Ik rijd af en toe naar vrienden die dus "om het hoekje" vlak aan de grens bij Duitsland wonen bij Ulft. Ik heb Duke eigenlijk altijd bij me als ik naar hun toe ga. Maar de navigatie heeft nog wel eens de neiging me met name op de terugweg via Duitsland te sturen. Ik ken de weg nog niet goed genoeg om zo der navigatie te kunnen.
Nu heeft Duke zijn Rabies enting nog niet gehad en merk toch dat ik hem begin te knijpen als de navigatie me Duitsland in stuurt. Het is maar een klein stukje en ik rijd in 1 keer weer door naar Nederland zonder te stoppen, maar toch.
Kan ik daar gezeur mee krijgen? Heb het gevoel dat ze nu allemaal toch wat alerter zijn aan de grens met die vluchtelingen stroom.
Ik denk er ook elke keer pas weer aan als ik op het punt sta die kant op te gaan.
Re: Klein stukje door Duitsland... Rabies enting
Geplaatst: 13 feb 2016 10:12
door mosquito1980
Waarom is hij niet tegen Rabiës geënt? Is dan niet meer verplicht in NL?
Re: Klein stukje door Duitsland... Rabies enting
Geplaatst: 13 feb 2016 10:13
door Shiloh86
Alleen als je naar het buitenland gaat voor zover ik weet.
Ik moet dat dus nog regelen. Samen met tig andere dingen die ik nog moet doen waar ik momenteel gewoon allemaal even niet aan toe kom. Zoals ik zei. Ik denk er telkens pas weer aan als ik op het punt sta te gaan.
Daarnaast heb ik een beetje zoiets van. Misschien gewoon wachten tot ik echt van plan ben op vakantie naar het buitenland te gaan.
Re: Klein stukje door Duitsland... Rabies enting
Geplaatst: 13 feb 2016 10:19
door Tamara/Bayko
Ja, je kunt daar zeker gezeur mee krijgen! Als je gesnapt wordt, kunnen ze je hond in beslag nemen. Dan wordt het quarantaine of euthanasie. Nou zal het misschien niet snel gebeuren dat ze staan te controleren, maar de gevolgen als dat wel een keer gebeurd zijn enorm. Tenzij je een soepele ambtenaar treft, maar dat geluk moet je dan maar net hebben. Mij zou het risico in ieder geval te groot zijn. Ik woon zelf op slechts enkele kilometers van zowel de Duitse als Belgische grens. België is aantrekkelijk voor de benzine, Duitsland voor de boodschappen. Ik ga dus regelmatig de grens over, maar absoluut niet als ik Cyntha bij me heb. Zij is voor het laatst tegen rabiës gevaccineerd in 2008 ongeveer.
Re: Klein stukje door Duitsland... Rabies enting
Geplaatst: 13 feb 2016 10:24
door Jeannettebo
mosquito1980 schreef:Waarom is hij niet tegen Rabiës geënt? Is dan niet meer verplicht in NL?
Dat is hier in de meeste landen enkel verplicht als je naar/van het buitenland komt. In elk geval in landen die rabiësvrij zijn zeg maar.
Re: Klein stukje door Duitsland... Rabies enting
Geplaatst: 13 feb 2016 10:30
door Fotogravinnetje
Ik heb Elco gewoon tegen rabiës laten enten voor het geval dat ik bij m'n zus in Limburg ga logeren en ik met Elco per ongeluk de grens over ga. Better safe than sorry. Hoor en lees ook weinig over nare reacties op die enting.
Ik zou in jouw geval er voor kiezen die enting zo snel mogelijk te laten zetten. Enting is pas na drie weken geldig, dus als je na twee weken weer die kant op gaat, zit je nog steeds niet rustig. En hij is drie jaar geldig. Geen reden om hem zo laat mogelijk te laten zetten, vind ik
Re: Klein stukje door Duitsland... Rabies enting
Geplaatst: 13 feb 2016 10:33
door Paisley
Ik ben er dan weer zoeen doe volledig relax de honden meeneemt naar Frankrijk op vakantie zonder rabiës enting. Ik geloof t allemaal wel.
Re: Klein stukje door Duitsland... Rabies enting
Geplaatst: 13 feb 2016 10:34
door Shiloh86
Nou uhm. Ik ga vandaag daarom dacht ik er natuurlijk ook pas vanmorgen weer aan.
Dan er toch maar binnenkort laten zetten. En even als "nu echt gaan doen!" To do taak op mijn lijstje zetten.
