Pagina 1 van 1
Spike spuugt eten uit
Geplaatst: 25 mar 2016 18:19
door Bumper69
Spike heb ik zonet eten gegeven. Hij eet altijd vrij snel. Ik hoorde hem daarna water drinken. Toen hij de keuken weer in kwam lopen hoorde ik hem kokhalzen.
Al zijn eten kwam er weer uit. Hij stond er wat hulpeloos bij te kijken. Dochter heeft hem meegenomen naar de kamer en ik heb het opgeruimd.
Daarna kregen de katten eten. Hij stond er met zijn neus bovenop. Logisch dat hij nog honger had want alles was er uitgekomen.
Geef ik hem nu dezelfde hoeveelheid nog een keer?
Re: Spike spuugt eten uit
Geplaatst: 25 mar 2016 18:21
door Pemba
Je had het wel kunnen laten liggen, meestal eten ze het weer op

Re: Spike spuugt eten uit
Geplaatst: 25 mar 2016 18:22
door Lemuria
Doe ik ook. Als je rommel maakt, ruim je het ook zelf maar op

Izzy eet het na een minuutje weer met smaak op, hoef ik alleen nog een doekje over de natte vlek te halen en klaar.
Re: Spike spuugt eten uit
Geplaatst: 25 mar 2016 18:29
door pioenroos
Mijn Diem hier eet echt geen rommel op hoor, hij gaat zelf met een smerig gezicht in een andere kamer staan totdat ik het opgeruimd heb
Maar vaak eten honden inderdaad een kots weer op. Mits het braken natuurlijk niet door ziekte is maar door te snel eten of verkeerd gevallen.
Ik zou hem nu eerst een kleine portie (helft of 1/3 ofzo) geven en kijken of dat er goed in blijft. Zo ja, geef je hem de rest een half uur later als hij dan nog steeds sterft van de honger

Re: Spike spuugt eten uit
Geplaatst: 25 mar 2016 18:43
door Miranda
Pemba schreef:Je had het wel kunnen laten liggen, meestal eten ze het weer op

Precies
Tenzij het echt door ziekte is. Maar honden kotsen gewoon heel gemakkelijk, om het daarna evenzovrolijk weer op te eten
Ja, hoor, daar wen je aan. Echt. Welkom in de wereld van de hondenbazen, die het begrijpen als je zegt "Fikkie is écht niet lekker! Hij kotste en toen vrat hij het daarna niet meer op. Nu ben ik bezorgd!"
Als er hier een kat kotst, moet 'ie daarna maken dat 'ie weg komt, want dan staan er twee herders achter hem te stuiteren. Snacken!

Re: Spike spuugt eten uit
Geplaatst: 25 mar 2016 19:55
door Bumper69
Hmmmm, omdat hij zo zielig keek bedacht ik dat hij zo snel mogelijk daar weg moest zodat ik het kon opruimen.
Hij kwam ook niet alsnog teruglopen om het op te eten.
Ik heb hem daarna 1/3 van zijn voer gegeven en daarna in stukjes ook de rest. Het is nu goed gegaan. Misschien dat hij sneller at dan anders omdat de katten ook in de bijkeuken waren...
Re: Spike spuugt eten uit
Geplaatst: 25 mar 2016 20:06
door dagmar88
Bumper69 schreef:Hmmmm, omdat hij zo zielig keek bedacht ik dat hij zo snel mogelijk daar weg moest zodat ik het kon opruimen.
Hij kwam ook niet alsnog teruglopen om het op te eten.
Ik heb hem daarna 1/3 van zijn voer gegeven en daarna in stukjes ook de rest. Het is nu goed gegaan. Misschien dat hij sneller at dan anders omdat de katten ook in de bijkeuken waren...
Dat kan goed.
Als hij erg snel eet/schrokt kun je wat water over de brokken doen. Of een eitje, yoghurt, soep die over is etc.
Ik heb er twee die hun brokken inhaleren en er half in blijven, daarom krijgen ze allemaal "slobber".
Re: Spike spuugt eten uit
Geplaatst: 25 mar 2016 20:40
door malinois
Komt door die vracht water er achteraan gok ik. Hadden ze hier ook toen ze nog brok kregen...
Gewoon laten liggen eten ze gewoon weer op. T is een soort van voorbewerking.
Re: Spike spuugt eten uit
Geplaatst: 25 mar 2016 20:53
door renee-uk
je kunt ook zorgen dat de katten er niet bij zijn als ie eten krijgt.
honden worden niet graag gestoord als ze eten, dan krijg je soms dat ze het opschrokken om het op een ander plekje uit te braken en het dan zonder dat er stoorzenders bij zijn opeten.
is normaal hondengedrag hoor, ze hebben nou eenmaal geen zakken waarin ze iets kunnen vervoeren

Re: Spike spuugt eten uit
Geplaatst: 25 mar 2016 20:58
door Miranda
Bumper69 schreef:Misschien dat hij sneller at dan anders omdat de katten ook in de bijkeuken waren...
Ja, dat kan heel goed. Bij concurrentie gaan honden vaak schrokken, en dat valt meestal niet goed. Dan kotsen ze het later uit om het in alle rust op te eten

Re: Spike spuugt eten uit
Geplaatst: 25 mar 2016 21:05
door Miranda
Bumper69 schreef:Hmmmm, omdat hij zo zielig keek bedacht ik dat hij zo snel mogelijk daar weg moest zodat ik het kon opruimen.
Hij kwam ook niet alsnog teruglopen om het op te eten.
Het kan best zijn dat zijn vorige eigenaar op kotsen naar reageerde. Dat hij daarom denkt dat hij fout zit.
Dat kun je prima herstellen.
Als hij kotst gewoon nauwelijks reageren. Soort van halve blik opzij (hoe smerig je het ook vindt).
En als hij het dan opeet niet reageren. Gewoon niet.
Pas daarna zeggen "Oh! Heb je opgeruimd! Goed hoor!" en daarna de vochtige plek nadoen met een doekje en iets dat de eiwitten met enzymen afbreekt zodat de geur echt weg is. Stalfris werkt goed, hoor ik. Ik heb zelf pure ayre, werkt ook uitstekend.