Pagina 1 van 1

Achterpoot omhoog houden, herkennen jullie dat?

Geplaatst: 09 okt 2015 02:11
door Hanneke2
Lilo heeft heel af en toe dat ze een verkeerde beweging maakt ofzo en dat houdt ze haar achterpoot omhoog en een beetje opzij. Ik doe dan even een beetje masseren en strekken en dan huppelt ze probleemloos weer verder. Wat het precies is weet ik niet maar omdat het zo weinig voorkomt en zo simpel te verhelpen is ga ik daar dus echt geen foto's voor laten maken ofzo.

Vandaag had een hondje in het park exact hetzelfde. Dat hondje was eerst de kouwe sloot ingesprongen en toen heel hard gaan rennen (achter een reiger aan).

Ik dacht van 'Dat regel ik wel effe', maar ik kon een flinke grom krijgen toen ik die poot wilde strekken. Snap ik hoor, mijn fout, het zal best wat pijnlijk zijn en ik ben Lilo gewend die heel hard is wat pijn betreft. Koekie en we waren weer vriendjes, maar die poot bleef raar staan.

Deze hond bleef nog een minuutje of vijf wat moeilijk lopen en toen was het helemaal over. En toen bedacht ik me dat het eigenlijk ook wel iets van kramp kan zijn? En zou er dan niet een handig truukje zijn zoals bij je zelf dat je je tenen even omhoog buigt bij kramp in je kuiten?

Re: Achterpoot omhoog houden, herkennen jullie dat?

Geplaatst: 09 okt 2015 08:06
door Fotogravinnetje
Kan ook patella luxatie zijn. Door strekken gaat de knieschijf weer terug op z'n plaats

Re: Achterpoot omhoog houden, herkennen jullie dat?

Geplaatst: 09 okt 2015 08:26
door maart
Ds had het ook, bleek haar kruisband kapot te zijn. Heeft ze een jaar lang mee rondgelopen (net omdat het zo 'vaag' was en ze het maar af en toe toonde)

Re: Achterpoot omhoog houden, herkennen jullie dat?

Geplaatst: 09 okt 2015 08:33
door LongFields
Ik zou inderdaad ook denken aan een probleem in de knie.

Re: Achterpoot omhoog houden, herkennen jullie dat?

Geplaatst: 09 okt 2015 09:18
door lucie
ik heb het bij meerdere honden gezien en maak me er nooit zo druk om (mits het weer snel weg is natuurlijk)

Re: Achterpoot omhoog houden, herkennen jullie dat?

Geplaatst: 09 okt 2015 09:23
door Hilde
Beau heeft ook een tijdje af en toe zijn achterpoot hoog gehouden, maar dat was niet per se na beweging. Bij hem waren het problemen in de rug die pas gingen tonen toen hij mimder spieren kreeg ivm minder beweging door mijn beenbreuk. Na twee behandelingen van een osteopaat was het over.

Re: Achterpoot omhoog houden, herkennen jullie dat?

Geplaatst: 09 okt 2015 13:22
door Lunatic
Max had dat het laatste jaar ook af en toe, zeker als hij in de herfst of winter ging zwemmen, dat bleek gewoon spierkramp te zijn, z'n oude lijf vond het koude water niet zo fijn meer.

Re: Achterpoot omhoog houden, herkennen jullie dat?

Geplaatst: 09 okt 2015 18:49
door Ramiek
Rana had het de laatste twee winters wanneer ze in koud water geweest was, mocht ze dus niet meer. Was ze het niet zo mee eens.

Re: Achterpoot omhoog houden, herkennen jullie dat?

Geplaatst: 09 okt 2015 18:57
door Sassy
Bij onze Scott bleek dat idd ook een probleem aan zijn kruisband te zijn.
Ted die dat deed bleek een spierscheur te hebben.
En mijn Jacky doet dat heel af toe als ze door de brandnetels of distels door moest tijdens het werken aan de schapen. (Die mankeert verder niks, maar het is een meisje, dat prikt...iehh..die loopt als ze aan de riem meegaat wandelen ook niet door een plas water).