Heenweg gaat meestal wel goed. Het is vooral de terug weg. Dus maar even zorgen dan dat zij ke een eind de goede kant op sturen en dan pakt de navigatie het vest direct goed op.
Iemand enig idee of je een Garmin kunt instellen dat hij Duitsland moet vermijden? Zo maar even de instellingen in duiken.
Re: Klein stukje door Duitsland... Rabies enting
Geplaatst: 13 feb 2016 10:39
door Jeannettebo
Als je hem instelt, kun je dan geen alternatieve routes opvragen?
Voor mij is rabiës al jaren eigenlijk de belangrijkste enting, ik wil gewoon de grens over kunnen. Met de honden, zonder eerst na te denken of het wel kan met de honden. Ook toen ik nog in nl woonde, als ik bij wijze van spreke morgen naar de Ardennen wilde, dan moest dat gewoon kunnen en ja ik wil die verplichte enting dan gewoon in orde hebben, ik ben tussen Oostenrijk en Liechtenstein/Zwitserland 1 keer gecontroleerd, ook op rabiës
Re: Klein stukje door Duitsland... Rabies enting
Geplaatst: 13 feb 2016 10:45
door kipo
Rondom Maastricht wordt er regelmatig gecontroleerd, in België tenminste. Niet kunnen tonen van het paspoort van de hond kost al 100 euro.
@Paisley; dat snap ik niet. Ik weet dat er niet heel vaak gecontroleerd wordt, maar ik vind de mogelijke gevolgen te ingrijpend om dat risico te nemen.
Re: Klein stukje door Duitsland... Rabies enting
Geplaatst: 13 feb 2016 10:49
door Shiloh86
Snap je punt JeanetteBo. Maar ben zelf al ruim twee jaar niet meer naar het buitenland geweest, met echt als doel het buitenland. Dus ook toen Duke kwam dacht ik "komt tegen die tijd wel". Maar ben nu dus al twee keer met de navigatie Duitsland in gestuurd vanuit hun (eerste keer met Duke, tweede keer zonder).
Nu ga ik straks weer die kant op en denk ik er natuurlijk nu pas weer aan.
Maar je hebt gelijk. Kan het beter maar gewoon geregeld hebben. Dus ga erachteraan. En voor vandaag maar even zorgen dat ik de route langs Arnhem wordt gestuurd.
Re: Klein stukje door Duitsland... Rabies enting
Geplaatst: 13 feb 2016 11:46
door Hilly45
Wel enten. Het hoeft maar 1x per 3 jaar en je bent dan toch 'save'.
Ik ging 3jaar geleden naar Zwitserland en mooi dat we in Duitsland van de weg werden gehaald en dat echt alles gecontroleerd werd; Zat de hond in gordel, muilkorf aanwezig, enting Rabies etc.
Ik had alles voor elkaar, omdat ik te bang ben, dat ze dan ter plekke je hond in beslag kunnen nemen. Dat wil je niet, door zo'n verwijtbare fout van jezelf dan. Dat vergeef je je dan nooit.
Re: Klein stukje door Duitsland... Rabies enting
Geplaatst: 13 feb 2016 12:00
door *Skye*
Wij zijn al aardig wat grenzen over gegaan met Skye en nog nooit gecontroleerd. Maar je zal er maar net uit gepikt worden. Misschien kan je eerst even op de kaart kijken en eerst je navigatie instellen op een plaats in NL zodat je zeker weet dat je de goede kant op gaat en niet via Duitsland rijdt. En als je dan een eindje op weg bent en zeker weet dat hij je Duitsland niet meer instuurt je huisadres invoeren.
Re: Klein stukje door Duitsland... Rabies enting
Geplaatst: 13 feb 2016 12:06
door Inge
Ik train nu sinds enkele weken op een nieuwe club en rij dan ook een heel klein stukje door België. Dus hier worden ze bij de eerstvolgende enting ook Rabies geënt, gewoon voor de zekerheid
Re: Klein stukje door Duitsland... Rabies enting
Geplaatst: 13 feb 2016 12:09
door ZorroMax
Alleen al vanwege de bosgebieden langs de Duitse en Belgische grens zou ik een rabiës enting laten geven. Je zal die ene vos maar tegen komen.
Re: Klein stukje door Duitsland... Rabies enting
Geplaatst: 13 feb 2016 12:10
door bouvierpoedel
Of het nu 10 meter of 10 km over de grens is ,Duitsland is Duitsland en de regels zijn het zelfde.
Zou het er niet op wagen ,hoe vaker je heen en weer rijd hoe groter de kans dat ze je een keer aanhouden.
