Pagina 1 van 1
Pompidou bij de Osteopaat: update
Geplaatst: 20 aug 2015 22:22
door Suuz!
Raar eigenlijk dat kleine dingen pas op gaan vallen als er pijn aangegeven wordt.
Pompidou piepte vorige week ineens. Uit het niets..ja een beweging met haar nek. Nou ja, kan een keer gebeuren,
maar vervolgens gebeurde het ook aan de lijn (halsband) en ook toen ze op de bank lag te slapen en ik bewoog.
Vervolgens gingen mijn raders natuurlijk draaien..het zal toch geen nek hernia zijn?
Dierenarts gebeld, die gaf aan het een weekje aan te kijken. Het leek idd langzaam aan wat beter te gaan,
maar soms toch ineens weer een piep.
Dus toch verder bedenken wat de mogelijkheden waren en na wat gegoogeld te hebben kwam ik toch op het idee osteopaat uit in plaats van de dierenarts.
Vandaag met Pompidou daar naar toe geweest en ze vroeg me of ze verder nog een medische geschiedenis heeft of klachten.
Nee dat niet maar doordat ze nu pijn heeft bedacht ik me ineens dat ze eigenlijk de laatste tijd ook niet meer volledig uit schud als ze in het
water geweest is. Terwijl ik het zei schudde pom zich weer zo half uit en gaf de osteopaat idd aan dat dat wel een teken Is.
Dat doet ze al een half jaar zeker op die manier en nooit heb ik door gehad dat ze ergens pijn had.
Dan blijkt hoe makkelijk wij mensen kleine signalen over het hoofd zien.
Uiteindelijk zijn er vandaag 2 blokkades los gemaakt en zou er in een maand tijd een goeie verbetering zichtbaar moeten zijn.
Is het nog niet afdoende dan gaan we volgende maand nog een keer terug.
Toch blij dat ik mijn gevoel heb gevolgd en gegaan ben want die bgvs zijn wel zo hard dat ze ook helemaal geen pijn aan geven tenzij het echt mis is.
Nu op naar een goed herstel. En over 2 weken gaan we kijken wat ze voor Lune kan betekenen. Die geeft geen directe pijn in dr rug of nek aan maar is wel
veel ouder gaan ogen na dat ze vorig jaar zo ziek is geweest en heeft ook meer last van haar artrose. Ik hou jullie op de hoogte van de vorderingen.
Even ruiken hoor, jij ruikt naar vreemde handen:
Om vervolgens in slaap te storten en de eerste 5 uur niet meer wakker te worden, het was nogal intensief schijnbaar die behandeling:

Re: Pompidou bij de Osteopaat
Geplaatst: 20 aug 2015 22:25
door gonnie
Vervelend zeg voor Pompidou.
Hoop dat het snel beter gaat.
Re: Pompidou bij de Osteopaat
Geplaatst: 20 aug 2015 23:02
door Hilde
Ach, moppie toch. Hopelijk gaat het snel beter.
Hoe vond je het zelf? Ik vond Beau's eerste consult bij een osteopaat echt gek. Het ging zo veel relaxter dan waar ik bang voor was

Re: Pompidou bij de Osteopaat
Geplaatst: 20 aug 2015 23:05
door Annemieb
hopelijk is ie hier mee geholpen!!!
Ik heb bij Raisah ook blokkades ontdekt (richting hernia!) omdat ze eigenlijk al enkele maanden
met een achterpoot trok, heel onregelmatig niet dagelijks... en ze piepte niet
Uiteindelijk toch verder mee gegaan en bij de osteopaat terecht gekomen.
En nu voel ik me schuldig van zo lang te wachten... wat ze nu allemaal weer wel doet...
Re: Pompidou bij de Osteopaat
Geplaatst: 20 aug 2015 23:11
door Suuz!
Hilde schreef:Ach, moppie toch. Hopelijk gaat het snel beter.
Hoe vond je het zelf? Ik vond Beau's eerste consult bij een osteopaat echt gek. Het ging zo veel relaxter dan waar ik bang voor was

Ik ben zelf al ooit bij een osteopaat geweest dus wist hoe het er bij mensen aan toe ging

en daardoor was ik wel voorbereid op hoe een osteopaat te werk zou gaan. Maar ik vond Martine haar behandeling erg prettig! Fijn om te zien dat Pom het ook redelijk relaxed onderging.
Re: Pompidou bij de Osteopaat
Geplaatst: 20 aug 2015 23:50
door blondie
Goed dat je het toch hebt opgemerkt! Ze kunnen nu eenmaal niet praten en zijn vaak ook niet zo dat ze laten merken als er wat pijnlijks aan de hand is. De grootste mieperds voor kleine dingetjes kunnen anderzijds bij behoorlijke klachten ineens doen alsof er niets aan de hand is met ze
Wat doet een osteopaat eigenlijk, ik heb mijn ene hond destijds door een chiropractor laten behandelen, verschilt de werkwijze veel?
Beterschap voor Pompidou, zou fijn zijn als de behandeling de juiste uitwerking heeft!
Re: Pompidou bij de Osteopaat
Geplaatst: 20 aug 2015 23:53
door Suuz!
Osteopaat maakt blokkades los/ zet scheve wervels terug recht door het weefsel te behandelen, een fysio geeft oefeningen, leuk bij spierblessures maar niet bij blokkades. Een chiropractor zet de boel ook recht maar die manipuleert de gewrichten, niet het weefsel.
Re: Pompidou bij de Osteopaat
Geplaatst: 21 aug 2015 16:28
door ranetje
Het is bij Martine soms inderdaad een intensieve behandeling waar ze uren van kunnen slapen
Ita slaapt meestal ook flink na een behandeling.
En nu 4 dagen heel rustig aan doen voor je Pom toestaat zich weer wat meer uit te sloven

