Pagina 1 van 1

Nieuw voer, hypoallergeen

Geplaatst: 20 nov 2015 14:11
door Jo-Ellen
Hallo!

Mijn hondje heeft een lange tijd voer gehad van de Discus bij ons in de buurt, maar die winkel is weggegaan. Er zit geen andere Discus in de buurt dus zijn we met het hondje overgestapt op ander voer.
Nu heeft mijn stiefvader een zak Prince voer gekocht, maar gelijk een grote zak (heel handig). Hier reageert ze niet heel goed op. Ze vindt het niet alleen niet heel lekker (wat apart is voor haar, ze lust bijna alles) maar ze krabt zichzelf ook weer open (dit maal op haar bil). Het is kennelijk wel hypoallergeen voer maar niet het juist voer voor haar.

Ik vroeg mij af of mensen hier nog een bepaald soort voer aanraden. Het gaat dus om een allergisch hondje. Ze is ook al een dagje ouder, ze is alweer 10 jaar.
M'n ouders willen niet (meer) enkel vlees voeren omdat dit stukken duurder was en zelfs met dat voer niet zonder haar prednison kon (krijgt ze tegen haar allergieën).

Mijn ma heeft nu een probeerzak Nutro gehaald, heeft iemand hier ervaring mee?

Heeft iemand nog andere goeie aanbevelingen voor een hondje met allergie??

Groetjes! :jump1:

Re: Nieuw voer, hypoallergeen

Geplaatst: 20 nov 2015 14:12
door veertje
Welk voer kreeg ze eerst?

Re: Nieuw voer, hypoallergeen

Geplaatst: 20 nov 2015 14:13
door Jo-Ellen
Was een eigen merk van Discus. :)

Re: Nieuw voer, hypoallergeen

Geplaatst: 20 nov 2015 14:17
door veertje
Bestellen?

Discus

Re: Nieuw voer, hypoallergeen

Geplaatst: 20 nov 2015 14:18
door Fotogravinnetje
Het oude voer bestellen via internet en thuis laten bezorgen? Ik weet niet welk voer je gaf en waar ze allemaal allergisch voor is?

Re: Nieuw voer, hypoallergeen

Geplaatst: 20 nov 2015 14:21
door Jo-Ellen
Mijn stiefvader wil om de één of andere (wazige) reden liever niet bestellen (heeft misschien met generatie te maken?). Hij haalt het liever zelf, maar dat weer liever niet te ver (?). Mijn moeder en ik proberen er nu het beste van te maken door op zoek te gaan naar het juiste voer, vandaar dat ze al een zakje had meegenomen om te testen, want dat Prince is niks.
Ik ben financieel niet in staat om de hond te onderhouden in voer, dus ik kan hoog of laag springen maar het moet vanuit hemzelf komen.

Waar ze precies allergisch voor is weten we niet? Dat is volgens de dierenarts zoeken naar een naald in een hooiberg omdat je dan alles moet gaan testen. Daarom hebben we wel al veel soorten voer geprobeerd in het verleden.

Re: Nieuw voer, hypoallergeen

Geplaatst: 20 nov 2015 17:02
door Shibby
Ik zou dan kijken naar een voer zonder graan of gevogelte, dat zijn toch vaak de meest voorkomende allergieën.

Daarnaast kun je misschien eens een allergietest laten doen via http://www.maasduyn.nl/?allergietest-vo ... -katten,19
Meerdere mensen uit mijn omgeving hebben dit laten doen voor hun hond en waren daar erg mee geholpen. :ok:

Re: Nieuw voer, hypoallergeen

Geplaatst: 20 nov 2015 23:20
door Jo-Ellen
Shibby schreef:Ik zou dan kijken naar een voer zonder graan of gevogelte, dat zijn toch vaak de meest voorkomende allergieën.

Daarnaast kun je misschien eens een allergietest laten doen via http://www.maasduyn.nl/?allergietest-vo ... -katten,19
Meerdere mensen uit mijn omgeving hebben dit laten doen voor hun hond en waren daar erg mee geholpen. :ok:

Oh, da's wel een goeie, thanks! :mrgreen:

Re: Nieuw voer, hypoallergeen

Geplaatst: 21 nov 2015 07:52
door S@ndr@
voeg rund er ook maar aan toe, dan ben je compleet :wink:

Re: Nieuw voer, hypoallergeen

Geplaatst: 01 dec 2015 10:06
door Linda van Veen
Wat raar dat de dierenarts zo redeneert? Het is in de meeste gevallen prima te achterhalen, maar standaard prednison is natuurlijk wel zo makkelijk (en goed voor de portomonee...). Echter alleen vele malen ongezonder dan de oorzaak aanpakken.

Ik heb ook lang getobd, uiteindelijk via een holistisch arts de best passende voeding achterhaald en met een allergietest desensibilisatie op de allergenen kunnen inzetten. Nu is hij nagenoeg constant jeukvrij :) op www.allergie-bij-honden.nl vind je veel info.

De juiste voeding is lastig aan te geven aangezien dit voor elke allergische hond anders is. Een voeding op basis van vis is denk ik wel het meest safe (en helpt ook de huid) denk aan Dog Lovers Gold Passion of Proplan Sensitive Zalm desnoods (die is meestal wel goed verkrijgbaar)