Re: Klein stukje door Duitsland... Rabies enting
Geplaatst: 13 feb 2016 12:12
door pioenroos
Ik woon nabij de Belgische grens en heb het tot nu toe zonder geldige rabiës gedaan de keren dat ik met honden de grens overging. Ben werkelijk nog nooit gecontroleerd. Zelfs een keer door eigen (vlaamse) dierenarts verwijzen naar een specialist in Vlaanderen. Oei, de rabiës mompelde ik nog. Die gok moest ik maar nemen zei hij, hij was met woon-werk verkeer ook nog nooit gecontroleerd
Maar ik let idd ook wel op het nieuws of er hier niet toch ook meer grenscontroles komen en overweeg toch maar weer eens rabiës te zetten. Probleem is alleen dat Diem erg slecht op inentingen reageert.
Re: Klein stukje door Duitsland... Rabies enting
Geplaatst: 13 feb 2016 12:55
door sbientje
kan je niet gewoon de route uit je hoofd leren? zodat je door NL terugkan?
Re: Klein stukje door Duitsland... Rabies enting
Geplaatst: 13 feb 2016 13:20
door Shiloh86
sbientje schreef:kan je niet gewoon de route uit je hoofd leren? zodat je door NL terugkan?
Ja! Kende het bijna uit mijn hoofd ... Verhuizen ze naar een ander dorp
Re: Klein stukje door Duitsland... Rabies enting
Geplaatst: 13 feb 2016 13:25
door kloesje
Niika88 schreef:
Hilly45 schreef:Ik ging 3jaar geleden naar Zwitserland en mooi dat we in Duitsland van de weg werden gehaald en dat echt alles gecontroleerd werd; Zat de hond in gordel, muilkorf aanwezig, enting Rabies etc.
die muilkorf, is dat altijd verplicht in dld?
Nee je moet hem enkel bij je hebben wanneer je naar openbare gelegenheden gaat, dus is het niet verplicht om hem met vervoer bij je te hebben.
Overigens zou ik ook niet het risico lopen met de rabiës enting, gewoon zsm afspraak maken en laten zetten
Re: Klein stukje door Duitsland... Rabies enting
Geplaatst: 13 feb 2016 13:40
door Paisley
kipo schreef:Rondom Maastricht wordt er regelmatig gecontroleerd, in België tenminste. Niet kunnen tonen van het paspoort van de hond kost al 100 euro.
@Paisley; dat snap ik niet. Ik weet dat er niet heel vaak gecontroleerd wordt, maar ik vind de mogelijke gevolgen te ingrijpend om dat risico te nemen.
Die 'mogelijke gevolgen' zijn voor mij ook maar heel vaag. Mijn broer is politie agent en die weet mijn god niet hoe t zit met al die entingen. Als die buitenlanders met een hond staande houdt, haalt ie t niet in zn hoofd om naar het paspoortje van de hond te vragen. Als ie een busje treft met 50 pups, dàn wordt t pas interessant hoe het nu precies zit.
Dat is bij de buren echt niet anders. Nederland is rabiës vrij en is geen enkele reden om moeilijk te gaan doen over die enting.
Re: Klein stukje door Duitsland... Rabies enting
Geplaatst: 13 feb 2016 13:41
door Jeannettebo
Je moet hem vooral kunnen tonen en indien gewenst omdoen, dat geldt ook voor Oostenrijk.
Re: Klein stukje door Duitsland... Rabies enting
Geplaatst: 13 feb 2016 13:59
door Paisley
Ik vind zuid of oost europa wat anders dan noord frankrijk. Daarnaast wordt er vanalles ingevoerd. Geënt als je geluk hebt, maar een enting werkt niet na een besmetting. Daarnaast zijn de papieren vaak vervalst.
Krijg je er bij mij niet in dat een tripje naar Frankrijk risico oplevert.
Re: Klein stukje door Duitsland... Rabies enting
Geplaatst: 13 feb 2016 14:13
door ellen en de birmanen
pioenroos schreef:Ik woon nabij de Belgische grens en heb het tot nu toe zonder geldige rabiës gedaan de keren dat ik met honden de grens overging. Ben werkelijk nog nooit gecontroleerd. Zelfs een keer door eigen (vlaamse) dierenarts verwijzen naar een specialist in Vlaanderen. Oei, de rabiës mompelde ik nog. Die gok moest ik maar nemen zei hij, hij was met woon-werk verkeer ook nog nooit gecontroleerd
Maar ik let idd ook wel op het nieuws of er hier niet toch ook meer grenscontroles komen en overweeg toch maar weer eens rabiës te zetten. Probleem is alleen dat Diem erg slecht op inentingen reageert.
