Pagina 1 van 1

Verhaal van Boef, veel hijgen,hoge temp niet kwijt kunnen

Geplaatst: 04 dec 2013 20:44
door wiebel
Inmiddels na veel onderzoeken en testen hebben we duidelijkheid over het probleem van Boef(+/- 4jr), en wilde dat met iedereen delen die er eventueel wat aan kan hebben.

Symptomen: snel hijgen, veel hijgen, lang door hijgen. Temperatuur niet kwijt kunnen, warm aanvoelen. Kreeg vaak last van het hijgen op de terugweg van het park na een wandeling en thuis kon hij zo een half uur zeer ongemakkelijk zijn en plat op de grond letterlijk uitpuffen. (temp liep dan op tot 40/41 graden)
Ook na dat de buurman even binnen was geweest of hij zelf speelde met zijn speelgoed was hij al vol aan het hijgen.
verder spuugde hij wel eens gal, boerde wat na het eten maar verder at hij met smaak(kvv) en ontlasting was goed.

Hele malle molen gehad, hart echo, temperatuur proeven, bloedonderzoeken(ook leishmania, want het is een spanjaard) groot onderzoek naar longen en ademhaling. Meerdere dierenartsen hebben samen er overgehad. Kwam allemaal niks uit.
De dierenarts vond dat ik me geen zorgen hoefde te maken want er mankeerde niks ernstigs met hem en ik moest zijn conditie maar gaan opbouwen.

Ik voelde me er niet relaxt onder want ik zag hoe moeilijk Boef het had na een fijne wandeling. En dat is heel vervelend te zien als je weet dat je een jonge vrolijke hond hebt die je moet behandelen als een oude hond.

Omdat ik boef als bloeddonor had aangemeld kwamen we daardoor bij een specialist terecht. Probleem hier ook neergelegd en deze zei dat ik Boef minimaal 6 weken op eliminatie dieet moest zetten dat heel goed de oplossing kon zijn.

Dit hebben ik gedaan en dit blijkt de oplossing te zijn. Hijgen is weer terug naar een 'normaal' niveau(na 2 maand eliminatie dieet) en Boef heeft zijn vrolijkheid en ondeugd terug en zit een stuk lekkerder in zijn vel. :D

Moraal van dit verhaal: Voor Boef is hijgen en hoge temp. een uiting van pijn/ongenoegen en dat had in deze situatie te maken met de voeding die hij kreeg. Later heeft hij dit nog eens bevestigd toen zijn nagel ingescheurd was en hij weer ging hijgen als hij moest lopen(toen ging het met de voeding super goed)


Ik zeg niet dat dit natuurlijk altijd het geval zal zijn met honden met de zelfde symptomen, maar voeding is voor elke hond individueel en het beste is niet altijd het beste voor elke hond.