Pagina 1 van 1

Zonnebloemenpostzegeltuintje

Geplaatst: 03 sep 2013 21:32
door Fizgig
Dit is mijn smurfentuintje, het is niet meer dan 1 m2 maar ik heb er alles uitgehaald wat erin zat, haha.

Het linker halve tegeltje:
Afbeelding

Best leuk, deze heeft meerdere bloemen aan één stengel:
Afbeelding

Dit staat links van onze voordeur, het is niet veel soeps meer, uitgebloeide Indische kers, uitgebloeide beetje dode lobelia en een kamperfoelie die het nog doet, die moet alleen verpot worden. O en een zwarte petunia. Was wel leuk toen alles nog bloeide, fel blauw met zwart, oranje en geel.
Afbeelding

Deze meneer staat in het midden en is een beutje droevig want hij heeft nogal een zwaar hoofd
Afbeelding

Joehoe! O, zo is ie een stuk vrolijker
Afbeelding

En meneer rechts, moet de straat overzien en bewaken, haha
Afbeelding

En die is nog maar net begonnen met bloeien
Afbeelding

Deze heb ik na het maken van de foto 'geslacht', hahaha
Afbeelding

Het hele zootje op een rij inclusief spuuglelijke kliko maar die moet naar binnen, haha. Ik ga als de zonnebloemen allemaal uitgebloeid zijn, lavendel planten in de halve tegels en tegen de witte muur een tuinposter plakken met zonnebloemen erop. Waar tegenaan ik de bijenhotels wil hangen
Afbeelding

Snap ik niet, waarom heeft deze nou zwart-witte pitten
Afbeelding

En deze helemaal witte, terwijl ze allebei dezelfde bloem hebben
Afbeelding

Waarschuwing: deze foto kan schokkend zijn....geslachte zonnebloem! En de stronken, gebruiken we weer voor de bijenhotels.
Afbeelding

Wat ik me afvraag, zal ik de koppen met zaden eerst laten drogen of moet ik nu alle zaden eruit ritsen? Ik ben liever lui dan moe, haha, beetje zere handjes nog.

Leuk he! En dat alles van dekamarktzaadjes op Zaanse gifgrond, ik heb iig genoeg zaden voor volgend jaar.

Re: Zonnebloemenpostzegeltuintje

Geplaatst: 03 sep 2013 21:35
door Dazwa84
Leuk!! Bij mij hebben de Dekamarktzonnebloempjes het niet overleefd. Te heet op het balkon denk ik. Of te weinig water. Of een combinatie.

Re: Zonnebloemenpostzegeltuintje

Geplaatst: 03 sep 2013 21:37
door Fizgig
Ja, ze drinken geen water, ze zuipen. We moesten ook elke dag flink water geven, soms wel twee keer op een dag. En wat mest gegeven af en toe. Ik vind ze nog gezond ogen als je weet wat er in de grond zit hier, haha. Maar geen kattenpoepjes, daar was ik nog even bang voor.

Re: Zonnebloemenpostzegeltuintje

Geplaatst: 03 sep 2013 21:38
door Dazwa84
Mijn bloemetjes in de hangpotten aan mijn balkon zijn wel supermooi en zo kleurrijk, al twee jaar!

Ze zijn namelijk van plastic. Heel erg, ik weet het, maar iets anders overleeft het niet. En vanaf de overkant (want we wonen aan het water) zie je niet dat het niet echt is :P

Re: Zonnebloemenpostzegeltuintje

Geplaatst: 03 sep 2013 21:43
door Fizgig
Hihihi, wat maakt dat nou uit, als het maar kleur heeft, ja toch. Ik heb het hier volhangen met plastic bloemen en takken ed, vind ik enig. Ik heb ook nepzonnebloemen natuurlijk. Maar het is wel zo dat plastic snel bleek wordt in de zon, dat is wel jammer.

Je ziet hem niet op de foto maar er staat een lantaarnpaal voor ons huis. Die ga ik volhangen met blikjes die ik met grond en plantjes vul, haha. Die zaai ik van het bijenbloemzaad, dan hebben de bijen wat te snoepen als ze in het voorjaar uit de bijenhotels komen. De blikjes met straps aan de lantaarnpaal vaststrappen, gaatjes onderin en natuurlijk wel water geven.

