Pagina 1 van 1

Oude hond

Geplaatst: 15 jan 2016 16:21
door peet
Hallo allemaal,

Heel lang geleden dat ik hier op het forum was. Ik heb vroeger heel veel hulp gehad met mijn eerste hondje. Ik zie nu vragen van mezelf staan waar ik om moet lachen.
Omdat ik altijd veel goede tips heb gehad wil ik jullie raad/tips/ervaring vragen.
Mijn hond (nog altijd de eerste) is nu 15 jaar oud. Heel veel honden halen die leeftijd niet en daardoor zal de spoeling ervaringsdeskundigen dun zijn. Maar ik gooi hem er toch maar in.
Luna is het laatste jaar zichzelf niet, wil niet meer spelen, is somber, kijkt me soms aan van wat moet je van me. Alles wat ze vroeger leuk vond kijkt ze niet meer naar om.
Ik weet dat een oude hond natuurlijk minder speelt, meer slaapt etc. Maar ze is droevig, ik heb haar al binnenste buiten laten keren bij mijn dierenarts en die vond wel ietsje verhoogde lever- en nierwaarden maar niet bijzonder hoog. Het zou ook kunnen dat ze een Tia-tje heeft doorgemaakt omdat als ze loopt ze een soort van coördinatiestoornis heeft, iet iets neurologisch waarschijnlijk. Ook huilt ze vaak als een wolf, meestal 's nachts, meestal moet ze dan plassen, maar dat heeft ze ook nooit gedaan.
Kortom kunnen jullie mij vertellen of dit normaal gedrag is voor een oude hond (mss dementie?).
Het grootste "probleem" voor mij is dat ze niet meer gelukkig lijkt.
Een heel verhaal is het geworden, ik hoop dat jullie er wat mee kunnen, alvast bedankt.
Gr. Petra

Re: Oude hond

Geplaatst: 15 jan 2016 16:26
door Nikkielvis
Ik heb zelf een teckeltje van bijna 16 jaar bij mij mogen hebben. Nikki (de teckel :) ) sliep het laatste jaar ook veel maar was op haar manier nog wel een vrolijke dame. Ik zag nog steeds een blije hond en geen droevig koppie. Maar die van mij heeft dus ook niet een tia gehad. Was alleen erg oud en minder speels maar nog wel onwijs blij.

Re: Oude hond

Geplaatst: 15 jan 2016 16:28
door Tamara/Bayko
Bij oudere honden komt dementie wel vaker voor. Zoals jij het omschrijft lijkt het er erg op. Je zou eens met je dierenarts kunnen overleggen of die iets kan voorschrijven om je oudje te ondersteunen als andere mogelijke oorzaken zijn uitgesloten. Er bestaan supplementen zoals Cholodin die bij dementie-achtige klachten worden ingezet. Verder denk ik dat het goed is je te realiseren - maar dat doe je geloof ik wel - dat je hond al een zeer mooie leeftijd heeft bereikt en dat het leven helaas toch ooit ten einde komt. Kwaliteit boven kwantiteit, is het motto dat ik voor m'n dieren aanhoud.

Re: Oude hond

Geplaatst: 15 jan 2016 16:34
door peet
Voor mij is het ook het belangrijkste dat ze gelukkig is en niet dat ze ongelukkig 20 wordt. Maar ik wil ook geen hond laten inslapen alleen omdat zij ongelukkig oogt. Misschien ziet het er voor mij zo uit maar is het helemaal niet zo en is ze gewoon meer in zichzelf gekeerd.
Wandelen vindt ze nog steeds leuk, eten ook :P, maar in de tuin struinen of spelen niet meer, een puzzeltje doen vindt ze nog wel leuk. Dus het is niet zo dat ze heel de dag zielig in haar mandje ligt, maar ze is wel veranderd qua karakter.
Cholodin heb ik inderdaad in huis maar was ik mee gestopt omdat ik geen verschil zag, misschien nog maar een keer proberen.
Hoe weet ik of ze pijn heeft, bijvoorbeeld in haar gewrichten, dat zou namelijk ook nog kunnen, ze heeft wel wat artrose.

Re: Oude hond

Geplaatst: 15 jan 2016 16:51
door Tamara/Bayko
Als je vermoedt dat ze gewrichtspijn heeft, kun je bij je DA vragen om pijnstillers. Daar heb je veel verschillende soorten in , zowel met als zonder ontstekingsremmende werking. Artrose kan erg pijnlijk zijn en daardoor zeker van invloed op het psychische welbevinden van je hond.

Als Cholodin geen effect leek te hebben, zou je ook Selgian kunnen overwegen.

Re: Oude hond

Geplaatst: 15 jan 2016 17:21
door peet
Zal eens kijken wat dat is Selgian, ik ken het niet.
Zat ook aan de Chinese kruiden van de Huisdierendokter te denken, maar ik heb hier geen ervaring mee dus ben ik altijd een beetje huiverig.

Re: Oude hond

Geplaatst: 15 jan 2016 22:23
door ranetje
Tamara/Bayko schreef:Als je vermoed dat ze gewrichtspijn heeft, kun je bij je DA vragen om pijnstillers. Daar heb je veel verschillende soorten in , zowel met als zonder ontstekingsremmende werking. Artrose kan erg pijnlijk zijn en daardoor zeker van invloed op het psychische welbevinden van je hond.

Als Cholodin geen effect leek te hebben, zou je ook Selgian kunnen overwegen.
Zeker iets om ook te overwegen. :ok:

Re: Oude hond

Geplaatst: 16 jan 2016 10:59
door Alhomaro
Ik heb een boomertje gehad die ook 15 jaar is geworden. Zij zat op een gegeven moment erg veel aan haar pootjes te likken (kan een uiting van pijn zijn bij honden), maar de dierenarts kon niets vinden. Uiteindelijk toch maar besloten om pijnstillers te proberen en het likken werd inderdaad een heel stuk minder. Ik zou inderdaad eens 2 weken pijnstilling proberen. Dan merk je snel genoeg of je hondje toch geen pijn heeft.

Re: Oude hond

Geplaatst: 16 jan 2016 12:53
door peet
Ik ga inderdaad pijnstilling gebruiken, maar dan op basis van Chinese kruiden, ik ben niet voor de reguliere middelen omdat dat meer kapot maakt dan helpt, zeker met te hoge leverwaardes.
Ik heb ook iets gevonden voor eventuele dementie van Chinese kruiden. Heb hier heel veel goede dingen van gelezen met dezelfde klachten als Luna.
De pijnstilling is een combi van pijnstilling en ontstekingsremmer, dus ik hoop dat dit haar iets blijer maakt.