Pagina 1 van 1
nog steeds vlooien?
Geplaatst: 12 feb 2015 16:13
door marx-7
Mijn 2 honden zijn vanaf vorige zomer gezegend met vlooien.
Hiervoor heb ik waarschijnlijk het hele gamma aan sprays, pillen en druppels gehad totdat ik het zat was en afgelopen vrijdag Advantage gehaald heb inclusief pillen. Ik dacht als ik ze nu niet kapot krijg (de vlooien

) dan weet ik het ook niet meer maar ze blijven zich bijten en krabben.
Uiteraard zijn hun bench en alle tapijten en ligplaatsen ook behandeld. Ben een beetje ten einde raad want alles is gedaan op voorschrift van de dierenarts. Nu moet ik eerlijk zeggen dt ik bij het kammen niets meer gevonden heb maar waarom blijven ze zich dan bijten?
Marc
Re: nog steeds vlooien?
Geplaatst: 12 feb 2015 16:20
door marx-7
Nanna schreef:Bij vlooien bijten ze zich meestal op het achterlijf bij de staart. En sommige honden zijn zó allergisch dat ze al furieus aan het bijten gaan als er maar 1 vlo langs is geweest...
Denk je er trouwens ook aan de auto te behandelen?
Inderdaad, de achterkant. Die heb ik zeer zeker goed behandeld. Een paar weken geleden zijn ze in bad geweest en helemaal schoon geschrobd met een vlooienshampoo om maar alle eitjes er uit te krijgen. Daarbij worden ze 3 á 4 keer per week gecontroleerd en goed gekamd. In de auto zitten ze op een rubber mat en ook die is behandeld
Ik houd het onder controle heb ik het idee maar helemaal weg krijgen helaas.
Gek word ik ervan.....en niet alleen ik.
Re: nog steeds vlooien?
Geplaatst: 12 feb 2015 16:22
door Safari
De eitjes liggen door het hele huis, niet alleen op de hond. Dagelijks stofzuigen en vooral ook goed langs de plinten.
Re: nog steeds vlooien?
Geplaatst: 12 feb 2015 16:35
door marx-7
Ik heb net nog even de proef op de som genomen en ze nog eens goed gekamd. Ik vind sinds zaterdag niets meer...geen vlooien en geen "poepjes" van de vlooien. Ik denk dat ze inderdaad clean zijn maar waarom dan toch krabben en bijten?
Nou ja, ik moet morgenavond toch even met de herder naar de dierenarts want die heeft sinds 2 dagen een bult in haar flank. Ze heeft er geen last van, doet geen pijn en ze is nog steeds haar vervelende zelf
Maar toch even laten controleren, kan ik meteen even vragen naar het krabgedrag.
Re: nog steeds vlooien?
Geplaatst: 12 feb 2015 17:08
door marian*
De vlooien zitten of zaten niet alleen op die mat in de auto hè? De hele auto dus óók doen. En ter aanvulling en doorbreken van de cirkel waar je in zit zou ik alle honden en katten ook de vlooienanticonceptiepil van Beaphar geven.
Re: nog steeds vlooien?
Geplaatst: 12 feb 2015 17:27
door Marbas
Heb er hier ook last van gehad...1 van mijn 2 honden is kennelijk erg aantrekkelijk voor vlooien, werd er gek van...
Van alles geprobeerd, huis een paar keer gesprayd, Advantix in de nekjes, Excil in de nekjes, gezogen (stofzuigerzak gelijk weggooien of ook gif in spuiten!) de auto volledig gezogen en gesprayd.....iedere keer in 2 weken weer problemen. De vlooien lijken resistent tegen de bekende spullen.
Nu heb ik bij de DA een relatief nieuw middel gekocht; Bravecto. Dat is een pil die 3 maanden werkt. Huis weer gesprayd, gezogen enz. maar tot nu toe geen probleem meer!!! Heb wel voor de zekerheid iets voordat de 3 maanden om waren nieuwe pillen gegeven.
Ik heb me laten vertellen dat de eitjes van de vlooien tot wel 2 jaar lang in je huis kunnen liggen, zeker als je vloerbedekking en/of kieren hebt. Als er dan een vlooitje uitkomt kan die op je hond gaan zitten. Door de bescherming van de pil gaat de vlo gelijk dood maar je hond kan daar wel even jeuk van hebben.
Re: nog steeds vlooien?
Geplaatst: 13 feb 2015 14:22
door marx-7
Af en toe lijkt het wel vechten tegen de bierkaI zo hardnekkig zijn die ondingen. heb met mijn vorige honden ook wel eens een paar vlloien gehad maaar nooit zoals de afvelopen maanden.
krijg alleen een beetje tegenzin van aldie chemische troep waarvan de helft ook nog niet werkt
Re: nog steeds vlooien?
Geplaatst: 13 feb 2015 16:49
door bouvierpoedel
marx-7 schreef:Af en toe lijkt het wel vechten tegen de bierkaI zo hardnekkig zijn die ondingen. heb met mijn vorige honden ook wel eens een paar vlloien gehad maaar nooit zoals de afvelopen maanden.
krijg alleen een beetje tegenzin van aldie chemische troep waarvan de helft ook nog niet werkt
Waarschijnlijk heb je ze ook in huis gehad of op een plaats waar je kwam.
Dat jeuken en bijten,krabben zijn alleen nog de naweeén van het vlooiengedoe met een onrustige gevoelige huid. Tenminste als je honden echt vlooienvrij zijn en niet stieken er nog af en toe 1tje meelift.
Heel veel honden hebben flink last van vlooien gehad op hond en in huis.
Heb je katten of woon je in een katrijke buurt.
Re: nog steeds vlooien?
Geplaatst: 14 feb 2015 10:32
door kiki78
Een vriendin van mij heeft een paar jaar geleden een huis gekocht waar toen ze de sleutel kregen achter kwamen dat er een vlooienplaag was. Ze hebben hete lucht verwarming dus een pretpark voor vlooien. Nadat ze eerst zelf eindeloos veel sprays ed hadden gebruikt een professioneel bedrijf laten komen en voor 150 euro was hun huis vlo vrij. Hun hond is toen 2 weken bij haar ouders gaan logeren en was ook vlo vrij.
Dus bij een echte vlooienplaag zou ik zelf ook een professioneel bedrijf laten komen.