Re: Zonnebloemenpostzegeltuintje

Geplaatst: 03 sep 2013 22:17
door sonj@
Ik haal de zaadjes er nooit uit, maar leg de koppen op de tuintafel. De vogels pikken zo de zaden eruit.
Hier ook zwarte en witte zaden. Hoe dat zit weet ik ook niet.

Re: Zonnebloemenpostzegeltuintje

Geplaatst: 03 sep 2013 22:52
door Fizgig
sonj@ schreef:Ik haal de zaadjes er nooit uit, maar leg de koppen op de tuintafel. De vogels pikken zo de zaden eruit.
Hier ook zwarte en witte zaden. Hoe dat zit weet ik ook niet.
Mm, dat is ook best wel een goed idee. Ik hou er wel eentje binnen en de rest is voor de vogels. Die gooi ik dan wel op het dak want daar kunnen de katten niet komen. Bedankt voor de tip!

Re: Zonnebloemenpostzegeltuintje

Geplaatst: 04 sep 2013 03:39
door Fizgig
Cleva schreef:Wat een leuk gezicht. De zaadjes laten zitten en de dooie bloemen in een doos gooien. Zo doe ik het in ieder geval.
Dankjewel! Ik snap alleen niet helemaal wat je bedoelt met in een doos gooien, waar zet je die dan neer? In de schuur? Of binnen? Nou ja, ik heb ze voor nu in de vensterbank liggen. Als het wat meer gedroogd is, rot het misschien niet zo snel weg als ik ze voor de vogels neerleg. De katten vinden het niet leuk maar die kunnen ook elders vertoeven, haha.

Re: Zonnebloemenpostzegeltuintje

Geplaatst: 04 sep 2013 03:50
door Pakdebal
.
ja, ja, anderhalve plant die nog schuin naar beneden hangt is je trotse tuin ?

Re: Zonnebloemenpostzegeltuintje

Geplaatst: 04 sep 2013 04:18
door Fizgig
Wat ben je nog laat wakker zeg. Ja, ik weet dat het niet veel voorstelt. Maar ik vind het toch wel leuk. Die zware bloemkoppen zijn bijna klaar met bloeien en dan haal ik ze weg want zo kijkt ie erg sneu naar benee.

Re: Zonnebloemenpostzegeltuintje

Geplaatst: 04 sep 2013 05:34
door gonnie
Pakdebal schreef:.
ja, ja, anderhalve plant die nog schuin naar beneden hangt is je trotse tuin ?
Wie het kleine niet eert is het grote niet weerd. Haha.

Re: Zonnebloemenpostzegeltuintje

Geplaatst: 04 sep 2013 06:58
door Daggel
Mijn voortuin is ook een halve tegel groot en dit jaar heb ik het leeg gelaten maar die zonnebloemen zijn wel erg leuk. Die ga ik onthouden voor volgend jaar. Moet ik alleen niet vergeten om ze op tijd te zaaien. Leuke tuin ik snap dat je trots ben.

Re: Zonnebloemenpostzegeltuintje

Geplaatst: 04 sep 2013 13:19
door twinkeltje
Leuk gedaan zo mini tuin

Re: Zonnebloemenpostzegeltuintje

Geplaatst: 05 sep 2013 22:13
door fredje
Je kan ,waar nu de zonnebloemen staan trellis bevestigen en dan ook boven langs je ramen en dan leuke,bijvriendelijke klimplanten planten.bv kamperfoelie ruikt zo lekker en besjes voor de vogels.

Re: Zonnebloemenpostzegeltuintje

Geplaatst: 05 sep 2013 22:29
door sybertje
Pakdebal schreef:.
ja, ja, anderhalve plant die nog schuin naar beneden hangt is je trotse tuin ?
Wat is dit voor flauwe opmerking zeg. In de titel zegt ze toch al dat ze een tuin ter grootte van een postzegel heeft.
Ze laat vol trots haar hele mooie, grote zonnebloemen zien en dit is het enige wat je kunt zeggen?
Maar goed, ik weet inmiddels wie het zegt.

Fizgig, ik vindt dat je zonnebloemen schitterend zijn. De Franse boeren zijn er jaloers op.
Gewoon de bloemen laten drogen en dan kun je de zaadjes weer gebruiken. :ok:
Zijn je konijnen er niet gek op?

Re: Zonnebloemenpostzegeltuintje

Geplaatst: 05 sep 2013 22:36
door [Sandra]
Geweldig Figzig, de gevel zo!

