Pagina 1 van 5
Herder gevonden
Geplaatst: 30 aug 2014 23:48
door Kipper
Net rond 23.00 op weg naar huis, op een achteraf weggetje, liep er ineens een hond voor onze auto.
Het is een herder teef, in eerste instantie kwam ze naar de auto, maar toen we de deur opende rende ze weg.
Na een paar keer streng hier roepen kwam ze heel onderdanig, al piepend en half liggend naar ons toe.
Liet zich in de auto tillen en nu zit ze hier in de bench, ze was hongerig en dorstig.
Ze ziet er vrij gezond uit en ook nog vrij jong volgens mij en heel lief.
Welke stappen kan ik morgenvroeg ondernemen om haar huisje te vinden?
Re: Herder gevonden
Geplaatst: 30 aug 2014 23:51
door kipo
In ieder geval Amivedi, het asiel, de dierenambulance en de dierenartsen in de omgeving bellen. Zeker ook even laten controleren of ze een chip heeft, de meeste da doen dat zonder er iets voor te rekenen, dierenambulance en asiel moeten ook een chipreader hebben.
Re: Herder gevonden
Geplaatst: 30 aug 2014 23:52
door Hilly45
Ach jeetje, misschien via dierenarts (chip) of dierenambulance of amivedi?
Anderen weten het vast beter. Wel fijn, dat ze vannacht onderdak heeft.
Re: Herder gevonden
Geplaatst: 31 aug 2014 00:03
door Dee
Wat Kipo zegt.
Lief dat jullie haar meenamen.
Re: Herder gevonden
Geplaatst: 31 aug 2014 06:24
door Ytje
Joh wat een heldendaad dat je met streng roepen haar in de auto gekregen hebt. Hopelijk heeft ze een chip maar anders misschien op facebook foto plaatsen en waar je haar gevonden hebt. Lees steeds vaker dat ze via die weg weer terug bij baasje komen.
Re: Herder gevonden
Geplaatst: 31 aug 2014 08:57
door monique1963
Weet niet waar jullie de hond gevonden hebben ?. Maar op Facebook zit een site " Waar is onze Angel".
En daar wordt een herder vermist ( baasje overvallen ).
Re: Herder gevonden
Geplaatst: 31 aug 2014 09:10
door runninggirl
monique1963 schreef:Weet niet waar jullie de hond gevonden hebben ?. Maar op Facebook zit een site " Waar is onze Angel".
En daar wordt een herder vermist ( baasje overvallen ).
Dat ging het om een reu...
Re: Herder gevonden
Geplaatst: 31 aug 2014 09:18
door monique1963
Re: Herder gevonden
Geplaatst: 31 aug 2014 09:21
door Leonie.
Waar gevonden?
Re: Herder gevonden
Geplaatst: 31 aug 2014 10:27
door Kipper
We hebben haar gevonden tussen Hooge mierde/Reusel en Arendonk(Belgie) vlakbij het Beleven.Om 10.45 kan ik bij de dierenarts terecht om te kijken of ze gechipt is.
Ze heeft vannacht in de bench geslapen,die was keurig schoon.Om 8.00 even aan de riem uitgelaten, maar ze heeft niet geplast of gepoept, wou alleen maar in mij kruipen.
Ze was nog hongerig en dorstig, daarna los gelaten in mijn omheind weiland samen met mijn cattle, heeeel onderdanig naar mijn reu.
In de wei heeft ze haar behoefte gedaan en nu op weg naar de dierenarts, indien geen chip, maak ik foto"s voor alle sites!
Re: Herder gevonden
Geplaatst: 31 aug 2014 10:28
door Kipper
Op Amivedi stond ze niet op...
Re: Herder gevonden
Geplaatst: 31 aug 2014 10:35
door Lothian
Sneu zeg, goed dat ze jou tegen kwam!
Re: Herder gevonden
Geplaatst: 31 aug 2014 11:08
door Pemba
Ik hoop dat de eigenaar snel gevonden wordt.
Re: Herder gevonden
Geplaatst: 31 aug 2014 11:36
door Kipper
Geen chip...
Dierenarts schat haar rond 1 jaar.
Ze is aangemeld op Amivedi.
Re: Herder gevonden
Geplaatst: 31 aug 2014 11:38
door Suske
Goed hoor
Kan ze zolang bij jou blijven?
Lijkt me beter dan in een hok moeten zitten wachten

Re: Herder gevonden
Geplaatst: 31 aug 2014 11:42
door Daisy@
Ah, triest. Gelukkig dat ze gevonden is. Nu maar afwachten.
Re: Herder gevonden
Geplaatst: 31 aug 2014 12:32
door laeken
Klinkt als een gedumpte kennelhond die niet waaks wilde worden of een gedumpt fokteefje dat niet opneemt. Denk dat er een vrij triest verhaal achter zal zitten gezien haar gedrag. Jong maar zo onderdanig komt op mij niet over als een leuke gezinshond maar als een hond die onrecht aangedaan is. Daarom ook dat ze zich zo opstelt.

Re: Herder gevonden
Geplaatst: 31 aug 2014 12:50
door Daisy@
Ik denk dat je daar heel goed mee zit... arm beestje.
Re: Herder gevonden
Geplaatst: 31 aug 2014 13:16
door Kipper
Sorry, ging iets niet goed met het laden van de foto
Re: Herder gevonden
Geplaatst: 31 aug 2014 13:16
door Kipper
Re: Herder gevonden
Geplaatst: 31 aug 2014 13:26
door laeken
Mooi hondje, maar kijkt wel gestressed uit de ogen. Nu zijn die mechels dat wel vaker als ze geen baas bij zich hebben en ontheemd zijn. Ik hoop dat ze geen afgedankte blaffer is. Heeft ze spieren? Als ze schraal is en weinig spieren heeft denk ik aan kennelhondje dat niks kent en heel onzeker is. Arm beestje dan. Vaak zijn boeren blij dat ze er vanaf zijn. Dan hoor je niks meer.

