Pagina 1 van 1
Hoe starten met rayos?
Geplaatst: 11 nov 2013 21:03
door Selene
Ook maar even hier want ik denk dat fb niet gaat opleveren want ik nodig heb aan tips:
ik denk er over na om met rayos de knpv zoekhonden te gaan starten na gisteren, hij doet het zo goed. Iemand nog een opmerking waar ik op moet gaan letten? denk dat rayos er klaar voor is en ik denk dat hij dat hij er erg van gaat genieten.
Hoe ga ik beginnen met een hond die druk niet aangenaam vindt maar wel graag wil werken? terugval zit ik niet op te wachten wel een hond die kan doen wat hij leuk vindt.
Re: Hoe starten met rayos?
Geplaatst: 11 nov 2013 21:28
door Devel
Ben je al bij verenigen wezen kijken? Ik doe nu ongeveer een maandje IPO met Diesel. Nu druk bezig met VZH. De mensen waar je gaat kijken kunnen je altijd beter informeren, doe een aantal x mee en dan kun je zien of hij het wat vindt.
Re: Hoe starten met rayos?
Geplaatst: 11 nov 2013 21:34
door Selene
Devel schreef:Ben je al bij verenigen wezen kijken? Ik doe nu ongeveer een maandje IPO met Diesel. Nu druk bezig met VZH. De mensen waar je gaat kijken kunnen je altijd beter informeren, doe een aantal x mee en dan kun je zien of hij het wat vindt.
Prado, gaudi en sep liepen/lopen knpv zoekhonden, rayos is alleen wat te vaak gemept en doet het slechter met druk

Re: Hoe starten met rayos?
Geplaatst: 11 nov 2013 21:38
door TessaThomas
Als je bij dezelfde vereniging als Sep gaat trainen en gewoon goed overlegt met degene die jullie gaat trainen? Of denk ik te simpel nu? Als je merkt dat de druk te veel wordt, dan doe je een stap terug. Wij trainen ipo, op dit moment helemaal positief. Zou dat ook kunnen met zoekhonden? Ja, toch?
Hopelijk vind je een manier om lekker met hem aan de slag te gaan, zonder dat er te veel druk bij komt kijken! Lijkt me heerlijk voor jullie en een dikke beloning voor jouw werk met hem.
Re: Hoe starten met rayos?
Geplaatst: 12 nov 2013 07:19
door janinca2002
Het zoekhonden programma is een veeleisend programma zowel voor de geleider als de hond. Er zal op een gegeven moment toch druk ontstaan. Als je dit niet wilt kun je beter iets recreatiefs met hem gaan doen, weg uit het clubverband.
Re: Hoe starten met rayos?
Geplaatst: 12 nov 2013 09:27
door Biet
Selene schreef:Devel schreef:Ben je al bij verenigen wezen kijken? Ik doe nu ongeveer een maandje IPO met Diesel. Nu druk bezig met VZH. De mensen waar je gaat kijken kunnen je altijd beter informeren, doe een aantal x mee en dan kun je zien of hij het wat vindt.
Prado, gaudi en sep liepen/lopen knpv zoekhonden, rayos is alleen wat te vaak gemept en doet het slechter met druk

En als je nou met Rayos hetzelfde programma gaat doen, maar dan zelf het tempo wat lager legt?
Hem meer de tijd geeft om te wennen dat er ook druk op hem komt te staan, maar dat dat leuk is?
Neem aan dat de vereniging waar je bij traint wel bevalt; als je daar kenbaar maakt dat je met Rayos op deze manier wil trainen?
Re: Hoe starten met rayos?
Geplaatst: 14 nov 2013 15:18
door falkje
janinca2002 schreef:Het zoekhonden programma is een veeleisend programma zowel voor de geleider als de hond. Er zal op een gegeven moment toch druk ontstaan. Als je dit niet wilt kun je beter iets recreatiefs met hem gaan doen, weg uit het clubverband.
Ik denk dat het wel helemaal zonder druk kan. Maar eens met Jan; idd, misschien niet bij een club. Ook al laten ze je zelf vrij in hoe je traint, je hond krijgt ook mee wat er om hem heen gebeurt.
Verder is er natuurlijk meer op de wereld op zoekgebied als alleen KNPV zoekhonden of iets recreatiefs. Dan denk ik aan een reddingshondenvereniging of mantrailing op sport of inzetniveau.
Re: Hoe starten met rayos?
Geplaatst: 21 nov 2013 19:55
door Selene
Iemand bekend met deze organisatie? misschien kan ik hier starten?
https://www.facebook.com/SpeurhondenIns ... ol?fref=ts
Re: Hoe starten met rayos?
Geplaatst: 22 nov 2013 11:19
door janinca2002
Ja dat kan, de groeten aan Cor
Re: Hoe starten met rayos?
Geplaatst: 22 nov 2013 11:30
door Selene
janinca2002 schreef:
Ja dat kan, de groeten aan Cor
Thx! dan ga ik daarmee aan de slag
(en als ik een Cor zie die ik de groeten)
Re: Hoe starten met rayos?
Geplaatst: 22 nov 2013 12:15
door CharlesvdBerkt
Re: Hoe starten met rayos?
Geplaatst: 22 nov 2013 13:32
door Dianavdberkt
Selene schreef:janinca2002 schreef:
Ja dat kan, de groeten aan Cor
Thx! dan ga ik daarmee aan de slag
(en als ik een Cor zie die ik de groeten)
doe m ook namens ons de groetjes Selene
Re: Hoe starten met rayos?
Geplaatst: 22 nov 2013 13:40
door Browny
Zeker een aanrader

Re: Hoe starten met rayos?
Geplaatst: 22 nov 2013 15:10
door LongFields
Ik heb met Sjefke en met Nozem een keer een workshop praktijkspeuren gevolgd daar, was heel erg leuk en interessant. Dus het lijkt me zeker een goede optie om daar heen te gaan en les te nemen, of een workshop te volgen. Het gaat daar om praktijkspeuren, dus zonder de directe druk van examenprogramma's, het gaat om het resultaat (dat de hond het gemaakte spoor loopt is belangrijker dan of hij met zijn neus exact boven het spoor blijvt of misschien een meter erlangs als gevolg van wind of iets dergelijks).
Re: Hoe starten met rayos?
Geplaatst: 22 nov 2013 15:58
door Selene
klinkt goed allemaal

dank jullie en de groeten neem ik mee als ik ga. Eerst even uitzoeken wat ik precies wil gaan doen, ik denk gewoon lessen