toevallig vorige week in belgië wezen tanken en bij roosendaal/essen de grens over en mooi dat ze stonden te controleren. alles werd nagekeken, gelukkig had ik de honden thuis.
ellen
Re: Klein stukje door Duitsland... Rabies enting
Geplaatst: 13 feb 2016 14:29
door pioenroos
Overigens zijn mijn beiden honden wel ingeënt (geweest) tegen rabiës, Diem is zelfs getiterd en had een prima afweer. Maar beiden inentingen zijn officieel verlopen. Maar ik denk persoonlijk dat ze wel prima beschermd zijn alleen niet volgens de wettelijke regels. Ze helemaal niet inenten tegen rabiës (of parvo bv) zou ik nooit doen.
ellen en de birmanen schreef:
toevallig vorige week in belgië wezen tanken en bij roosendaal/essen de grens over en mooi dat ze stonden te controleren. alles werd nagekeken, gelukkig had ik de honden thuis.
Ja, dat hoor je idd steeds vaker. Ik denk ook dat als er weer een grensovergang aankomt ik ze toch maar ga laten inenten.
Re: Klein stukje door Duitsland... Rabies enting
Geplaatst: 13 feb 2016 14:34
door 80564M
Shiloh86 schreef:Nou uhm. Ik ga vandaag daarom dacht ik er natuurlijk ook pas vanmorgen weer aan.
Dan er toch maar binnenkort laten zetten. En even als "nu echt gaan doen!" To do taak op mijn lijstje zetten.
Heenweg gaat meestal wel goed. Het is vooral de terug weg. Dus maar even zorgen dan dat zij ke een eind de goede kant op sturen en dan pakt de navigatie het vest direct goed op.
Iemand enig idee of je een Garmin kunt instellen dat hij Duitsland moet vermijden? Zo maar even de instellingen in duiken.
Omrijden is heel ver om
Ik heb jaren in Nijmegen gewerkt, en ik reed altijd via Emmerich en Kleve. Ook als ik de honden mee had. En ik heb de honden nooit geënt omdat dat "moest", maar wanneer ik inschatte dat er besmettingsgevaar was. En dat is dus niet een ritje door Duitsland in de auto. Maar goed, de grenscontroles zijn nu wel verscherpt dus er is risico. Zelf liepen wij ook heel regelmatig over Duitse bodem te wandelen met de honden, maar in de grensoverschrijdende bossen kom je al helemaal nooit douane tegen haha.
Re: Klein stukje door Duitsland... Rabies enting
Geplaatst: 13 feb 2016 14:51
door Paisley
Tara schreef:Ziekten verspreiden zich ook relatief gemakkelijk, dat zou jij als bioloog toch moeten weten.
Je hebt helemaal gelijk. Ik wil er graag muzikaal kracht bij zetten want dat zegt soms meer dan 1000 woorden
Re: Klein stukje door Duitsland... Rabies enting
Geplaatst: 13 feb 2016 15:42
door ** Angela **
Better safe than sorry
Ik woon ook vlakbij de grens en behalve Kenji ( die gaat toch alleen nog maar korte stukjes mee ) is alles geent voor rabies
Ze zijn door dat vluchtelingen gebeuren de controles aan het aanscherpen , je zal er maar net eentje tegenkomen en niks kunnen overleggen
Kennis van me was laatst dus wel bij de grens gecontroleert en gelukkig voor haar had ze er die dag om gedacht t paspoort van haar hond mee te nemen. Daar werd dus mooi om gevraagd
Ik ging een paar uur later op tzelfde punt de grens over en toen waren ze al weg
Maar mooi dat ik altijd de boekjes mee heb , mij gaan ze er niet op pakken
Re: Klein stukje door Duitsland... Rabies enting
Geplaatst: 13 feb 2016 15:59
door Ri@nne
Kai heeft z'n Rabies enting vorig jaar in Roemenie gehad. Die is dus nog 2 jaar safe... toch?
En hoe zit het met titeren? Is dat geldig voor Duitsland, of toch niet?
Re: Klein stukje door Duitsland... Rabies enting
Geplaatst: 13 feb 2016 16:22
door kloesje
Ri@nne schreef:Kai heeft z'n Rabies enting vorig jaar in Roemenie gehad. Die is dus nog 2 jaar safe... toch?
En hoe zit het met titeren? Is dat geldig voor Duitsland, of toch niet?
Rabiës kun je niet titeren en de enting is 3 jaar geldig