Mijn vroegere buren in Limburg hadden op een bepaald moment 8 afgedankte aangelopen mechelaars op hun boerderij lopen. Niemand die er naar kraaide.

Re: Herder gevonden
Geplaatst: 31 aug 2014 16:02
door malinois
och... die ogen...
hoop dat er toch iemand erg naar dr op zoek is
Re: Herder gevonden
Geplaatst: 31 aug 2014 19:25
door beatje
Ik snap dus niet dat er nog altijd honden zonder chip worden gevonden.
Goed van je dat je ze hebt opgevangen .Het ziet er een leuk hondje uit.
Re: Herder gevonden
Geplaatst: 31 aug 2014 19:30
door Marion.
beatje schreef:Ik snap dus niet dat er nog altijd honden zonder chip worden gevonden.
Goed van je dat je ze hebt opgevangen .Het ziet er een leuk hondje uit.
Ik zal het eens navragen aan mijn moeder maar ik geloof dat Pien ook geen chip heeft. Niet vanuit de boer in elk geval. Maar goed, die zal niet snel verloren raken.
Re: Herder gevonden
Geplaatst: 31 aug 2014 19:59
door malinois
Inge O schreef:ik denk dat dat onderdanige net zo goed kan veroorzaakt worden doordat ze helemaal overstuur is en alleen maar onbekende mensen ziet, een hond kan zich dan helemaal anders gedragen en dat hoeft niks met een triest leven te maken hebben.
daar kan ik me ook veel bij voorstellen zeker bij een hond als een MH.
Re: Herder gevonden
Geplaatst: 01 sep 2014 06:02
door gonnie
Wat een leuke hond.
Re: Herder gevonden
Geplaatst: 01 sep 2014 07:01
door crutz
Inge O schreef:ik denk dat dat onderdanige net zo goed kan veroorzaakt worden doordat ze helemaal overstuur is en alleen maar onbekende mensen ziet, een hond kan zich dan helemaal anders gedragen en dat hoeft niks met een triest leven te maken hebben.
Dat lijkt me dus ook eerder dan een triest leven. Sowieso gedumpte "fokteef" van net een jaar lijkt me al niet. Wie weet is ze ontsnapt, bijna aangereden, weggejaagd etc.
Enkele jaren terug vonden wij een Mechel teefje, ook heel angstig, met halsband met penning. Nummer dat daarop stond gebeld. Eigenaar verzekerde ons dat dat NIET zijn hond kon zijn, die zat thuis met vrouw en kinderen.
Uur later (hondje meegenomen) werden we teruggebeld, ze was inderdaad ontsnapt, drukke wegen over (wrs geschrokken bij oversteken van auto's) en toen wij belden wist hij nog niks want het thuisfront was hard op zoek en had hem op z'n werk niet willen storen. Amivedi oid hadden ze ook nog niet aan gedacht.
Hondje thuis gebracht en inderdaad was het daar een hele andere (niet angstige) hond die blij was thuis te zijn.
Re: Herder gevonden
Geplaatst: 01 sep 2014 08:21
door Kipper
Vandaag zijn de asielen open en zal ik eens rondbellen, een vriendin gaat flyers maken, zodat ik die morgen kan verspreiden.
Ze begint wat te ontspannen en spelen met Kipper.
Ze blijft goed bij je en loopt los mee over ons terrein, ze is heel lief.
Ik durf niet te zeggen dat ze mishandeld of gebruikt is als fokteef, wel mist ze wat voortanden en had ze een schoenveter, vrij strak om haar nek.
Voorlopig blijft ze hier en zal ik er alles aan doen om haar baasje te vinden, mocht het niet lukken zien we weer verder!
Re: Herder gevonden
Geplaatst: 01 sep 2014 09:04
door laeken
Ik zie er wel een afgedankte blaffer in en blijf daar ook bij.
Ik ken geen geliefde hond met een strakke schoenveter om de nek die tanden mist en vervolgens geen haan die er naar kraait. Spijt me. Typisch gevalletje blaffer gedumpt of weggelopen en nu ongewenst omdat ze niet erfvast is of omdat ze steeds ontsnapt uit haar hok of niet waaks wil worden.
Zou deze hond nl een normale gezinshond zijn dan was ze al lang en breed opgehaald. Een golden retriever die je vindt is binnen de dag weer thuis. Mensen gaan bellen, mensen gaan zoeken etc. En die hebben ook geen fietsenrek in hun bek en een strakke veter om de nek.
Mijn buren in Limburg hadden vroeger 6 van deze herders. Wij woonden in een boerendorp en de buren hadden een grote melkboerderij. Allemaal gevonden en aan komen lopen. De ene nog gekker dan de andere en nooit heeft er ook maar 1 boer gevraagd om zijn hond. Dat terwijl zij de honden op een open erf hadden met een hoog hekwerk. Elke boer uit de omgeving had kunnen weten dat zijn hond nu in die roedel zat. Geen van de honden is terug gevraagd. Meestal is een wegloperige herder of een niet blaffende herder rommel in die wereld. Die zijn ze liever kwijt dan rijk. Een hond die je aait en aandacht geeft zal nooit een strakke veter om de nek hebben. Die veter zat daar omdat die hond al in geen weken geaaid is en niemand meer wist dat die veter daar zat. Let op mijn woorden, niemand komt die hond claimen.

Re: Herder gevonden
Geplaatst: 01 sep 2014 09:19
door g.vercoelen
Ik zal hem ook opgeven op face book bij waar is onze angel en misschien op een belgie site b.v
www.binnenbeest.be