Re: Zonnebloemenpostzegeltuintje

Geplaatst: 05 sep 2013 22:44
door [Sandra]
Die meest rechtse zonnebloem gluurt zo leuk om het hoekje :mrgreen:

Re: Zonnebloemenpostzegeltuintje

Geplaatst: 05 sep 2013 22:49
door Fizgig
Dank, dank voor de complimenten. Zonnebloemen zijn mijn lievelingsbloemen. Ik ben op 7 augustus jarig dus ik heb daar mazzel mee, met mijn verjaardag staan er altijd minstens twee grote bossen in huis.

Ik heb één kop ontleed en die zaadjes drogen nu en de andere kop droog ik en leg ik op het dak, voor de vogeltjes. Mijn konijnen houden er ook van, maar ze worden er dik van, hahaha. Dat mogen ze maar heel soms, aaah, gemeen he. Het zijn een soort snoepjes voor konijnen, want er zit best wat vet in en konijnen worden daar snel dik van. Dus die geef ik wel iets ervan maar het meest is voor de vogels.
fredje schreef:Je kan ,waar nu de zonnebloemen staan trellis bevestigen en dan ook boven langs je ramen en dan leuke,bijvriendelijke klimplanten planten.bv kamperfoelie ruikt zo lekker en besjes voor de vogels.
Is ook een heel goed idee. Misschien doe ik dat wel want tegen de trellis aan kan ik ook de bijenhotels hangen natuurlijk. Die zijn niet zo groot, 20 bij 25 centimeter per stuk misschien. En ik ben gek op kamperfoelie. Dankjewel! Dat vind vriendlief ook vast fijn, dan kan ie stevige trellis maken, dat is een leukere klus dan alleen gaatjes boren voor de bijenhotels, hahaha.

En ik denk dat PdB een grapje maakte eigenlijk, het was laat en ze had een wijntje op, haha, beetje plagen was het. Ze zei elders dat ze me leuk en origineel vindt en dat vond ik erg aardig. Ik vind haar ook wel origineel en ze kan erg aardig zijn, als ze wil.

Re: Zonnebloemenpostzegeltuintje

Geplaatst: 09 sep 2013 23:14
door Kat1
Leuk zeg! Ik wil volgend jaar ook zonnebloemen. Ze zijn ook mijn lievelingsbloemen.

Re: Zonnebloemenpostzegeltuintje

Geplaatst: 09 sep 2013 23:21
door Kat1
Leuk zeg! Ik wil volgend jaar ook zonnebloemen. Ze zijn ook mijn lievelingsbloemen.

Re: Zonnebloemenpostzegeltuintje

Geplaatst: 09 sep 2013 23:49
door Fizgig
Dankjewel! Wat gek, een dubbele reactie met 7 minuten ertussen, nou ja. Maar de rechterzonnebloem is wel drie meter lang nu, echt hoog! En de stengel is echt heul dik. De pitjes zijn al bijna droog van één zonnebloemenhoofd.

En ik wil dus trellis maken waar de zonnebloemen nu staan en daar kamperfoelie planten. En lavendel om de aarde te bedekken, anders gaan katten erin piesen. Even kijken of we dan volgend jaar nog plek hebben om er ook zonnebloemen bij te zetten. Misschien trek ik er nog wel een halve tegel uit dan, ha! Denk niet dat de buren bezwaar zullen maken. Maar een zonnebloem wortelt ook vrij diep en recht naar benee, dus past best.

Re: Zonnebloemenpostzegeltuintje

Geplaatst: 09 sep 2013 23:52
door binkebobbel
Wat leuk bedacht zo :ok:
Lavendel ruikt ook zo lekker. Je hebt alleen wel kans dat er katten
in de lavendel gaan liggen slapen. Dat had ik in het voortuintje
van m'n vorige huis. Daar lag altijd een lapje te slapen. :D

Re: Zonnebloemenpostzegeltuintje

Geplaatst: 09 sep 2013 23:57
door Fizgig
binkebobbel schreef:Wat leuk bedacht zo :ok:
Lavendel ruikt ook zo lekker. Je hebt alleen wel kans dat er katten
in de lavendel gaan liggen slapen. Dat had ik in het voortuintje
van m'n vorige huis. Daar lag altijd een lapje te slapen. :D

O, dat vind ik wel gezellig juist hoor. Als het maar geen vaste piesplek of markeerplek wordt, vind ik alles best. We hebben wat ongecastreerde katten in de straat en die vertrouw ik niet helemaal, haha.