Pagina 1 van 1
Seniorenvoer?
Geplaatst: 09 sep 2014 21:01
door Shibby
Shib gaat richting de 11 en eet voornamelijk carnibest, maar krijgt ook regelmatig wat brok omdat ik het makkelijk vind op dat moment of omdat ik 's ochtends vroeg weg moet. Shib is geen ontbijter en dan kan ik 's ochtends toch wat brokjes in zijn bak gooien voor mijn eigen gemoedsrust dat hij in ieder geval wat te eten heeft totdat ik terug ben. Uiteindelijk eet hij misschien een 700 gram brok en een 3/3,5 kilo carnibest per week.
Nu staat er mij iets bij dat oudere honden minder eiwitten nodig hebben en volgens mij krijgt hij dan vanuit de carnibest al meer dan genoeg eiwitten binnen.
Heeft het nou 'zin' om qua brok een seniorenbrok te zoeken of kan het geen kwaad om bijvoorbeeld Purizon te geven (afgelopen weken proefzakjes van gehad en dat beviel ons beiden prima)?
Wat advies en nuttige bijdragen zijn welkom

Re: Seniorenvoer?
Geplaatst: 09 sep 2014 21:28
door Anne&Taar
Als je hond gezond is, nog actief en goed op gewicht, zou ik lekker voeren wat goed bevalt. Hier krijgt ook alles 1 merk, mijn oudste is ook bijna 11. Als ze nierfalen zou hebben zou ik wel investeren in nierdieet bv. Maar das dan ook de enige reden.
Re: Seniorenvoer?
Geplaatst: 10 sep 2014 19:34
door Shibby
Daar heb je gelijk in. Het kan ook zó simpel zijn he

Re: Seniorenvoer?
Geplaatst: 10 sep 2014 19:38
door Tulp
1/5 van zijn weekrantsoen is brokken, alleen daarmee minderen in eiwitten zet geen zoden aan de dijk.
Aangezien hij het goed doet op de huidige voeding is er geen reden om wat te veranderen lijkt mij.
Re: Seniorenvoer?
Geplaatst: 11 sep 2014 07:54
door SuzieC1970
Ik heb ook ooit een mail gestuurd naar Cavom met een voedingsadvies vraag voor mijn kruising Jack van 12. Hun advies was om een gezonde oude hond de normale variant te voeren. Pas als er daadwerkelijk klachten zouden zijn waarbij minder eiwit nodig was raden ze de senior variant aan. Dit dacht ik zelf ook al, maar het was fijn dat ze het met me eens waren, hihi. Aangezien brok maar een klein deel van Shib's menu uitmaakt zou ik daar geen senior voor aanschaffen hoor!
Re: Seniorenvoer?
Geplaatst: 11 sep 2014 19:48
door Tanja Simba&Bella
Ik heb nog nooit seniorenvoeding gegeven aan mijn oudjes. Zolang ze het goed op de normale voeding doen, lekker zo laten.
Ik ben op een gegeven moment wel omgeschakeld van 1x brok en 1x vlees naar 2x vlees per dag. Dit omdat Bella haar tandjes helemaal overwoekerd waren door tumoren ( goedaardig). Brokjes kauwen werd pijnlijk. Vlees vrat ze als een dijker dus toen maar overgegaan.
Re: Seniorenvoer?
Geplaatst: 11 sep 2014 20:45
door Shibby
Dan wordt het Purizon voor Shib
Dank

Re: Seniorenvoer?
Geplaatst: 14 sep 2014 16:41
door Paisley
Nog een aanvullend vraagje in het zelfde thema (ik heb een hond van nog geen 2 dus waar heb ik het over

) maar is seniorenbrok ook zachter van structuur of kleiner van formaat? Zou het geschikter zijn voor honden die inmiddels een slecht en versleten gebit hebben?
Re: Seniorenvoer?
Geplaatst: 14 sep 2014 16:44
door Rosita Compagner
Honden hebben knipkiezen, geen maalvlakken zoals wij. Brokken worden dus hooguit een keertje 'gekraakt' en verder doorgeslikt. Voor het gebit hoef je geen grote of kleine brok te kiezen.
Bij nierfalen is het van belang dat de eiwitbron van hóge kwaliteit is, dat er minder eiwit gegeven moet worden is volgens mij achterhaald. Wil je dat toch dan kun je een deel van het eten vervangen door groente of koolhydraten.
Re: Seniorenvoer?
Geplaatst: 14 sep 2014 18:35
door Paisley
Ik weet dat ze niet malen, maar grote brokken lijken me lastig weg te werken als ze niet meer te kraken zijn. Maar het zal ook wel liggen aan het type brok wat je geeft. De brokken die ik geef worden in ieder geval niet heel doorgeslikt.
Re: Seniorenvoer?
Geplaatst: 17 sep 2014 12:44
door Meike
Nog ter aanvulling, dit interessante artikel waarin worst uitgelegd dat seniorhonden niet minder eiwit nodig hebben:
http://healthypets.mercola.com/sites/he ... foods.aspx
Re: Seniorenvoer?
Geplaatst: 19 sep 2014 15:22
door Baldrick
In het wild eten oudere honden ook niet minder eiwitten, dus wat er in hondenbrokken wel zit waardoor dit zou moeten, kun je je eerder afvragen.
Re: Seniorenvoer?
Geplaatst: 21 sep 2014 23:35
door Paisley
In het wild worden oudjes mager als ze stram worden en er komt een tijd dat de roedel genoten hun prooi niet meer met ze willen delen en ze sterven. Doorgaans liggen ze niet het gros van hun dag hun oude lijf te rusten op een bed van traagschuim om 4x per dag een ommetje te maken.
We geven onze honden juist goed te vreten omdat we geen taferelen uit het wild willen hebben. Beetje maffe vergelijking