Re: Pompidou bij de Osteopaat
Geplaatst: 21 aug 2015 19:50
door Hilde
ranetje schreef:Het is bij Martine soms inderdaad een intensieve behandeling waar ze uren van kunnen slapen
Martine zei dat ook tegen mij, maar mijn stuiterbal was bij thuiskomst direct weer helemaal klaar voor actie. Helaas heeft hij een strenge baas dus moest hij gewoon slapen

Re: Pompidou bij de Osteopaat
Geplaatst: 21 aug 2015 19:56
door Chihuahua-paws
Beterschap voor Pommetje. Ik vind dat je het toch heel goed en eigenlijk ook vrij snel hebt opgemerkt dit is iets wat vaak langzaam gaat.
Re: Pompidou bij de Osteopaat
Geplaatst: 21 aug 2015 21:05
door Suuz!
Thanks voor de reacties..
Kleine update. Vandaag weer veel slapen en ze heeft overduidelijk pijn. Meer pijn dan gister in ieder geval.
Nu heeft martine me hier ook voor gewaarschuwd maar fijn Is het niet om het meisje zo te zien.
Ze Is hijgerig zo nu en dan en slaapt nog veel en ze lijkt misselijk maar dat Is ze volgens mij niet maar zo toont ze doordat ze pijn heeft.
Ze eet wel goed en dr rust neemt ze gelukkig wel maar ze Is wel veel goeie plekjes aan het zoeken want ze ligt duidelijk niet lekker.
Wel Is ze vandaag mee naar het bos geweest aangelijnd aan een tuig en hebben we rustig aan gelopen..ze Had niet eens de behoefte om los te lopen.
Ik hoop toch dat ze met een paar dagen wel goede verbetering gaat laten zien want dit ik heb nu wel ernstig medelijden met haar.
Re: Pompidou bij de Osteopaat
Geplaatst: 21 aug 2015 21:28
door Machie
Csiva is een paar weken terug bij een fysio geweest. Ze had een vastzittend SI gewricht en die is los gemaakt, 3 dagen rustig aan en ze mocht alles weer. Ik merk ook wel kleine veranderingen. Nu strekt ze zich elke dag weer een paar keer helemaal uit, achterpoten naar achteren en dan met de buik tot de grond. Ik was vergeten dat ze dat al een poosje niet meer deed. Van die stomme kleine dingetjes...
Hopelijk gaat Pompidou snel de betere kant op!
Re: Pompidou bij de Osteopaat
Geplaatst: 22 aug 2015 14:29
door Suuz!
Machie schreef:Csiva is een paar weken terug bij een fysio geweest. Ze had een vastzittend SI gewricht en die is los gemaakt, 3 dagen rustig aan en ze mocht alles weer. Ik merk ook wel kleine veranderingen. Nu strekt ze zich elke dag weer een paar keer helemaal uit, achterpoten naar achteren en dan met de buik tot de grond. Ik was vergeten dat ze dat al een poosje niet meer deed. Van die stomme kleine dingetjes...
Hopelijk gaat Pompidou snel de betere kant op!
Herkenbaar en doordat het van die kleine dingen zijn valt het bijna niet op.
Re: Pompidou bij de Osteopaat
Geplaatst: 23 aug 2015 21:28
door Suuz!
Pommeloentje eindelijk tot rust. Ik was gewaarschuwd door Martine Burgers..de pijn kan 3 tot 4 dagen na de behandeling verergeren, maar ik had gehoopt dat ze niet meer zou piepen om haar nek. Vandaag toch 3 keer een piep vanwege dat ze tegen iemand aan liep, een test vanuit mij om te zien hoe ze op beweging in haar nek reageert en vervolgens ook nog toen ze zelf tegen het aanrecht aan sprong.
En dat ondanks dat we dr rustig houden en ze eigenlijk niet uitgelaten wordt behalve in de tuin en ze niet mag spelen met de andere hondjes.
Ik hoop dus heel hard dat na morgen de pijn voor haar gaat verminderen want leuk is het niet voor dr. Vanavond heb ik dr maar een dosis novacam gegeven zodat ze in ieder geval rustig kan slapen.
Verstuurd vanaf mijn C6903 met Tapatalk
Re: Pompidou bij de Osteopaat: update
Geplaatst: 23 aug 2015 22:41
door ranetje
Morgen kan er ook nog pijn zijn dus? (4e dag na de behandeling)
Daarna zou het vlot moeten afnemen.
Een pijnstiller lijkt me inderdaad een goede beslissing.
Een heel voorzichtig knuffeltje voor Pom
Re: Pompidou bij de Osteopaat: update
Geplaatst: 24 aug 2015 00:33
door Yara
Wat sneu voor Pom. Hopelijk gaat het na morgen dan wel echt beter.
Re: Pompidou bij de Osteopaat: update
Geplaatst: 24 aug 2015 01:00
door Suuz!
ranetje schreef:Morgen kan er ook nog pijn zijn dus? (4e dag na de behandeling)
Daarna zou het vlot moeten afnemen.
Een pijnstiller lijkt me inderdaad een goede beslissing.
Een heel voorzichtig knuffeltje voor Pom
Daar ga ik nu even van uit ja. Ik ben gaan tellen op vrijdag als dag 1 na de behandeling. Ik hoop inderdaad dat het vanaf dinsdag beter gaat met dr.
De knuffel Is doorgegeven

