebben, maar daarvoor moesten ze eerst volledig aangesterkt zijn.
De namen komen overigens uit de serie Neighbours. Brennan is een mega knappe (wel beetje te baby face) politie-inspecteur en Gerty is de (bij)naam van zijn wat opstandiger jonger broertje

Re: Zwerfvuil rapen
Geplaatst: 30 jul 2016 10:13
door sjm
Wat een schatjes.
Re: Zwerfvuil rapen
Geplaatst: 30 jul 2016 13:46
door mijke
Wat een geluk voor die katjes dat jij ze gevonden hebt! Die gaan zo te horen een lang en gelukkig leven tegemoet.