Pagina 1 van 1

Beetje voor beetje, hij leert het wel (hoop ik)

Geplaatst: 20 jan 2014 19:52
door Hailfall
Vrijlopen was bij Loki altijd wel een probleempje, dit ging toen hij zijn chip had een stuk beter want meneer had (weer) aandacht voor ons.

Daarna begon zijn chip uit te werken en besloot meneer dat snuffelen en naar andere hondjes toe rennen veel leuker was dus mocht hij weer aan de 10 meter lijn met de gedachte dat wij hem waarschijnlijk helemaal niet meer los konden laten.

Nu had mijn vriend hem de laatste paar dagen avonds op het veld los laten lopen waar hij daarna gelukkig wel wilde komen, dus dat is sowieso wel een verbetering.

Het enige aandacht puntje zit er nu in dat wij zijn aandacht niet kunnen krijgen als hij aan het snuffelen is, mijn vriend krijgt die aandacht meestal wel door in zijn handen te klappen maar dat effect gaat bij mij verloren. Dus na wat rondlezen hebben wij het weekend een fluit aangeschaft waarna ik het principe fluit = koekje aan Loki had geleerd. Dat ging gelukkig snel want koekjes zijn leuk dus fluit = koekje = leuk en meneer kon zowaar (wel met de lijn er nog aan) los lopen en kwam netjes aangelopen.

Net op het veld nog eventjes losgegooid, en gekeken of meneer gewoon op een "hier" kwam maar nee, dus fluit gepakt en meneer stond direct naast mij.

Ik ben zo blij dat wij eindelijk ergens komen met hem en hij misschien ooit nog wel echt los kan lopen :cheer: :cheer:

(hij wordt in februari ook gecastreerd dus dan zal zijn aandacht daarna ook wel wat meer bij ons liggen denk ik, hoop ik iig)

Re: Beetje voor beetje, hij leert het wel (hoop ik)

Geplaatst: 20 jan 2014 19:57
door eveliendepien
Goed zeg!

Ik heb eigenlijk hetzelfde met Sammie, zodra ze even niets ruikt of ziet dan komt ze wel bij me. Maar zodra ze iets ruikt dan kan ik roepen maar komt ze niet. Zat zelf ook te denken over een fluitje, denk dat ik die binnenkort ook maar aanschaf. Kan het altijd proberen toch! Hoop dat het ook werkt dan :)!

Re: Beetje voor beetje, hij leert het wel (hoop ik)

Geplaatst: 20 jan 2014 20:32
door ranetje
Lijkt een goeie oplossing :ok:
Misschien hoort hij niet zo goed en dat die fluit beter doorkomt?
Of is het vooral de combinatie fluit = koekje denk je? :wink:

Re: Beetje voor beetje, hij leert het wel (hoop ik)

Geplaatst: 20 jan 2014 20:36
door Chris78
Lijn je hem direct weer aan als hij komt op t fluitje?

Re: Beetje voor beetje, hij leert het wel (hoop ik)

Geplaatst: 20 jan 2014 20:38
door Hailfall
Of hij niet zo goed hoort dat weet ik niet, hij lijkt gewoon af en toe beetje "afwezig" en dan krijg je zijn aandacht door een luid geluid.

Maar ik vermoed dat hij nu meer komt door het fluit = koekje.. meneer houd heel erg van eten :D

edit:

Nee wij lijnen hem niet direct weer aan, hij krijgt zijn koekje en een "Goed zo" en mag hij weer gaan spelen :)