Re: Pompidou bij de Osteopaat: update
Geplaatst: 24 aug 2015 08:59
door *Skye*
Of het vergelijkbaar is weet ik, maar als ik naar een osteopaat ben geweest heb ik een paar dagen het gevoel alsof ik door een bus ben overreden. Echt van mijn tenen tot mijn neus, alles doet pijn. Dus ik kan me voorstellen hoe je hond zich voelt
Hopelijk merk je snel positief verschil.
Re: Pompidou bij de Osteopaat: update
Geplaatst: 24 aug 2015 12:21
door Suuz!
*Skye* schreef:Of het vergelijkbaar is weet ik, maar als ik naar een osteopaat ben geweest heb ik een paar dagen het gevoel alsof ik door een bus ben overreden. Echt van mijn tenen tot mijn neus, alles doet pijn. Dus ik kan me voorstellen hoe je hond zich voelt
Hopelijk merk je snel positief verschil.
Het is natuurlijk niet fijn dat je je zo voelt na een bezoek aan de osteopaat maar ik moet wel zeggen dat ik 'blij' ben dat te lezen.
Dat houd de moed er in voor Pompidou.

Re: Pompidou bij de Osteopaat: update
Geplaatst: 24 aug 2015 12:28
door *Skye*
Suuz! schreef:*Skye* schreef:Of het vergelijkbaar is weet ik, maar als ik naar een osteopaat ben geweest heb ik een paar dagen het gevoel alsof ik door een bus ben overreden. Echt van mijn tenen tot mijn neus, alles doet pijn. Dus ik kan me voorstellen hoe je hond zich voelt
Hopelijk merk je snel positief verschil.
Het is natuurlijk niet fijn dat je je zo voelt na een bezoek aan de osteopaat maar ik moet wel zeggen dat ik 'blij' ben dat te lezen.
Dat houd de moed er in voor Pompidou.

Haha ik snap hem

Ik kan er zelf wel altijd een beetje mee lachen. Ik merk het al tijdens de behandeling, dan krijg ik steeds meer last als ik dan van de tafel af moet komen kan dat gewoon bijna niet meer. Ik voel me dan echt een 100 jarige oma. Mezelf weer aankleden lukt ook echt gewoon bijna niet. Na een paar uur zakt het ergste weg, maar ik voel het echt nog wel een paar dagen heel erg goed. De osteopaat zegt altijd dat het komt omdat de behandeling veel met mijn lichaam doet en dat dat een goed teken is. Nouja, eigenlijk niet natuurlijk, maar wel dat de behandeling aan slaat. En ze behandeld trouwens echt heel voorzichtig, door de feitelijke dingen die ze doet kan ik niet zo veel pijn krijgen, het is echt omdat ze precies de juiste punten weet te raken.
Jammer dat de honden zelf niet kunnen praten en aangeven hoe ze zich precies voelen.
Re: Pompidou bij de Osteopaat: update
Geplaatst: 24 aug 2015 16:06
door Shibby
Shib heeft laatst ook twee behandelingen van de osteopaat gehad en die functioneert met alles weer een stuk soepeler en beter nu. Hij komt weer makkelijker de trap op, rent weer meer in het bos, sleept nauwelijks meer met zijn achterpoten tijdens aangelijnde rondjes door de wijk. Ik ben echt zo blij dat ik die behandelingen bij hem heb laten doen!
'Onze' osteopaat had ook gewaarschuwd voor meer pijn in het begin, maar Shib zou Shib niet zijn als hij dat totaal niet laat brengen. De dag zelf was hij inderdaad bekaf, maar de volgende ochtend stond hij alweer te springen om naar het bos te gaan. Niet dat ik dat dan ook doe.
Het zal afhankelijk zijn van de hond en ook van de behandeling en hoe heftig de blokkades in het lichaam waren.
Ik vind gewoon dat Pompidou morgen gewoon weer nagenoeg pijnloos door het leven gaat.
