Pagina 1 van 1
Barf en brokken
Geplaatst: 15 mei 2014 21:48
door willem269
Hallo, we zijn met onze kooiker van een jaar oud overgestapt van Welkoop brokken op Carnibest BARF. Nu zei de mevrouw in de winkel dat we het best ook vleesbrokken (Best Choice) erbij konden voeren omdat dat het gebit beter zou schoonhouden. Heeft iemand hier een mening over?
Re: Barf en brokken
Geplaatst: 15 mei 2014 21:56
door Annabel
Ben ik het zeker niet mee eens, gewoon genoeg te knabbelen geven om te kauwen.
Re: Barf en brokken
Geplaatst: 15 mei 2014 22:57
door malinois
brokken doen hetzelfde als pepernoten

dus mevrouw lult een beetje...
gewoon wat kauwwerk geven, een penslap, bot, etc. geven.,
Re: Barf en brokken
Geplaatst: 15 mei 2014 22:59
door ~Suzanne~
Helaas, misverstand van de eeuw geloof ik

Zolang je je goed inleest in barf en weet wat je wel en niet moet geven, is het vooral NIET raadzaam om daar brok bij te geven.
Eh.. wacht even.. geef je nou barf of Carnibest? Daar zit nogal een verschil in

Carnibest is absoluut goed spul (vind ik) maar geen barf. Maar ook dan.. brokken zijn echt niet meer nodig!
Suzanne
Re: Barf en brokken
Geplaatst: 15 mei 2014 23:20
door dagmar88
~Suzanne~ schreef:Helaas, misverstand van de eeuw geloof ik

Zolang je je goed inleest in barf en weet wat je wel en niet moet geven,
is het vooral NIET raadzaam om daar brok bij te geven.
Eh.. wacht even.. geef je nou barf of Carnibest? Daar zit nogal een verschil in

Carnibest is absoluut goed spul (vind ik) maar geen barf. Maar ook dan.. brokken zijn echt niet meer nodig!
Suzanne
Ook zo'n "misverstand". Voor de tanden hoef je het in ieder geval niet te doen, maar je kunt gewoon vers en brok combineren.
Re: Barf en brokken
Geplaatst: 15 mei 2014 23:46
door sky
Ik heb een hond die wel iets schonere tanden heeft met BARF dan met brok (kreeg altijd bij iedere soort brok een opgeblazen buik en nooit van vlees) maar het verschil is zeker niet groot en eentje die nu met bijna 7 jaar hagel witte tanden heeft met BARF en die krijgt van een beetje brok of beloning snoepjes met granen erin, al gelijk aanslag.
Het verschild dus ook erg veel per hond.
Re: Barf en brokken
Geplaatst: 15 mei 2014 23:51
door willem269
Sorry, ik heb jullie op een dwaalspoor gezet. Het is Carnibest en geen BARF.
Re: Barf en brokken
Geplaatst: 16 mei 2014 00:10
door Pauline
Veel mensen denken dat brokjes goed voor de tanden van een hond zijn, omdat je het hoort kraken als de hond erop kauwt dus dan denken ze dat het hard spul is. Maar: kauw zelf maar eens op een brokje. Dan merk je dat het gewoon koek is.
Als wij chips of koek eten kraakt het ook, maar dat wil niet zeggen dat het zo bijzonder goed voor onze tanden is - eerder het tegendeel. Datzelfde geldt voor honden. Vlees plakt minder aan de tanden dus daar houden ze doorgaans een wat schoner gebit van. Zeker als je er af en toe nog wat bot bij geeft dat gekraakt of afgekloven kan worden.
Re: Barf en brokken
Geplaatst: 16 mei 2014 00:55
door Rosita Compagner
Om te kauwen heb je kiezen met kauwvlakken nodig. Denk aan het gebit van een koe of een mens. De hond heeft puntige knipkiezen, daar kan hij niet mee kauwen. Hij kan hooguit een brokje breken, meer niet
Re: Barf en brokken
Geplaatst: 16 mei 2014 07:10
door S@ndr@
je kunt een hond best brokken geven, geen probleem, maar om ze voor schone tanden te geven is een drog reden.
een vuile pens lap zo nu en dan doet de truc

Re: Barf en brokken
Geplaatst: 20 mei 2014 00:49
door Mieke-Bo
Brok en kvv kan prima samen, maar ik ben meer fan van het combineren van kvv en barf. Daar geniet ik overigens zelf ook van..
Re: Barf en brokken
Geplaatst: 20 mei 2014 03:30
door *Marina*
Ik ben echt voorstander van verse voeding,maar van kvv/carnibest is het niet zeker dat ze schone tanden houden, daarvoor met je toch een paar dagen in de week een penslap of botwerk te knagen geven, en dan nog is het ook aanleg of een hond snel tandsteen krijgt of niet.
Saartje van 8 heeft en nog redelijk schoon gebit. Teun van 4 heeft een paar weken geleden zijn 1e gebitsreiniging gehad, zoveel tandsteen dat zijn tandvlees rood en geïrriteerd was. Ze krijgen hetzelfde voer, geen brokken.